Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדחס מזגן של שכן מפריע, מה ניתן לעשות?

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גר בבניין שבו המרפסות שמש הן לא שלמות, אלה חצי/חצי לסירוגין כל קומה. השכן שמתחתי הניח את המדחס במרפסת שלו, התוצאה היא שאוויר החם שיוצא מהמדחס עולה כדרכו של אוויר חם וחודר דרך החלון לדירתי.

פניתי לשכן בווטאספ והסברתי לו שהאוויר החם חודר לדירתי והודה לו שיעביר את המדחס למקום שהכין הקבלן. בשלב זה נסביר שהקבלן הכין מסתור מיוחד למדחסים. תשובת השכן היא: "אין לנו לאן להעביר אותו".

להערכתי אין לאן להעביר בגלל שכנראה שהשכן עשה שינוי בדירה וסיפח את מסתור המזגנים על מנת להגדיל את חלל חדר האמבטיה.

מה הדרכים שעומדות לפני?

האם צדק בדברי? ואם כן האם יש בידכם הפנייה לחוק שבו נאמר שאין להתקין מזגן בצורה כזאת.

מצורף צילום המדחס, היכן שהאצבע שלי זה חלון דירתי ולמעלה ממנו יש תקרה.

20190903_154442.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא מצאתי הוראה ספיציפית בעניין מזגנים, במיוחד שהוא הניח אותו "בשטח שלו" (ככל הידוע לי רוב הסכסוכים הם בגלל הנחת מנוע המזגן ברכוש משותף/בשטח של אחר).

בכל אופן המזגן גורם לך נזק ואין סיבה להמשיך ולסבול. אפשר להגיש תביעה למפקח על בתים משותפים בלשכות רישום המקרקעין, ולבקש גם צו המורה על שינוי מקום המזגן וגם פיצויים בגין הסבל שנגרם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך בשום "הוראה ספציפית".

תיקון 101 לחת"ב מגדיר בפירוש שאמנם הצבת מנוע מזגן אינה דורשת היתר כיום, אך יש הגדרות ברורות למיקום.

אם הוגדר בבקשה להיתר מיקום למנועי מזגנים, הרי שאסור למקמם במקום אחר.

בנוסף, אם השכן סיפח שטח בצורה בלתי חוקית, הרי שפקחי הולת"ב ישמחו לשמוע על כך.

...השאלה היא, האם אתה בכלל רוצה ללכת בדרך הזו, כי, בכל זאת, יחסי שכנות, ויהיו לכך השלכות לאורך זמן.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים עד כה.

אין בי את הרצון לשסע בשכן פקחים כל שהם, לא רק בגלל יחסי שכנות עתידיים, שהרי השכן הוכיח שאין לו שום רצון להתחשב בי, אלה בגלל שאין שום טעם בהלשנה שכזאת.

נראה שכפי שצויין השכן בחר בהתקנה כזאת בגלל עלות, המקום שיוחד למדחסים הוא בקצה השני של הדירה, מעבר לסלוו ולמטבח.

כנראה שאאלץ לפנות למפקח על הבתים המשותפים.

Natco האם יש לך קישור לסעיף שאומר שאם יש מקום מיועד למדחסים, אזי רק שם מיקומם.

אני מעדיף לפתור עניינים מול השכן מבלי לפנות לערכאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה מס"ד 14 סעיף 2 ב"תנאים לפטור" בקובץ המצ"ב.מסלול פטור מהיתר הנחיות מרחביות .pdf

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יש אפשרות להתקין משטח משופע מעט מתחת למפלס החלון שלך כך שהאויר החם ינותב הצידה מהחלון שלך. אפשר להתחיל מלוח קרטון ואם זה יועיל להשתדרג לפח, העיקר שיקובע היטב לאדן החלון כדי שרוח חזקה לא תעיף אותו.

