Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

garicho

וירוס הקורונה - סוף העולם?

Recommended Posts

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

לא.

אתה פשוט חושב שהסיבה שבגללה העסק שלך לא מתפקד כרגע לא לגיטימית ורנדומלית (״המדינה החליטה״).

העולם משתנה לא רק כשמישהו ממציא משהו חדש מגניב, אלא לפעמים גם מנסיבות כאלו. גם אם זה לזמן מזה ובסוף הכל יחזור להיות כרגיל.

קודם כל לא כל יום קורת מגפה. הוכחה לזה שאף אחד בעולם לא התכונן לזה

דבר שני

הוא נתן דוגמא שהמוצר שלך לא רלוונטי, שפתחו לך מתחרים וירדת בהוצאות. מה זה קשור אחד לשני ?

פתחו מתחרים והפסדת הכנסות זאת תוצאה של תחרות עסקית, זה בידיים שלך ובשליטה שלך, זה לא כוח עליון ואתה יכול לשלוט על זה

במצב הנוכחי קבעו לך עובדה אתה חייב לסגור את העסק

אין לך שליטה על שום דבר.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 דקה, sperial כתב:

טראנספורטר, העולם השתנה, ולא משנה מה הסיבה. אנשים כנראה ימשיכו להתחתן, אבל ברבנות ולא ביער בן שמן. לכם תצטרך למצוא לעצמך תעסוקה חדשה. בינתיים תוכל לאפסן את ציוד ההגברה לימים טובים יותר, או למכור אותו (אם יהיה לו ביקוש) ולבנות לך עסק חדש. 

לאחסן את הציוד עולה כסף-לשכור מחסן,אבטחה למקום,מצלמות,כיבוי אש וכו'.

עבדתי פעמיים באירועים גדולים בפירוק והרכבה,זה כמויות עצומות של ציוד.

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 דקות, halperin96 כתב:

יבגני,הנקודה היא שהעסק אמור לא לתפקד זמנית.

ולא ברור מתי יחזור לתפקד.

אנשים מבקשים לקבל וודאות,כי הם לא יודעים מה לעשות.

זה מצב הרבה יותר מסובך מאם היו אומרים לטרנספורטר "שומע,מהיום כולם מתחתנים בזום,אין מה לעשות עם הרמקולים שלך"

הבן אדם היה מוכר הכל וסוגר את העניין.

גם ולא רק.

אני מדבר על זה שכפו עליי לסגור

וחבירנו הגאון נתן דוגמא למעלה ש"המוצר כבר לא רלוונטי כי אנשים למדו להסתדר בלעדיו"

מה הקשר בין זה לזה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 32 דקות, Transporter כתב:

פירגנת לו ממש. זאת לא הדוגמא שהוא נתן, הדוגמא שלו הייתה הרבה יותר אינפטילית

הוא השווה מוצר שנמכר נון סטופ והמדינה הכריחה אותו להפסיק למכור, למוצר שהפסיק להמכר בגלל תחרות או חוסר ביקוש. 

את הדוגמא הטיפשית שנתן אפשר להשוות לזה שבצומת כנות יש לך כמעט 20 אולמות אירועים וצפי לפתוח עוד ועוד בכל פיסת אדמה פנויה

כולם ככולם עובדים יום יום

מי התלונן בכלל על תחרות ? 

סתם דוגמא טיפשית כי הוא חייב להגיב לכל דבר גם אם הוא כותב שטויות

אני משתדל לא לפגוע ולכבד,לא מכיר אף אחד ולך תדע באיזו סיטואציה ניתקל בחיים.

Just now, Transporter כתב:

גם ולא רק.

אני מדבר על זה שכפו עליי לסגור

וחבירנו הגאון נתן דוגמא למעלה ש"המוצר כבר לא רלוונטי כי אנשים למדו להסתדר בלעדיו"

מה הקשר בין זה לזה.

