Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 35 דקות, Transporter כתב:

אני בטוח שיש כאן אנשים שישבו ביום עצמאות עם סבא וסבתא שלהם וחיבקו אותם

וישבו עם 30 איש בסלון ולא שמו מסכות וזה דיי לגיטימי

פספסתי את זה.

כל מי שעשה את זה סיכן את הקרובים שלו.

ולא, זה לא לגיטימי. בהתחשב בזה שההנחיות של הסגר היו ברורות.

וזה לא משנה אם זה קרה במגדלים שלך או בשיכון חור תחת כלשהו. כי גם זה קרה.

ההתייחסות שלך לזה שלא חלית כהוכחה לזה שאתה בסדר היא בערך ברמה של תאולוגיה דתית.

לא כל מי שעבר על ההנחיות נדבק. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה מעליב אותך? בשיא הרצינות: אני זוכר שראיתי או קראתי פעם על מישהו בארץ שמלמד אנשים עשירים כל מיני נימוסי שולחן וכו'.

עזוב אותך אישית. אתה חושב שכסף מייצר איזה שינוי תודעתי שגורם לאנשים להתנהל אחרת? נגיד אם מחר אחד מהמתחבקים מפלורנטים יזכה בלוטו - אז מחרתיים הוא יסתובב עם מסיכה, לא ירד לרחוב למטה ויארח רק במרפסת?

הנרי פורד אמר: "Money doesn't change men, it merely unmasks them" (pun intended). ובמקרה של חבר שלנו כאן…

• עצה טובה! 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 22 שעות, Transporter כתב:

כבר 4 ימים ירידה עיקבית במספר המאובחנים

כאמור
הפחדות הפחדות הפחדות

חופי ים פתוחים כבר חודש
קניונים אפילו יותרd8af137a329396c37010e736330d5381.jpg1435ccee7ea4387cf2b0aa94bda25481.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

תראה איזה קטע, אתמול הגרף של משרד הבריאות הראה ירידה כביכול, אבל היום גילו 116 מאובחנים חדשים לעומת 98 אתמול.

מה משרד הבריאות עשה? לקח את ה116 שגילו היום ,  הכניס לגרפים 72 להיום וחלק הוסיף לאתמול.

בכל מקרה התמונה כבר ממש לא מראה ירידה ב-4 ימים האחרונים.

תוסיף את העובדה שה 72 בגרך האחרון הם על חצי יום, מחר יוסיפו להם עוד קצת (או הרבה).

image.thumb.png.3ad6c1e683111ab58fcb5fbedf945554.png

• תודה 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כבר מדברים על זה שבועיים: משרד הבריאות מפרסם את המספרים בשתי דרכים מקבילות: יש פרסום שהיה פעם ב-12 שעות ועכשיו הוא פעם ביממה (בערב) - עם מספר החולים המצטבר. אז בחיסור של היום פחות אתמול אנחנו רואים את מספר החולים החדשים (ואכן מאתמול להיום נוספו 116 מאובחנים). אבל, במקביל, מפרסם את מספר הנוספים "היום", כנראה מספר המאובחנים מחצות או איזה שעה מוקדמת בבוקר. זאת אומרת, מתוך אותם 116 חולים 44 אובחנו לפני השעה הקובעת ו-72 אחריה. הדבר הזה עקבי לגמרי, וההסבר, כפי שאני מבין אותו, פשוט. מדובר במשהו טכני ולא בשום ניסיון לשחק במספרים.

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הם עקביים. 

אבל הצורה הזאת של הפרסום מטעה.

אנשים שלא עוקבים כל יום ומידי פעם בודקים , תמיד יראו מצב שהיום יש ירידה.

כי תמיד המספר האחרון הוא של חצי יום.

שים לב שהיום החצי יום הוא 72 לעומת 67 אתמול. 

או אם לוקחים את ההפרשים אז יש לנו 116 לעומת 98 שהם 18% עלייה.

עלייה של 18% מתורגמת לקצב הכפלה כל 4 ימים. 

72 לעומת 67 הם עלייה של 7% שמתורגמים לקצב הכפלה של 11 ימים. 

