Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי מחשב macbook ומערכת הפעלה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאשתי יש פרו ושלושת הילדים אייר. כולם כל הזמן בזום זום ואין תופעה של ניתוק את התחממות. חוץ מזה שאני לא סובל את מערכת ההפעלה... המחשבים האלו עובדים 24/7 בלי לגמגם

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 46 דקות, ChemGuy85 כתב:

יש בעית התחממות וחבל על הויכוח בכלל. הקירור של אפל מחורבן וכתוצאה מכך המעבדים מתקרבים ל-100 מעלות במאמץ ואז מתחיל Throttle מטורף.

זה שתגיד את זה לא אומר שזו עובדה.

זה היה באג בדגם אחד שתוקן ברובו בפירמוור ולגמרי בעדכון דגם הבא:

https://www.google.com/amp/s/appleinsider.com/articles/19/05/26/tested-thermal-throttling-and-performance-in-the-eight-core-2019-macbook-pro/amp/

בדגם 8 ליבות בעבודה מאומצת של סביב החצי שעה בדגם שהיה רגיש לנושא (אחרי העדכון firmware) - תתחיל לקבל ירידה בביצועים למתחת לרמה של ה6 ליבות. (ב100% של שמונה ליבות. ולכן בעיקר מי שנתקל בזה זה אנשים שמקודדים וידאו סופר גדול לדוגמא מעל שעה)

לפני 48 דקות, ChemGuy85 כתב:

אתם צריכים מאק לסביבת פיתוח שלכם ותקנו מאק גם אם טים קוק יפליץ אישית בתוך כל אריזה.

לאמזון אין עשרות אלפי מפתחי ios

גם לא לגוגל

או לפייסבוק

או לibm או לטוויטר

גם לא באחוזים גבוהים כמו שהמחשבים האלו נמצאים בחברות האלו.

והחברות האלו לא עסוקות בלקנית מחשבים לפוזה. (באמזון אחד העקרונות המנחים הוא frugality לדוגמא ועדיין יש המון מקים , ibm הכריזו על ירידה בעלות התפעולית של הצי מחשבים שלהם עם המעבר למקים...)

בא , זה קצת יותר התחום שלי ואני חשוף אליו מעבר לכתבות.

לפני 52 דקות, ChemGuy85 כתב:

מזכיר לי פעם שהכחשת בתוקף שהמקלדות פרפר היו מחורבנות

1. מבחינת איכות הקלדה - אני מת על המקלדות פרפר. המנגנון ואיך שהמקשים מאוזנים עליו - לטעמי מעולה.

2. מבחינת אמינות - לא מספיק טוב. אבל רחוק מזה שלכולם זה ילך. זה לא, זה דיי נדיר. השתמשתי בכאלו 3 שנים והיתה לי תקלה אחת שנפטרה בקצת לחץ אוויר. אבל אכן - לא מספיק טוב מבחינת חווית משתמש קצה וכמות תיקונים והעלות שלהם. ואפל האריכה אחריות ומחליפה את כל הלמטה של המחשב בחינם במקרה של תקלה.

בא נפריד בין השניים טוב?

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Liviur כתב:

זה שתגיד את זה לא אומר שזו עובדה.

זה היה באג בדגם אחד שתוקן ברובו בפירמוור ולגמרי בעדכון דגם הבא:

https://www.google.com/amp/s/appleinsider.com/articles/19/05/26/tested-thermal-throttling-and-performance-in-the-eight-core-2019-macbook-pro/amp/

ב-Air החדש יש Throttle עצבני במעבד i5. ה-Macbook Pro 13 החדש עם מעבד דור 10 של אינטל נושק ל-100 מעלות במאמץ. תוצאה של גוף אלומיניום אחיד, slim factor ופשוט חרא של קירור. אין מה לעשות it is what it is צריך להיות מודע לזה ולהחליט אם זה deal breaker או לא במעמד הרכישה. 

