Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

טרנספורטר

אתה מפספס דבר מאוד פשוט

לשכיר יש מעסיק

עצמאי - הוא המעסיק של עצמו

תנסה רגע לפצל אישיות, ואת כל הדרישות והמרמור שיש לך כלפי השכירים תפנה למעסיק שלך...

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)

כל כך הרבה תפיסות מוטעות.

סיכם את זה היטב נדב אייל

עריכה אחרונה על ידי sperial

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 8 שעות, asafasraf כתב:

זה הסיכום שלי למשבר הזה עד כאן:

*ההחלטה על סגר מוחלט היתה קיצונית מדיי, מה גם שביבי לא התמודד בהתחלה עם כמה דברים שהיו גורמים לו לבלגן עם השותפים שלו:

אני לא חושב. החלטה על סגר התקבלה כמעט בכל העולם. 

*בידוד של נוסעים שחזרו מחו״ל ובעיקר אלה מארה״ב- לא רצה לעצבן את האדון טראמפ.

לגמרי. הכל פוליטיקה. 

*טיפול בדיקות ובידוד במגזר החרדי- לא לעצבן את השותפים החרדים. רק כשאדון ליצמן נדבק הוא זיהה את ההזדמנות והתחיל בדיקות וסגר באיחור ענק.

אכן. 

*אי הקפדה וטיפול במגזר הערבי- דוצה למגזר החרדי, רק שכאן זה החשש למהומות.

כרגיל לא שמים על המגזר הערבי.

*אנדרלמוסיה מוחלטת בהתחלה שרק בזכות המוסד וכמה פרופ׳ שהתנהלו בחוכמה ועזרו להקטין את הנזק.

כרגיל אצל ביבי, הכל התנהל בהיסטריה ובשליפות מהמותן. ברסימנטוב, גרוטו וסדצקי העדיפו להפחיד כדי שלא תהיה עליהם אחריות במקרה של אלפי הרוגים.
אצל ביבי זה היה פשוט מצב של win win- יהיו הרבה הרוגים? נהדק את הסגר עד לרמה של צפון קוריאה ונשלוט בנתינים.
אין הרבה מתים? ביבי הוא המושיע.

ידוע שביבי לא יודע להתמודד טוב עם לחץ. אבל הוא כן יודע להפחיד יפה מאוד. 

היום, אחרי שהאזרחים ראו שהשד ממש לא קטלני כפי שציירו אותו

לא קטלני כי אולי הסגר המוקדם מנע מצב של איטליה. 

ואיך כל ראשי המדינה מצפצפים על התקנות, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להטיל סגר שוב, כי הפעם הציבור לא יסכים לכך.

אף אחד לא ישאל אותם. 

בנוסף, עלות הטיפול בנגיף הזה לחלק בכמות החולים הקשים (זה נשמע קר ורע מאוד) לא היה שווה כלכלית למדינה, לכן אם תהיה התפרצות שניה, משרד האוצר יעמוד על הרגליים האחוריות שלו ולא יסכים בשום מצב לסגר נוסף.

נראה. אני גם מאמין שהם לא ימהרו לעשות סגר נוסף שירסק את הכלכלה עוד יותר. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 6 שעות, Transporter כתב:

לצורך העניין אתה כשכיר אם אתה מפסיק לעבוד בגלל הקורונה אין לך הוצאות של עסק לשלם.

שנינו משלמים X אחוז מההכנסה שלנו לביטוח לאומי.

אני אם אני מקבל אבטלה, אז אני מקבל עד 10.5K שקלים. אם אתה רוצה השוואת תנאים - גם אתה כתלות במחזור תקבל עד 10.5K שקלים, כי שילמת את אותו האחוז כמוני.

