Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 6 שעות, ChemGuy85 כתב:

היא קיבלה $1,200 דולר + 500$ לכל ילד עם SSN. בנוסף זה מוגבל בתקרת שכר כלומר ממשכורת שנתית של 75,000 אלף דולר המענק נשחק. היא קיבלה "מהר" בגלל שהיא מחזיקה חשבון בנק אמריקאי רשום במאגר של ה-IRS. אם לא היה ברשותה חשבון בנק היא הייתה מחכה חצי שנה לצ'ק דולרי. המענק נשמע נחמד במונחים ישראלים, אבל במונחים אמריקאים זה לעג לרש. אל תשכח שמערכת הרווחה בארה"ב כמעט ולא קיימת. מובטל = אין ביטוח בריאות ובארה"ב יש מעל 30 מיליון מובטלים. 

כסף תמיד מחלחל לאט לפשוטי עם ותמיד יש המון בירוקרטיה בדרך תביא לנו טופס X, תביא לנו טופס Y, כן ירד, לא ירד, כמה ירד, ירד אבל לא מספיק, הרווחת יותר מידי, הרווחת פחות מידי יאדה יאדה יאדה.

מצד שני גדולים מקבלים מהר. תסתכל איך בארה"ב צי'ק צ'ק העבירו מאות מיליארדים לתאגידי ענק בזמן שהקטנים רבים על פירורים כמו עכברים מורעבים. אותו דבר יקרה גם בישראל. 

בדיוק קראתי בפורום מוזיקה שאני מעלעל בו על מישהו שאמא שלו קיבלה את המענק, היא מתה בינואר...

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

גופים משלמים כאלה דורשים "אישורי חיים" תקופתיים, חתומים על ידי בעלי תפקידים מסויימים. אמא שלי חייבת להחתים פעם בחצי שנה את קונסול המדינה שמשלמת לה פיצויים, וקרן הפנסיה שלך מחתימה אותך על אישור קבלת מידע תקופתי מרשות האוכלוסין, שכן מי שמפסיק את תושבותו בישראל אינו זכאי לפנסיה ( @ChemGuy85 בבקשה תקן אי דיוקים שלי, אם קיימים).

עריכה אחרונה על ידי sperial

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 דקה, sperial כתב:

גופים משלמים כאלה דורשים "אישורי חיים" תקופתיים, חתומים על ידי בעלי תפקידים מסויימים. אמא שלח חייבת להחתים פעם בחצי שנה את קונסול המדינה שמשלמת לה פיצויים, וקרן הפנסיה שלך מחתימה אותך על אישור קבלת מידע תקופתי מרשות האוכלוסין, שכן מי שמפסיק את תושבותו בישראל אינו זכאי לפנסיה ( @ChemGuy85 בבקשה תקן אי דיוקים שלי, אם קיימים).

רק מחדד שהפורום הוא בינלאומי והבחור אמריקאי, לא ישראלי

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש בעיית תקשורת בין הגוף המשלם לבין מרשם התושבים. אצלנו מי שנפטר מדווח מהר מאד, למשל לקופת החולים או לבנק. נסה לבצע פעולה בנקאית בחשבון של מי שנפטר לפני יומיים - שלושה, אם אין סעיף אריכות ימים.

כאשר עברתי דירה הכתובת שלי היתה מעודכנת בקופ"ח 3-4 ימים אחרי הרישום במשרד הפנים.

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
Just now, flytomars כתב:

רק מחדד שהפורום הוא בינלאומי והבחור אמריקאי, לא ישראלי

זה מעניין. וואו חתיכת באג במערכת. בהתחלה חשבתי שהיא הייתה גרה בישראל ואולי המאגר האמריקאי לא התעדכן. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לעקוב ולשמוע מתי תבוא הדרישה להחזר הכסף עם רבית.

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שתהיה.
היה סיפור על איזה אחד שהעביר כסף בטעות למישהי, היא בזבזה הכל ובית המשפט אמר שהיא לא חייבת להחזיר כי זו טעות שלו.

.Volvo 740. It's hip to be square

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

טראמפ אינו סתם מישהו (הוא חתום על הצ'ק, האין זאת 😉) וממש לא כדאי להתעמת עם הרשויות האמריקאיות.

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 48 דקות, sperial כתב:

@יבגניפ מה שסיפרת על רופא הילדים לא סותר את מה שכתבתי. קל מאד ליצור רשימת אבחנות אפשריות, או רשימה של תופעות לואי של תרופות, או רשימה של תגובות בין תרופות, או כל מיני דברים אחרים. רשימות כאלה בהחלט מסייעות, אבל לא יכולות להחליף את הרופא.

מבחינת הרופא יש הרבה רמזים שאינם ניתנים לכימות. בסופו של דבר מדובר בתהליך באייזיאני, אם כי לא מודע ובלי החישובים המסובכים. הרופא רואה את המטופל, מעריך את חומרת הבעיה ודחיפותה ומקדם את הפעולה האבחנתית או הטיפולית לפי השיקולים שנגזרים מהערכה זו. יש לכך הרבה חסרונות, למשל הטיה בגלל מקרים קודמים שנחרטו בזכרון. אבל גם יתרון מבחינת הבנת רמזים לא מילוליים או לא כמותיים אחרים.

