Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 8 שעות, Transporter כתב:

בשביל שזה יקרה אתה צריך שיהיו לך שם לפחות 50 חולים בתוך ה 2000

עוד לא הוכח שהיה חולה אחד

נכון להיום יש כ-2500 חולים מאומתים שעדיין חולים - כלומר בבדיקות הם עדיין יוצאים חיוביים.

רובם לא מאושפזים , אני מניח שרובם בכלל ללא תסמינים כבר. 

כמה לדעתך יש עוד בארץ שחולים אבל לא אובחנו, כי לא רצו לבדוק אותם, או שהם לא רצו להיבדק שלא יסגרו אותם בבית.

לדעתי יש לפחות עוד 2500 חולים שלא נבדקו בכלל, כי סתם כאב להם הגרון, או שפשוט לא היו להם שום תסמינים. 

אז מה הסיכוי שמתוך 2000 יהיה אחד כזה? 50% .. נכון זה לא 100% 

אם יהיו 10 אירועים של 2000 איש ויש לנו 2500 חולים ללא תסמינים לא מאובחנים, אז כנראה ב-5 אירועים יהיה חולה אחד. 

או יותר נכון יהיו 5 חולים ב-10 אירועים האלה.  השאלה האם באירוע פתוח הם ידביקו מישהו.

לא יודע , אבל אני בטוח שעוד שבוע שבועיים נדע את התשובה. 

עריכה אחרונה על ידי korola

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 12 דקות, korola כתב:

נכון להיום יש כ-2500 חולים מאומתים שעדיין חולים - כלומר בבדיקות הם עדיין יוצאים חיוביים.

רובם לא מאושפזים , אני מניח שרובם בכלל ללא תסמינים כבר. 

כמה לדעתך יש עוד בארץ שחולים אבל לא אובחנו, כי לא רצו לבדוק אותם, או שהם לא רצו להיבדק שלא יסגרו אותם בבית.

לדעתי יש לפחות עוד 2500 חולים שלא נבדקו בכלל, כי סתם כאב להם הגרון, או שפשוט לא היו להם שום תסמינים. 

אז מה הסיכוי שמתוך 2000 יהיה אחד כזה? 50% .. נכון זה לא 100% 

אם יהיו 10 אירועים של 2000 איש ויש לנו 2500 חולים ללא תסמינים לא מאובחנים, אז כנראה ב-5 אירועים יהיה חולה אחד. 

או יותר נכון יהיו 5 חולים ב-10 אירועים האלה.  השאלה האם באירוע פתוח הם ידביקו מישהו.

לא יודע , אבל אני בטוח שעוד שבוע שבועיים נדע את התשובה. 

אתה שוכח שאמרו בכמה וכמה הזדמנויות שרוב החולים נמצאים בבית שמש \ ירושלים וכו'

הבאתי כאן סיקור שאמר ש90% מהחולים נמצאים באיזורים שרק 10% מהאוכלוסיה נמצאת בהם

משהו כזה אל תתפוס אותי במילה

הסיכוי שיהיו 50 כאלה לצראלס קלור הוא לא גדול ואני בטוח שאני לא היחיד שחושב ככה ובגלל זה זה אושר

אבל עזוב, בוא נגיד שביטלו את צארלס קלור

אתה רואה מה הולך בים נכון ? 

אתה רואה מה הולך בקניונים ? אין מקום לזוז. עומסים לא נורמלים

אתה באמת מסוגל להגיד לי שצארלס קלור מיותר ? הרי ההדבקה הזאת יכולה להיות באחד החופים במרחק 150 מטר מצארלס קלור

מישהו כאן השתמש בביטוי "נתפס במערומיו"

אז נכון שאני לא רופא ואין לי בכלל תואר

אבל מאז שסיימתי תיכון אני עושה עסקים, מעריך שאני יודע לקרוא מעולה בני אדם

ככה מגיב בנאדם שנתפס במערומיו, מבין שאין לו תשובות משכנעות לספק ופשוט מאבד את זה: (צפו בדיוק מאיפה שסימנתי)