לפני 6 שעות, Transporter כתב:

אתה כשכיר יכול ללכת ב 23:00 לחלק עיתונים או לשמור באתר בניה ולעבוד עבודה שניה, או שתהיה ברמן, או כל דבר אחר שמסתדר עם השעות שלך

אף אחד לא אמר שאתה חייב לדפוק את כל השעות עבודה שלך אצל אותו מעסיק.

תיאורתית כן, אפשר ללכת לחלק עיתונים (מחלקים מוקדם בבוקר). אבל אז אני, אדם שמרוויח מעל 100 שקל לשעה, הולך לעבוד בשביל 30.

אתה הרי, אם אתה עושה עוד עבודה (ונקביל אותך אלי) תרוויח את אותו הסכום שמקודם.

ללכת לעוד מעסיק שיעסיק אותי בתחום שלי אומר שאני אהיה חייב לעבוד יותר מ 16 שעות ביום, כול יום, בלי היכולת לשלוח מישהו אחר שיעשה במקומי וירוויח לי עוד כסף.

יש לי פחות גמישות. 

אולי העובדה שאני אומר "אתה" מפריעה לך.

יש לי חבר, עצמאי בתחום הביניין.

הוא לוקח חוזה, מקבל עליו X כסף. לפני שהוא היה עצמאי, הוא עשה רק את התפקיד הזה בחברה אחת, קיבל X פעם אחת.

עכשיו הוא עצמאי, הוא בתכלס לא צריך להיות כול היום באתר, הוא מקצוען. הוא לוקח עוד חוזים - כי הוא יכול.

עכשיו בחודש הוא מרוויח 2X. על זמן עבודה בפועל דומה. כשכיר הוא לא היה יכול לעשות את זה.

[וכרגע הייתה תקופה של קקה עם הקורונה אז הוא גם נדפק קצת, אבל משתפר].

אם הוא יוסיף עוד שעות, הוא ירוויח יותר. 

לא כך כשכיר, לא בחלק גדול המקרים לפחות.

יש חסרונות ויתרונות לשני הצדדים.

זה מה שאני אומר.

אתה מנסה להציג את זה אחרת. אבל אתה יודע שזה לא נכון.

עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.

זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter תסתכל קצת אחרת: השכיר מקבל שכר בסכום X. חלקו כשכר, חלקו כבשתתפות מעסיק בקרן השתלמות, חלקו כקרן פנסיה. אין לו גמישות. לך יש הפריווילגיה להשתמש באותו סכום היום כדי לקנות וואגיו, להשקיע בעסק כדי להרוויח יותר בעוד שנתיים או להשקיע בקרן הפנסיה. 

וגם לשכיר יש סיכונים, מקום העבודה שלו יצטמצם או ייסגר והוא ישאר מובטל. בניגוד לו, אתה, כעצמאי, יכול לגוון את העסק כדי שאם יהיה משבר בתחום מסויים תוכל להתפרנס מתחום אחר. כמובן שמשבר הקורונה שונה ממשברים אחרים מבחינת השפעתו על המשק, אבל מדובר במשבר חריג בהיקפו ומאפייניו.

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 31 דקות, David32 כתב:

שנינו משלמים X אחוז מההכנסה שלנו לביטוח לאומי.

אני אם אני מקבל אבטלה, אז אני מקבל עד 10.5K שקלים. אם אתה רוצה השוואת תנאים - גם אתה כתלות במחזור תקבל עד 10.5K שקלים, כי שילמת את אותו האחוז כמוני.

זה לא ממש מדוייק,  שנייה לפני הקורונה היו חוקים והיו תקנות , סוג של חוזה בין המדינה/ביטוח לאומי לעובדים (שכירים ועצמאים).

מיד שהתחיל גל פיטורים, קפצו ושינו את כל החוקים של השכירים.

פתאום - אפשר להוציא לחל"ת וזה נחשב פיטורים לדמי אבטלה.

ביטלו את ה-5 ימים הראשונים של האבטלה 

הקטינו את תקופת ההכשרה לחצי שנה במקום שנה.  

