Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

דיווחו על חולים גם בעזה וגם ברשות. והנה, לא מתו שם עשרות אלפי אנשים. 

מאין לך לדעת? בדקת? הם בדקו? יש להם בכלל יכולת לבדוק? למישהו שם בכלל אכפת? 

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

גם באיטליה סגרו גבולות והסגר היה יותר חמור. לא עזר.

בטח שעזר העקומה שוטחה. 

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

הדיון הוא על מה הלאה, בהתחשב במה שאנחנו כן יודעים. והמשך סגירת עסקים כמו שהיו כאן במרץ אפריל זה לא ריאלי. גם אם אולי אתה חושב שדברים פשוט יסתדרו מעצמם.

היא גם לא יכולה להמשיך לתפקד אם אין מי שישלם מיסים.

למה לא ריאלי? לסגור עסקים בעלי פוטנציאל הדבקה גדול, לתת פיצוי לבעל העסקה, לתת דמי אבטלה לתקופה ארוכה לעובדים, לתת להם הכשרה מקצועית על חשבון המדינה ולהמשיך הלאה. 

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

ולמרות אתה לא מתייחס למחיר הכלכלי של הדברים שאתה מאמין בהם אף פעם, לא כשאתה כועס על פגיעה בתעשיה או יצרנים ישראלים. לא כשאתה כועס על פתיחת הסגר, העולם לא עובד ככה.

האיום של מיליוני מובטלים שלא יהיה להם איפה לעבוד, כלכלה קורסת ורעבים ברחובות יכול להיות מוחשי בכל רגע נתון לא פחות מדיבורים המגפה השחורה, תמותה של מיליונים ואקסלים של קורולה.

ובשביל זה מוצאים איזו איזון מסוים. לא כי אנשים שונאים את ההורים שלהם.

אף אחד לא מכחיש את המחיר הכלכלי העצום של המגפה הזאת. מלכתחילה היה ברור שיצטרכו ללכת על קו מאוד דק בין תמותה המונית ובין קריסה כלכלית מוחלטת. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)
לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

הדיון הוא על מה הלאה, בהתחשב במה שאנחנו כן יודעים. והמשך סגירת עסקים כמו שהיו כאן במרץ אפריל זה לא ריאלי.

גם ספריאל לא מציע לסגור לגמרי לפי מה שאני מבין.

מי כן מציע? יש קולות שצועקים עכשיו לסגור הכול?

מה שצריך היה לקרות זה פתיחה הדרגתית. שבית הקפה שלך יפתח, אבל יוגבל בכמות אנשים שישמרו מרחק אחד מהשני, אולי ראש עיריית תל אביב יכול לעזור לעסקים כאלה בלתת להם רישיון זמני להוסיף עוד שולחנות בחוץ. באמת שלא חסר רעיונות ואפשרויות איך לעבוד עם המצב בצורה בטוחה תוך כדי מתן מרווח נשימה לרוב העסקים בארץ. אבל אף אחד לא הציג תוכנית, הממשלה פשוט התקפלה ברגע שמישהו אמר "אבל איקאה".

אני מאמין שגם אם הייתה תוכנית מסודרת חלק מהאנשים היו צועקים "אבל X" , אבל לפחות היה אפשר להציג משהו. מה קורה בפועל? כלום ושום דבר. ישראל כמו בישראל. בגלל זה אני לא מבין את הפליאה של גיא זהר כשהוא אומר לגרוטו שהם התנהגו כמו בשוק "מאוד ישראלי". אה.

לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

לא יכול להחזיק כמו סגר בארה"ב

וכפי שלמדנו בזמן האחרון, גם סגר בארה"ב לא יכול להתקיים. יגיעו חברה עם רובים ויכנסו לבית המושל ויצעקו murica , בזמן שהם בשיא הדבקות ומתות.

עריכה אחרונה על ידי David32

עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.

זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 18 דקות, ChemGuy85 כתב:

מאין לך לדעת? בדקת? הם בדקו? יש להם בכלל יכולת לבדוק? למישהו שם בכלל אכפת? 