נמתין ונראה מתי נגיע לאיזור ה 200 מאומתים ליום. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי

סתם מנסים לעשות כותרות על גב של אנשים

מי שקצת עקב אחרי ההתפתויות פורסם שלקחו את בעל האירוע לבירור בגלל הפעלת הזיקוקים שחושדים שלא בוצעה באישור

לא קורונה ולא נעלים

אבל  מה אכפת לתקשורת, יכלו להוסיף את השם עומר אדם אז אמרו נעשה כותרות, מי צריך לבדוק אם באמת הייתה עבירה

כבר התרגלו לזה שהתקשורת מחפשת אנשים מצליחים כדי לעשות רייטינג על הגב שלהם

כמו שאמרתי..מזל שלא יכלו לכתוב אייל גולן עוד היו עושים תוכנית תחקירים על זה

לפני 5 שעות, David32 כתב:

אני לא, אף אחד לא חיבק את סבא וסבתא שלי, או פגש אותם, מאז פרוץ הקורונה. אשכרה אף אחד. 

וזה לא משנה, הטענה שלך הייתה שאתם, אלה שמתגוררים בפארק צמרת או וואטאבר עקבתם אחרי הנחיות, והאלה בנווה שאנן ובפלורנטין בכלל לא יודעים איך נראת מסיכה.

התרברבת פה שאתה לא הקשבת להוראות, עכשיו אתה מאשים אנשים רנדומליים שישבו ביום העצמאות עם סבא וסבתא.

לפחות קח אחריות על המילים שלך.

סתם בשביל הפרוטוקול אני עד היום לא ישבתי איתם

ביום עצמאות ישבו אצלי חברים מהסביבה שהאיזור

ויש הבדל עצום בין לשבת באיזה חג עם  חברים  ולשמור על ריחוק כמו שעשה רוה"מ והנשיא

לבין להסתובב יום יום בשכונה בלי מסכה כמו שעושים בשכונות הבעייתיות

זה בעצם מה שהופך את השכונות האלה לבעייתיות...אי הקפדה על הנחיות

בגלל זה שם יש חולים ופה אין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 7 דקות, Transporter כתב:

כמו שאמרתי

סתם מנסים לעשות כותרות על גב של אנשים

מי שקצת עקב אחרי ההתפתויות פורסם שלקחו את בעל האירוע לבירור בגלל הפעלת הזיקוקים שחושדים שלא בוצעה באישור

לא קורונה ולא נעלים

אבל  מה אכפת לתקשורת, יכלו להוסיף את השם עומר אדם אז אמרו נעשה כותרות, מי צריך לבדוק אם באמת הייתה עבירה

כבר התרגלו לזה שהתקשורת מחפשת אנשים מצליחים כדי לעשות רייטינג על הגב שלהם

כמו שאמרתי..מזל שלא יכלו לכתוב אייל גולן עוד היו עושים תוכנית תחקירים על זה

סתם בשביל הפרוטוקול אני עד היום לא ישבתי איתם

ביום עצמאות ישבו אצלי חברים מהסביבה שהאיזור

ויש הבדל עצום בין לשבת באיזה חג עם  חברים  ולשמור על ריחוק כמו שעשה רוה"מ והנשיא

לבין להסתובב יום יום בשכונה בלי מסכה כמו שעושים בשכונות הבעייתיות

זה בעצם מה שהופך את השכונות האלה לבעייתיות...אי הקפדה על הנחיות

בגלל זה שם יש חולים ופה אין

אם הבדיקות הסרולוגיות נכונות ובאמת בארץ יש בין 150 ל-200 אלף חולים, אתה ממש לא יכול להגיד שאין בשכונה שלך חולים. פשוט לא ניתן לדעת.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 8 שעות, korola כתב:

image.thumb.png.dc3f81ebffceb06cb54ba5fcd3db5ef7.png

הכל מתחיל ונגמר באכיפה

בדיוק כמו שנותנים לילדים טמבלים בני 16 לנסוע על אופנים חשמליים וקורקינט והם מסכנים נהגים ששומרים על החוק

ככה גם עכשיו שמים זין על הנחיות ועושים כל מה שאסור

אם המורים לא מצליחים לאכוף את זה, שיתחילו לסייר בבתי ספר ולתת קנסות לתלמידים, בדיוק כמו שזה נשמע

אחרת זה פשוט לא יגמר

לפני 1 דקה, garicho כתב:

אם הבדיקות הסרולוגיות נכונות ובאמת בארץ יש בין 150 ל-200 אלף חולים, אתה ממש לא יכול להגיד שאין בשכונה שלך חולים. פשוט לא ניתן לדעת.

אז האתרים שבודקים אם יש חולים בסביבה שלך לא נותנים מידע אמיתי?

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

^

הם לא יודעים שיש שם חולים..