עכשיו מדברים על הארכת תקופת הזכאות לדמי אבטלה. 

אז לשכירים מיד שינו את החוקים על מנת לחלק יותר כסף, אם לא היו משנים את החוקים אני לא חושב שהיו מיליון מובטלים, 

החל"ת היה פיתרון מעולה לכולם,  יש המון שכאילו יצאו לחל"ת - כי העסק סגור , אבל עונים לטלפונים בבית , נכנסים למיילים , בקיצור ממשיכים לעבוד ולשמר את הלקוחות של העסק למרות שהם לא מקבלים משכורת מהעסק. 

מה עשו עם העצמאים , חודש משכו אותם בלי כלום. 

פעימה ראשונה רק ל 200,000 עצמאיים (מתוך 600 אלף),  מענק מוגבל ב 6000 ש"ח, אבל לא תקרה כמו לשכירים , אלה  צריך להיות בדיוק עם שכר מסויים על מנת לקבל את ה 6000. 

שכיר שמרוויח 30 אלף קיבל 10,500, בפעימה הראשונה עצמאי כזה קיבל כלום. 

באמצע אפריל שיחררו הודעות שכל הזמן השתנו לגבי הפעימה השנייה והשלישית, שוב פיתחו מנגנונים של פיצוי יורד בשכר הגבוה.

רק רצועה מסויימת של שכר קיבלה באמת את המקסימום.

ועכשיו לגבי המענק הוצאות,   מצד אחד רשות המיסים טענה שעכשיו 600,000 עצמאיים יהיו זכאים , בפועל התמונה שונה

רק 162,000 קיבלו אישור עד כה לפעימה השלישית - לא יודע איפה כל ה 600 אלף ולמה הם לא זכאים.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 15 שעות, korola כתב:

זהו סיימתי לנקות , לשטוף כלים, לסדר .. עכשיו אפשר לחזור לפה.

השאלה איך אתם רוצים לחלק?  כי ברור לכולנו שיש יותר שכירים מעצמאים נכון? 

לפי הנתונים שרשות המיסים פרסמו לאחרונה - יש כ 600 אלף עצמאיים במדינה.

בפעימה הראשונה שהוגבלה עד להכנסה חייבת של 240 אלף שנתי נכנסו רק 200 עצמאיים. 

כלומר יש 400 אלף עצמאיים שההכנסה החייבת שלהם מעל 20 אלף לחודש . 

אז ברור לכולם שממוצע ההכנסה של 600 אלף העצמאיים היא מעל 14,000 ש"ח ? 

אני אסביר - אם ניקח רק את ה 400 אלף ונניח שהם מרוויחים בדיוק 20,000 לחודש, ושאר ה 200,000 מרווחים רק שקל אחד.

נקבל ממוצע של 14,000. 

אז ברור שה 600,000 עצמאים מרווחים בממוצע שכר שגבוה מ 14,000 לחודש. 

ומה עם השכירים , אה, זה קל, יש נתון שכר ממוצע בישראל - לדעתי הוא 10,500 ש"ח לחודש. 

אז העצמאי הממוצע משלם יותר מס הכנסה משכיר ממוצע. 

אבל יש הרבה יותר שכירים ,- כמה ? לא יודע היו מעל מיליון בחל"ת ועדיין לא הגענו ל 50% אבטלה. 

אז יש הרבה יותר שכירים מעצמאיים , אז אולי בסה"כ כל השכירים ביחד משלמים יותר מס מכל העצמאים ביחד.

אבל הרבה שכירים עובדים אצל אותו עצמאים , אלו שכירים שלא בנויים לקחת סיכונים , אין להם את המעוף לפתוח קונדיטוריה,

אם לפתוח  חנות , או מאפייה, או מוסך, אז העצמאי מביא את הביצים הגדולות שלו, קונה ציוד במאות אלפי שקלים 

שוכר חנות או מתחם , ומעסיק 5-10 עובדים.

