Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 38 דקות, Transporter כתב:

בסך הכל אמרתי שאנחנו לא מקבלים דברים מינימלים שצריכים לקבל

המעסיק שלך חצןף מחוצף!

הוא לא מפריש לך את חלקו בפנסיה?

הוא לא מעניק לך דמי הבראה?

הוא לא מנהל לוח צבירות מחלה/חופשה?

הוא לא משלם נסיעות?

*חוץ מדמי אבטלה, שזה אכן עיוות מגעיל של ביטו"ל, אתה לא יכול לבוא בטענות לאף אחד בעולם חוץ מאשר למעסיק שלך. מי אתה רוצה שישלם את כל זה?

* כותב הודעה זו הינו שכיר בעל שליטה. זה אומר שהמעסיק שלי (שזו בעצם היישות הנפרדת של החברה שלי) מעניק לי את כל התנאים הנ"ל. אם ארצה או לא ארצה (ואני לא רוצה. עדיף לי בהרבה לקבל לכיס את עלות המעביד ולנהל את ההטבות שלי לעצמי. את הפריווילגיה הזאת יש רק לך בתור עוסק מורשה). ובכל זאת, לדמי אבטלה - אני לא זכאי. למה? כובע.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 5 שעות, sperial כתב:

@m3x7r3m3 באופן נדיר אני מסכים עם לא מעט ממה שכתבת. ובכל זאת כמה הערות:

גם ליקוי חמה יש לעיתים נדירות לא?

1. נדמה לי שעשית סלט קטן מבחינת מיסוי העצמאים - בין המחזור לבין ההכנסה. עצמאי יכול להיות עם מחזור של 100,000 ש"ח, אבל הוצאות שיביאו אותו להכנסה חייבת במס של 10,000 ש"ח.

לא התייחסתי בכלל למחזור, גם אצל העצמאיים מס הכנסה, מס בריאות (מס הכנסה 2) וביטוח לאומי (מס הכנסה 3) הם לפי הרווחים, לא לפי המחזור ולא לפי ההכנסה.

2. כדי לחשב את סך המיסים שמשלם מישהו צריך לצרף למיסי ההכנסה גם את מיסי ההוצאה (מה"מ, מס קניה, בלו וכו') - לא עניין טריויאלי. אני מניח שיש סטטיסטיקאים שיודעים לאמוד את זה, אבל צריך לחפש מקורות למידע מעובד ומוסמך.

כמובן, אבל לא תפקידי להוכיח זאת, מי שמעלה את הטענה צריך להוכיח אותה לא?

אפילו אם נתייחס רק לעניין המיסים הישירים על ההכנסה (מס הכנסה 1-3 לעיל) מי שהעלה את הטענה לא הוכיח אותה. וקורולה הסתכל על נתונים לא נכונים כדי להוכיח אותה.

3. מי שעובד כשכיר בשני מקומות או יותר יכול להסתפק בתאום מס, בשביל זה לא צריך רואה חשבון.

לדעתי היום הסכומים דומים, רק שבאחד ייקחו לך חודשית סכום, ובשני שנתית סכום גבוה יותר.

והערה לגבי שוודיה - במעלה העמוד נתתי קישור לפוסט הפייסבוק של נדב אייל (הודעה #7172. יש לי איזה בעיה בהטמעת הקישור כעת). מומלץ מאד לקרוא אותו, כיוון שהוא מתקן הרבה תפיסות מוטעות. ספציפית לגבי שוודיה הוא טוען שלמרות שהמדיניות שלה היתה יחסית מתונה (והיה בה ריחוק חברתי ועוד כל מיני אמצעים), הנשקים הכלכליים שלה דומים לאלה של המדינות השכנות שנקטו בסגר יותר הדוק. ואני מוסיף, לפי Wordometer, נכון לשעה זו, התמותה בשוודיה (למיליון תושבים) היא 328, לעומת 30 בישראל 50 בפינלנד ו-91 בדנמרק.

אפילו לא הייתי צריך להיכנס כל כך לעומק, שוודיה של פברואר זו לא שוודיה של מרץ-אפריל נקודה.

לפני 2 שעות, Transporter כתב:

אני  בסך הכל אמרתי שאנחנו לא מקבלים דברים מינימלים שצריכים לקבל בלי שום קשר לכל מיני נושאים שהתחלת לגלוש אליהם

גילית בדרך הקשה שמי שיורה לכל הכיוונים בתקווה לפגוע במטרה אחת, בד"כ מפספס אותה.