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נעזוב בצד את לשון הרע,

לא טולדנו ולא עומר אדם עשו משהו רע למישהו כאן

בואו נתעסק במספרים אמיתיים ובהפחדות שמוכרים לנו

שימו לב שרק בירושלים יש מספר באמת קיצוני

בכל שאר הערים 1-3 חולים

ברחובות 6 וזה חריג

עם מספרים כמו חולה אחד בבית ספר אפשר להתמודד

אם יש בעיה נקודתית בירושלים- תעשו סגר

עוד מוקד של הדבקות כאמור בקרב  העובדים הזרים

אם יסגרו את המוקדים האלה המספרים שוב יצנחו

23213121.png.c8592f5c8e83158a7a4875d1e0a0059d.png

עוד דבר מעניין

תמיד כשמשרד הבריאות מפרסם את התמונה עם מצב המאומתים רואים את סעיף "גידול" בת"א עם מספר מלחיץ נניח 1.12%

לעומת 0.5% 0.8% בערים מעל ומתחת

אבל עכשיו כשיש סוףסוף גישה לממשק הזה וממיינים את הערים לפי גידול

רואים שת"א בכלל לא מופיעה בעשיריה הפותחת

פתאום המצב נראה שונה

11121.png.065fd6c5a5071d3d4299adacd8ee30c7.png

אגב לפי איתמר שחלק מכם מחזיקים ממנו:

"הסיכון לילדים הוא לא גבוה, כמעט תמיד חווים מחלה קלה"

"צריך לבדוק אם יש מישהו במשפחה בגיל מעל 70 או מעל  80"

פששש מעניין חשבתי שגם בני 50+ צריכים להכנס למקלטים

כנראה שבניגוד אלינו איתמר מכיר טוב את גילאי המתים מקורונה בישראל

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5741179,00.html

לפני 38 דקות, איצי בר כתב:

^

הם לא יודעים שיש שם חולים..

אז למה עשו את המאגרים האלה שבודקים אם יש חולים בסביבת מגורים שלך ?

ברגע שמזהים חולה יודעים איפה הוא גר לא? (ומן הסתם גם איפה הוא הסתובב אבל בוא נסתפק באיפה הוא גר)

עריכה אחרונה על ידי Transporter

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ולכל אלה שכבר חשבו שהולכים להטיל סגר על ת"א נראה לי שיש ישובים שיכנסו לסגר לפני

היישוב בו נצפה שיעור הגידול הגבוה ביותר של חולים מאומתים בשלושת הימים האחרונים הוא חורה, שבו שיעור התחלואה ל-100 אלף איש הגיע ל-333. אחריו בני ברק עם שיעור תחלואה של 128 למאה אלף תושבים, ואחריו יבנאל, דיר אל אסד, מצפה רמון, עלי, חריש, אור יהודה, טבריה, מרכז שפירא, ירושלים, בית שמש, כוכב יעקב, אפרת, בת ים, ביתר עילית, ג'סר אזרקא, אלעד, אבן יהודה, פיקיעין, רכסים, מודיעין עילית, כבר חב"ד, קצרין, פרדס חנה, כבעת זאב, רעננה, רמלה, גני תקווה, תל אביב, עמנואל, בענה, ראש העין, רמת גן, מגדל העמק, אשקלון, באר שבע, גבעת שמואל וגבעתיים.

KOROLA

אני לא מבין מה לא מסתדר לך

באחוזים אנחנו יורדים

גם עם כל התיקונים

אז סבבה מחר יתקנו את 1.6 ל 1.3%

ואת היום ל 1.2%

זאת עדיין ירידה רציפה של 5 ימים

אתה שואל אותי ? עוד שבועיים מהיום נחזור למספרים נמוכים

ויחזרו לדבר על האיום האיראני וחזבאללה

שים לב איך ב 5 ימים האחרונים אף אחד לא מתעסק בכתבי אישום ובעיות שבאמת צריכות להטריד מדינה

זרקו כאן סיפור על גל שני ומספרים מאולתרים ופתאום מתעסקים רק בזה

אל תדאג כשזה יגמר ימצאו איזה מחסן עם ציוד בסוריה להתמקד בו

תאמין לי שאני מחכה ליום שאחרי, שיתחילו להדליף לנו

שמישהו שם אמר "ההדבקות רק בירושלים ובדרום ת"א"

ומישהו אחר אמר לו "אנחנו צריכים להלחיץ את הציבור כדי לייצר  הרתעה"

הבעיה שבמדינת ישראל שוכחים מהר וברגע שימצאו חיסון זה לא יעניין אף אחד איך התייחסו לאנשים כאן כמו זבל

והפחידו אותם וסיפרו להם סיפורי אלף לילה רק בשביל להלחיץ אותם ושלא יצטרכו להוציא עוד 200 פקחים לרחובות

32231.png

לפני 7 שעות, יבגניפ כתב:

למה לא?