אותו בעל מוסך שהביא את הביצים שלו מהבית , מצליח לגלגל מחזור של 150,000 ש"ח. 

לשלם שכר של 10,000 ל 7 עובדים , לשלם שכירות חשמל, ציוד וכדומה .

אז מתוך המחזור של ה 150,000 שהוא מייצר בחודש, המדינה מקבלת מעל 60,000 מיסים.

האם זה השכירים שלו שמשלמים?  או המע"מ שהלקוחות שילמו על העובדה שלו ?

או מה? 

איך אתה רוצה לחלק את המיסים של העצמאיים והשכירים ? 

עצה קטנה בתור חבר - אם אתה רוצה לעשות סטטיסטיקה - תעשה סטטיסטיקה לפי נתונים ולא לפי חישובים של נתונים אחרים שנראה לך שהם רלוונטיים

יש יותר מדי נעלמים במשוואה מכדי שהחישוב שעשית פה למעלה יהיה נכון.

אם אנחנו מסתכלים על המשפט "עצמאים משלמים יותר מיסים משכירים" אפשר לפרש אותו בשתי דרכים:

1. אבסולוטית, כלל השכירים משלמים יותר מיסים מכלל העצמאיים, אבל זה לא מעניין, זה דיי ברור שבפירוש הזה המשפט נכון.

2. יחסית, בשביל זה חסרים לך כמה נתונים, כמה הכנסות, כמה מיסים, ומפה לחשב אחוזי מסים מתוך ההכנסה של כל עצמאי ושל כל שכיר, ואז לבצע ממוצעים של שתי הקבוצות ולהשוות.

סתם לדוגמה אם עצמאי מרוויח בממוצע 14 אלף, אבל משלם 20% מס (2800 שקל), ושכיר מרוויח בממוצע 10 אלף אבל משלם 30% מס (3000 שקל), אז האם העצמאי משלם יותר מס?

וסתם דחפת לפה גם את המסים שמשלם העצמאי וגם את המסים שמשלמת החברה - למה? החברה היא יישות בפני עצמה, אי אפשר לאכול את העוגה (שחר ציין נכונה שאם לעסק יש חובות זה לא אומר שלבעל העסק יש חובות, יכולה להיות לו וילה בסביון) ולהשאיר אותה שלמה (המיסים שהוא משלם זה המיסים שהוא משלם באופן ישיר + המיסים שהחברה משלמת).

לפני 13 שעות, מרק10 כתב:

מה זה הייטק ? האם חברה שמייצרת פילטר מזגן עם פחם אקטיבי ותיכנון המוצר נעשה  בעזרת תוכנת תיב"מ סולידוורקס היא חברת הייטק ?

בעיקרון הייטק זה חברה שהייחודיות שלה זה ב-IP, לא בייצור, היא יכולה להכיל ייצור בין היתר, אבל מה שמבדיל אותה מחברה אחרת שמייצרת זה ה-IP שלה, ידע.

אם החברה מייצרת פילטר מזגן שיש לה עוד 10 מתחרות שעושות בדיוק אותו דבר, ואין שם שום IP, אז הסולידוורקס הוא כלי, אמצעי, והחברה לא הייטק, היא פשוט חברת ייצור מתקדמת יותר כי היא משתמשת בסולידוורקס.

אבל זו בכלל לא הנקודה, בלי להבין הוא פנה לאורך השרשור ליותר מאדם אחד שעובד בהייטק לפי ההגדרות הכי שמרניות.

לפני 12 שעות, arturkopit כתב:

עכשיו אתה גם נהג מונית?

לא צריך להשקיע הרבה בלצמצם את המחירי שחיטה של נהגי מונית,אלא רק לאשר כניסה של אובר לישראל.

את אובר עצמם צריך לשלוח לקיבינימט, ספציפית עליהם צריך לשים איקס אדום וגדול, שהם והגילגולים העתידיים שלהם לא יגיעו לפה לעולם.