אני שוב חוזר ומזכיר, אני ביקרתי את הבנאדם הזה ואמרתי שהוא בדיחה כבר לפני 200 עמודים, 

הראיון הזה רק מחזק דברים שכתבתי כאן במהלך התקופה

פשוט  רק עכשיו כל החרא מתחיל לצוף ומתחילים להבין מי הם האנשים שניהלו את המשבר הזה וכמה גרוע הם עשו את זה

אבל מי שעוקב אחרי מה שאני כותב ראה שהרבה דברים שאמרו בכתבה הזאת אני אמרתי כבר לפני חודש+

ואולי אגב זאת הסיבה שפחות רואים את הליצן הזה על המסך ופתאום יורם לס מקבל את הבמה הרבה יותר

עריכה אחרונה על ידי Transporter

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיכנס לקטע של ה50 חולים מתוך 2000,  ברור שהסיכוי ל 50 חולים מתוך 2000 הוא אפסי , 

אם נניח שיש 2500 חולים שמסתובבים חופשי - זה 1 ל 4000 לפי אוכלוסיית הארץ .

חולה אחד מתוך 2000 זה 50% 

2 חולים מתוך 2000 זה 25%

3 חולים מתוך 2000 זה 12.5% 

50 חולים מתוך 2000 זה 1 ל 1,000,000,000,000,000 .

אבל מה שמפחיד הוא שכל יום שעובר ומספר החולים החדשים הוא נמוך, אז יותר ויותר אנשים משחררים יותר ויותר. 

אני לא קונה את זה שעברו את זה וזהו נגמר, אני קונה את זה שאנחנו בהפוגה , וזה סבבה.

אבל בנקודה מסויימת המספרים יתחילו לעלות.. קשה לי להאמין שזה נגמר.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 18 דקות, korola כתב:

אל תיכנס לקטע של ה50 חולים מתוך 2000,  ברור שהסיכוי ל 50 חולים מתוך 2000 הוא אפסי , 

2 חולים מתוך 2000 זה 25%

אבל מה שמפחיד הוא שכל יום שעובר ומספר החולים החדשים הוא נמוך, אז יותר ויותר אנשים משחררים יותר ויותר. 

אני לא קונה את זה שעברו את זה וזהו נגמר, אני קונה את זה שאנחנו בהפוגה , וזה סבבה.

אבל בנקודה מסויימת המספרים יתחילו לעלות.. קשה לי להאמין שזה נגמר.

אם בתוך ה 2500 האלה יהיה אחד, אני מעריך שהיום כשכולנו יודעים שזה עדיין כאן ועדיין קיים, האחד הזה לא ידביק יורת מדי

הדביק 10 ? בסדר

אז הדביק 10 צעירים שהיו במסיבה ולמחרת אותם צעירים ילכו עם מסכה לסופר ורוב הסיכויים שלא ידביקו יותר מדי

שוב אנחנו מתעסקים בהימורים

כי גם אני וגם אתה לא יודעים אם היה שם חולה, זה סתם להתעסק בספקולציות

אתה זוכר שאמרת אותו דבר על המימונה, על איקאה ועוד

כמה הדבקות ראינו באיקאה מאז ? 

אפילו אותו חולה מפורסם לא פורסם שהוא הדביק מישהו בכלל

בוא נדבר על משהו יותר מטריד

מראים לאיתמר  את כל הסיפורים על קץ האנושות וכ'ו ושואלים אותו למה כל הזמן להפחיד?

הוא עונה "אני כל הזמן מתלבט בין הפחדות לבין להגיד את המספר הריאלי"

באמת ? גם היום בסוף חודש מאי אתה באמת חושב שקץ האנושות זה משהו שיכול לקרות כאן? עם הנתונים שרואים בארץ ?

אם אתה חושב ככה אתה לא צריך להיות בתפקיד הזה, מצטער.