נו באמת. כן, היו מתים עשרות אלפים יותר מהרגיל ברשות, וזה לא היה מתגלגל ל\על ישראל בשום צורה שהיא. ואין סיכוי שהחמאס היה יורה על הדרום כתוצאה, או סוחט עוד משהו.

ומה עם חיילים ישראלים שנמצאים יום יום בשטחים? מגנוני תאום? מתנחלים? פועלים שחלק מהזמן היו כאן וחלק חזרו לבתים שלהם?

ומה עם ירדן? מצרים?

לפני 20 דקות, ChemGuy85 כתב:

בטח שעזר העקומה שוטחה. 

תתייחס לדברים בקונטקסט. לא טענתי שסגר מיותר. אמרתי שגם לו לוקח זמן להשפיע. ואם כל שאר המשתנים היו זהים, גם עם סגר ברשות היינו אמורים לשמוע על תמותה המונית שם. ולהם אין את מערכת הבריאות של צפון איטליה.

ציטוט

למה לא ריאלי? לסגור עסקים בעלי פוטנציאל הדבקה גדול, לתת פיצוי לבעל העסקה, לתת דמי אבטלה לתקופה ארוכה לעובדים, לתת להם הכשרה מקצועית על חשבון המדינה ולהמשיך הלאה. 

מה זה "חשבון המדינה"? מי זה? הכשרה מקצועית באיזה תחום?

אתה סותר את כל מה שאתה עצמך מספר. מצד אחד אתה מספר על קריסה כלכלית בכל תגובה שניה פה, בשלושה שרשורים מקבילים. מצד שני נפנופי ידיים של "יהיה בסדר".

לא מתאים.

ציטוט

אף אחד לא מכחיש את המחיר הכלכלי העצום של המגפה הזאת. מלכתחילה היה ברור שיצטרכו ללכת על קו מאוד דק בין תמותה המונית ובין קריסה כלכלית מוחלטת. 

אחלה בחלה. והלכו על הקו הזה. 

ואני לא בטוח שאף אחד לא מכחיש את המחיר הכלכלי.

או בניסוח אחר - אני לא בטוח שלכולם איכפת באותה המידה ממנו.

ציטוט

גם ספריאל לא מציע לסגור לגמרי לפי מה שאני מבין.

מי כן מציע? יש קולות שצועקים עכשיו לסגור הכול?

מה שצריך היה לקרות זה פתיחה הדרגתית. שבית הקפה שלך יפתח, אבל יוגבל בכמות אנשים שישמרו מרחק אחד מהשני

בגדול עד עכשיו ראיתי בית קפה אחד שאנשים ממש יושבים בו עם שולחנות מסודרים. כל המסעדות וכו' בסביבה שלי במוד take away בלבד.

הפתיחה היא יחסית הדרגתית, חוץ מזה שלא מחלקים דוחות ולא מגרשים אנשים מחוף הים. אינטרסנטים? לא יודע אם זו המילה שהייתי משתמש בה.

וגם טרנספורטר, פרקש ועוד כמה פה לא בדיוק מציעים לקחת את כל מי שעבר את גיל 60 ולשלוח אותו לבורות ההריגה.

כל מה שאני אומר הוא, זה בדיוק מה שאמרתי גם לפני 50 עמודים: יש בשרשור הזה קושי מאוד עצוב לראות אנשים אחרים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)
לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

נו באמת. כן, היו מתים עשרות אלפים יותר מהרגיל ברשות, וזה לא היה מתגלגל ל\על ישראל בשום צורה שהיא. ואין סיכוי שהחמאס היה יורה על הדרום כתוצאה, או סוחט עוד משהו.

ומה עם חיילים ישראלים שנמצאים יום יום בשטחים? מגנוני תאום? מתנחלים? פועלים שחלק מהזמן היו כאן וחלק חזרו לבתים שלהם?

ומה עם ירדן? מצרים?