לפני 12 שעות, korola כתב:

כמה עולה תחזוקה של רכב אחד בחודש? 

כמה עולה הנהג ? 

אני לא נהג מונית, אבל הקטע של תשואה על ההון ותשואה על עבודה, אני יודע שבמוניות העלות של הנהג הרבה יותר יקרה מאשר העלות של המונית (לחודש).

ולכן להכניס אובר, לחלק חופשי מספרים.. זה לא ישנה באופן קריטי את העלות של נהג המונית.

אבל נהג אוטונומי כן יוריד את העלות למינימום..  

זאת הייתה דוגמא של הכנסת טכנולוגיה לתעשייה מסורתית. 

בגלל זה כל הקונספט של כלכלת החלטורה מתבסס על זה שאותו עובד לא יהיה נהג מונית מקצועי, אלא מישהו שעל הדרך ייקח אותך, מחר תפגוש אותו במכבסה ומחרתיים במכולת ובשבוע הבא הוא ישכיר לך דירה ב-AirBnb.

במילה אחת - חלטורה.

לפני 11 שעות, asafasraf כתב:

זה הסיכום שלי למשבר הזה עד כאן:

מאוד מוקדם לסיכומים כאלה, במדינות לא רחוקות מאיתנו קברו בקברי אחים והסיעו גופות במשאיות צבאיות, במדינה אחרת נתנו אישור שרופאים ייתנו זריקת מוות לחולים זקנים, עדיין לא ברור נזק לטווח ארוך לריאות של צעירים בריאים, אין מסלול טיפולי מוכח.

אנחנו אפילו ירדנו להפסקת מחצית.

לפני 10 שעות, Transporter כתב:

ועוד דרך להסתכל על זה- משה בר סימן טוב עם או בלי עזרת ליצמן רצו להלחיץ את הציבור כדי לא לחשוף את כל המחדלים במערכת הבריאות וכמה שהם לא מוכנים לאירוע כזה.

אני רק שאלה - יש מדינה שכן הייתה מוכנה לאירוע כזה?

יש מדינה שהמשיכה התנהלות כרגיל? יש מדינה שמערכות הבריאות שלה המשיכו כרגיל?

דוגמה אחת תספיק, ולפני שתענה - שוודיה לא דוגמה טובה, היא לא המשיכה התנהלות כרגיל ויש יותר ויותר דיווחים שמערכת הבריאות שלה דחתה חולים קלים מהמיון כדי שלא יתפסו מיטות

לפני 9 שעות, Transporter כתב:

אני רואה שכירים שבא להם לצאת עם האישה לחופשה, הולכים לרופא מבקשים 3 ימי מחלה, רושמים מחלה בעבודה והולכים לחופשה

אני יכול לעשות את זה?

א. עובדי מדינה זה לא אינדיקציה לכלום

ב. לפי החוק (ויש מקומות שבהם נותנים תנאים טובים יותר) - ביום מחלה הראשון הוא לא מקבל שכר, בשני והשלישי מקבל 50% שכר, מהיום הרביעי ומעלה (רצוף) מקבל 100%. אז ההוא שיצא לחופשה לא עבד 3 ימים וקיבל שכר של יום אחד.

נכון שאתה במקרה כזה לא תקבל שכר, אבל זה לא שהשכיר יקבל 3 ימים ואתה 0, אלא הוא 1 ואתה 0.

לפני 8 שעות, Transporter כתב:

כמה שכירים עובדים בזמן הפנוי שלהם ? אני לא מכיר כאלה

לפחות בהייטק מה שנהוג זה ש-20%-25% מתוך השכר שלך מוגדר כשעות נוספות גלובליות, זאת אומרת שבמידת הצורך אתה עובד במקום 44 שעות שבועיות, 53-55 שעות שבועיות, ולא מקבל על זה אפילו שקל נוסף.

