Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 2 שעות, asafasraf כתב:

בישראל, המורים (ששכרם נמוך יחסית) לא עובדים יותר מרבע מהשנה, וגם את זה צריך להפסיק.

עוד משהו שכל העולם יודע. הבעיה היחידה היא שמדובר בשקר ,ואפילו גס.

נתחיל בכך שישראל היא בין המדינות עם שנת הלימודים הארוכה ביותר ועם מספר שעות ההוראה הגדול ביותר בעולם המערבי. לא המובילה, אבל שלישית - רביעית.

https://nces.ed.gov/pubs/eiip/eiipid24.asp

http://www.oecd.org/education/EAG2014-Indicator D1 (eng).pdf

דבר שני, המורים הם בדיוק אלה שמרבים מאד ב"עבודה שלא רואים": למשל - שנת הלימודים בתיכון מסתיימת ב-20 ביוני. ידוע לכולם. מה שאנשים שוכחים שיש עוד 4 שבועות של מבחחני בגרות שמחייבים את המורים בהחנה, בתגבורים ובנוכחות. ואחרי כן צריך לבדוק את מבחני הבגרות - שוב, כמה שבועות של עבודה למורים רבים. ואז מסתיימת בדיקת המבחנים ומגיע 10 באוגוסט, זמן הכנת שנת הלימודים הבאה, הרי צריך שבועיים - שלושה כדי להכין את בית הספר ל-1 בספטמבר. אופס - אתה רואה כאן חודשיים חופש, המורה רואה שבועיים. כך גם חופשת הפסח - התלמידים יוצאים לחופש בסביבות 10 ימים לפני החג, המורים עובדים עוד שבוע על הכנת סוף השנה, ההרשמה לשנת הלימודים הבאה ואפילו כבר הכנות ראושנות לקראתה. אז זה שהמורה לא נמצא מול כיתה זה לא אומר שהוא לא עובד עבורה.

ואז יש בעיה נוספת - לך יש גמישות בבחירת ימי החופש שלך. אתה יכול לצאת לחופשה במאי - יוני, כאשר מחירי הטיסות והמלונות נמוך. המורה לא. הוא כבול לתקופת השיא בסוף יולי ותחילת  אוגוסט. משלם כפליים ממך, וזה ממשכורת נמוכה עם אופק קידום מוגבל מאד.

אז, בבקשה, אסרף - לפני שאתה יוצא בהכרזות כאלה בבקשה בדוק את הנתונים. הם שונים מאד ממה שנדמה לך.

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

14 ימים בבית... בכל מקרה השכונה נעולה ל-7 ימים.

מישהו בכלל בודק אם אני שומר בידוד? איך הם יודעים? יכניסו אותי לרשימת מעקב כלשהי?

מתי פגשת את החולה בפעם האחרונה? הבידוד מסתיים 14 יום אחרי כן. אם ראית אותה לאחרונה לפני 5 ימים תתבודד רק 9 ימים (הסגר על השכונה הוא לפי החלטת הממשלה ובלי קשר לחשיפות שלך). 

לגבי שמירת בידוד - הסיפור די מורכב. מרגע שהודיעו לך על החשיפה אתה חייב להרשם באתר משרד הבריאות. אם שוטר יתפוס אותך מחוץ לבית תחשב למפר בידוד. על אי רישום יש קנס, על הפרת בידוד יש קנס כבד (נדמה לי שתאורטית גם מאסר, אבל אני בספק אם מישהו יישפט לחומרה כזו). הימים נחשבים ל חופשת המחלה, אותה תקבל לפי הצהרת מחלה שאותה מורידים מאתר משרד הבריאות, ממלאים ומעבירים למעסיק, ואין צורך להחתים רופא.

עריכה אחרונה על ידי sperial

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם המורים היא כמו שנכתב קודם, תגמול לפי וותק ולא לפי הישגים. השכר ההתחלתי של מורה נמוך ביותר, כמעט על תקן בדיחה. ככה לא מצליחים להשאיר הרבה מורים טובים במערכת. המערכת מתגמלת אנשים בינוניים מינוס עם סבלנות במקום אנשים מוכשרים ושאפתניים שרוצים לקצור את פירות עמלם.

אבל הטענה שהם בקושי עובדים חסרת בסיס.

.Volvo 740. It's hip to be square

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מדידת הישגים אצל מורים הוא משימה כמעט בלתי אפשרית, כיוון שהאוכלוסיות כל כך מגוונות, אפילו בתוך אותו בית ספר. גם הקידום לפי ותק מינימלי.

קידום לתפקידי ניהול, פיקוח וכו' שגם מקדמים בשכר, זה עניין אחר, וזה כבר תלוי ביכולות של המורה. 

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אשדוד מחולקת לרובעים. רובע ז' ורובע ג' זה המעוז של החרדים (חסידות גור). רובע ח' רובע מעורב כאשר 70% בערך חילונים ו-30% חרדים. 

העירייה חשפה את נתוני התחלואה.

נתוני התחלואה בחלוקה לרובעים. קרדיט: עיריית אשדוד

בזמן שברובע המעורב (ח') אוכפים את הסגר עם שוטרי מג"ב חמושים, ברובע החרדי המובהק (ז') קיפלו את המחסומים. זה אותו רובע שפעם בכמה זמן הופכים שם ניידת של ציידי עריקים. צירוף מקרים?

image.thumb.png.173112feae4115b7f69f1f159ae8b867.png

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 26 דקות, sperial כתב:

מדידת הישגים אצל מורים הוא משימה כמעט בלתי אפשרית, כיוון שהאוכלוסיות כל כך מגוונות, אפילו בתוך אותו בית ספר. גם הקידום לפי ותק מינימלי.

