Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג סאונד בדאצ'יה סנדרו סטנדרטית

sagibd95
שימו לב! השרשור הזה בן 1583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה נדבקתי בחיידק האודיו האיכותי ברכב אך לצערי כמות הידע שלי בנושא שואפת לאפס.

אשמח להכוונתכם בנושא.

אינני יודע איך לאמוד את העלויות ולהגדיר תקציב וסדר עדיפויות לפרויקט.

אני לא מחפש משהו בומבסטי אלא שיפור בנושא איכות הסאונד שיהיה לי כיף ונעים לנסוע ברכב ולהינות ממוזיקה טובה.

אשמח לכל הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידת הרמקולים ברכב שלך היא: 6.5 אינץ'.

יש לך מגוון רחב של דברים שאתה יכול לבצע באוטו על מנת לשדרג את הסאונד:

להחליף יחידת ראש, להחליף רמקולים, להוסיף מגבר, להוסיף סאב וכו'.

השאלה לאיזה כיוון אתה הולך?

יש לך אפשרות להחליף רק את הרמקולים ברכב מומלץ מאוד מאוד ברמקולים בעלי נצילות גבוהה(זה אומר שהם יתנו עוצמה חזקה יחסית בלי צורך בהגברה רצינית - לדוגמא הרדיו דיסק המקורי של האוטו שלך).

במידה ותתן עוד פרטים לאיזה כיוון אתה הולך יוכלו לעזור לך כאן יותר.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבה כרגע היא להחליף את הרמקולים + HU

מעדיף לרכוש ולהרכיב משהו שיוכל לתת לי אופק לשדרוג במידה ובעתיד אחליט להשקיע גם במגבר \ סאב \ שניהם.

אשמח להמלצה (גם דגם וגם מקום רכישה) לסט רמקולים (צריך 4?) + HU שיתאים - עדיפות עם Android Auto.

האם החלפת רמקולים + HU זו פעולה פשוטה יחסית שאוכל לבצע לבד?

חשוב לציין - לא מחפש להרים את השכונה באוויר. מחפש נסיעה רגועה עם מוזיקה באיכות מצוינת שתנעים לי את הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה פעולה שתוכל לבצע? כן השאלה אם תוכל לבצע כמו שצריך.

התקנה של 4 רמקולים ודאבל דין אמורה לעלות לא סכום משמעותי ככה שעדיף למישהו שהוא לא מהתחום לפי דעתי,

יש כל כך הרבה אופציות לטעות בדרך שתפגע בביצועים כנגד התקנה כמו שצריך, שווה את ההשקעה הזעומה.

תלוי מאיזה אזור אתה יש המון מתיקינים ברחבי הארץ.

יש לך אפשרות להחליף את ה-HU ושתי רמקולים קדמיים בהתחלה ולאחר מכן להוסיף זוג אחורי במידה ותרצה(מכיוון שהקדמיים זה הסט שהכי "מורגש" לך בתור הנהגה)

HU עם AndroidCar יש לך את הPIONEER Z5250BT הוא גם יתן לך אופציה להוסיף מגבר בעתיד(יש לו 3 יציאות RCA).

בנוסף תחפש סט רמקולים עם נצילות גבוהה שנכנס בתקציב שלך, תחפש מתקין באזור שמוכן להשמיע לך אותם לפני שאתה מתקין(חשוב כל רמקול נשמע אחרת, רמקול קונים עם האוזניים לא עם המפרט/המחיר).

יש לך אפשרות לקומפוונט או קואקסיאלי, הקומפוננט יתן לרוב ביצועים יותר טובים בתחום התדרים הגובהה אבל מבחינת התקנה קצת יותר מורכב(בעקבות זה שאין לך מקום מובנה לטוויטרים באוטו).

אני הייתי הולך על קואקסיאלי במקומך.

יש לך המון רמקולים של חברת HERTZ בעלי נצילות גובהה - קומפוננט / קואקסיאלים, לי יש סט קואקסיאלי שלהם מאחורה שאני מרוצה ממנו מאוד -אבל לא כל הסטים שלהם מושלמים תקשיב לכמה ותראה מה אתה אוהב.

