Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 1 שעה, khalil כתב:

לא הייתי מכליל, יש תחומי הייטק מבוקשים מאוד ומלחמה על כל מועמד עם נתונים טובים, לפחות זה המצב בתחום פיתוח חומרה.

נכון, אבל כשגוגל עוצרת גיוסים, כל המגדל מזדעזע, כולל עולם החומרה.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בנתיים מבחינת משרד הבריאות שלנו האתר לא מתעדכן , אנחנו כנראה עומדים בפני נקודות אי רציפות.

מאז אתמול ב 18:55 הם לא השפריצו שום דיווח, כנראה מתחילים להפנים שצריך לעמוד בתקנים בינלאומיים.

כל אירופה מסמנת אותנו באדום ויכול להיות שבכלל המצב אצלהם הרבה יותר גרוע, משרד הבריאות צריך ללמוד מהישיבות של החרדים .

לא בודקים - לא יודעים .. לא יודעים לא מחרימים.. 

מעניין האם באמת עובדים על צורת דיווח חדשה או שסתם נרדמו שם....או שפיטרו את איש ה IT שהיה מעדכן את האתר 

image.png.b01d6b9f1ddc6c92e11191e7af227423.png

עריכה אחרונה על ידי korola
  • מעניין 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 שעות, khalil כתב:

לא הייתי מכליל, יש תחומי הייטק מבוקשים מאוד ומלחמה על כל מועמד עם נתונים טובים, לפחות זה המצב בתחום פיתוח חומרה.

אתה חי בישראל ?

יש המון פיטורים בחברות הייטק מהמובילות בשוק. יתרה מזאת שני חברים שלי עם וותק של 25 שנים בפיתוח וגם ניהול צוותי עובדים פוטרו שבוע שעבר.

יש חברות שמפטרות אבל אתה לא שומע על זה בגלי האתר.

* תמתין עוד חודש חודשים ותראה שגלי הפיטורין ימשכו בגלל שחברות אשר עובדות או מקבלות שירותי תוכנה נסגרות אחת אחרי השניה.

דוגמא אחת משלל דוגמאות:

https://www.ynet.co.il/economy/article/S1ceOstkw

עריכה אחרונה על ידי מרק10

אני חושב שבימים טרופים אלה אנחנו חייבים להפסיק את הברדק להפשיל שרוולים לקום בבוקר ולעבודה עבדה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 17 דקות, מרק10 כתב:

אתה חי בישראל ?

יש המון פיטורים בחברות הייטק מהמובילות בשוק. יתרה מזאת שני חברים שלי עם וותק של 25 שנים בפיתוח וגם ניהול צוותי עובדים פוטרו שבוע שעבר.

יש חברות שמפטרות אבל אתה לא שומע על זה בגלי האתר.

* תמתין עוד חודש חודשים ותראה שגלי הפיטורין ימשכו בגלל שחברות אשר עובדות או מקבלות שירותי תוכנה נסגרות אחת אחרי השניה.

דוגמא אחת משלל דוגמאות:

https://www.ynet.co.il/economy/article/S1ceOstkw

ECI  מעולם לא הייתה דוגמא לשום דבר...  אלו פיטורי התייעלות בגלל הרכישה / החלפת בעלים שהייתה שם. 

סתם רוכבים על גל הקורונה..  החברה הזאת במצב זומבי כבר הרבה זמן

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ECI? מאיזה גליון של "זומביט" שלפת אותם?

טוב שלא דיברת על פיטורים בתדיראן

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 21 דקות, korola כתב:

ECI  מעולם לא הייתה דוגמא לשום דבר...  אלו פיטורי התייעלות בגלל הרכישה / החלפת בעלים שהייתה שם. 

סתם רוכבים על גל הקורונה..  החברה הזאת במצב זומבי כבר הרבה זמן

הסיבה לפיטורים לא ממש משנה לעובד שמקבל מכתב פיטורים.

לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ECI? מאיזה גליון של "זומביט" שלפת אותם?

טוב שלא דיברת על פיטורים בתדיראן

למה הזלזול הזה ?

מה הבעיה עם ECI ?

אכן החברה עברה המון תהפוכות אבל עדיין זו חברה שמעסיקה 800 עובדים.

אני חושב שבימים טרופים אלה אנחנו חייבים להפסיק את הברדק להפשיל שרוולים לקום בבוקר ולעבודה עבדה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני עבדתי בערך 4 שנים במחלקה לא רווחית, שנה וחצי Break even, ועוד שנתיים וחצי הפסדית פרופר.

ידעתי שכל יום יש מצב שאני מקבל חודש התראה.

מי שעובד ולא יודע מה מצב החברה שבה הוא עובד, או שהוא עובד בחברה שמתנהלת כמו המוסד, או שהוא מנותק.

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר כאילו כל עובד ממוצע יודע מה המצב הפיננסי של החברה ו/או המחלקה הספציפית שמעסיקה אותה ו/או מודע לשיקולים הספיציפיים של מנהלי החברה. (לפעמים משתלם להפסיד כסף) בנוסף לא חסר חברות סופר ריווחיות שמחליטות להגדיל עוד קצת את שורת הרווח על ידי פיטורים המוניים. 

בקיצור אין סיבה לזלזל באף חברה ולהתכחש למצב במשק. 300 - 400 מפוטרים מאמדוקס, 100 - 200 מפוטרים מ-ECI, עוד 1,000 - 2,000 מפוטרים מכל מיני סטארטאפים והופ כבר יש לך אלפי מובטלים עם ניסיון שמתחרים על משרות ומוכנים להתפשר בשכר. תוסיף לזה את האלפים שלומדים היום מדעי המחשב בכל מיני קורסים/הכשרות/הסבות ומהר מאוד אתה יכול להגיע למצב של הצפה טוטאלית בענף. 

הדברים האלה מתחילים כמו טפטפוף של גשם שמהר מאוד יכול להפוך לסופה טרופית. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת השורה התחתונה? אמור לדעת.

אצלנו בהתחלה היו סטייל מוסד כזה, אנחנו חברה פרטית ולא מספרים כלום, אבל נותנים רמזים שהרווח הנקי היה יותר מ-X מיליון דולר.

אח"כ שינו פורמט ודיברו באופן פתוח על פרמטרים פיננסיים, הכנסות, הוצאות, מחזור, רווח נקי וכו'.

אח"כ התחילו לפרט ברמת המחלקות, מן הסתם יש מחלקות (HR, תפעול, IT וכו') שאין להן הכנסות, וזה בסדר.

אבל בלטו מחלקות שכן אמורות לייצר הכנסות ורווחים, ייצרו הכנסות (לא מספיק) אבל לא רווחים.

אח"כ התחילו לפרט ברמת המוצרים, מה מכניס וכמה.

אבל מעל 7 שנים אני בחברה וחשתי את כל האבולוציה הזו, אבל תמיד ידעתי אם לחברה יש או אין כסף.

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל חברה פרטית חושפת את המספרים לעובדים. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור בהתחלה גם אצלנו לא חשפו, עשו כל מיני רמזים מתוחכמים, אבל תמיד תמיד אמרו במפורש האם החברה רווחית או לא.

האם יש כסף בקופה או לא.

מה הבעיה לחשוף פרטים כאלה? אלא אם כן החברה לא רווחית.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה לא העניין של העובדים. 

בוא, גם כאשר מדובר בחברה ציבורית לא כל אחד נכנס לדוחות הכספיים המאוחדים ומתחיל לחפור אם המחלקה שלו ריווחית או לא. 