אנשים בעזה, ירדן, מצרים חיים בעוני מחפיר בקושי מים זורמים בברז יש להם. חולים בבית, מתים, זורקים את הגופה לבור והחיים ממשיכים. אתה חושב שכולם בעולם נהנים משירותי רפואה כמו בישראל? ידיד, אנחנו נמצאים במועדון מאוד אקסקלוסיבי בו נמצאות אולי עוד 15-20 מדינות בעולם.

ללא אבחון אינטנסיבי מאוד כמו שעושים בעולם המערבי קשה מאוד לשים את האצבע על הוירוס הזה. אולי יהיה ניתן לראות עלייה בתמותה עודפת, אבל לא נראה לי שמישהו שם בכלל בודק קודם כל כי אין להם יכולת לבדוק ושנית כי פשוט לא אכפת. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)

טרנספורטר - לגבי ירדן, כתבתי שאני לא יודע כיוון שאני לא יודע בדיוק מה הצעדים שנקטה. הרושם שלי מהויקיפדיה שמדובר בצעדים משמעותית יותר קיצוניים מאלה שבישראל.

לגבי הרש"פ - קודם כל, הגבולות שלה סגורים. שנית, כמות הבדיקות קטנה, אז סביר שרבים לא מאובחנים.

לגבי פתיחת השמיים - אני מקווה שלא הפוליטיקה תכריע, אבל לפי ההתנהלות בשבועות האחרונים זה יהיה הקריטריון היחיד, מה שעלול לגרום גל הדבקות. למזלנו הנושא הזה דו צדדי ואני לא בטוח שהאירופים ישמחו להכניס ישראלים. אם נתניהו ימשיך עם השטות של הסיפוח אז כמעט מובטח שהאירופים יעשו שרירים נגדנו, והקורונה תהיה תירוץ מצויין.

דרך אגב, נושא הבידוד, גם לישראלים, ממשיך להיות שערורייתי, עם חתימה על התחייבויות וכנראה בלי שום פיקוח. בעניין הזה אין בינינו חילוקי דעות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 3 דקות, ChemGuy85 כתב:

חולים בבית, מתים, זורקים את הגופה לבור והחיים ממשיכים.

נו, זאת נראת לי בדיוק הנקודה פה.

אם בעזה היו מתים בכמויות היינו שומעים את החמאס צועקים על הוירוס הציוני שהורג אותם, או על זה שהציונים הורגים אותם כי לא נותנים להם שירותי רפואה, או לא יודע מה - אבל הסגנון די מובן.

בינתיים אין קול כזה.

עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אומר שאין תמותה. אולי הם מעדיפים להשתיק את הסיפור כדי לא לקבל מהומות. אי אפשר לדעת. בנוסף יכול להיות שהסגר הישראלי שיחק לטובתם והוירוס פשוט לא נכנס לרצועה. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 13 דקות, ChemGuy85 כתב:

אנשים בעזה, ירדן, מצרים חיים בעוני מחפיר בקושי מים זורמים בברז יש להם. חולים בבית, מתים, זורקים את הגופה לבור והחיים ממשיכים. אתה חושב שכולם בעולם נהנים משירותי רפואה כמו בישראל? ידיד, אנחנו נמצאים במועדון מאוד אקסקלוסיבי בו נמצאות אולי עוד 15-20 מדינות בעולם.

ללא אבחון אינטנסיבי מאוד כמו שעושים בעולם המערבי קשה מאוד לשים את האצבע על הוירוס הזה. אולי יהיה ניתן לראות עלייה בתמותה עודפת, אבל לא נראה לי שמישהו שם בכלל בודק קודם כל כי אין להם יכולת לבדוק ושנית כי פשוט לא אכפת. 

אתה מגיב לא לעניין. 

גם שם אובנחו חולים. כמה מאות מהם ביו"ש וכמה עשרות בעזה.

גם שם וגם שם בצעו בדיקות, ביקשו (וגם קיבלו) עזרה מאיתנו ואחרים.

אכן אין להם את שירותי הרפואה הישראלים. וזה בדיוק העניין: עם סיפורים על הדבקה בלתי פוסקת, לא היתה סתם אמורה להיות שם "תמותה עודפת". הם היו אמורים לקרוס לחלוטין.