במקום לירות לכיוון דמי אבטלה לעצמאים (שזה זבל של התנהלות מקום המדינה עד היום), ירית לכיוון מע"מ ומס הכנסה ועוד אלוהים יודע כמה כיוונים, ולא פגעת בכלום.

ובמצב כזה כמו עכשיו אני בא ואומר - אתה אמ-אמא של הצודק, עצמאי צריך לקבל זכאות לדמי אבטלה בדיוק כמו שכיר. ואם אני צריך לשלם עוד 2-3% ביטוח לאומי בשביל זה אז זה צודק

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.dc75345ec579fb4efead7104e57ab617.png

יש מסיבה מחוץ לבית של ישראל כ"ץ , כולם מוזמנים. 

מדובר בהפגנה, אז המגבלות לא קיימות, מצפים לאלפי אנשים 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3 אתה קורא לזה רווחים, אני קורא לזה הכנסות חייבות במס, אולי @ChemGuy85יעשה לנו סדר במונחים.

ולגבי מס בריאות הוא אינו מס הכנסה 2 שכן כולו עובר למערכת הבריאות, ואז מוסיפים עוד תקציב ממקורות אחרים. וכל זה לא מספיק. גם ביטוח לאומי פועל בשונה ממס הכנסה, חש תקרה לגביה ויש תקרה לקצבאות ולתגמולים. לדוגמא, אם הכנסתך החודשיץ 60 אש"ח ותצא למילואים תקבל רק 42 אש"ח לחודש.

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 5 דקות, sperial כתב:

@m3x7r3m3 אתה קורא לזה רווחים, אני קורא לזה הכנסות חייבות במס, אולי @ChemGuy85יעשה לנו סדר במונחים.

לא משנה לי כל כך המונחים, אפשר לקרוא לזה קוקוריקו, אבל מדובר על מיסים של הכנסות פחות הוצאות (בלי מע"מ כי הוא צבוע).

השלב האחרון הזה שאחרי ששילמת את המיסים האלה אתה מקבל את הנטו.

לפני 6 דקות, sperial כתב:

ולגבי מס בריאות הוא אינו מס הכנסה 2 שכן כולו עובר למערכת הבריאות, ואז מוסיפים עוד תקציב ממקורות אחרים.

אם לא היה מס בריאות אלא עוד X אחוז למס הכנסה והכסף היה מועבר למשרד הבריאות זה היה בדיוק אותו דבר.

ההבדל היחיד הוא (שקוף לנו) המלחמה כל העברת תקציב מול משרד האוצר.

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אז רק כדי לנקות את השולחן, בשומה השנתית הסעיף הזה נקרא "הכנסה מיגיעה אישית", סעיף משנה "הכנסה מעסק". במקרה שלי יש סעיף משנה נוסף "הכנסה ממשכרת".

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)

KOROLA

שים לב כבר כמעט שבוע המספרים מתייצבים סביב 30 חולים ביום, גם כשעושים 7000-9000 בדיקות

סוף סוף אפשר להתחיל לראות את זה נגמר?

אם באמת ינקו כאן את כל החולים איך יגיע גל שני ?

לפני 7 שעות, m3x7r3m3 כתב:

גילית בדרך הקשה שמי שיורה לכל הכיוונים בתקווה לפגוע במטרה אחת, בד"כ מפספס אותה.

במקום לירות לכיוון דמי אבטלה לעצמאים (שזה זבל של התנהלות מקום המדינה עד היום), ירית לכיוון מע"מ ומס הכנסה ועוד אלוהים יודע כמה כיוונים, ולא פגעת בכלום.

ובמצב כזה כמו עכשיו אני בא ואומר - אתה אמ-אמא של הצודק, עצמאי צריך לקבל זכאות לדמי אבטלה בדיוק כמו שכיר. ואם אני צריך לשלם עוד 2-3% ביטוח לאומי בשביל זה אז זה צודק

אני אף פעם לא התלוננתי על המעמ ומס הכנסה שגובים מאיתנו.

אני התלוננתי שפעם בחיים קרה שאנחנו צריכים להפסיק לעבוד והמדינה לא עוזרת לנו אחרי שאנחנו משלמים כל כך הרבה.