לפני 16 דקות, Liviur כתב:

1. מבחינת איכות הקלדה - אני מת על המקלדות פרפר. המנגנון ואיך שהמקשים מאוזנים עליו - לטעמי מעולה.

2. מבחינת אמינות - לא מספיק טוב. אבל רחוק מזה שלכולם זה ילך. זה לא, זה דיי נדיר. השתמשתי בכאלו 3 שנים והיתה לי תקלה אחת שנפטרה בקצת לחץ אוויר. אבל אכן - לא מספיק טוב מבחינת חווית משתמש קצה וכמות תיקונים והעלות שלהם. ואפל האריכה אחריות ומחליפה את כל הלמטה של המחשב בחינם במקרה של תקלה.

בא נפריד בין השניים טוב?

זכותך לאהוב אבל זה לא משנה את העובדה שהרוב המוחלט של המשתמשים ממש סבלו מהמקלדת הזאת (הייתה אפילו עקיצה של תסריטאי בטקס האוסקר) והיו המון בעיות אמינות. עובדה שאפילו אתה נתקלת בתקלה הזאת במרחב דגימה יחסית מצומצם שלך. אם אפל הודתה בטעות זה אומר שהתקלה הייתה מאוד, מאוד, מאוד נפוצה ופשוט לא הייתה להם ברירה אלא להודות ולהציע הארכת אחריות. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי , אחד המחשבים הלך למעבדה של אפל שחוץ מלנקות באקדח אויר , אמרה שהכל תקין .

פתחו קריאה לסיסקו , אולי משם תבוא הישועה.

לגבי ההודעה מ 2016 של IBM לגבי חיסכון תפעולי במעבר למחשבי מק . ביררתי וזה נכון. המון שעות טכנאי בלתקן את notes ותופעות תוכנה מוזרות בחלונות 10 במיוחד עם כל התוספות (תוכנות הגנה) שהתאגיד מתקין אוטומטית.  

עדכונים של חלונות היו לא פעם משביתים מחשב. דווקא פה אפל ממש טובים.

מה שלא הזכירו הוא שב 2015 IBM גם התחילה לעזוב את notes לטובת פתרון וובי ולעזוב את חלונות לטובת גרסת אובונטו מותאמת לתאגיד ולעזוב את אופיס לטובת פתרון וובי אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ChemGuy85 כתב:

ב-Air החדש יש Throttle עצבני במעבד i5. ה-Macbook Pro 13 החדש עם מעבד דור 10 של אינטל נושק ל-100 מעלות במאמץ. תוצאה של גוף אלומיניום אחיד, slim factor ופשוט חרא של קירור. אין מה לעשות it is what it is צריך להיות מודע לזה ולהחליט אם זה deal breaker או לא במעמד הרכישה. 

כל מחשב אלומיניום דק , כשתפעיל את המעבד בטורבו בוסט לזמן ארוך - יתקל במגבלות.

זו העובדה של המעבדים (לכן זה טורבו בוסט ולא התדר הרגיל שלהם) וזו העובדה של לפטופים דקים מאלומיניום.

בין הלפטופים האלו - המקבוק בסדר גמור.

אותו אחד שאתה מדבר עליו (האייר 2020) שהגיע ל100 מעלות - ב מ ע ב ד - הגיע ל40 מעלות מבחוץ. מרגש מאוד. כמו כן - לא מהווה מדד לשום שימוש ריאלי של הלפטופ מחוץ לבית.

לפני 9 שעות, ChemGuy85 כתב:

במרחב דגימה יחסית מצומצם שלך.

כמה אנשים עם מק אתה מכיר?

10 ? 100 ? 1000? 10000?

כמה אנשים כאלו אתה מכיר שיש להם מעבדות שמחליטות על איזה חומרה להשתמש לחברות ענק? שיש להם צי של מאות אלפי מחשבים ?

