Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

renault5

שאלה לגבי מחשב macbook ומערכת הפעלה.

Recommended Posts

לפני 2 שעות, save כתב:

מסכי קצה (דל UltraSharp) מכילים גם שקע DP out לשרשור המסך הבא.daisy chain ואצלו היו שניים . ניתן לשרשר ארבעה ככה.

מאד שימושי בעריכת מוסיקה/סרטים.

הפתרון הוא לקנות hub עם כמה יציאות ... מכוער מבחינת הכבילה אבל זה מק.

צודק

Daisy chain לא נתמך ברמת התוכנה - רק אם הם זהים בתצוגה. ואכן הפתרון הוא או לתפוס 2 פורטים או thunderbolt 3 dock שעולים 200 ומשהו דולר לפחות.

מבחינת כמות המסכים הנתמכים - זה לא שונה (חיברתי שבוע שעבר 3 מסכים חיצוניים כולל 5k ו4k)

לפני 2 שעות, Pika007 כתב:

לא הבנת, ההנחה ש "אם החברה אישרה את זה, זה אומר אוטומטית שאין בעיות" בלי לבדוק שזה אכן המצב, זו ספקולציה.

החברה מאשרת אחרי שנבדקו והגיעו למסקנה שזה לא יבזבז לאנשים זמן

גם כמות המקלדות המתות לא באמת כזו גבוהה (אני לא יכול לפרסם מספרים , אבל הם קיימים - לדעתי יש 2 דגמים מאושרים שכוללים butterfly אצלינו שהיו מחולקים ועדיין בשימוש)

והתחשבות בעובדים זה נחמד , אבל זה לא תוכנית כבקשתך בסדר גודל הזה

If living is for learning

Then dying is forgetting

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 15 שעות, Liviur כתב:

חברות עם it בגודל הזה לא עסוקות ב״כי למישהו בא״

בטח שכן, השאלה היחידה זה מי זה המישהו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 6 שעות, m3x7r3m3 כתב:

תשים לב מה כתבתי בתגובה קודמת.אם אני מבקש מחשב שלא מהדגמים הרגילים ומנהל מאשר לי (דרגות בכירות , שימושים מיוחדים , הקצאות מיוחדות לתפקידים מיוחדים וכו) - אני צריך סיבה עסקית - ואני צריך להיות מודע שIT לא חייבים לי כלום.

אני מדבר על ה99% שלא מקבלים מחשבים מאושרים במיוחד ברמת הפרט (יודע מה נגיד 90) - זה עדיין מאות אלפי מחשבים בכל רגע נתון שכן לפי הפוליסה של IT כן ?

Then dying is forgetting

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי מאוד איפה, נניח אצלנו היה איזה אימבציל אחד שניהל את ה-IT, ובגלל הגחמה שלו הביאו לנובוים שעד לא מזמן סבלתי עם אחד כזה.

סיבה עסקית? לא, עלה כמו DELL מקביל, (שאגב הלנובו החליף אותו אצלנו), ה-DOCKING שונה ולכן הצריך קניית DOCKING חדשים בכמות.

שימושים מיוחדים? לא, אם הגעת בתאריך X קיבלת DELL, בתאריך Y קיבלת לנובו, בתאריך Z קיבלת DELL, בתאריך W פעם קיבלת HP אפילו. אותו אדם באותו תפקיד בתאריכים שונים.

דרגות בכירות? לא, ראשי צוותים וחלק מהמתכנתים, היום מתכנתים מיוחדים קיבלו למשל Dell Latitude 7490 עם שדרוג ל-32GB RAM, השאר קיבלו לנובו כלשהו.

אז למה היה HP ואז DELL ואז לנובו ואז DELL? לאותו תפקיד / דרגה?

כי ראשי ה-IT התחלפו, או במילים אחרות כי למישהו בא, במקרה הזה לראש IT הגלובלי

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני מריח פה פרשת שוחד . רמי דותן 2.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ע"י יותר מאחד? אחד עם HP אחד עם DELL ואחד עם לנובו?

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה זה תלוי בחברה וכמה ״כח״ יש לאדם להחליט החלטות שרירותיות.

ברוב החברות שאני מכיר (שעובדות בסדר גודל גדול - סטארטאפים של מאה אנשים זה שונה. אני מדבר רגע על אלפים ומעלה) - יש הגדרות קשיחות.