נניח היא לא רווחית גם זה לא מעיד דבר. גם מחברה סופר דופר ריווחית אפשר לקבל בעיטה בתחת יחד עם עוד 100 עובדים. (ע"ע אמדוקס)

בקיצור אי אפשר להסיק כלום. 

מה שכן עובד ממש טוב כנראה לא יהיה בין הראשונים ברשימת הקיצוצים בלי קשר לריווחיות החברה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני כשעה, מרק10 כתב:

למה הזלזול הזה ?

מה הבעיה עם ECI ?

אכן החברה עברה המון תהפוכות אבל עדיין זו חברה שמעסיקה 800 עובדים.

לא זלזול, זו חברה שנשארה עמוק בעבר, ומכאן גם הבעיות שלה.

לפני 43 דקות, ChemGuy85 כתב:

כי זה לא העניין של העובדים. 

זה מספיק העניין של העובדים שכשרוצים שתבחר בחברה X ולא בחברה Y יספרו לך שהחברה רווחית, כן, ככה מספרים לך על חברות כשאתה מתראיין בהיי טק, "חברה שיושבת ב-X, מעסיקה Y עובדים בערך, ריווחית, לא ריווחית, בתהליכי גיוס כספים וכו'".

לפני 44 דקות, ChemGuy85 כתב:

בוא, גם כאשר מדובר בחברה ציבורית לא כל אחד נכנס לדוחות הכספיים המאוחדים ומתחיל לחפור אם המחלקה שלו ריווחית או לא. 

זה כבר עניין שלו, אצלנו לפני הקורונה עשו חגיגה מהדוחות הכספיים הרבעוניים שלוש פעמים בשנה, פעם אחת זה היה יותר צנוע.

וכשזה חגיגה כל העובדים משתתפים, אז בוא נגיד כמעט כל 3 חודשים אתה יודע מה מצב החברה.

ותמיד מצמידים את זה, רבעון ראשון להרמת כוסית לפסח, רבעון שני צנוע, רבעון שלישי להרמת כוסית לראש השנה, ורבעון אחרון למסיבת סוף שנה.

ותמיד יש דיבורים במחלקה האם היא ריווחית או לא ומה הסיכוי של כולם למצוא עצמם בבית.

שוב, הייתי שם.

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 3 שעות, מרק10 כתב:

הסיבה לפיטורים לא ממש משנה לעובד שמקבל מכתב פיטורים.

למה הזלזול הזה ?

מה הבעיה עם ECI ?

יש הרבה בעיות .. אבל נתחיל בגדולה ביותר.

ECI הייתה חברת ציוד תקשורת גדולה ומצליחה עם הרבה פרוייקטים בעולם,

קפוץ 20 שנה אחורה.. הרעיון של מכפילי הקווים .. והפרוייקטים הענקיים בברזיל..

אבל מאז הם רק בירידה.

הקפיצה מהצוק הגיעה לפני כמה שנים,

תקשורת סינית ענקית הקימה חברה ישראלית קטנה. 

החברה הישראלית הקטנה גייסה אנשי מפתח מכל מיני חברות בארץ,  באותה נקודת זמן הרבה עובדי מפתח מצאו את עצמם עובדים בחברה הישראלית של החברה הסינית ההיא.

הסינים ניצלו את היזמות הישראלית, נתנו יד חופשית לישראלים.

ככה הסינים קיבלו הרבה הצעות למוצרים .. הצעות למודולים.

ופה אפשר היה כבר להגדיר את ECI כזומבי -- מת מהלך 

עריכה אחרונה על ידי korola

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

תוסיף לזה את האלפים שלומדים היום מדעי המחשב בכל מיני קורסים/הכשרות/הסבות ומהר מאוד אתה יכול להגיע למצב של הצפה טוטאלית בענף. 

אף אחד שיכול לגייס למשרה של מנוסה או סניור לא יגייס מישהו שסיים אתמול הכשרה, הסבה, קורס או אפילו תואר.

זה לא עובד ככה..

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

• Create New...