Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

EliC25

יומן תחזוקה סוזוקי sx4 סדאן 2011

Recommended Posts

אהלן,

הרבה פעמים אנחנו ממליצים לחברי פורום על הדגם הזה, אבל לא זכור לי שקיים פה יומן תחזוקה של מישהו על הרכב.

הרכב הגיע כמחליף של מזדה 6 שהייתה נמוכה מאוד לאבי המבוגר, ואת זה הוא עושה מעולה עם כניסה יחסית מוגבהת בשביל רכב פרייבט.

באופן ספציפי הרכב היה שייך לשכנתי שהלכה לעולמה והוציאה אותו מהחברה בדיוק לפני 9 שנים.

מדובר בדגם סדאן 2011 עם 48 אלף קמ, ברמת גימור glx שמגיעה עם 6 כריות אוויר, כניסה והנעה ללא מפתח, מחשב דרך, בקרת אקלים ופנסי ערפל (פאר הטכנולוגיה) , מעבר לכך מדובר בדגם שכבר הגיע עם 119 כוחות סוס, אך עדיין עם תיבה פלנטרית בת 4 הילוכים.

אני לא יכןל לפרט הרבה על חווית הנהיגה כי הרכב לא משמש אותי ביום יום, אני כן יכול לספר שהוא מספק תנוחת ישיבה נוחה מאוד גם למי שיושב מאחור. הרכב מתחיל להרעיש במהירויות גבוהות ובידוד הרעשים די גרוע. חסרון נוסף היא הקורה לצד הנהג שחוסמת לא מעט משדה הראייה וצריך להתרגל אליה.

עם זאת יש עוד יתרונות כמו תא מטען ענק לגודל הרכב (פחות מ4.5 מטר אורך אך בגאז כמו של רכב מסגמנט המנהלים).

צריכת הדלק הממוצעת עומדת על 1 ל12 בנסיעה משולבת, שזהו נתון גם לא רע עבור גיר בעל 4 מהירויות.

לגבי הטיפולים, הרכב עבר טיפול אחד כל שנה, לאחר 5000 קמ, ובו הוחלפו כל מה שצריך לפי הוראות היצרן (חוץ מפילטר אוויר שלחומרא הוחלף כל טיפול, באופן שלא ברור לי מלבד הכנסה נוספת למוסך.)

בלמים הוחלפו במשך הזמן פעם אחת קדימה ופעם אחת אחורה לאורך התקופה.

הרכב ניגש היום לטסט ונכשל על הדבר הכי בנאלי - פנסים עכורים, 10 דק של עבודה והם כבר היו מוכנים לטסט חוזר.

בימים הקרובים אעשה לו טיפול שנתי ואעדכן שוב.

20191223_191513.jpg20191223_192254.jpgIMG-20191209-WA0035.jpg

KIA Magentis '10 CRDI 2.0L 150HP Manual

Past: Hyundai - Getz '05, Lantra '99, Accent '96

בתאריך 14.6.2017 בשעה 12:12, EliC25 כתב:

שרשור תחזוקה על Kia Magentis

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ התאור שלך תואם לניסיון שלי ושל בני - רכב דומה, כמה חודשים יותר זקן (עליה לכביש בסתיו 2010), קרוב ל-130,000 ק"מ. עד כה התיקון היחיד מחוץ לשגרה היה החלפת שסתום במערכת מתיזי השמשות, עניין של שקלים בודדים, המוסך לא טרח לפתוח כרטיס עבודה, שלא לדבר על כך שהטיפול ניתן כשירות ללא חיוב.

צריכת הדלק אצלנו טיפה יותר גבוהה, כנראה בשל מאפייני הנהיגה. כעת הוא משרת את הבן השני שכנראה הולך לנסוע עליה לא מעט בכבישים בינעירוניים, אז יתכן שראה צריכת דלק סגולית יותר טובה.

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב עם קורה A מחורבנת מאוד. לא רואים כלום.

משכנתא זה קל

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל אי אילו אילוצים (הצפה, מעבר דירה, קרנולה...) הטיפול השנתי נדחה מעט, אבל גם ככה הרכב לא היה ממש בשימוש.

הטיפול האחרון היה ב43 אלף קמ, היום הרכב עם 53 אלף קמ (בקושי נסע מפברואר)

החלפתי.... שמן ופילטר

ברקסים דורשים החלפה בקרוב

פילטר אוויר מזגן ונוזל בלמים בטיפול הבא.

צריכת דלק 1 ל12

וזהו.. אין מה להוסיף, רכב משעמם ואמין

20200515_175608.jpg

• תודה 1

KIA Magentis '10 CRDI 2.0L 150HP Manual

Past: Hyundai - Getz '05, Lantra '99, Accent '96

בתאריך 14.6.2017 בשעה 12:12, EliC25 כתב:

שרשור תחזוקה על Kia Magentis

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...