אני איתך,היו נקודות שלא הסכמנו.

על זה אני מסכים.

לא מחפש להתביית על משתמש ולתקוף.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 דקה, halperin96 כתב:

אני משתדל לא לפגוע ולכבד,לא מכיר אף אחד ולך תדע באיזו סיטואציה ניתקל בחיים.

אני איתך,היו נקודות שלא הסכמנו.

על זה אני מסכים.

בשום מצב הוא לא צריך לראות את עצמו חייב להגיב לכל דבר גם אם אני מדבר על א' והוא עונה על ד'

יש סיטואציה אחת בחיים שאני רואה את כל זה הגיוני - שיעמום. אז שילך לעבוד בסופר או משהו

אבל זה באמת כבר מגוחך לקרוא מה הוא רושם.

עכשיו הוא יצטט את זה ויכתוב שאני מזלזל בעובדים של הסופר וחושב שמגיע להם למות ולהיות עניים.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 22 דקות, Transporter כתב:

יש סיטואציה אחת בחיים שאני רואה את כל זה הגיוני - שיעמום. אז שילך לעבוד בסופר או משהו

אבל זה באמת כבר מגוחך לקרוא מה הוא רושם.

AcaciaWoodMirrorRndLrgSHF16 (800×800)

• מצחיק 5
  • עצה טובה! 1

עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.

זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 26 דקות, halperin96 כתב:

יבגני,הנקודה היא שהעסק אמור לא לתפקד זמנית.

ולא ברור מתי יחזור לתפקד.

אנשים מבקשים לקבל וודאות,כי הם לא יודעים מה לעשות.

זה מצב הרבה יותר מסובך מאם היו אומרים לטרנספורטר "שומע,מהיום כולם מתחתנים בזום,אין מה לעשות עם הרמקולים שלך"

הבן אדם היה מוכר הכל וסוגר את העניין.

אני מבין את זה לגמרי. אבל ה״זמני״ הזה משפיע על כולנו. לא רק על המוצלחים יותר ולא רק על המוצלחים פחות.

מה שטנספורטר לא מצליח להבין, ו20 מגיבים לא מצליחים להעביר לו, זה שתחושת ה״עשו לי דווקא!11״ שלו היא לא במקום.

כולנו נדפקים מהמצב. כל אחד ברמה שונה. 

אם המדינה מתנהלת טוב מול המשבר? לא יודע. לא בטוח. אני לא אוהב את זה שראש הממשלה, למשל, מקריא נאומים לתקשורת במקום להתראין. אפילו טראמפ לא עושה את זה. האם באמת יש משבר בריאותי בעולם? כן. והוא לא הומצא כדי לעשות דווקא לבעלי עסקים מוצלחים בתחום האירועים.

אני חושב שהמדינה צריכה לעזור לעסקים לא לקרוס, עד כמה שאפשר, אבל ברמה מאוד מסוימת ומוגבלת. כי בגדול אין לזה סוף. נגיד טרנספורטר יקבל עכשיו מאמה מיליון שקל כדי לחזור לעצמו. אוקיי. אני מכיר 10 סטארטאפים שהיו אמורים לצאת להנפקה במהלך השנה הקרובה, ועכשיו הם בנקודה שבה השווי נחתך, לא בטוח ששווה להנפיק ולא בטוח שיש דרך אחרת להביא השקעה.

אז מה?

לבקש מהמדינה שתביא מיליארד דולר לכל יוניקורן שהשווי שלו צנח?

צריך איזון מסוים, לא?

זה משבר אמיתי, לא מומצא, אין פה יד מכוונת נגד בעלי עסקים. יש פה אולי ניהול גרוע פחות או גרוע יותר, אבל אני לא רואה שבמקומות אחרים בעולם המציאו משהו יותר מוצלח. ומימלא ההשפעה היא כ״כ גלובלית, שזה נאיבי להניח שאם רק פה יתנו לכולם להתנהל כאילו שהכל אש, אז אנשים לא ישימו לב שהחסכונות שלהם נחתכו ב-20-30%.