כתבת שזה קרה גם במימונה.

ואני מדבר על העקרון.

הרשויות החליטו שזה בסדר? במקביל לזה שהכריזו על עוצר וזה היו בערך היומיים היחידים בהיסטוריה שלי בתל אביב שראיתי תור לסופרים, וסופרים נסגרו מוקדם?

בוודאי. יותר גדולות משדרות וושינגטון נגיד. 

למה זה מעליב אותך?

בשיא הרצינות: אני זוכר שראיתי או קראתי פעם על מישהו בארץ שמלמד אנשים עשירים כל מיני נימוסי שולחן וכו'.

עזוב אותך אישית. אתה חושב שכסף מייצר איזה שינוי תודעתי שגורם לאנשים להתנהל אחרת? נגיד אם מחר אחד מהמתחבקים מפלורנטים יזכה בלוטו - אז מחרתיים הוא יסתובב עם מסיכה, לא ירד לרחוב למטה ויארח רק במרפסת?

כמו שאמרתי

יש הבדל בין לארח כמה חברים במימונה ולשמור מרחק כי באמת יש לך אפשרות שחלק ישבו במרפסת וחלק בסלון

לבין לצאת לרחוב \ קניות \ חברים \ סופר  בלי מסכות

אנשים שבאו לבקר אותי לפני חודש שמו אלכוג'ל כשנכנסו, ישבו רחוק ממני

אני עד היום לא לוחץ יד ללקוחות ולא לקחתי טייק אווי ממסעדה מחודש מרץ

הדבר היחיד שיצא לי לקנות זה כוס קפה בארומה כי הרגשתי שאני נרדם בדרכים

אל תנסה להשוות את ההתנהלות שלי להתנהלות של אנשים שלא יודעים אפילו שצריך לשים מסכה

לא חושב שיש כאן מישהו שבחודש האחרון לא ישב קצת עם חברים וכו'

וכמו שכבר הסברתי יש הבדל בין לשבת דבוקים אחד על השני במדשאה מלאה הזויים שאני לא מכיר ולשתות בירה

לבין לשבת בדירה ולשמור על 2 מטר אחד מהשני ולפגוש אנשים שאתה יודע שלא מסתובבים בחוץ ומשתדלים לעשות הכל במשלוחים

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter תגיד, למה אתה מבזבז את זמנך ב-CF? למה אינך מציע את שירותיך לאוצר או למשהב"ר?

כאשר אתה מתיחס לאחוז הגידול אתה צריך להתיחס גם למספרים אבסולוטיים. זה שת"א לא בעשיריה הפותחת לא מעביר אותה למצב טוב, גם אם ערים אחרות במצב יותר גרוע.

לגבי העובדים הזרים - זו בעיה חמורה במיוחד. מצד אחד, הם לא נבדקים. מצד שני, אין להם שום משמעית. כך הם יכולים להפוך בקלות למוקד הדבקה חמור במיוחד.

לגבי הזיקוקים - יש מספיק סיבות לטפל במפעילים גם בלי הקורונה. זה סתם עוד סעיף. במדינה מתוקנת זה לא היה קורה, ואם כן - בעלי המסיבה היו ממשיכים להעיף זיקוקים בכלא. מילא מטרד, אבל מדובר בסיכון הציבור. לא רוצה לומר איזה אסון היה מתרחש אם היתה פורצת דליקה במגדל.

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 שעה, sperial כתב:

@Transporter תגיד, למה אתה מבזבז את זמנך ב-CF? למה אינך מציע את שירותיך לאוצר או למשהב"ר?

כאשר אתה מתיחס לאחוז הגידול אתה צריך להתיחס גם למספרים אבסולוטיים. זה שת"א לא בעשיריה הפותחת לא מעביר אותה למצב טוב, גם אם ערים אחרות במצב יותר גרוע.

לגבי העובדים הזרים - זו בעיה חמורה במיוחד. מצד אחד, הם לא נבדקים. מצד שני, אין להם שום משמעית. כך הם יכולים להפוך בקלות למוקד הדבקה חמור במיוחד.