למחלקה שלי לדוגמא יש אישור למפתחים לקבל מפרט מסוים משודרג (שיוצא דופן מהפוליסי הרגיל - יותר זיכרון , מעבד משודרג) אבל עדיין חייב להתבסס על מפרט מאושר. זה תלוי תפקיד. לדוגמא מפתחים יכולים לקבל את זה , מעצבים / מנהלי פרוייקטים ומנהלים בכלל - לא - כי אין הצדקה עסקית.

לגבי דוקינג - דיי נגמר הסיפור של דוקינג יעודיים לדגם בשנים האחרונות עם עליית USBC וThunderbolt 3 כסטנדרט (במיוחד Thunderbolt).

כבל אחד וזהו - שגם טוען את המחשב ונותן את כל החיבורים - במיוחד אם זה מובנה במסך.

לפני 1 דקה, save כתב:

אני מריח פה פרשת שוחד מחשבים.

מכיר פרשה כזו (לא יכול לחשוף פרטים) בחברה של אלפי עובדים. לפני דיי הרבה שנים אבל.

מה שהועלה פה מזכיר יותר איש IT אכן לא יותר מדי מקצועי או פליפ פלופ בין ספקים שמתחרים על תנאי שירות.

Then dying is forgetting

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם עניין של האדם הנכון במקום הנכון.

אבל באופן קטגורי המשפט הזה שלי נכון תמיד, התלות היחידה היא מי האדם שהגחמה שלו יכולה לקבוע

לפני 7 שעות, m3x7r3m3 כתב:

גם אצלנו תמיד היה פוליסי, דרג כללי (זה יכול להיות אחראי תחזוקה, או איש QA או איש IT וכו') דרג של מפתח לא Core, דרג של מפתח Core או ראש צוות, דרג של ראש קבוצה וכו'.

אבל הדוגמה הייתה שפתאום בדרג מסוים תקעו לנובו שלא מתאים בכלל, כי הגיע אחראי IT גלובלי חדש, וזה מה שהוא בחר.

אז היה להם גם דוקינג ייעודיים של לנובו, ה-Dell שלי עם Thunderbolt ועדיין הדוקינג הוא של Dell... לא שזה משנה לי, כל עוד יש לי מספיק חיבורי USB ויציאות למסך, לא באמת משנה לי

• עצה טובה! 1

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הדוקים זה האמת סיפור כואב.

אם אתה רוצה להצביע על כשל אמיתי במק זה שהוא סופר רגיש לdock שמשתמשים איתו מבחינת USB3 / Thunderbolt.

USBC בגדול הם דיי בסדר, אבל מוגבלים בגלל רוחב הפס ותמיכה בשירשור מסכים שהם לא Mirroring במק (כאשר שימוש בדרייברים מבוססי CPU לכמה מסכים זה טרגדיה בביצועים)

Thunderbolt לעומת זאת - הרבה מאוד לא מממשים את הפרוטוקולים כמו שצריך. עברנו בחברה לדעתי 3 סוגי דוקים שונים שהוחלט להוציא את כולם משימוש (כולל דוק של HP והדוק העסקי של דל) לטובת מסכים עם דוק מובנה (וגם שם הדור הראשון של הדל לא היה להיט והחליטו לעבור למסכים עם האב מבוסס USB C).

אם משהו מחפש דוק אמין באמת לעבודה עם כמה מסכים שלא מנתק VPN , גורם לKernel panic וכו - האופציה הכי זולה אבל אמינה:

https://smile.amazon.com/CalDigit-TS3-Plus-Thunderbolt-Dock/dp/B07CZPV8DF

בUSB-C יש יותר אופציות - רק צריך להיות מודע למגבלות סביב שימוש בכמה מסכים (as in - אל! זה או לא יעבוד , או ידרוש דרייבר שטוחן CPU).

Then dying is forgetting

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)

אני מגיע הביתה תוקע את הלפטופ השחור בעריסה שלו והכל עובד. קליק אחד . תענוג. נח ברמה של  Qi charging לטלפונים.

זה שאין עריסה נורמלית למק זה לא באמת בעיית חומרה או ביצועים. אפל חשבו שזה מיותר. פשוט לא תוכנן לשוק הזה של שולחנות עבודה.  שיעבדו ברכבת.

מסכים שכל הפתרונות שראיתי למפצלי מק היו להם תופעות לוואי מוזרות . לפעמים בחיבור איבד רזולוציה, לא כל המסכים התחברו חזרה למצב האחרון שלהם וכו'

עריכה אחרונה על ידי save

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

איבוד רזולוציה זה תופעה של חיבור usbc ודרייבר רינדור על cpu

עם מתאם נורמאלי (או thunderbolt או זה של אפל) אתה יכול להריץ בכיף 5k בלי למצמץ ב60 הרץ.