אבל זה לא קרה, וזה לא מסתדר עם התאוריה. אז בטח הם מסתירים מאות אלפי מתים. הפעם החליטו לא להאשים את האויב הציוני. לך תבין.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הסברתי, ואחזור: גבולות הרש"פ סגורים כמעט לחלוטין, איו ולא היו עשרות אלפי פלסטינאים שהגיעו מרחבי העולם, המספרים הרבה יותר קטנים מאשר אצלנו ולכן אפשר לשלוט בנכנסים הרבה יותר טוב. בעזה כל מי שמגיע מבחוץ נכנס להסגר במחנה של החמאס.

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבעיה היא רק גבולות, אז מה איכפת לך אם לאנשים בסופר לפניך יש מסיכה או לא?

יש 70,000 פסלטינאים שעובדים בבניה בישראל. רובם חזרו לרשות במהלך ההתפרצות בישראל.

ירדן בעצמך כתבת שאין לך מושג.

די נו.

בואו נודה באמת: לאף אחד בשרשור אין מושג. לא לרופאים, לא למהנדסי תוכנה ולא לברמנים מזדמנים. ואתה יכול להיות בטוח שכשאנחנו בוחרים לאמץ עמדה כזו או אחרת - שנאה לאנשים בני 65 זה לא הקו המנחה מאחוריה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)

הגבולות הם רק בעיה אחת, וכרגע, בישראל, לא פעילה (או מינימלית. יש כל מיני טיסות מוזרות שלא ברור לי כמה נוסעים מגיעים בהן). 

האנשים לידי בסופר משמעותיים מאד. אם גם הם וגם אני נעטה מסיכות שיכעור ההדבקה ירד בסדר גדול של 80-90%. בשביל אמצעי כל כך פשוט וזול זו תוצאה מצויינת. אבל אפילו את זה הישראלים לא מוכנים לקבל.

ירדן - אכן אני לא בקי בפרטים, אלא רק מה שקאתי בויקיפדיה. הערך לא לגמרי ברור אבל הרושם הוא שבירדן פשוט נעלו את האנשים בבתים כמו בקיצונות שבמדינות, אפילו אספקת המזון בשלבים מסויימים נעשתה עד דלת הבית. 

ועניין אחרון - כיוון שלאף אחד כאן, ולא רק כאן אלא גם במרכזי סטטיסטיקה והאפידמיולוגיה, לא לגמרי ברור מה קורה הרי שנדרשת "זהירות מונעת". וזהירות כזו מחייבת תכנון של כל צעד, לא שליפות מהמותן. באירופה המדינות שמשחררות את הסגר עושות זאת לפי תוכנית סדורה - יש תאריכי יעד לכל צעד, ולפני שמבצעים אותו בודקים האם הצעד הקודם לא גרם לאבדן שליטה, אפילו חלקי. אצלנו מישהו רצה ליצור "אסטרטגיית יציאה" בסגנון הזה, אבל אז באו הפוליטיקאים ושחררו את הרסן לכל מי שצעק יותר חזק. ופעולה כזו, בלי כל בקרה על התוצאות, היא מרשם להסתבכות בעתיד. לא שלא תתכן התפרצות גם בשחרור המסודר, אבל סביר שתהיה נשלטת ושמקורה יהיה ברור, ושיזהו אותה בשלב מוקדם כך שניתן יהיה להגיב בפרופורציות ולא לחזור ל-15 במרס.

עוד הערה לגבי הסיפור של בית הספר ברחובות: לביצוע הבדיקות משמעות מוגבלת מאד, מסיבה פשוטה: מי שנחשף לחולה חייב בבידוד 14 יום, ולא משנה מה תוצאת המטוש. הבדיקה יכולה להיות שלילית, בודאי בימים הראשונים, ועדיין הנבדק יכול להפוך מפיץ. אני רואה הגיון בביצוע בדיקה כזו כ-10-12 יום אחרי החשיפה, שהוא זמן שבו כבר סבירות יותר גבוהה לעומס נגיפי ניתן לגילוי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 32 דקות, יבגניפ כתב:

אתה מגיב לא לעניין. 