לגבי הזיקוקים - יש מספיק סיבות לטפל במפעילים גם בלי הקורונה. זה סתם עוד סעיף. במדינה מתוקנת זה לא היה קורה, ואם כן - בעלי המסיבה היו ממשיכים להעיף זיקוקים בכלא. מילא מטרד, אבל מדובר בסיכון הציבור. לא רוצה לומר איזה אסון היה מתרחש אם היתה פורצת דליקה במגדל.

אם הייתי עובד משרד הבריאות כנראה היה אסור לי להגיד את דעתי על ההתנהלות הבזיונית שלהם...

המספרים הם פונקציה של בדיקות 

וברור שאם עשית עוד 2000 בדיקות תגלה יותר חולים

אותנו מעניין כמה מתוך כלל הבדיקות שעשו  היום נמצאו חולים לעומת אתמול ומחר

רואים ירידה באחוזים בכל יום

אין סיבה שעובדים זרים יהפכו למוקד הדבקה אם יעשו סגר. ככה גם בירושלים.

שים לב שרק בירושלים הייתה הדבקה כזאת גדולה. תעשו סגר באיזור הזה לשבועיים ותפתרו את הבעיה

בשאר הישובים בארץ מראים נדבק אחד על כל הילדים. זה לא משהו שאי אפשר  לחיות איתו

לא הבנתי מה אתה רוצה מבעלי האירוע? מסבירים לך שאין שום קשר לקורונה הייתה שם משטרה בגלל רעש, ראו שהכל טוב הלכו

חזרו אחר כך שוב בגלל הזיקוקים. 

קודם כל בעל האירוע אומר שהמפעיל היה עם רישיון, וגם אם הוא טועה, אני לא חושב שכוורת של 250 שקל הייתה גורמת לדליקה ואף אחד לא הוכיח שבאמת ירו את הזיקוקים מהגג ולא מאחד האתרי בניה או החניונים ליד

כל  שני וחמישי מפעילים זיקוקים מהחניון של הלונה פארק ועוד מתחמים נטושים כאלה בת"א, מעניין שדווקא הפעם מתראיינת זקנה אחת שמספרת כמה היא נבהלה מהפיצוצים, רחמים עליה בטח מאוד קשה לזהות שמדובר בזיקוקים, ולירון ויצמן שמתעדת את זה ואומרת ברקע "מי אתם אנשים שחוגגים כמו ביום העצמאות", נו התרגלנו לזה, יש אנשים שקשה להם לקבל את זה שיש כאלה שיודעים לחגוג

אם זה היה קורה בוילה באופקים או בחדרה  באירוע של משפחה אנונימית אף אחד לא היה מדבר על זה בכלל אבל כששומעים מגדלי יו אי אפשר בלי כותרות

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 6 שעות, Transporter כתב:

כמו שאמרתי

יש הבדל בין לארח כמה חברים במימונה ולשמור מרחק כי באמת יש לך אפשרות שחלק ישבו במרפסת וחלק בסלון

לבין לצאת לרחוב \ קניות \ חברים \ סופר  בלי מסכות

בתור מי אתה קובע שיש הבדל?

שמירה על הגיינה בסיסית לא מבטיחה לך 100% סיכוי לא להדבק.

היה סגר מלא. אף אחד לא פטר אותך או מי מחבריך ממנו. 

אתה החלטת לצמצם אותו למה שנראה לך, אבל גם אחד מהחברים שלך יכול להיות חולה, כי בדיוק לפני יומיים הוא נפגש עם חבר במגדל שיום וחצי לפני זה ביקר את הדודה, שיום לפני זה היתה בפיראט האדום. ועד עכשיו הדבקות המוניות במקומות שונים, גם בועלם, לא היו ברחובות. 

לפני 58 דקות, Transporter כתב:

ש אנשים שקשה להם לקבל את זה שיש כאלה שיודעים לחגוג

אתה חייב ללמוד לקבל כעובדה את הטענה הבאה:

למרות שאתה רגיל לחשוב שסגנון ורמת החיים שלך מעוררים קנאה אצל כולם, ואתה גם נורא נהנה לזרוק כאילו בנונשלנטיות איזה פרט אחר בכל פעם שידגיש את זה - אצל רובינו התאורים שלך יובילו לכל היותר לחצי חיוך ומשיכה בכתפיים.

מה שמתואר בכתבות מאתמול על הזיקוקים וכו' לא נראה לי כ"חגיגה", אלא סיוט מתמשך שלי היה כנראה גורם לקפוץ מהמרפסת במגדל. הכי יקר, ראוותני, צעקני, וכו', לא בהכרח מוביל לתוצאה הכי מהנה או טובה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

• Create New...