נכון לעכשיו קבלנו מה שאתה קורא אבטלה

והיום הגשנו פעימה שלישית שהיא יותר סוג של פיצוי על ההוצאות. בדיוק מה שאמרתי מההתחלה שאני דורש לקבל והנה זה קורה

עריכה אחרונה על ידי Transporter

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ניהלנו פה ויכוח כולל העבר שלי בניהול בדיוק על נושא המע"מ, וזה היה כי ציינת את נושא המע"מ במפורש וזה חרה לי עד לרמה שהגבתי בנושא.

וכמו שכתבתי לך אז לפני כמה עשרות או מאות עמודים, אבטלה לעצמאים + הוצאות (שהן לא השקעה) זה באמת נדרש. לא כדאי, לא רצוי, נדרש.

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)
לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ניהלנו פה ויכוח כולל העבר שלי בניהול בדיוק על נושא המע"מ, וזה היה כי ציינת את נושא המע"מ במפורש וזה חרה לי עד לרמה שהגבתי בנושא.

וכמו שכתבתי לך אז לפני כמה עשרות או מאות עמודים, אבטלה לעצמאים + הוצאות (שהן לא השקעה) זה באמת נדרש. לא כדאי, לא רצוי, נדרש.

הויכוח היה על זה שאמרתי שאנשים צריכים לשלם מעמ והם השתמשו בכסף שלהם לתשלום הוצאות שכ"ד, משרד, חנות, ספקים וכו'

ואז אתה אמרת שמעמ זה כסף שאסור לגעת בו, וניסיתי להסביר לך שזה נכון בשיגרה,

אבל כשאתה צריך לשלם לספקים, עובדים, שכ"ד, כל עסק והחרא שנופל עליו בראשון לחודש וכבר חודש חודשיים לא הכנסת שקל,
בסופו של דבר אתה צריך להביא את הכסף הזה מאיפשהו, גם אם זה מהחסכון שכתוב בו "לתשלום מעמ בלבד"

אתה פספסת את הנקודה הזאת בזמנו. אני בטוח שעכשיו הבנת

עריכה אחרונה על ידי Transporter

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא פיספסתי, אני עדיין עומד מאחורי מה שכתבתי.

מע"מ זה כסף צבוע, לא נוגעים בו, לא בשביל ספקים ולא בשביל משכורות. פשוט לא נוגעים בו.

כנ"ל מס הכנסה, רק שאת המע"מ שמים בצד בשוטף בכל עסקה, את מס הכנסה בכל חישוב חודשי (ואני מקווה שאתה עושה הנהלת חשבונות חודשית גם אם אתה משלם למדינה דו חודשית!).

אבל מכיר את זה שאתה אוכל את המע"מ למשכורת ואז אוכל הכנסה אחרת למע"מ, זו פשוט התנהלות כלכלית גרועה.

אם לא עשית את זה אז הייתה לך מעטפה שכתוב עליה מע"מ ולא נגעת בה, לא לתשלום משכורות ולא לספקים.

והייתה לך מעטפה זהה למס הכנסה שגם בה לא נגעת.

ואז הגיע תאריך המע"מ שלפת את המעטפה והמשכת לדרכך.

זה פשוט מצריך הרבה משמעת עצמית.

האלטרנטיבה זה שלא תיכנס עבודה חדשה לכסות את המע"מ שבלעת ואז אתה תכיר שעדיף לך לקחת הלוואה בשוק האפור ולא לברוח לרשות המיסים עם המע"מ.

תאמין לי, הם לקוחות של החברה שאני עובד בה. כנ"ל IRS ומקבילות אחרות, אתה לא רוצה להיות על הכוונת שלהם.

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא פיספסתי, אני עדיין עומד מאחורי מה שכתבתי.

מע"מ זה כסף צבוע, לא נוגעים בו, לא בשביל ספקים ולא בשביל משכורות. פשוט לא נוגעים בו.

כנ"ל מס הכנסה, רק שאת המע"מ שמים בצד בשוטף בכל עסקה, את מס הכנסה בכל חישוב חודשי (ואני מקווה שאתה עושה הנהלת חשבונות חודשית גם אם אתה משלם למדינה דו חודשית!).

אבל מכיר את זה שאתה אוכל את המע"מ למשכורת ואז אוכל הכנסה אחרת למע"מ, זו פשוט התנהלות כלכלית גרועה.

אם לא עשית את זה אז הייתה לך מעטפה שכתוב עליה מע"מ ולא נגעת בה, לא לתשלום משכורות ולא לספקים.

והייתה לך מעטפה זהה למס הכנסה שגם בה לא נגעת.

ואז הגיע תאריך המע"מ שלפת את המעטפה והמשכת לדרכך.