הבעיה לא כ״כ נפוצה כמו שאתה מספר - אחרת לא היו 3 שנים ממשיכים יצור , היתה השפעה אמיתית על הדוחות הכלכליים של אפל ולא היו מחליפים באותו חלק / עם שינויים קטנים.

מה שאתה רואה זה הדים בתקשורת. אף חברה עם צי מחשבים שאני מכיר (וכאמור אני מכיר כמה) לא עשתה שום צעד אקטיבי לשנות את המחשבים האלו - וגם אף משתמש.

בקיצר - באמת כמגאי - אתה בחור נחמד - אבל יש בוויכוחים האלו טעם כמו שאני אסביר לך על מיסוי ועל להיות רואה חשבון מקריאה של ישראל היום וקורס של מיקרו כלכלה לפני 13 שנה.

• רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Liviur כתב:

כל מחשב אלומיניום דק , כשתפעיל את המעבד בטורבו בוסט לזמן ארוך - יתקל במגבלות.

זו העובדה של המעבדים (לכן זה טורבו בוסט ולא התדר הרגיל שלהם) וזו העובדה של לפטופים דקים מאלומיניום.

בין הלפטופים האלו - המקבוק בסדר גמור.

אותו אחד שאתה מדבר עליו (האייר 2020) שהגיע ל100 מעלות - ב מ ע ב ד - הגיע ל40 מעלות מבחוץ. מרגש מאוד. כמו כן - לא מהווה מדד לשום שימוש ריאלי של הלפטופ מחוץ לבית.

ברור שבמעבד. אמרתי אחרת? ברגע שאתה מתקרב לטמפ' הזה המעבד מתחיל לעשות Throttle רציני ביותר. Dell XPS עם אותו מפרט מציג ביצועים עדיפים משמעותית כי הקירור הרבה יותר איכותי. שוב זה לא deal breaker וזה לא שהמחשב אוטוטו מתפוצץ למשתמש בפרצוף, אבל זה כן משהו שצריך לשים על השולחן. 

לפני 9 דקות, Liviur כתב:

כמה אנשים עם מק אתה מכיר?

10 ? 100 ? 1000? 10000?

כמה אנשים כאלו אתה מכיר שיש להם מעבדות שמחליטות על איזה חומרה להשתמש לחברות ענק? שיש להם צי של מאות אלפי מחשבים ?

הבעיה לא כ״כ נפוצה כמו שאתה מספר - אחרת לא היו 3 שנים ממשיכים יצור , היתה השפעה אמיתית על הדוחות הכלכליים של אפל ולא היו מחליפים באותו חלק / עם שינויים קטנים.

מה שאתה רואה זה הדים בתקשורת. אף חברה עם צי מחשבים שאני מכיר (וכאמור אני מכיר כמה) לא עשתה שום צעד אקטיבי לשנות את המחשבים האלו - וגם אף משתמש.

זה כמו שיתנו לעובדים אחלה אוטו עם אחלה מנוע ואחלה עיצוב, אבל חרא של מזגן. למישהו זה מאוד מפריע, למישהו זה לא מפריע בכלל ולמישהו שלישי זה מפריע אבל אף אחד לא שואל אותו כי החברה מקבלת אחלה דיל על הרכב וזה מה יש. 

כנ"ל לגבי ה-Macים האלה. שוב, אף אחד לא אמר שמדובר בחרא של מחשבים, אבל יש להם בעיות שעלולות להפריע מאוד למשתמשים מסוימים וצריך לשים את זה על השולחן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, ChemGuy85 כתב:

XPS עם אותו מפרט מציג ביצועים עדיפים משמעותית כי הקירור הרבה יותר איכותי

הדל xps מקביל לפרו 13״

לא לאייר. ה100 מעלות שציינת וכל הסיפור הוא באייר.

לפני 8 דקות, ChemGuy85 כתב:

כי החברה מקבלת אחלה דיל

כל חברה תעשה אחלה דיל לחברה של 800 אלף עובדים. יש חברות שמייצרות קווים שהולכים ישר אלינו בחומרה / קודם אלינו עם דרישות מסוימות.