יש הבדל בין לדאוג לציבור לבין להיות מנותק.

על המנות קרב סלחנו לו, אבל לבוא היום, לראות את השטות הזאת של ביבי שאני לא אטרח להסביר מאיפה זה נבע, ולא לעצור הכל ולהגיד "אני מתנצל, הגזמנו , טעינו"

הוא אשכרה עדיין מאמין במספרים האלה

אז דיי חלאס, הוא עושה צחוק מעצמו ומאיתנו

"הסגר היה חודש חודשיים"

זה פשוט ביזיון לשמוע את הראיון הזה 

כבר עברנו את החודשיים ועוד לא פתחו מסעדות

שלא לדבר על מלונות, על העיר אילת שכלל העסקים שם גוססים

באיזה זלזול הוא בכלל אומר את המילה "חודש"

על  חודש אף אחד לא היה מתלונן

"לא נתנו לנו מספיק זמן לתכנן את היציאה"

סליחה, מה עשית במשך חודשיים, בפסח כשידעת שהמספרים הולכים לרדת, לא חשבת להקדיש כמה שעות ביום ולחשוב  על תוכנית יציאה שיפעילו אותה רק אם וכאשר המספרים אכן ירדו ?

אולי איתמר באמת האמת שלמרות שיורדים ב 50% הוא ימליץ לשחרר את הסגר רק שנגיע ל 2-3 נדבקים ביום

יכול להיות שבזה הוא האמין ובגלל זה חשב שמשחקי כדורגל יהיו רק עוד חצי שנה ובגלל זה גם לא היה לו זמן לתכנן את התוכנית יציאה

שוב, זה רק מוכיח שהוא לא צריך להיות במקום הזה

לא מפתיע אותי שהוא לא מפחד מועדת חקירה

הוא רק הדובר של משה

מי שיקבל בראש זה משה

בתקווה, אם יש צדק במדינה הזאת

אגב KOROLA

עזוב את איתמר צחקנו מספיק מהראיון המביש הזה. 

תסביר לי רגע מה הרעיון בלוותר על בידוד לשבים מיעדים מסויימים ?

אם אני נוסע ליוון נניח, אני לא נכנס לבידוד כשאני חוזר? למה?

אם פגשתי שם מישהו מארה"ב ששוהה ביוון "בריא" שבוע, ורק לאחר מכן מתחילים לו תסמינים ובינתיים הדביק אותי ?

עריכה אחרונה על ידי Transporter

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 40 דקות, Transporter כתב:

מראים לאיתמר  את כל הסיפורים על קץ האנושות וכ'ו ושואלים אותו למה כל הזמן להפחיד?

על קץ האנושות דיברו שהיו חששות שהוירוס מדביק עוד פעם מיד אחרי שיצאת מהמחלה. 

תחשוב על וירוס שמשתק אותך לחודש, לא ברור איזה נזקים הוא עושה לך.

הוא יכול להדביר אותך שוב בטווח קצר אחרי שכאילו החלמת , כלומר אין חיסון.

וירוס כזה המשמעות שלו זה סוף האנושות כפי שאתה מכיר אותה היום.   

אז תשחרר קצת.

ציטוט

אגב KOROLA

עזוב את איתמר צחקנו מספיק מהראיון המביש הזה. 

תסביר לי רגע מה הרעיון בלוותר על בידוד לשבים מיעדים מסויימים ?

אם אני נוסע ליוון נניח, אני לא נכנס לבידוד כשאני חוזר? למה?

אם פגשתי שם מישהו מארה"ב ששוהה ביוון "בריא" שבוע, ורק לאחר מכן מתחילים לו תסמינים ובינתיים הדביק אותי ?

זה בדיוק הרעיון, הסיכוי שלך לפגוש חולה קורונה בארץ הוא 1 ל 4000  (לפי ההנחה הקודמת )

אז יש מדינות שגם שם הסיכוי לפגוש חולה קורונה הוא דומה, אז הם חותמים על אמנה שניתן להטיס אנשים בין המדינות ללא חובת בידוד.

