Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

איפה בא לידי ביטוי ריבוי המשתנים בהסקות ״אם יש אלף חולים ומהם מאה ילדים, אזי כנראה שאם יהיו עשרת אלפים חולים, אלף מהם יהיו ילדים״?

אני שואל ברצינות עכשיו.

נראה לי שכבר כתבו על זה כמה תגובות במצטבר.

טוב עברו כבר 15 שנה מאז שעשיתי את הקורס "חיזוי והסקה רבי משתנים" - אבל בגלל שאין בית ספר עכשיו ואתה צמא ללימודים, אני מוכן להוריד קצת חלודה. 

בניהול עסקים תמיד לוקחים החלטות בתנאי אי וודאות,  בדר"כ אירועים מתרחשים בתלות בהרבה משתנים ולא רק במשתנה בודד.

זה לא החלטה האם לקחת מטרייה או לא לקחת מטרייה - כי זה תלוי רק האם ירד גשם או לא ירד גשם. 

הקורס הזה הוא המשך לקורס הבסיסי של "סטטיסטיקה למנהל עסקים" בקורס הבסיסי לומדים רק סטטיסטיקה פשוטה.

הקטע של אחוזי התמותה בקרב ילדים או צעירים נפרש פה לאורך כל השירשור.

הסטטיסטיקה מהעולם מראה שם צעירים נדבקים וגם צעירים מתים , אבל בשיברי אחוזים. 0.2% זה שברי אחוזים.

הסטטיסטיקה לא משקרת - במספרים גדולים היא מערכת אמינה לחיזוי אירועים , כל הכלכלה עובדת על זה,  ככה מחליטים כמה עגלים לגדל לבשר.

ככה חברות הרכב מחליטות שנים מראש כמה רכבים לייצר כל שנה, ככה יבואנים של חלקי חילוף מזמינים לך צלחות ורפידות ,

זה עבד לך מעולה כל השנים ואף פעם לא עצרת לחשוב על האנשים שם למעלה שעובדים עם אקסלים ומתככנים את קוי האספקה. 

בימים הראשונים להתפרצות פה בארץ היינו בהכפלה כל 3 ימים , כלומר הכרזה על סגר שבוע מאוחר יותר והיינו נכנסים למצב פי 4 יותר גרוע. 

במקום 200 מתים היו 800, במקום 15,000 חולים היו 60,000.  אין לי דרך להוכיח את זה, תצטרך להאמין שזה מה שהתיאוריות אומרות.

למזלנו (או לחוסר מזלנו) הגל הראשון בשלבי דעיכה והגענו ל 15,000 חולים מאומתים, זה אומר שכל האוכלוסיות עם אחוזי תמותה של 0.02 , לא הרגישו בכלל 

כי לא עברנו את סף הרעש של התמותה הרגילה אצלהם. 

תחזור להתפלגות המחלה אצלנו ותגלה שרוב החולים (נכון ל 29/3) היו צעירים בגלאי 20-29,   מאיפה אתה שואף את האופטמיות שלא יהיה אצלהם תמותה כלל?

למה אתה לא מקבל את זה ש 0.2%  זה עדיין 2 מכל 1000.. ויש מעל 100,000 חיילים.

למה לא נראה לך הגיוני שיהיו חיילים במסיבות האלה? למה לא נראה לך הגיוני שתתחיל הדבקה מתחת לרדאר של קבוצה זאת?

הם יחזרו לבסיס, ואז מה? אין שום אכיפה הפרדה בצבא. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן וההקלות החדשות הפכו את הגבלת מאה המטרים לבלתי אפשרית לאכיפה? לא ראיתי שום הגדרה למה היא פעילות ספורטיבית. כלומר, איך שוטר יכול להוכיח שלא באתי לעשות אימון ולתת לי דו"ח אם אני בדייט ב1 בלילה בים לצורך הענין. בכוונה נותן דוגמה כזו כי באמצע היום אפשר פשוט להגיד שאני בדרך לחנות...

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אגב מסיבות, טרנספורטר אתה לא גר במקרה במגדל הארבעה בתל אביב?