בהצלחה

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאזור הצפון (עפולה), אם יש המלצה למתקין אשמח.

כמו כן האם נהוג להזמין את כל הציוד דרכו או להזמין באינטרנט ורק להגיע להרכבה?

האם יש המלצות יותר ספציפיות לגבי הרמקולים? מותגים להימנע מהם \ כאלה יותר מומלצים?

מבחינת תקציב אשמח להישאר בטווח ה-3,000-3,500 ש''ח לכל הסיפור. אני הוזה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש כבר באמזון תחפש באמזון אירופה - כי אז תקבל דגם עם תאימות תדרים ברדיו.

תחפש דגמים 9200DAB 7200DAB 5200DAB זה הדגמים המקבילים לדגמים בארץ.

מעבר לזה שאני קניתי עכשיו דאבל דין בארץ וההבדל מחו"ל לא כזה משמעותי אם אתה מבצע השוואת מחירים ומתקשר לכמה מקומות, אפילו מצאתי יותר זול מחו"ל לכל הדגמים Z2250 Z5250 Z9250 כולל אחריות שנה, מעבר לזה ניחה את הדאבל דין תזמין מחו"ל אבל רמקולים לא מזמינים בלי לשמוע.

אני קניתי סט שיש לו ביקורות מאוד מאוד טובות ואני לא סובל אותו וזה סט יקר יחסית(700 דולר נמכר אם לא טועה) אז חבל לבזבז כסף סתם לך תאזין לכמה רמקולים בארץ.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם,

אז אחרי לבטים ותהיות נרכשו והותקנו יחידת ראש + רמקוליים קדמיים חדשים.

יחידת ראש - https://www.amazon.com/gp/product/B07P2Z8P5S/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

רמקולים - https://www.amazon.com/gp/product/B01DSIKGJA/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

בחרתי להתקין אצל שרון באוטוס סאונד בחיפה - שירות נהדר והתקנה מקצועית ביותר - ממליץ.

השאלה כרגע היא איך ממשיכים מכאן בשדרוג הסאונד ברכב.

מגבר? סאב? רמקולים אחוריים? בידוד?

אני מזכיר שהמטרה שלי לא שתהיה לי המערכת הטובה בעולם ולנצח בתחרויות באסים, אלא לשמוע מוזיקה טובה באיכות מצוינת בזמן הנסיעה.

אשמח לייעוצכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבועיים:

מעדיף לרכוש ולהרכיב משהו שיוכל לתת לי אופק לשדרוג במידה ובעתיד אחליט להשקיע גם במגבר \ סאב \ שניהם.

היום:

השאלה כרגע היא איך ממשיכים מכאן בשדרוג הסאונד ברכב.

מגבר? סאב? רמקולים אחוריים? בידוד?

כבר אתה קופץ לשדרוג נוסף? מדוע לא לתכנן זאת מראש במסלול מסודר יחסית?

מה חסר לך במצב הנוכחי?

במקום הרמקולים הקואקסלים שרכשת היית יכול לרכוש קומפוננט.

השלבים הבאים יכולים להיות כל אלו שציינת, עם עדיפות הכי נמוכה לתוספת רמקולים אחוריים (אם כי אפשר להעביר את הקיימים אחורה לכשתרכוש קומפוננטים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין בתחום ולכן פניתי לפורום על מנת להתייעץ, אשמח לעזרה בתכנון מסלול כזה.

לא רכשתי קומפוננט כי נאמר לי שתהיה בעיה להתקין רמקולים מסוג זה ברכב שלי.

כרגע חסר לי בעיקר באס.

אשמח לכל הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב א' - מגדירים תקציב.

בשלב הבא, באופן מפושט - בוחנים דרישות הספק מהמגבר (כתלות ברמקולים הקיימים או שדרוג עתידי).

את הסאב אפשר להתאים לפי דרישות ביצוע, תקציב והמגבר הנבחר (ולהפך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...