וללא קשר, לא לשסע בשכן פקח אלא לשסות.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לנו לאן להעביר אותו=

1.על היין לשלם על התקנה כמו שצריך למיקום שבו צריך להיות מדחס מזגן

2. המיקום שהקבלן תכנן כבר לא מתאים למדחס כי הפכנו אותו לחדר/ יש שם יותר מידיי מזגנים אחרים.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לבדוק עם השכן ואולי תגיעו להסכמה שהוא יוכל להתקין על המזגן אביזר שיסיט את האויר "שמאלה" במקום שיזרק "קדימה" ויעלה למעלה (בגלל שהוא חם).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יש אפשרות להתקין משטח משופע מעט מתחת למפלס החלון שלך כך שהאויר החם ינותב הצידה מהחלון שלך. אפשר להתחיל מלוח קרטון ואם זה יועיל להשתדרג לפח, העיקר שיקובע היטב לאדן החלון כדי שרוח חזקה לא תעיף אותו.

...

יוסי

יעזור אולי רק פרגולה גדולה, משטח משופע אולי יסיט בטיפה את האוויר החם אך הוא עדיין יעלה מעליו.

נסה לבדוק עם השכן ואולי תגיעו להסכמה שהוא יוכל להתקין על המזגן אביזר שיסיט את האויר "שמאלה" במקום שיזרק "קדימה" ויעלה למעלה (בגלל שהוא חם).

איציק

משמאל יש את המעקה זכוכית של המרפסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להתדיין עם מישהו שיש לו את כל התשובות.

משטח משופע (הצידה) יכול להיות רחב למדי, הכל בתלות בקשיחות שלו ובאיכות הקיבוע לקיר או לאדן החלון.

אתה מתעלם מאפקט ארובה שהטיית זרם האוויר תיצור, כלומר שאיבה של אוויר הסביבה בגלל הטיית האוויר החם.

בכל מקרה עד שלא תנסה לא תדע, אני מניח שלא תנסה משוואות מעבר חום, משוואות דיפרנציאליות חלקיות.....

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לציין שעם שכנים שמראים מההתחלה שהנאתך מהנכס שלך חשובה להם כקליפת השום אין מה להיות עדינים, מתחשבים או לחשוב על היחסים לטווח הארוך שכן לא יהיו כאלו.

בהסתייגות ממקרה שמדובר בפושעים של אמת, יש להכות בהם מההתחלה שכן הרתעה היא הדבר היחיד שיכול למנוע מהם להמשיך ולהשתין עליך בקשת.

פעל בכל אמצעי שעומד לרשותך על מנת להעמידם במקומם.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחזק את דברי ניטש - לפני הרבה שנים היה לי סיפםור מקביל: שכן שבנה בגינה שלו (קומה מתיתי) מחסן לא חוקי שגבל במרפסת שלי. התקשרתי לעיריה ותוך 48 שעות הדבר הזה פורק. מאז לא שמעתי ממנו עד שהעביר את הדירה לאחיו, שהיה trouble maker לא קטן, אבל בשיטות אחרות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בילדותי הרחוקה גרנו בבניין, השכן החליט לשים את מנוע המזגן שלו מעל חלון המטבח שלנו, במקום שהוא לא אמור לשים (יש מקום ייעודי חצי סגור כמה מטרים ליד).

כל פעם שהיה מפעיל, הרעש היה איום ונורא. כמה שיחות איתו ושום דבר לא קרה.

שיחה אחת לעירייה ותוך יום הדבר נפתר.

פנית לשכן, השכן לא אמר תן לי לבדוק מה אפשר לעשות. לפי הבנתי הוא ישר אמר אין מה לעשות. נראה כי הפור נפל.

אולי שווה לנסות איתו שוב, תלוי ביחסים ההיסטוריים שלכם, אם לא היו יחסים בעבר פשוט סגור את הפינה.

אם זה לא חוקי פשוט פנה למי שצריך לפנות.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצגתי לשכן את המסמך הנ"ל, נקווה שישתכנע שמראש מבלי קשר להפרעה או לא, ההתקנה לא חוקית.

ראה מס"ד 14 סעיף 2 ב"תנאים לפטור" בקובץ המצ"ב.[ATTACH]522374[/ATTACH]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...