• תודה 1
  • מעניין 1
  • עצה טובה! 4

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

אני מבין את זה לגמרי. אבל ה״זמני״ הזה משפיע על כולנו. לא רק על המוצלחים יותר ולא רק על המוצלחים פחות.

מה שטנספורטר לא מצליח להבין, ו20 מגיבים לא מצליחים להעביר לו, זה שתחושת ה״עשו לי דווקא!11״ שלו היא לא במקום.

כולנו נדפקים מהמצב. כל אחד ברמה שונה. 

אם המדינה מתנהלת טוב מול המשבר? לא יודע. לא בטוח. אני לא אוהב את זה שראש הממשלה, למשל, מקריא נאומים לתקשורת במקום להתראין. אפילו טראמפ לא עושה את זה. האם באמת יש משבר בריאותי בעולם? כן. והוא לא הומצא כדי לעשות דווקא לבעלי עסקים מוצלחים בתחום האירועים.

אני חושב שהמדינה צריכה לעזור לעסקים לא לקרוס, עד כמה שאפשר, אבל ברמה מאוד מסוימת ומוגבלת. כי בגדול אין לזה סוף. נגיד טרנספורטר יקבל עכשיו מאמה מיליון שקל כדי לחזור לעצמו. אוקיי. אני מכיר 10 סטארטאפים שהיו אמורים לצאת להנפקה במהלך השנה הקרובה, ועכשיו הם בנקודה שבה השווי נחתך, לא בטוח ששווה להנפיק ולא בטוח שיש דרך אחרת להביא השקעה.

אז מה?

צריך איזון מסוים, לא?

זה משבר אמיתי, לא מומצא, אין פה יד מכוונת נגד בעלי עסקים. יש פה אולי ניהול גרוע פחות או גרוע יותר, אבל אני לא רואה שבמקומות אחרים בעולם המציאו משהו יותר מוצלח. ומימלא ההשפעה היא כ״כ גלובלית, שזה נאיבי להניח שאם רק פה יתנו לכולם להתנהל כאילו שהכל אש, אז אנשים לא ישימו לב שהחסכונות שלהם נחתכו ב-20-30%.

מה שאתה לא מצליח להבין ואולי אתה צריך לחזור לכיתה ה'

שכשבנאדם מדבר על עסקים כמו מספרות, בעלי דוכנים, בעלי מלונות וחנויות

הוא לא חושב שעשו לו דווקא

הוא חושב שזרקו מגזר שלם

יכול להיות שגם אם תשלים שיעורי לשון של כיתה ד' תצליח להבין את זה

בשום מקום לא כתבתי שעושים דווקא לאף אחד, כתבתי שמתעלמים מהמצב

והאמת שלא רק אני חושב ככה, חושבים ככה כל העצמאים שמפגינים ומתראיינים ונוסעים לכנסת פעם פעמיים בשבוע

אז ברור המטרה של ההפגנות זה להגיד שעושים לנו דווקא, טוב שיש אנשים כמוך שיבינו את המטרות.

• מצחיק 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 23 דקות, יבגניפ כתב:

אני מכיר 10 סטארטאפים שהיו אמורים לצאת להנפקה במהלך השנה הקרובה, ועכשיו הם בנקודה שבה השווי נחתך, לא בטוח ששווה להנפיק ולא בטוח שיש דרך אחרת להביא השקעה.

אז מה?

צריך איזון מסוים, לא?

לא מילארדים , אבל תוכנית מהירה עד תקציב של 15 מיליון

בדר"כ המימון של המדינה הוא 40%, כך שמדובר במענקים של עד 6 מיליון.

והם מציעים מקדמה זריזה של 50% מזה..