בדיוק היה שם איזה דייר שהחליט לארגן מסיבה ביום העצמאות.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 דקות, gadik6 כתב:

אגב מסיבות, טרנספורטר אתה לא גר במקרה במגדל הארבעה בתל אביב?

בדיוק היה שם איזה דייר שהחליט לארגן מסיבה ביום העצמאות.

העלתי לכאן סרטון על זה מקודם

יודע ומכיר 

אני גר בפארק צמרת

ולא העלתי אפילו פעם אחת סרטון עם אנשים בדירה שלי

לפני 10 דקות, Iwind כתב:

יתכן וההקלות החדשות הפכו את הגבלת מאה המטרים לבלתי אפשרית לאכיפה? לא ראיתי שום הגדרה למה היא פעילות ספורטיבית. כלומר, איך שוטר יכול להוכיח שלא באתי לעשות אימון ולתת לי דו"ח אם אני בדייט ב1 בלילה בים לצורך הענין. בכוונה נותן דוגמה כזו כי באמצע היום אפשר פשוט להגיד שאני בדרך לחנות...

הבנתי שה 500 מטר מבוטל החל מהיום

עריכה אחרונה על ידי Transporter

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מבוטל רק לפעילות ספורטיבית.

אם אתה יוצא מהבית-נעלי ספורט וטרנינג.

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 דקה, halperin96 כתב:

מבוטל רק לפעילות ספורטיבית.

אם אתה יוצא מהבית-נעלי ספורט וטרנינג.

בסדר

אף אחד לא באמת חשב שיפתחו עסק בצומת בילו ויש מישהו שגר 100 מטר משם..

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך הענין למה טרנינג? אסור לעשות ספורט בג'ינס? בגלל זה נשמע שבלתי אפשרי לנסות לאכוף את זה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שהייתי ציני ולא הובנתי.

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 4 דקות, Iwind כתב:

אסור לעשות ספורט בג'ינס?

מותר רק אם אתה בן דוד

• מצחיק 2

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.mako.co.il/news-world/2020_q2/Article-04ff306855ac171027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

מחקר שפורסם אתמול בגרמניה מעריך שילדים יכולים להדביק ילדים אחרים.

היום מכון גרטנר שלנו יפרסם את תוצאות המחקר שלו,  הכי טוב זה פשוט לפתוח את כל בתי הספר ולראות מה קורה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 29 דקות, korola כתב:

https://www.mako.co.il/news-world/2020_q2/Article-04ff306855ac171027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

מחקר שפורסם אתמול בגרמניה מעריך שילדים יכולים להדביק ילדים אחרים.

היום מכון גרטנר שלנו יפרסם את תוצאות המחקר שלו,  הכי טוב זה פשוט לפתוח את כל בתי הספר ולראות מה קורה.

מצד שני בשוויץ אמרו שמותר לילדים עד גיל 10 לראות ולחבק את הסבים והסבתות שלהם:

https://www.bbc.com/news/world-europe-52470838

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, korola כתב:

בניהול עסקים תמיד לוקחים החלטות בתנאי אי וודאות,  בדר"כ אירועים מתרחשים בתלות בהרבה משתנים ולא רק במשתנה בודד.

אז איפה ה״הרבה משתנים״ בחישובים שלך?

לפני 1 שעה, korola כתב:

הסטטיסטיקה לא משקרת - במספרים גדולים היא מערכת אמינה לחיזוי אירועים , כל הכלכלה עובדת על זה,

אבל אתה לא עוסק במספרים גדולים. סיפורים על שני או מאה או אלף ילדים חולים זה לא מספרים גדולים.

לפני 1 שעה, korola כתב:

אין לי דרך להוכיח את זה

בוודאי שאין לך. 

לפני 1 שעה, korola כתב:

מאיפה אתה שואף את האופטמיות שלא יהיה אצלהם תמותה כלל?

לאט לאט, בעברית פשוטה ונגישה: אני לא יודע כמה אנשים ימותו (רק פעם רביעית שאני כותב את זה), אני לא יודע אם יהיה גל שני חמור יותר (פעם שלישית שאני אומר את זה) ואני לא יודע אם יהיה מחסור באוכל בעולם.