גם שם אובנחו חולים. כמה מאות מהם ביו"ש וכמה עשרות בעזה.

גם שם וגם שם בצעו בדיקות, ביקשו (וגם קיבלו) עזרה מאיתנו ואחרים.

אכן אין להם את שירותי הרפואה הישראלים. וזה בדיוק העניין: עם סיפורים על הדבקה בלתי פוסקת, לא היתה סתם אמורה להיות שם "תמותה עודפת". הם היו אמורים לקרוס לחלוטין.

אבל זה לא קרה, וזה לא מסתדר עם התאוריה. אז בטח הם מסתירים מאות אלפי מתים. הפעם החליטו לא להאשים את האויב הציוני. לך תבין.

מאבחנים את האליטה. פשוטי עם מתים בחורים שלהם. 

קורונה זה לא דבר עם 50% אחוז תמותה. תראה כמה זמן לקח לזהות זינוק בתמותה עודפת בניו-יורק/איטליה ואנחנו מדברים על מדינות עולם ראשון עם שירותי רפואה, מרשם אוכלוסין, אבחון אינטרנסיבי. בעזה מתים בחורי תחת שלהם עם ביוב זורם ברחוב מי בודק אותם בכלל? חופרים בור, זורקים את הגופה ויאללה פחות פה להאכיל. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 11 דקות, ChemGuy85 כתב:

בעזה מתים בחורי תחת שלהם עם ביוב זורם ברחוב מי בודק אותם בכלל? חופרים בור, זורקים את הגופה ויאללה פחות פה להאכיל. 

אתה מתעלם מהטענה העיקרית.

למה חמאס לא מנצל את המתים שלהם הפעם בשביל לקבל כסף ולהאשים את ישראל או משהו?

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)
לפני 38 דקות, ChemGuy85 כתב:

מאבחנים את האליטה. פשוטי עם מתים בחורים שלהם. 

אבל במקרה לגמרי האליטה חסינה לקורונה דווקא אצל הפלסטינאים.

בעזה לא סופרים את המתים. רק נכתבו אלוהים יודע כמה דו"חות, אמינים יותר ואמינים פחות, על מצב התזונה שם, תעסוקה, מחלות, מה לא.

אבל פתאום סביב הקורונה כולם אדישים. דווקא פה מוותרים על הזדמנות לנגח אותנו.

לפני חודש החמאס איים שאם לא יקבלו מאות מכונות הנשמה, הם "יפנו לאמצעים אחרים" וישתמשו בכח כדי להשיג את הציוד.

וחודשי אחר? ואללה, שכחו. זורקים את המתים לבור ויש פה אחד פחות להאכיל.

יהודה ושורמון? 70,000 עובדים בענף הבניה שמגיעים לארץ. אלוהים יודע כמה אלפי שב"חים. חיכוך יומיומי של חיילי צהל עם האוכלוסיה המקומית. יישובים סמוכים של ישראלים וערבים. אנחנו תקועים בתחת אחד של השני.

פה אחד פחות להאכיל? גם פה, לפני חודש ישראל האשימה את הרשות בכך שבכיריה משתמשים במגפת הקורונה להסתה נגד ישראל, ומפיצים שמועות שצהל מפיץ את המחלה. כנראה שהבינו שם שעדיף להם לזרוק את המתים לבור, מאשר להמשיך ולנגח אותנו.

אפשר לנסות למצוא הרבה הסברים, כמו פחות תיירים, או כל סיפור אחר. אבל מה, למשל, עם הקוריאנים החולים שהיו כאן, ובקרו גם בשטחי הרשות?

אז אני לא עוקב אחרי הסטטיסטיקה הרשמית כמה מהחולים בארץ הגיעו מאמריקה או מקומות אחרים בעולם. ויכול להיות שזה מסביר את הכמות האבסולוטית של החולים בארץ אל מול הרשות.

אבל אז אני שואל: מה קורה מהרגע שכבר יש איקס חולים בקהילה? ועונה שוב: לאף אחד פה אין מושג.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...