בתנאי שכל מדינה שחותמת על האמנה הזאת תכניס לבידוד של 14 יום אנשים שמגיעים ממקומות שכן מוכי קורונה.

בסה"כ הגיוני 

עריכה אחרונה על ידי korola

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 10 שעות, Transporter כתב:

מה זה משנה מה מיוחד?

כולם חוזרים ואומרים שלא מכירים את הנגיף

אז בוא נשלים עם זה שאולי זה המזג אוויר, אולי האוכל שאנחנו אוכלים, אולי הגילאים של האנשים כאן

אף אחד לא מבין מה גורם לזה אבל זאת עובדה

אז מספיק להשוות אותנו למדינות שחוו את המחלה בצורה הכי גרועה שיש

אמר הנביא טרנספורטר. איך, כאשר היו כאן כמה חולים בודדים אבל באיטליה המחלה כבר השתוללה, היה ניתן לנבא שבישראל היא תתפשט פחות? בשלבים האלה היה צריך לשתמש במודיעין המועט שהיה, ואלה היו הנתונים מווחאן ובהמשך מאיטליה. כמובן שטרנספורטר ידע כבר בפברואי שישראל מיוחדת.

לפני 9 שעות, farkash7 כתב:

דוד הוא אמר שהוא אידיוט זה מה שהוא אמר.

אנשים בעמדות האלה צריכים לקבל את ההחלטה הטובה ביותר על סמך הנתונים. לא להגיד ״נגיד להם שסוגרים הכל ואז נתמקח״.

לך ספר את זה לעסקים שסגרו לשם המשא ומתן. לך ספר את זה למשפחות של חולים שמתו בגלל שדחו להם את הניתוח לשם המשא ומתן וכו׳

בשביל החלטות כאלה אני לא צריך אותו אז שילך הביתה.

זה לא הפתיע אותי כן? זה שהם אידיוטים אטומים הבנתי כבר מזמן.

לגבי אירופה סגרו גבולות אחרינו, וכמות האנשים שעוברים שם בין מדינות ביום היא עצומה וללא כל פיקוח.

על ההבדלים בהרכב האוכלוסיה גם לא דיברנו.

בקיצור הקשר בינינו לבין אירופה זה בערך כמו להשוות כלב לדג.

לפני 9 שעות, Transporter כתב:

הגעתי לאן שהגעתי בחיים כי אני כל הזמן יוצא מהקופסא ועושה דברים חדשים

אבל אני לגמרי לא אומר שהוא צריך לדעת איך מתנהג וירוס חדש, אז אין קשר להשוואה שעשית

לגיטימי שלא הכיר את הוירוס את זה קיבלתי

תתחיל לדבר כאשר האחריות שלך תהיה על החיים של 9 מיליון אזרחים, מול אוייב שאין לך עליו שום מידע, חוץ מזה שהוא הורג אלפים ברמה מדינות. בינתיים האחריות שלך היא על הישיבה במרפסת, מכסימום על נזקים לאוזן הפנימית.

לפני 5 שעות, Transporter כתב:

הסיכוי שיהיו 50 כאלה לצראלס קלור הוא לא גדול ואני בטוח שאני לא היחיד שחושב ככה ובגלל זה זה אושר

שכחת את הבליין הבודד בסיאול, זה שהוכח שהדביק כמה עשרות ושהכניס איזה 7000 איש לבידוד. מספיק נשא אסימפטומטי אחד בצ'רלס קלור כדי שיקרה משהו דומה כאן. וגם בחוף הים. ואל תשכח, הקוריאנים עם ממושמע. הישראלים עושים דווקא. אפילו אתה מודה בהתנהגות שלך עם האנשים שאתה כל כך סומך עליהם, בלי שאתה (ואף אחד אחר) בכלל יודע מה מצבם הבריאותי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לוקה באותו עיוורון שמר גרוטו היקר וחבריו לקו בו. אתה מדבר איתי על מדינות אחרות כשהנתונים אצלך הם שונים לגמרי. מה אכפת לי ממדינות אחרות? אני מסתכל על המצב במדינה שלי ולפי זה אני צריך לקבל החלטה מה יהיה בעתיד הקרוב. 