זה פשוט מצריך הרבה משמעת עצמית.

האלטרנטיבה זה שלא תיכנס עבודה חדשה לכסות את המע"מ שבלעת ואז אתה תכיר שעדיף לך לקחת הלוואה בשוק האפור ולא לברוח לרשות המיסים עם המע"מ.

תאמין לי, הם לקוחות של החברה שאני עובד בה. כנ"ל IRS ומקבילות אחרות, אתה לא רוצה להיות על הכוונת שלהם.

אז שוב אני אומר, בשיגרה מה שאתה אומר נכון, אבל אנחנו מדברים על תקופת קורונה שביום אחד העסק שלך פשוט נסגר

וזאת הסיבה שרשות המיסים דחתה את התשלומים זה בגלל שהביאו שעסקים הגיעו למצב שיש 0 הכנסות 

וצריך לסגור חשבונות כמו שכירות, תשלומים וכו'

אז דחו את המעמ

נתנו מענקים

ועכשיו יש כסף לשלם את ההוצאות ולשלם את המעמ

להגיד "תשימו בצד כסף למעמ" זה יפה מאוד

אבל כשמגיע הראשון לחודש ויש לך המון הוצאות לשלם ו 0 הכנסות אתה תצטרך לקחת מהכסף הזה

או פשוט לא לשלם הוצאות...

אז במקום שהמדינה תתעסק בתביעות של עסקים שלא שילמו הוצאות- דחו את המעמ והזרימו כספים

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 42 דקות, Transporter כתב:

KOROLA

שים לב כבר כמעט שבוע המספרים מתייצבים סביב 30 חולים ביום, גם כשעושים 7000-9000 בדיקות

סוף סוף אפשר להתחיל לראות את זה נגמר?

אם באמת ינקו כאן את כל החולים איך יגיע גל שני ?

היינו בסרט הזה לפני 3 חודשים, היה פה דיון די עמוק על יער שנשרף  וגיצים שעפים ברוח.

אז מה שיש לנו עכשיו זה ש 0.2% מהיער נשרף  - 20 אלף נדבקו מתוך 9 מיליון.

עדיין מגלים כל יום 30 גיצים חדשים, זה אומר שלא כיבו את כל השריפה, היא עדיין פה.

עכשיו זה קצת מזל וקצת שכל.

מצד אחד יש ירידה במספרים + התייצבות , מצד שני כל יום יש יותר ויותר הקלות ויותר ויותר אנשים מאמצים את ההקלות הקודמות.

כלומר הקלות של לפני שבועיים , לא כולם ניצלו אותם, לקח קצת זמן ויותר ויותר אנשים מאמצים את ההקלות הקודמות. 

אפילו בסין יש להם פתאום גיצים של 6 חולים חדשים , למרות שהם כאילו כבר חודש בלי חולים כלל.  

אז קשה לראות מפה את הסוף או שזה נגמר, וגם עם יעברו שבועיים עם 0 נדבקים חדשים זה לא אומר שאין מתחת לפני השטח נדבקים חדשים. 

עכשיו מתחילים חתונות ואירועים של 50 איש, יש הרבה שמסדרים את החצר האחורית להתאים אותה לאירוע של 50 איש או קצת יותר. 

בקיצור, יש גיצים, יש מזגנים , ויש מספיק שיכולים להידבק. 

תזכור את הכסף סופרים במדרגות, יש לנו זמן עד ה 27/5 (אם אני לא טועה בתאריך)

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter

הסיבה שדחו את המיסים זה כדי לא לגרום למי שעשה את הטעות לקרוס, לא כי זה נכון כלכלית או ניהולית.

אבל תשמע לי אם אתה אוהב את החיים שלך בדירה במגדל בת"א ואת הוואגיו, עדיף לך להסתבך עם הספקים והעובדים ולא עם רשות המיסים.

עדיף לך להסתבך עם השוק האפור ולא רשות המיסים.

אני לא יכול לפרט יותר לעומק, אבל בוא נאמר שאם הם מתלבשים עליך, מצד אחד יש להם סיבה, זה לא סתם, ומצד שני יש להם יכולות חקירתיות שלא נופלות מלהב 433 והיחידות המרכזיות למיניהן (יאחבל, יאחה ושות').

אתה יכול לשאול אחת בר רפאלי. הם ידעו איפה היא פאקינג ישנה כל לילה במשך שנים ומאיזה מסעדה הזמינה ואיזה אוכל.