אז תקבל די מהר 3 מיליון ש"ח ,  אבל זה בתנאי שמדובר בסטרטאפ   עם אופק רציני שנקלע למשבר 

image.png.02137dbdb89d990cadf98f7b8d2c2cc7.png

עריכה אחרונה על ידי korola

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 דקות, korola כתב:

image.png.02137dbdb89d990cadf98f7b8d2c2cc7.png

הקדמת אותי

אבל אסור לך להראות שדאגו להם

אתה בעצם פותח עיניים ומבקש שההנפקה שלהם תכשל. זאת המטרה של כל הפוסט הזה בעצם

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מתעלם מעצמאיים. מענק פעימה ראשונה יצא לדרך לפני פסח ומענק פעימה שנייה יצא לדרך הבקרוב. אני מסכים שמדובר בסכום קטן, אבל באחריות של אותם עצמאיים היה להחזיק בצד עתודה לעת צרה.

אם נחזור לדוגמא מעמוד קודם של הבחור שהרוויח 6,000 שקלים בחודש זה מה שקורה כאשר מרוויחים 6,000 ושורפים 6,000 במשבר הראשון בית הקלפים מתרסק. 

הבעיה היא שאתה לא רוצה לקחת אחריות על מצבך כי "כפו עליך סגירה" ו-"שילמת הרבה מיסים ומגיע לך חזרה". 

לפני 6 דקות, Transporter כתב:

הקדמת אותי

אתה יודע מה הקריטריונים להגיש את המענק? מה התנאים? מה הסיכוי שהם בכלל יקבלו משהו ולכמה זמן יספיק להם? 

ואתה יודע מה אין לי בעיה שהמדינה תעדיף להצליל סטארט-אפ שיכול לעשות אקזיט ולהכניס מיליארדים לקופת המדינה מאשר להציל אולם אירועים. זה נקרא ניהול נכון של כספי ציבור. כואב, אבל זה מה יש. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
Just now, ChemGuy85 כתב:

אף אחד לא מתעלם מעצמאיים. מענק פעימה ראשונה יצא לדרך לפני פסח ומענק פעימה שנייה יצא לדרך הבקרוב. אני מסכים שמדובר בסכום קטן, אבל באחריות של אותם עצמאיים היה להחזיק בצד עתודה לעת צרה.

אם נחזור לדוגמא מעמוד קודם של הבחור שהרוויח 6,000 שקלים בחודש זה מה שקורה כאשר מרוויחים 6,000 ושורפים 6,000 במשבר הראשון בית הקלפים מתרסק. 

הבעיה היא שאתה לא רוצה לקחת אחריות על מצבך כי "כפו עליך סגירה" ו-"שילמת הרבה מיסים ומגיע לך חזרה". 

אתה עושה צחוק ?

רוב העצמאים לא קיבלו את המענק

כל אחד מהסיבות שלו ומהחישובים שלו שכולם חושבו לפי 2018

ובמענק הבא כבר הסבירו שמי שהרוויח 80,000 יקבל 3000 בחזרה

מי שהרוויח 20,000 יקבל 10,000 מענק 

זה הזוי !

ויו"ר לשכת יועצי המס הסביר שהם נלחמים כדי שזה לא יהיה ככה והפערים לא יהיו כאלה

הפערים מתחילים ממחזור חודשי של 40,000 ועד80,000

זה טיפשי

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 דקה, Transporter כתב:

הקדמת אותי

אני תמיד אמרתי שכל מדינה עכשיו בעולם תדאג קודם כל לחברות שמייצאות. 

עסקי אויר פנימיים חשובים , אבל כל פעילות שמייצרת מטבע חוץ חשובה פי 1000 מפעילות מקומית.

אז אם דוכן פלאפל צריך חצי מליון לעומת סטרטאפ שצריך 6 מיליון - אני אישית מעדיף לממן חברות הייטק מאשר דוכני פלאפאל.

ע

• עצה טובה! 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 4 דקות, Transporter כתב:

אתה עושה צחוק ?