אם הוא לא יכול לקבל החלטות ענייניות על סמך נתונים שהתפטר ויבוא לפה לפורום להחליף את צ'מגאי עם תסריטי הבלהות שלו.
אני לא צריך שכל של ילד בן 6 כדי שיקבל שם החלטות.

גם החלטות כאלה הרגו, הורגות ויהרגו אנשים. אתם חושבים שאתם חיים בוואקום, שלסגר מיותר אין מחיר. יש לו מחיר אדיר. זה לא שאין לך ביאס, יש לך. יש לך אמצעי ניטור, ויש לך עודף גדול מאוד של מיטות אשפוז ומכשירי הנשמה, אז איזה סיכון בדיוק הוא לוקח בחישוב מסלול מחדש? 

קיבל החלטה לסגר? אחלה.
אחרי שבועיים אתה מבין שלפי הנתונים אתה לא איטליה ולא ספרד? תעשה חישוב מסלול מחדש.
אתה בא לדיון ענייני, אל תבוא בגישה של משא ומתן, "נגיד להם שסוגרים הכל ומשם נתקדם" כאילו מהצד השני יש לך שקי תפוחי אדמה שמקסימום ישכבו עוד חודשיים במקפיא.

אתה מפחד? תניח את המפתחות זה גדול עליך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מעניין 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הוא קיבל החלטות על סמך מה שידע. אתה מכיר את המוח הצבאי "דפ"א מסוכנת"? הוא נאלץ לפעול נגד אוייב שכל מה שידעו עלו הוא מה הוא עשה בווחאן ובלומברדיה. אז ההתגובה היתה בהתאם. אם לא היו מגיבים כך כנראה שהיינו כאן עם כמה אלפי אם לא רבבות מתים וצועקים למה לא הטילו סגר יותר כבד. ודרך אגב, הסגר בישראל היה מתון למדי. היו מדינות בהן נאסר לפתוח את דלת הבית.

• תודה 1

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הוא קיבל החלטות על סמך מה שידע, רק שלאחר שבועיים כבר היה לו מידע אחר והוא סירב לשנות את ההחלטות שלו, סירב לצאת מהקונספציה. זו הבעיה. מה אתה לא מבין?

• עצה טובה! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אחרי שבועיים עוד לא התחילו לראות ירידה חדה בכמות הנדבקים החדשים. ובבני ברק ושכונות חרדיות בירושלים המספרים רק התחילו לעלות. וכל זה לפני פסח.

מקבץ החגים גם השפיע על אורך הסגר שכלל גם יום העצמאות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רואה מה הולך בים נכון ? 
אתה רואה מה הולך בקניונים ? אין מקום לזוז. עומסים לא נורמלים
אתה באמת מסוגל להגיד לי שצארלס קלור מיותר ? הרי ההדבקה הזאת יכולה להיות באחד החופים במרחק 150 מטר מצארלס קלור

מישהו כאן השתמש בביטוי "נתפס במערומיו"
אז נכון שאני לא רופא ואין לי בכלל תואר
אבל מאז שסיימתי תיכון אני עושה עסקים, מעריך שאני יודע לקרוא מעולה בני אדם
ככה מגיב בנאדם שנתפס במערומיו, מבין שאין לו תשובות משכנעות לספק ופשוט מאבד את זה: (צפו בדיוק מאיפה שסימנתי)
אני שוב חוזר ומזכיר, אני ביקרתי את הבנאדם הזה ואמרתי שהוא בדיחה כבר לפני 200 עמודים, 
הראיון הזה רק מחזק דברים שכתבתי כאן במהלך התקופה
פשוט  רק עכשיו כל החרא מתחיל לצוף ומתחילים להבין מי הם האנשים שניהלו את המשבר הזה וכמה גרוע הם עשו את זה
אבל מי שעוקב אחרי מה שאני כותב ראה שהרבה דברים שאמרו בכתבה הזאת אני אמרתי כבר לפני חודש+
ואולי אגב זאת הסיבה שפחות רואים את הליצן הזה על המסך ופתאום יורם לס מקבל את הבמה הרבה יותר