זה לא נקרא בעיניך "עובדים בזמן הפנוי שלהם?"

יותר מפעם אחת יש פתאום תקלה ביום האחרון לפני הוצאת גירסה, ואני מוצא את עצמי עובד בערב, מהבית.

לפני 7 שעות, Transporter כתב:

אתה כשכיר יכול ללכת ב 23:00 לחלק עיתונים או לשמור באתר בניה ולעבוד עבודה שניה, או שתהיה ברמן, או כל דבר אחר שמסתדר עם השעות שלך

אף אחד לא אמר שאתה חייב לדפוק את כל השעות עבודה שלך אצל אותו מעסיק.

שים לב שבמצב כזה, אוטומטית ניכוי המיסים שלך יהיה גבוה בהרבה (בלי קשר למדרגת המס) וכדי לבצע חישוב מס נכון לפי ההכנסות תצטרך רואה חשבון.

פתאום זה נראה יותר דומה לעצמאי לא?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)

@m3x7r3m3 באופן נדיר אני מסכים עם לא מעט ממה שכתבת. ובכל זאת כמה הערות:

1. נדמה לי שעשית סלט קטן מבחינת מיסוי העצמאים - בין המחזור לבין ההכנסה. עצמאי יכול להיות עם מחזור של 100,000 ש"ח, אבל הוצאות שיביאו אותו להכנסה חייבת במס של 10,000 ש"ח.

2. כדי לחשב את סך המיסים שמשלם מישהו צריך לצרף למיסי ההכנסה גם את מיסי ההוצאה (מה"מ, מס קניה, בלו וכו') - לא עניין טריויאלי. אני מניח שיש סטטיסטיקאים שיודעים לאמוד את זה, אבל צריך לחפש מקורות למידע מעובד ומוסמך.

3. מי שעובד כשכיר בשני מקומות או יותר יכול להסתפק בתאום מס, בשביל זה לא צריך רואה חשבון.

והערה לגבי שוודיה - במעלה העמוד נתתי קישור לפוסט הפייסבוק של נדב אייל (הודעה #7172. יש לי איזה בעיה בהטמעת הקישור כעת). מומלץ מאד לקרוא אותו, כיוון שהוא מתקן הרבה תפיסות מוטעות. ספציפית לגבי שוודיה הוא טוען שלמרות שהמדיניות שלה היתה יחסית מתונה (והיה בה ריחוק חברתי ועוד כל מיני אמצעים), הנשקים הכלכליים שלה דומים לאלה של המדינות השכנות שנקטו בסגר יותר הדוק. ואני מוסיף, לפי Wordometer, נכון לשעה זו, התמותה בשוודיה (למיליון תושבים) היא 328, לעומת 30 בישראל 50 בפינלנד ו-91 בדנמרק.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 שעה, korola כתב:

זה לא ממש מדוייק,  שנייה לפני הקורונה היו חוקים והיו תקנות , סוג של חוזה בין המדינה/ביטוח לאומי לעובדים (שכירים ועצמאים).

מיד שהתחיל גל פיטורים, קפצו ושינו את כל החוקים של השכירים.

פתאום - אפשר להוציא לחל"ת וזה נחשב פיטורים לדמי אבטלה.

ביטלו את ה-5 ימים הראשונים של האבטלה 

איפה באתר של ביטוח לאומי כתוב שביטלו את זה ?

מגבלת חתימה

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 6 דקות, מרק10 כתב:

איפה באתר של ביטוח לאומי כתוב שביטלו את זה ?

באתר של ביטוח לאומי עדיין מופיע 5 ימים שלא ישולמו, אבל זכור לי איפה שהוא שראיתי שכן ישלמו אותם. 

אני עצמאי ללא עובדים , אז אין לי את מי לשאול, האם אתה שכיר ? יצאת לחל"ת?