רוב העצמאים לא קיבלו את המענק

כל אחד מהסיבות שלו ומהחישובים שלו שכולם חושבו לפי 2018

ובמענק הבא כבר הסבירו שמי שהרוויח 80,000 יקבל 3000 בחזרה

מי שהרוויח 20,000 יקבל 10,000 מענק 

זה הזוי !

ויו"ר לשכת יועצי המס הסביר שהם נלחמים כדי שזה לא יהיה ככה והפערים לא יהיו כאלה

הפערים מתחילים ממחזור חודשי של 40,000 ועד80,000

זה טיפשי

המענק הזה יוצא מהכיס של כולנו. 

הבעיה היא שאתה מתעלם לחלוטין מאחריות של עסקים לדאוג לאיתנות הפיננסית שלהם ומגלגל את התפוח האדמה הלוהט הזה לידיים של המדינה. 

להזכירך המדינה לא יצרה וירוס שיכול לחסל כאן 3% מהתושבים המדינה מתמודדת עם מציאות שנכפתה עליה. כולנו מתמודדים עם מציאות שנכפתה עלינו. 

מה לעשות עסקים צריכים לשלם "השתתפות עצמית" בהישרדות שלהם בדיוק כמו שאם יפטרו אותי אני אצטרך להתחיל לאכול את החסכונות שלי. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • מעניין 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 18 דקות, Transporter כתב:

מה שאתה לא מצליח להבין ואולי אתה צריך לחזור לכיתה ה'

שכשבנאדם מדבר על עסקים כמו מספרות, בעלי דוכנים, בעלי מלונות וחנויות

הוא לא חושב שעשו לו דווקא

הוא חושב שזרקו מגזר שלם

יכול להיות שגם אם תשלים שיעורי לשון של כיתה ד' תצליח להבין את זה

בשום מקום לא כתבתי שעושים דווקא לאף אחד, כתבתי שמתעלמים מהמצב

והאמת שלא רק אני חושב ככה, חושבים ככה כל העצמאים שמפגינים ומתראיינים ונוסעים לכנסת פעם פעמיים בשבוע

אז ברור המטרה של ההפגנות זה להגיד שעושים לנו דווקא, טוב שיש אנשים כמוך שיבינו את המטרות.

יכול להיות שאם תשלים אתה שיעורי לשון של כיתה ד׳ - תצליח להבין מה זה משפט.

חצי מהפוסטים שלך זה שירה פוסט מודרנית עם תמונות של בשר בין לבין.

לגבי התוכן - אתה מתלונן לאורכם של יותר ממאה עמודים שסגרו את המדינה ללא סיבה, כי מבחינתך כמה אחרים יכולים למות.

וכל מה שהשאר אומרים לך הוא, שאתה לא לבד בעולם.

״דווקא״, ״לא הוגני״ - תבחר את הניסוח שבא לך, אבל המשמעות העקרונית היא אותה משמעות. אתה חושב שאין סיבה לסגר. מקסימום כמה סבאים ימותו. אתה חושב שכולם מחר חוזרים לחגוג, ומתעלם שחסכונות נמחקו לא רק לעצמאים. אחרים לא.

מסכים איתך, בכל מקרה, שלא הגיוני שמאפשרים משהו אחד לאיקאה ומשהו אחר לבעלי עסקים קטנים יותר.

מה שכן - המדינה צריכה לעזור לעסקים לא כדי שאתה תשמור על רמת החיים שלך ועל הואגיו המפורסם. ואת זה אני גם לא בטוח אם אתה מבין.

אבל זה כי לא למדתי ספרות השוואתית כנראה.

לפני 25 דקות, korola כתב:

לא מילארדים , אבל תוכנית מהירה עד תקציב של 15 מיליון

אני, כאמור, ממש לא נגד זה שהמדינה תעזור לשמר את המשק מתפקד, כמו שעושים במקומות אחרים בעולם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...