לדעתי דוקים כמו של פעם הם דיי thing of the past

פשוט דוקים מבוססי thunderbolt עדיין לא מספיק טובים ברובם והעובדה שמעבירים את זה על חיבור זהה לusb c מאוד מבלבל צרכנים שלא מבינים למה אחד עולה 20 דולר והשני 250.

אבל העתיד הוא לגמרי כבל אחד שמתאים לכל מחשב שתחבר (כולל טעינה , מסך ופורטים) ולא דוק פיזי פר סוג מחשב.

היום אם אני ובחור עם דל xps חדשים באים לעמדת עבודה - שנינו נוכל לחבר כבל אחד בדיוק ושהכל יעבוד.

Then dying is forgetting

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)

ניחוש שלי: עד שלא ימצאו פתרון טוב לחיבור מסכים אלחוטי, טעינה אלחוטית : תחנות עגינה ימשכו לפרוח בשוק המוסדי/העיסקי.

אני זוכר עוד לפני עשור אמרו שתחנות עגינה זה היסטוריה אבל מייצרים אותן ,גם כיום, במרבית הדגמים העיסקיים.

עריכה אחרונה על ידי save

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בא נפריד:

תחנות עגינה cradle - לגמרי בדרך החוצה.

תחנות עגינה dock מבוססות כבל אחד שנותן את כל הקישוריות - here to stay

ככל שאנחנו מגיעים ליותר יכולת להגיע לשימוש אלחוטי - ככה הדרישות של רוחב הפס של זה גדלות (לא רחוקים ממסכי 6 ו8k)

טעינה - כרגע אין לך אפילו משטח גדול שיכול לטעון טלפון בכל נקודה - מהר ובמחיר סביר.

מה שיש כרגע זה מטענים עגלות בשליש מהמהירות (במקרה הטוב) ממטען קיר טוב (שלא לדבר על מטעני power delivery עם usbc)

אתה רחוק מאוד ממשהו שיחזיק אפילו טאבלט חיי בעבודה מאומצת.

Then dying is forgetting

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 15 שעות, Liviur כתב:

הדוקים זה האמת סיפור כואב.

אם אתה רוצה להצביע על כשל אמיתי במק זה שהוא סופר רגיש לdock שמשתמשים איתו מבחינת USB3 / Thunderbolt.

USBC בגדול הם דיי בסדר, אבל מוגבלים בגלל רוחב הפס ותמיכה בשירשור מסכים שהם לא Mirroring במק (כאשר שימוש בדרייברים מבוססי CPU לכמה מסכים זה טרגדיה בביצועים)

Thunderbolt לעומת זאת - הרבה מאוד לא מממשים את הפרוטוקולים כמו שצריך. עברנו בחברה לדעתי 3 סוגי דוקים שונים שהוחלט להוציא את כולם משימוש (כולל דוק של HP והדוק העסקי של דל) לטובת מסכים עם דוק מובנה (וגם שם הדור הראשון של הדל לא היה להיט והחליטו לעבור למסכים עם האב מבוסס USB C).

אם משהו מחפש דוק אמין באמת לעבודה עם כמה מסכים שלא מנתק VPN , גורם לKernel panic וכו - האופציה הכי זולה אבל אמינה:

https://smile.amazon.com/CalDigit-TS3-Plus-Thunderbolt-Dock/dp/B07CZPV8DF

בUSB-C יש יותר אופציות - רק צריך להיות מודע למגבלות סביב שימוש בכמה מסכים (as in - אל! זה או לא יעבוד , או ידרוש דרייבר שטוחן CPU).

יש לי Dell WD15, הבעיה היחידה זה שבגלל הקורונה לא הגיעו חדשים אז קיבלתי אחד שחזר ממישהו, כשכל ה-USBים לא עובדים (4 USB3 ועוד USB2 כולם לא עובדים) לעומת זאת התצוגה, רשת והטעינה עבדו.

סחבתי ככה עד שחזרו לשגרה מינימלית במשרד וקפצתי להחליף, אבל עדיין לא הגיעו חדשים אז קיבלתי אחד אחר שחזר ממישהו, הפעם כל ה-USB עובדים, אבל הכפתור הדלקה לא, והפלסטיק שעוטף את החיבור Thunderbolt מוחזק בסלוטייפ.

ליאור

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...