Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר לעפולה, רשמים ראשוניים

Shmulik_Miata

פוסטים מומלצים

אני עובד במשרד שמתכנן קטע מהמסילה.

וממה שאני יודע - הרכבת לא מוציאה לתכנון דברים שאין לה כסף לבצע.

אז לדעתי, עוד 5 שנים מהיום יהיו כבר קבלנים בשטח.

התהליכים האלה לוקחים זמן, והרבה ממנו.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתם מדברים? בטוח שאין קולנוע פעיל בקניון ??

לא הייתי שם עדיין אבל 7 לילות כל סופ"ש (ידיעות) מפרסם (או פרסם והפסיק ממש ממש לאחרונה) הקרנות סרטים שם,חדשים...

אוקצור,אני רואה כל צפוני הפורום התעוררו ועפולאים בפרט - מותר למישהו שקרוב לעפולה להתפלח ? :p

אנחנו ב"ה עוברים בנובמבר (אם הקבלן יהיה פסדר ולא ימשוך כמו מסטיק) לאחוזת ברק (ישוב קהילתי,דקה מעפולה עלית,3דקות מעפולה)

מזל"ט על המעבר שמוליק :) אולי יחד נרים סדרת מפגשי פורום לצפון והמרכז יבוא אלינו ;)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסילה המזרחית נמצאת בתכנון, עוד כמה שנים תהיה חלופה נוחה יותר.

גם הנסיעה מחיפה לת"א תקח 20-25 דק' ולא שעה.

בוא נדייק- לא "עוד כמה שנים" אלא עוד עשור פלוס במקרה הטוב.

לגבי הנסיעה חיפה-ת"א, סלח לי אם אני נשאר סקפטי, אפילו אם הקו יחושמל בסופו של דבר אני בספק שיכניסו לשם ציוד שיזוז ב 180 קמ"ש~ (מה שדרוש כדי לעשות את הדרך בפחות מחצי שעה אפילו אם מתחשבים בעצירה בודדת בלבד על הדרך)

בנוגע לדף של פרויקט חצב- לול, יש שם מסילה לאילת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נדייק- לא "עוד כמה שנים" אלא עוד עשור פלוס במקרה הטוב.

לגבי הנסיעה חיפה-ת"א, סלח לי אם אני נשאר סקפטי, אפילו אם הקו יחושמל בסופו של דבר אני בספק שיכניסו לשם ציוד שיזוז ב 180 קמ"ש~ (מה שדרוש כדי לעשות את הדרך בפחות מחצי שעה אפילו אם מתחשבים בעצירה בודדת בלבד על הדרך)

בנוגע לדף של פרויקט חצב- לול, יש שם מסילה לאילת.

אני מבסס את מה שאני כותב על זה שהמשרד שלי מתכנן 70 אחוז מקווי הרכבת העתידיים, וביניהם גם את המסילה המזרחית, מסילת החוף והמסילה לאילת.

250 קמ"ש אגב ולא 180.

על מה אתה מבסס את דבריך?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבסס את מה שאני כותב על זה שהמשרד שלי מתכנן 70 אחוז מקווי הרכבת העתידיים, וביניהם גם את המסילה המזרחית, מסילת החוף והמסילה לאילת.

250 קמ"ש אגב ולא 180.

על מה אתה מבסס את דבריך?

רגע רגע רגע, אפשר פרטים על המסילה לאילת? :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

250 קמ"ש אגב ולא 180.

על מה אתה מבסס את דבריך?

אבל התכנון זה לא העניין, לא אצלכם כל הסיפור נתקע. אין לי ספק שיש תכנון, אולי הוא אפילו נפלא. הבעיה היא שבמדינת ישראל אחרי תכנון יש לא פעם תכנון מחדש, והגיהנום מתחיל ברגע שמתכנון זה עובר לשלב המכרזים.

אתה באמת רוצה להגיד לי שמישהו מתכנן להפעיל את קו חיפה-ת"א ב 250 קמ"ש? סלח לי שאאמין רק ביום שיפתחו את הקו. (אפילו אם אתם אכן מתכננים ל 250 קמ"ש- ברגע שמישהו יראה את ההפרש בעלויות התפעול והציוד זה יכול פתאום ליפול ל 160...)