אתה שוב מתעלם מדברים:

תפקידו של משרד הבריאות הוא לדאוג לבריאות הציבור ולא לפן הכלכלי. בשביל זה יש ממשלה.
הוא אחראי על חיים של 9 מיליון אנשים רק אצלנו, ובוא נגיד שאם הנגיף היה חודר לעזה או לרש״פ היה פה בלגן גם מבחינה בטחונית.
הידע על הנגיף אפסי, לכן כאדם שאחראי על בריאות הציבור הוא לקח את מקרה הקיצון.
הנתונים בהתחלה הראו קצב הכפלה דומה למה שמשרד הבריאות חזה.
אם זה היה תלוי רק בו ובבר סימנטוב השמיים היו נאטמים לגמרי ואז לא היינו מייבאים נשאים מחו״ל.
היום, כשהמערכת יותר מאורגנת מבחינת כוח אדם, מכונות הנשמה ובדיקות הוא יכול להרשות לעצמו לטעות מבלי שהמערכת תקרוס.
לדעתי (הלא מלומדת), הנגיף הזה מתנהג שונה לחלוטין בקיץ ופחות מדביק.
למרות זאת, אני חושב שמי שצריך לתת את הדין במקרה הזה הם שניים: שר הבריאות שהביא את המערכת למצב זוועתי וראש הממשלה הפחדן ביותר בתולדות המדינה, זה שלא ידע לאזן בין רצון משרד הבריאות לבין הצרכים של הציבור.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 9 שעות, korola כתב:

2 חולים מתוך 2000 זה 25%

אז לפי אותו היגיון, אם היו 4000 איש באירוע, הסיכוי שהיה שם חולה הוא 100%? כלומר ודאי? סתם שואל.

עריכה אחרונה על ידי malcishua

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה נתון סטטיסטי, שום דבר לא וודאי.

במיוחד כאשר המחלה לא פזורה בצורה שווה באוכלוסיה.

הזכרת לי בדיחה מרוסיה - שלושה גברים יושבים על הספסל ושותים וודקה. בא עובד משרד הבריאות ואומר להם :

"אצלינו במדינה כל גבר רביעי מת מאלכוהוליזם"

הם ענו לו:

" אנחנו שלושה, אז הכל בסדר".

• מצחיק 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 29 דקות, vladclar כתב:

זה נתון סטטיסטי, שום דבר לא וודאי.

במיוחד כאשר המחלה לא פזורה בצורה שווה באוכלוסיה.

אבל לפי ההיגיון של קורולה, ברגע שיש 4000 אנשים באירוע זה כן ודאי. וזו כמובן טעות, בדיוק כמו החישובים האחרים שלו.

בוא נתעלם לרגע מהפיזור באוכלוסיה. הטענה של קורולה שקולה לטיעון הבא: נניח שיש לי שק שבו 10,000,000 כדורים, מתוכם 2500 אדומים (והשאר ירוקים). מכיוון שהסיכוי למשוך כדור אדום מהשק הוא 1/4000, אם אני מושך 2000 כדורים מהשק, יש לי סיכוי של 50% ש(לפחות )אחד מהם יהיה אדום. לפי אותו היגיון, אם אני מושך 4000 כדורים, הסיכוי שאחד מהם יהיה אדום הוא 100%, לא?

התשובה היא כמובן לא בשני המקרים (2000 או 4000). נתתי את המקרה השני רק כדי להדגים את זה.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • מצחיק 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...