לא כבתי שום דבר על רופאי ילדים, נראה לי בלבלת ביני לבין מישהו אחר.

אבל זה לא כ"כ משנה - מה שאתה מתאר זה עדיין חסרונות וחולשות של הרפואה הקונבנציונאלית. כל מה שהרופא "רואה", אנחנו אמורים להיות מסוגלים לכמת בסופו של דבר, כי גם אצל רופא מדובר בתהליך של קבלת החלטה, על סמך ניסיון העבר וידע.

אני מסכים שההחלפה במחשבים היא מאוד רחוקה עדיין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין שלרפואה הקונבנציונאלית הרבה בעיות, ומניתי בודדות מהן. אבל, כיום וכנראה לעוד די הרבה שנים היא הדבר הטוב ביותר שיעמוד לרשותנו.

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

אין סיבה סתם מנצלים את בורות הציבור בשביל להחזיק כספים שלא מגיעים להם + לפרנס תעשייה שלמה של משרדים שמתעסקים בהחזרי מס. למס הכנסה יש מידע לגבי 106, יש מידע לגבי הכנסות מביטוח לאומי ויש מידע לגבי הכנסות מריביות/רווחי הון בבנקים. בקלות ניתן להצליב נתונים אוטומטית ולבדוק למי מגיע החזר מס. במקום זה נותנים לאנשים להגיש ניירות שכבר יש למס הכנסה ועל הדרך מפרנסים כל מיני מאכערים שגוזרים עמלה על כלום ושום דבר. 

איכס שונא משרדים שמתעסקים בהחזרי מס מדובר במיץ של הזבל של המקצוע שלי. 

בדיוק הנקודה שלי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

רק הערה קטנה, אם מפעילים מנגנון אוטומטי לחישוב מס הוא יהיה דו כיווני, כלומר עשויה להגיע גם דרישה לתשלום השלמת מס. עכשיו תחשבו שוב אם אתם רוצים מנגנון אוטומטי או מנגנון שתלוי ביוזמת הנישום, אשר יכול להמנע מהגשת דוח וכך מחיוב מס נוסף.

מעבר לכך יש צורך לדון בעניין דרישת דיווח מס אוניברסלי, אבל זה עניין אחר.

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי ששכיר חייב למס הכנסה כסף הוא... אני אפילו לא יודע כמה אפסים יהיו שם בין הנקודה לאיזה מספר בסוף

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שכיר עלול להיות חייב כסף לרשות המיסים בגלל היא דיווח על נכסים ופעולות בנדל"ן.

לפני 2 שעות, sperial כתב:

אז יש בעיית תקשורת בין הגוף המשלם לבין מרשם התושבים. אצלנו מי שנפטר מדווח מהר מאד, למשל לקופת החולים או לבנק. נסה לבצע פעולה בנקאית בחשבון של מי שנפטר לפני יומיים - שלושה, אם אין סעיף אריכות ימים.

בדרך כלל הבנקים יודעים על מישהו שנפטר אחרי 10-14 ימים תלוי היכן הנפטר החזיר את נשמתו לבורא קרי באיזה בית-חולים או בבית.

מערכת הדיווח אינה ממוחשבת בין בית-החולים לבין רשות ההגירה והאוכלוסין.

במקרים מסויימים אנשים רוצים לזרז את עניין קבלת תעודת הפטירה בכדי להתחיל בתהליך הוצאת צו יירושה עוד לפני שעבר שבוע ימים לכן במקרים אלא הם חייבים לבצע את פעולת הרישום במשרד הפנים בעצמם.

כאשר עברתי דירה הכתובת שלי היתה מעודכנת בקופ"ח 3-4 ימים אחרי הרישום במשרד הפנים.

זה נכון עבור גורמים כגון: ביטוח לאומי, בנקים, משרד הרישוי ועוד גורמים ממשלתיים. כמובן אם אין שביתות/עיצומים/קורונה.

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

אז זה ביזיון - זה לא ביזיון אלא תהליך פורמלי לשם קבלת הכספים.

כשהראו שבאירופה אתה ממלא 10 עמודים ולוקח לך 20 דקות כדי לקבל 500 אלף יורו אני יכול להבין את זה

אבל  בשביל לקבל 10% מההכנסה  שלי כשהכל ידוע לכל הפקידים וזמין בלחיצת כפתור

למה לסבך אותנו ככה? זה מראה על זילזול - אל תגזים.

במקום לתת פול גז בניוטרל ולהזין את הפורום בשטויות  כנס מחר  לאתר של מס הכנסה תקדיש 15-30 דקות מזמנך הפנוי למלא את הטפסים ותהנה מקבלת כסף שלא עבדת עבורו.

אפשר לנעול את האשכול 😃

הצטרף עוד היום לחברי קארספורום הנלחמים בקורונה

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המערכת , אבל לצורך קבלת רשיון קבורה יש למסור את תעודת הזהות של הנפטר בבית החולים. כנראה שמכאן התהליך מהיר.

המיסיון האישי שלי לגבי שינוי הכתובת היה בקופ"ח, הכתובת החדשה נרשמה ביום א' או ב' בשבוע, ביום ה' שאחריו (כאמור, 3-4 ימים) כבר היתה מעודכנת במחשבי הקופה. 

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

• Create New...