Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C5 Aircross - לא מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

העוצמה נמוכה יותר מאשר בקוריאנים למשל, אך המהירות בו הוא מתחיל לקרר די דומה לרכבים אחרים.

ריפודי העור אכן מתחממים וגם אנחנו נתחיל לכסות את השמשה הקדמית שאשמה במצב הזה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה קשור גם לעובדה שאני גר במקום מאוד חם, אבל זה לוקח זמן עד שמרגישים שהוא מתקרר. המזגן אכן מקרר אבל הבעיה היא באוורור יחסית חלש גם כשזה על מקסימום, כמו שאמרו פה בהשוואה לרכבים קוריאנים או לדוגמא הפורד פוקוס שיש לי. 

אני חושב שאם אני אדאג להצללה בשמשה הקדמית זה יפתור את עיקר הבעיה, אבל זה משהו שצריך להיות מודעים לו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

הלך חזק באייטיז😉

לדעתי זה חוסם חלק משדה הראייה כשזה מקופל. 

אני בכל אופן נאמן ל"משקפיים" המתקפלים (עוד לא בסיטרואן, הקודם נזרק בטעות).

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, יופי של בחירה של הרכב הכי מיוחד משפחתית בסגמנט, רכב עדיף לטעמי יותר מכל קוריאני או גרמני בקטגוריה.

אני צריך לקבל את שלי בימים הקרובים. 

לעניין המזגן, עשיתי ב-c5 נסיעות בשעות קרירות ולא התעסקתי עם עוצמת המזגן יותר מידי.

מעניינת האכזבה ממנו.

מה שיש לי ניסיון עדכני בסיטרואן זה קקטוס 2018 טרום מתיחת הפנים, שהמזגן שלו עוצמתי מאוד וחזק יותר מקוריאניות או יפניות מקבילות בגודל.

כך שמוזר שב-c5 יש חיסרון בתחום הזה, לרכב יש שטח שמשות נדיב יחסית וזה גם מכניס לא מעט חום וגם בגרסת ה-shine pk המאובזרת, הוילון שמכסה את הגג הנפתח לא אטום מספיק ולכן גם מכניס לדעתי לא מעט חום מלמעלה, מצד שני, כקונטרה, השמשות האחוריות בגרסה זו כהים.

לעניין הנוחות, קראתי במבחני דרכים שבוצע לדגם בארץ שיש הבדל בנוחות בין הדיזל לבנזין והבנזין נוחה יותר - לא בדקתי בעצמי, זה מה שעלה בכמה מבחני דרכים.

בהתחלה גם הזמנתי אותה בלבן, וכשגיליתי וראיתי שזה צבע רגיל ולא מטאלי או פנינה שיניתי.

ויש משמעות גם לצבע החיצוני לצבעים שמקבל תא הנוסעים.

לבן, כסף מטאלי, אפור מטאלי עם קישוטים אדומים, אדום מטאלי מקבלים תא נוסעים בצבע שחור עם אפור.

טורקיז, אפור מטאלי עם קישוטים כסופים ושחור מטאלי מקבלים תא נוסעים בצבע שחור עם לבן. (עדיף משמעותית בעיניי)

• אהבתי 1

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תתחדש לירן, איזה גרסה/מנוע קנית?

נהגתי על feel בנזין ודיזל ו-shine דיזל לפני הרכישה.

ה-feel בנזין היתה הרכה והנוחה מכולן אבל סבלה מזויות גלגול מוחשית, כולל רכינה נוספת בעת סיבוב ארוך.

גרסאות הדיזל קצת פחות רכות אבל יותר הדוקות, פחות נמרחות.

אישית אני מעדיף את הכיול הזה, הסתדר לי עם הצורך והרצון לדיזל, מה גם שכך או כך מדובר ברכב נוח מאוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, זה מה שנכתב, שהבנזין רכה יותר מהדיזל.

תודה רבה

רכשתי shine pk בנזין בצבע שחור.

אנחנו נוסעים כ-15 אלף ק"מ בשנה לכל היותר, כך שבמקרה שלנו יתרונות הבנזין כאן מדברים יותר (בעיקר גם זה שהוא שקט יותר ומתאים כך לבידוד הפשוט מצויין של הרכב הזה) 

• רעיון טוב! 1

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חשתי בעיה בבידוד הרעשים גם בדיזל (במיוחד כשהווליום עולה :)).