ובגלל שהת'רד הזה נוגע לעפולה ולא עוד חפירות על הרכבת (יש לנו ת'רד בשביל זה)- ידוע לך מה מתוכנן למסילת העמק אחרי החשמול/למסילה המזרחית ישירות למרכז? במידה ומשהו יזוז שם כמו שצריך, עפולה יכולה להפוך לאחת הנקודות האטרקטיביות בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5 שנים. כמו שנראה את המסילה ה4, ה5 וה6 באיילון וכמו שנראה את החשמול עפ תתל 18 וכמו שראינו גם את הרכבת לירושלים.

בארץ תכנון לחוד וביצוע לחוד. ואני מכיר את עולם התכנון. אחת החולות הרעות בארץ זה שהתכנון מנותק מעניין ומנותק מגורמי הביצוע. ברגע שתכניות מתאשרות הועדות מפסיקות להתעסק בהן. ומה שלא נתקע שם, נתקע אצל גורמי הביצוע. לכן יש עודף תכנוני כה גדול בארץ ולכן בתכנית האסטרטגית מתכננים 2.6 מיליון יח דיור ל2040 כאשר מחזיקים אצבעות ומתפללים ל-1.5 שייבנו.

וגם הבשורה שהותל הביאה עמה לא תשמע זאת כל כך מהר בנוגע לתשתיות. נחזיק אצבעות.

ודרך אגב, הרכבת מבין כל גורמי המדינה זה אחד הגופים עם ההתנהלות הניהולית הגרועה במדינה. ואני מכיר את הרכבת קצת. כך שלסמוך על אחריותה כל כך ועל כך שתכנון מביא לביצוע, זו היא אופטימיות יתרה.

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתם טועים עם ראייית השחורות בנושא המסילה.

לכולם ברור שחייבים להשקיע בתשתית תחבורתית ודווקא הרכבת היא הפיתרון הזול ביותר מבחינת השקעה.

גם ציוד ל 250 קמ"ש זה לא מדע בדיוני וציוד כזה עובד כבר יותר מ 30 שנים ברחבי העולם. אין שום סיבה שלא יעבוד גם פה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה, אני מציין את המציאות. אם משהו ישתנה ויפעלו בהיגיון ולא בצורה הזויה, הלוואי. המדינה מצד אחד הולכת לפתרון של הסעת המונים ותחצ ומתכננת בהסתמך על כך, מצד שני הביצוע שווה לתחת. יש חורים במערכת המדינית שלנו הן מבחינת החלטות פוליטיות, והן מבחינת גורמי ביצוע. שוב, אמן ישתנה. הגיע הזמן כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, ברוך בואך לעפולה. שיהיה בהצלחה!

לנסוע לירושלים מעפולה - וואו זה מטורף. זה גם קילומטרז' מטורף לרכב. לפי ניסיוני הנסיעות היומיות למרכז שוחקות. כל יום כמה שעות מהחיים על הכביש.

אצלי למשל הנסיעות זה מעל שעתיים של חיים כל יום על הכביש. אני עושה מעל 30,000ק"מ בשנה. הרכב שלי עוד לא בן 3 וכבר 80K ק"מ.

בשבילי רבע ל5 זה אמצע הלילה.

מזל שלא כל יום אתה צריך לנסוע.

החיסרון הגדול של עפולה, זה שאין הרבה עבודה באיזור וצריך לנסוע.

כמו כן אין ממש מקומות בילוי, כמו למשל קולנוע שהזכרת.

יחד עם זאת, לאומת מרכז/מישור החוף - האקלים נוח יותר כי יש פחות לחות. לא מעלה אדומים בכל זאת, אבל עדיין.

רכבת זה אומנם נחמד, אבל היא נמצאת מחוץ לעיר ותדירות של פעם בשעה זה מעט. צריך לנסוע ברכב או אוטובוס במשך 10~15 דקות כדי להגיע לרכבת. רכבת נוסעת עד חיפה משהוא כמו 50 דקות. אין יתרון של זמן לאומת רכב וגם מתחנות חיפה צריך ללכת הרבה ברגל - לא כיף בחום הזה.

כמו כן בניה, אני לא מבין על מה חשבו כאשר בנו שכונה על שפת כביש 60.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...