שילמו או לא שילמו את ה-5 ימים האלה? 

image.thumb.png.2a7a581291e7e17dd2a11eb8cb7a7a6a.png

אבל לא חסרות מתנות שנתנו לשכירים. 

https://www.btl.gov.il/About/faq/Corona/Avtala/Pages/default.aspx

חודשיים מתנה סתם ככה מהשמיים למי שנגמרו ימי האבטלה ב 1/3 , יקבל עוד ימים עד ל 30/4 

image.thumb.png.082b09bacabf99eff5400809b6f1fe18.png

ככה מתנה, לשכיר שעבר רק 6 חודשים בשנה וחצי האחרונות .

image.thumb.png.61af34f7be4c91d00691407a820f35c0.png

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter ראית את המתווה החדש לאירועים?

1308815693_Screenshotfrom2020-05-1312-16-39.thumb.png.32dafedb36fea04b0ec6c8f1831ae62e.png

חותרים כדי לפתוח את העסקים רק לשם הפתיחה? מה זה רחבת ריקודים לצעירים בלבד? אזור סטרילי לאוכלוסיה בסיכון?

אני מדמיין את הסבתא יושבת עם הבוס שיש לו יתר לחץ דם והחברה מהאוניברסיטה עם הסכרת.

צחוקים.

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל כמו בישראל , הכל כסת"ח.

קובעים נהלים והנחיות , נותנים למישהו לחתום שהוא מתחייב שככה יפעלו.

ואז עוצמים עין. 

רוצה לחפש את ההוראות של הפעלת הספארי בשיא של ההתפרצות? 

ורוצה תמונות וסרטונים של מה היה שם בפועל? 

• מעניין 1
  • עצה טובה! 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני כשעה, korola כתב:

באתר של ביטוח לאומי עדיין מופיע 5 ימים שלא ישולמו, אבל זכור לי איפה שהוא שראיתי שכן ישלמו אותם. 

לא שילמו לאף אחד עבור 5 הימים הראשונים. כול עוד החוק של ביטוח לאומי לא שונה אז גם בעוד 4 חודשים יורידו 5 ימים ראשונים.

מגבלת חתימה

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 3 שעות, David32 כתב:

תיאורתית כן, אפשר ללכת לחלק עיתונים (מחלקים מוקדם בבוקר). אבל אז אני, אדם שמרוויח מעל 100 שקל לשעה, הולך לעבוד בשביל 30.

אתה הרי, אם אתה עושה עוד עבודה (ונקביל אותך אלי) תרוויח את אותו הסכום שמקודם.

ללכת לעוד מעסיק שיעסיק אותי בתחום שלי אומר שאני אהיה חייב לעבוד יותר מ 16 שעות ביום, כול יום, בלי היכולת לשלוח מישהו אחר שיעשה במקומי וירוויח לי עוד כסף.

יש לי פחות גמישות. 

אולי העובדה שאני אומר "אתה" מפריעה לך.

יש לי חבר, עצמאי בתחום הביניין.

הוא לוקח חוזה, מקבל עליו X כסף. לפני שהוא היה עצמאי, הוא עשה רק את התפקיד הזה בחברה אחת, קיבל X פעם אחת.

עכשיו הוא עצמאי, הוא בתכלס לא צריך להיות כול היום באתר, הוא מקצוען. הוא לוקח עוד חוזים - כי הוא יכול.

עכשיו בחודש הוא מרוויח 2X. על זמן עבודה בפועל דומה. כשכיר הוא לא היה יכול לעשות את זה.

[וכרגע הייתה תקופה של קקה עם הקורונה אז הוא גם נדפק קצת, אבל משתפר].

אם הוא יוסיף עוד שעות, הוא ירוויח יותר. 

לא כך כשכיר, לא בחלק גדול המקרים לפחות.

יש חסרונות ויתרונות לשני הצדדים.

זה מה שאני אומר.