מה שאני כן יודע הוא, שמי שנכנס לשרשור הזה ללמוד על העתיד - צריך להבין שהוא לומד על העתיד על סמך פרשנויות מרחיקות לכת של אנשים שהם לעיתים בעלי 0 הכשרה רלוונטית. לא רופאים, לא ביולוגים, לא מומחים לאפידמיות, אפילו לא סטטיסטיקאים בעלי הכשרה חורגת מקורסים בסיסיים. זה הכל.

• תודה 2

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 46 דקות, יבגניפ כתב:

מה שאני כן יודע הוא, שמי שנכנס לשרשור הזה ללמוד על העתיד - צריך להבין שהוא לומד על העתיד על סמך פרשנויות מרחיקות לכת של אנשים שהם לעיתים בעלי 0 הכשרה רלוונטית. לא רופאים, לא ביולוגים, לא מומחים לאפידמיות, אפילו לא סטטיסטיקאים בעלי הכשרה חורגת מקורסים בסיסיים. זה הכל.

בקיצור סיכמת את כל הויכוחים בכל השירשורים האם צריך להחליף שמן גיר או לא?

האם הרצועה הטבולה בשמן מתפוררת או לא? 

האם נכון לעשות טיפולים כל 30,000 או שנתיים כמו שהיצרן כתב או לא?

האם להחליף ברקסים לבד או לא? 

ולהגיד לכל מי שנכנס לשירשורים האלה ולומד הרבה על תחזוקה של רכבים , שהוא לומד על סמך פרשנויות מרחיקות לחכת של אנשים שהם לעיתים בעלי 0 הכשרה רלוונטית.

או בקיצור , סגרת תחום מדעי שלם שנקרא "חוכמת ההמונים" , תקרא קצת , תחם ענק מלא מאמרים שמוכחים שלפעמים ההמונים מסיקים מסקנות יותר טובות מהמומחים הכי גדולים.

איחלתי לחייל בהצלחה בהמשך דרכו 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

^הבדל הוא שלפרשנויות האלה, עלולות להיות השלכות על חיי אדם/בריאות נפשית.  (למזלי כפי שרשמתי, לוקח מכאן הכל בערבון מוגבל).

יחי ההבדל הקטן.

אנשים יכולים לקרוא בפורום, ולהכנס ללחץ למרות שאני בעד שיהיה כאן חופש התבטאות לרשום גם דעות פאסימיות וגם אופטימיות.

במקרה השני - ההשלכות הן על התקינות המכאנית של הרכב ובמקרים מסויימים גם על הבטיחות.

עריכה אחרונה על ידי Benor

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 3 דקות, korola כתב:

בקיצור סיכמת את כל הויכוחים בכל השירשורים האם צריך להחליף שמן גיר או לא?

אני לא קורא אותם. אני הולך למוסכים שאני סומך עליהם. 

לפני 9 דקות, korola כתב:

ולהגיד לכל מי שנכנס לשירשורים האלה ולומד הרבה על תחזוקה של רכבים , שהוא לומד על סמך פרשנויות מרחיקות לחכת של אנשים שהם לעיתים בעלי 0 הכשרה רלוונטית.

אפשר ללמוד המון בשרשורים שונים. השאלה היא ממי. 

לפני 5 דקות, korola כתב:

או בקיצור , סגרת תחום מדעי שלם שנקרא "חוכמת ההמונים" , תקרא קצת , תחם ענק מלא מאמרים שמוכחים שלפעמים ההמונים מסיקים מסקנות יותר טובות מהמומחים הכי גדולים.

בוא נעשה רטרוספקטיבה קצרה על הדיון שלנו כאן, לטובת הדורות הבאים, סבבה?

במשך עמודים אתה מסביר לאנשים שאתה חי בעשרה מימדים ועף על עצמך כאילו לא יודע מה.

עכשיו מסתבר שמדובר בעצם בחכמת המונים, למרות שהאקסלים שלך הם תוצר של אדם אחד.

לפני 5 דקות, korola כתב:

איחלתי לחייל בהצלחה בהמשך דרכו 

תראו איך אני מתקדם בחיים. לפני שעה וחצי חיכיתי שיפתח מחדש בית הספר. עכשיו אני כבר חייל. אפילו ב-jones in the fast lane לא מתקדמים כל כך מהר.

• מצחיק 1

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

• Create New...