זה לא רק הדיל.

אלו מחשבים לא רעים.

כמו כל דבר - אף מוצר לא מושלם. אבל בקו הנוכחי אין ממש בעיות ידועות יוצאות דופן שמושלמות במחשבים אחרים באותו תמחור ורמה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר פתחתם את הנושא XPS מול מאק בוק פרו מה הייתם רוכשים? סתם מסקרנות שלי נטו.

אני  גם ככה הולך על הפרו אבל מסקרן לשמוע. לחבר מהעבודה היה לו את הXPS הדור הקודם ומאוד התרשמתי מהמחשב.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הxps זה הלפטופ הכי קרוב לדעתי לפרו.

זה כבר נופל לרמה של מה אתה מעדיף ואם אתה צריך או רוצה מק.

Chem אתה משווה את הדגם בערך הכי זול של הדל עם הכי יקר של האייר. ש״במקרה״ זה המחיר של הפרו הבסיסי.

עריכה אחרונה על ידי Liviur

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, renault5 כתב:

אם כבר פתחתם את הנושא XPS מול מאק בוק פרו מה הייתם רוכשים? סתם מסקרנות שלי נטו.

אני  גם ככה הולך על הפרו אבל מסקרן לשמוע. לחבר מהעבודה היה לו את הXPS הדור הקודם ומאוד התרשמתי מהמחשב.

פעם התשובה שלי הייתה "ברור שדל".

אבל אחרי שלוש שנים עם מק מהעבודה, אני כמעט בטוח שזה יהיה המחשב הבא שלי.

הXPS מרשים, והוא גם אחלה מחשב. 

אבל אחרי שהתרגלתי לטראקפד של מק, כל לפטופ אחר גורם לי לתפוס את הראש בתסכול. מה הטמטום שאי אפשר ללחוץ בלמעלה? או כמה אצבעות? ומה הגודל הזה? ומה נסגר בכלל?

המחשב האישי שלי (לנובו) מחובר כבר שלוש שנים רצוף לטלויזיה. הוא אחלה בשביל נטפליקס, אבל כל פעם שאני בא במגע עם מערכת ההפעלה עצמה - אני מרגיש כאילו חזרתי 30 שנה בזמן.

HAVING SAID THAT, אני גם מוצא את עצמי מתוסכל מהעבודה עם המק מדי פעם. כל מני שטויות שאלוהים יודע איך עדיין קורות. 

אז אין שום דבר מושלם :)

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראית את משטח המגע של ה xps לאחרונה ? רחב מאד. מתקרב לגדולים ביותר.

נכון , עדיין לא כמו של אפל בעיקר בזכות דרייבר מהודק היטב.

לגבי החימום, אני חושב שלינוס סיכם את זה יפה : לרוב הלקוחות חשוב יותר סמל סטטוס מביצועים. בחירה מודעת.

https://youtu.be/947op8yKJRY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Liviur כתב:

Chem אתה משווה את הדגם בערך הכי זול של הדל עם הכי יקר של האייר. ש״במקרה״ זה המחיר של הפרו הבסיסי.

אבל זה אותו מפרט בדיוק! 

הפרו הבסיסי עולה 100$ יותר מהדל ומגיע עם מעבד אינטל דור 8 כאשר ה-XPS מגיע עם מעבד דור 10. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למכוניות אין מערכות הפעלה שונות ולכן אנלוגיה לא תעבוד כאן. יש פה שילוב ייחודי של צרכים וטעם אישי שאי אפשר לגשר עליהם, ולכן ההמלצה שלי היא שכולם יעשו כמוני, וישיגו לעצמם גם וגם (פרו ו-xps)...

וחדל קשקשת על סמל סטטוס, זה שטויות במיץ.

נ.ב.:

(פרו משומש מודל 2015 שהשגתי במחיר מצחיק מהעבודה)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...