אתה מנסה להציג את זה אחרת. אבל אתה יודע שזה לא נכון.

אתה שוכח שאני לא יכול לחלק את עצמי ל20

אם אני צריך להוציא עוד עבודה אני כבר לא מרוויח 100% כי אני מוציא צוות שלי

לא כ-ל העובדים שלי יודעים לעבוד במהירות וביעילות שאני עובד, אז יכול להיות שעבודה שאני עושה עם 4 עובדים, כשאני לא שם ומוציא צוות רביעי או חמישי אני צריך בשבילה 9 עובדים נניח כדי להיות רגוע

אז אם אני רגיל להרוויח 100 לשעה , אני לא ארוויח בעבודה השניה 100 לשעה, כי עובדים עולים לי ובלאי עולה לי יקר מאוד

היו מקרים בעבר שניסיתי להיות גם בב"ש וגם בחיפה באותו ערב. אני כמעט ולא  עושה דברים כאלה, רק כשמדובר בלקוחות שאי אפשר להגיד להם לא, והם משלמים המון כסף רק בשביל לראות את הפרצוף שלך.

אני  בסך הכל אמרתי שאנחנו לא מקבלים דברים מינימלים שצריכים לקבל בלי שום קשר לכל מיני נושאים שהתחלת לגלוש אליהם

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

@Transporter ראית את המתווה החדש לאירועים?

1308815693_Screenshotfrom2020-05-1312-16-39.thumb.png.32dafedb36fea04b0ec6c8f1831ae62e.png

חותרים כדי לפתוח את העסקים רק לשם הפתיחה? מה זה רחבת ריקודים לצעירים בלבד? אזור סטרילי לאוכלוסיה בסיכון?

אני מדמיין את הסבתא יושבת עם הבוס שיש לו יתר לחץ דם והחברה מהאוניברסיטה עם הסכרת.

צחוקים.

שמע

בנינו

אני כבר שבועיים אומר לזוגות לעשות הושבה בשני סבבים. חלק ראשון מוקדם- חופה+קבלת פנים למבוגרים

אחר כך להחליף אותם בצעירים

מי שנמצא באולםבשעות השיא אלה הצעירים

ממילא סבתא בת 80 לא רוקדת, במקרה הקיצוני היא גם  מתלוננת על הווליום ועל התאורה 

לא יכולים ליצור אולם סטרילי אלא אם כן מושיבים אותם בחוץ

מה שכן, אפשר לעשות להם קוביה סגורה כמו לחרדים או רבנים שמוזמנים

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 4 דקות, Transporter כתב:

אני  בסך הכל אמרתי שאנחנו לא מקבלים דברים מינימלים שצריכים לקבל בלי שום קשר לכל מיני נושאים שהתחלת לגלוש אליהם

אתם לא מקבלים אבטלה.

חופש ומחלה (שזה דברים אחרים שציינת), אתה לא מקבל מעצמך. כי אני מקבל מהמעסיק. אתה המעסיק - ספק לעצמך חופש.

אתה לא רוצה (ובצדק) לספק לעצמך חופש כי ביום חופש תפסיד הרבה כסף שאתה לא מוכן להפסיד - סבבה. אתה גם יכול לשים בצד מכול עבודה כסף ואז להיות עם קופה בצד למקרה שתצתרך לקחת יום מחלה.

אני לא צריך לעשות את זה כי המעסיק שלי עושה את זה בשבילי.

הרבה עצמאים לא עושים את זה, ועושים כמוך. וזה הגיוני. וזאת בחירה שלכם. יש אנשים שעושים אחרת.

יש עצמאיים שיש להם יחס עבודה-בית שונה והם דואגים שיהיה להם זמן פנוי לצאת לחופש/טיול של חודש או חודשיים בשנה (ובזמן הזה הם שולחים את הלקוחות שלהם לחפש אותם).

• עצה טובה! 2

עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.

זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...