קידום לתפקידי ניהול, פיקוח וכו' שגם מקדמים בשכר, זה עניין אחר, וזה כבר תלוי ביכולות של המורה. 

אתה רוצה לומר שמנהל בית ספר ממוצע לא יודע מה ההישגים של המורים שלו?

המציאות היא, לפי התקשורת לפחות, שמנהל בית ספר שמרוצה ממורה מסויים לא יכול לתת לו העלאה בשכר או לפטר מורה גרוע. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 31 דקות, sperial כתב:

אלה קידומים שהרבה מאוד פעמים לא קשורים ליכולות הניהוליות של המורה, אלא בעיקר לקשרים, קומבינות ולפעמים ליכולות הפדגוגיות של המורים, שהן שונות מהיכולות הניהוליות לחלוטין.

לפני 8 דקות, ChemGuy85 כתב:

בזמן שברובע המעורב (ח') אוכפים את הסגר עם שוטרי מג"ב חמושים, ברובע החרדי המובהק (ז') קיפלו את המחסומים. זה אותו רובע שפעם בכמה זמן הופכים שם ניידת של ציידי עריקים. צירוף מקרים?

קוראים לזה תגמולי מתפרעים.

המשטרה בעיקר מומחית בלאכוף את החוק על האזרח היהודי הנורמטיבי והחילוני.

כל פרמטר שקצת שונה גורם לשוני מוחלט באכיפה.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מה המסקנה? לחזור בתשובה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

או להיות מתסערב, או שינוי מין, או להצטרף לקהילה.

אבל כן, השיטה שלך הכי קלה 😂

אגב כאילו הכתב קרא את הדיון שהולך פה בימים האחרונים:

https://rotter.net/forum/scoops1/638896.shtml

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial ממה שזכור לי,זה גם מה שהמורה שלי למתמטיקה בתיכון אמר לי-בדיקת בגרויות הם מקבלים תשלום נוסף(ודיי נדיב) והוא יכול להחליט אם לבדוק בגרויות או לא.

בנוסף לזה שהרמה של המורים מתדרדרת ככל שהותיקים עוזבים,המורים הכי טובים שהיו לי היו עולים מחבר העמים.

המון חדשים מנסים לדחוף את האג'נדות המסריחות שלהם במקום אשכרה להעביר ידע.

שנת עבודה אולי ארוכה יותר,אבל 3 שבועות של פסח+שבוע חנוכה+חגי תשרי עם גשרים מצמצמים איזה חודש משנת העבודה הארוכה בעולם המערבי.

חודש שההורים צריכים לחשוב איפה לשים את הילדים כי לא זכור לי חופשת חנוכה או קדם פסח במגזר העסקי.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד יכול לספר כמה הוא מסכן וכמה עבודה יש "מאחורי הקלעים" במקצוע שלו. בסדר. הבנו. מורים עובדים קשה. ברוכים הבאים למועדון.  

• אהבתי 2

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 4 שעות, ChemGuy85 כתב:

קראת בכלל את הכתבות שצירפת? אתה משווה פיטורים של 50-60-100 עובדים פעם ב-4-5 שנים משיקולי התייעלות ובין פיטורים של 1,000 עובדים לפחות, ביטול העלאות שכר ב-2020, ניצול ימי חופשה בכפיה, ביטול רווחה וצמצום בשיווק? 

תשמע יכול להיות שמדובר במהלך חשבונאי - ציני להגדיל את שורת הרווח במציאות של אבטלה המונית כי הם יודעים שאין לעובדים לאן ללכת. בהחלט יכול להיות. או שהחברה צופה משבר כלכלי קשה והם רוצים להכין את עצמם.

קראתי פעם כתבה על Amdocs וממה שאני הבנתי רוב הלקוחות שלהם הם מספר חברות גדולות בארצות הברית. אם החברות האלה נעלמות או חותכות את Amdocs זה הסוף שלהם. 

לא צריך לקרוא. מכיר אישית כמה עובדים לשעבר באמדוקס שאמרו לי "לי זה לא יקרה". ובגלים האלה פוטרו מאות עובדים כל פעם.

היו גם כמה גלים גדולים. זו שיטה בחברה הזו .

image.thumb.jpeg.a64cd7bb74c3697c9fa6c9f918594198.jpeg

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

גלי הפיטורים באמדוקס ישראל (בד״כ חלק מפיטורים גלובליים) במשך השנים היו בהיקף של עשרות עובדים ועד להיקף של 100-200 עובדים במקסימום. החריג היה גל פיטורים ב-2002 של כ-600 עובדים (אאל״ט), וזה קרה אחרי התפוצצות בועת הדוט-קום ואחריה 9/11. פיטורים של 1000 עובדים בישראל הוא בהחלט אירוע חריג מאוד. לדעתי תהיה לו השפעה משמעותית על שוק ההייטק הישראלי, שעומד להיות מוצף בהמון מובטלים בבת אחת, ועוד אחרי כמה חודשים לא קלים שגררו ירידה מורגשת מאוד בהיצע המשרות.

עריכה אחרונה על ידי malcishua

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 48 דקות, borsood כתב:

לא צריך לקרוא. מכיר אישית כמה עובדים לשעבר באמדוקס שאמרו לי "לי זה לא יקרה". ובגלים האלה פוטרו מאות עובדים כל פעם.

היו גם כמה גלים גדולים. זו שיטה בחברה הזו .

image.thumb.jpeg.a64cd7bb74c3697c9fa6c9f918594198.jpeg

2002 הייתה שנה של משבר כלכלי קשה מאוד בישראל. אנשים כבר לא זוכרים האבטלה ב-2002 הייתה באזור ה-11-12 אחוז.

• אהבתי 2

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להגיד ביי ביי לאירועים ומסעדות. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

• Create New...