ובנוסף לכל אלה יש להם אופציה חוקית לכופר, במקום לשלם 10 אלף מע"מ אתה תצא כשאתה משלם על אותם ספרים 100 אלף, בתשלומים, אבל 100 אלף.

סמוך על סחבק, עדיף להסתבך עם כל אחד, רק לא איתם.

ואם כבר הסתבכת איתם את  צריך רו"ח תותח בקנה מידה פסיכי, וזה גם עולה כסף.

אולי @ChemGuy85 יוכל לעזור לך.

אם תרצה אספר לך סיפור על עובד זבל שלא הוציא חשבונית ואיך כמעט אבא שלי איבד את הבית בגלל זה.

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

התאריך הוא 24.5 ואני אופטימיסט מטבעי מאמין שהקורונה מאחורינו מבחינת המספרים הגדולים, אלא אם המנהיג הדגול שלנו יחליט להסיט את תשומת הלב מהמשפט שלו.

אין ספק שהנגיף הזה מדבק מאוד, אבל על פניו עשו כאן הרבה צעדים קיצוניים ומיותרים.

בדיעבד גם התקשורת היתה יותר מדיי מגויסת ולא התנהגה כמו כלב שמירה, אלא יותר כלב שעשועים (עד לרגעים אלה ממש).

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 14 דקות, korola כתב:

היינו בסרט הזה לפני 3 חודשים, היה פה דיון די עמוק על יער שנשרף  וגיצים שעפים ברוח.

אז מה שיש לנו עכשיו זה ש 0.2% מהיער נשרף  - 20 אלף נדבקו מתוך 9 מיליון.

עדיין מגלים כל יום 30 גיצים חדשים, זה אומר שלא כיבו את כל השריפה, היא עדיין פה.

עכשיו זה קצת מזל וקצת שכל.

מצד אחד יש ירידה במספרים + התייצבות , מצד שני כל יום יש יותר ויותר הקלות ויותר ויותר אנשים מאמצים את ההקלות הקודמות.

כלומר הקלות של לפני שבועיים , לא כולם ניצלו אותם, לקח קצת זמן ויותר ויותר אנשים מאמצים את ההקלות הקודמות. 

אפילו בסין יש להם פתאום גיצים של 6 חולים חדשים , למרות שהם כאילו כבר חודש בלי חולים כלל.  

אז קשה לראות מפה את הסוף או שזה נגמר, וגם עם יעברו שבועיים עם 0 נדבקים חדשים זה לא אומר שאין מתחת לפני השטח נדבקים חדשים. 

עכשיו מתחילים חתונות ואירועים של 50 איש, יש הרבה שמסדרים את החצר האחורית להתאים אותה לאירוע של 50 איש או קצת יותר. 

בקיצור, יש גיצים, יש מזגנים , ויש מספיק שיכולים להידבק. 

תזכור את הכסף סופרים במדרגות, יש לנו זמן עד ה 27/5 (אם אני לא טועה בתאריך)

שמע

ברור שבתאוריה גם חולה אחד מספיק

ברור שאנשים מסתובבים פחות עם מסכות ושוטרים פחות אוכפים את זה

אני חושב שמבחינת מספרים אנחנו יורדים משבוע לשבוע בממוצע השבועי שזה טוב

לגבי ההקלות כמו שכתבתי כאן מזמן - אנשים כבר כמעט חודש עושים מה שבא להם (מאחרי המימונה)

אז נכון שעד עכשיו לא היינו בחתונות,  אבל אנשים יוצאים לרחוב, לקניון, למספרה, לגינה, לים

לא צריך לחכות לחתונה כדי להדביק

מעבר לזה הרבה מחקרים מראים שרוב החולים נמצאים בישובים של חרדים

אני בטוח שנצטער על זה עוד כמה שבועות- לדעתי היו צריכים כבר לעשות שם סגר קיצוני שלא יתן לאף אחד לצאת ולהכנס

חודש שלם סגר עד שינקו את הערים האלה. ברור שזה לא יקרה

ואולי זה מה שיחזיר אותנו אחורה

לפני 6 דקות, asafasraf כתב:

התאריך הוא 24.5 ואני אופטימיסט מטבעי מאמין שהקורונה מאחורינו, אלא אם המנהיג הדגול שלנו יחליט להסיט את תשומת הלב מהמשפט שלו.
אין ספק שהנגיף הזה מדבק מאוד, אבל על פניו עשו כאן הרבה צעדים קיצוניים ומיותרים.

ודווקא את הצעדים החשובים לא עושים

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...