גם בסיטרואן C4 Picasso שהיתה לי בעבר לא זכורה לי בעיה עם מיזוג אוויר. מאוד תמוה. יכול להיות באמת שגם גג השמש ומושבי העור תורמים לעניין בשרב שיש השבוע, מצד שני היום נסעתי בפוקוס (ה״רכב השני״) ובהחלט הרגשתי את ההבדל בעוצמה. 

אגב גיליתי ״באג״ קטן במערכת הסאונד ואשמח לגלות אם זאת בעיה כללית. לפעמים כשאני מניע את הרכב, צד ימין של הסאונד קצת עמום. אם משנים את ההגדרה של ״חלוקת שמע״ למצב ״נהג״ ואז חזרה ל״כל הנוסעים״ הבעיה נפתרת. תעשו ניסוי ותגידו לי אם זה גם אצלכם (עדיף עם שיר שיש הפרדה ברורה בין ימין לשמאל). אני זוכר שזה היה לי גם בנסיעת מבחן אבל ייחסתי את זה פשוט להגדרות לא נכונות שלא התעסקתי איתן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי Shine Pk 1.6 כבר כמה חודשים. 

מזגן - המשטח שמתחת לשמשה מתחמם בצורה יוצאת דופן + כסאות עור = סאונה. מאחור עם החלונות הכהים קריר ונעים. שים כיסוי שמש בחניה, עוזר מאוד. בנוסף, תעביר את המזגן לסירקולציה אחרי כמה דקות, יקרר הרבה יותר טוב. החסרון הוא רעש, יניקת האויר מבפנים רועשת במיוחד באוטו הזה.

מערכת שמע - הייתי צריך להזיז את הבמה מעט לאחור כדי שכולפ ישמעו באותו ווליום. לא שמתי לב לבעית איזון ימין / שמאל.

נוחות - אכן מרגישים חלק מהשיבושים החדים, לדעתי זה הרבה בגלל החתך הנמוך של הצמיגים. אבל כשנוסעים באותה דרך מיד אחרי עם רכב אחר מבינים עד כמה ה-C5 נוחה. בשבילים ה-C5 זורחת, רמת הנוחות, במיוחד בהתחשב בצמיגים, מעולה.

חניה אוטונומית - עובדת מעולה. משהו בממשק לא אינטואיטיבי ומבלבל בפעמים הראשונות. כאילו הרכב מצפה שתשלב להילוך מסוים אבל לא כותב הוראה על הצג. לפעמים גם צריך לעבור את החניה המיועדת במרחק גדול יחסית לפני שהמערכת מאשרת שהחניה מתאימה. אחרי כמה פעמים ״מבינים״ את הרכב וזה עובד מצוין. 

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום היתה לי נסיעת ״עבודה״ ראשונה עם הרכב מאז הקורונה. בהחלט היה תענוג צרוף. צריכת הדלק בנסיעות בין עירוניות פשוט מדהימה.

קניתי צילונית ״משקפיים״ לשמשה הקדמית, וזה באמת עשה הבדל מ-ט-ו-ר-ף. אפילו המושב לא היה חם כל כך. המזגן עשה את העבודה הרבה יותר מהר. אני חושב שהזגוגית הכפולה בשמשה בקדמית מגבירה במהירות את הטמפרטורה הפנימית ולכן זה היה כל כך דרמטי.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מעניין מאוד ונמצא אצלי על הכוונת בעתיד. מישהו יכול לעשות קצת סדר בנושא התאורה, יש לד מלא ואם כן באילו רמות גימור? (דיל-ברייקר מבחינתי).

לגבי המיזוג, זכור לי במעורפל דיווח בעבר של מישהו שעשה "האק" קטן לסיטרואן כלשהי עם סורק מקורי, ושינה את הגדרות מערכת המיזוג ל"טרופי", מה ששיפר משמעותית את ביצועי המיזוג. לא יודע אם רלוונטי, שווה לחפור ולבדוק.

לגבי צלונים, אני חוזר וממליץ על כיסוי "חזיה" מהסוג הבא: https://www.amazon.com/gp/product/B01N5FJJVP

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רק 2 רמות גימור.

בגרסת הכניסה, feel, שפונה יותר לציי רכב וליסינג, יש תאורה ראשית הלוגן.

בגרסה המאובזרת shine pk יש תאורה ראשית full led.

• רעיון טוב! 1

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...