Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר לעפולה, רשמים ראשוניים

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן, זה קצת מבאס להמשיך עוד 20 ק"מ לכביש החוף ממחלף עירון, אבל שוב, זה נסבל (לפחות עכשיו).

תודה על ההמלצות. שמעתי על מרכז המזון בנצרת, אני אקפוץ לשם לביקור. הבנתי שהפירות והירקות שם מאוד איכותיים.

מסכים. במקרה הגרוע הוא, עפולה תהיה תחנת מעבר זמנית בשבילי.

היכן אתה גר ?

תודה על התגובות.

לגבי כביש 6, מכיוון שיש לי רכב מהעבודה אני צריך לראות איך אני מסתדר איתם (אני הולך ליצור עמם קשר בשבוע הבא).

אני גר בשקד, יישוב קהילתי (ליד קציר).

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. מעפולה הרכבת יוצאת לחיפה. מחיפה לתל-אביב, מתל-אביב לירושלים .

זה פשוט הזוי שאין מסלול יותר קצר.

גם עבורי הנהיגה אינה מעמסה קשה.

להיפך. לפעמים זה "באפר" נהדר בין הלחץ של העבודה לבית.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהרבה אנשים בדקו או לפחות שמעו על עפולה כאופציה למגורים בעקבות מחיר למשתכן. אבל בסופו של דבר, הבעיה העיקרית זו תעסוקה. לצאת פעמים - שלוש פעמים בבוקר לפני 5 לא מתחבר לי ל"חיים נוחים". וגם חשוב שהבת זוג תמצא תעסוקה שגם משמלמת בצורה מכובדת וגם אפשר להנות בה. גם אם מוצאים פעם אחת מקום עבודה, אף אחד לא מבטיח לך שבעוד כמה שנים לא תמצא את אצמך מחפש ג'וב אחר עם מעט מאד מעסיקים גדולים באזור.

והבעיה השניה היא ההתחרדות. יש שמגמה כזאת, שעוד לא נמצאת במסה קריטית (למיטב ידיעתי). אבל כשיתחילו להופיע שלטים בסגנון "נשים לעבור למדרכה ממול" בסגנון בית שמש וערד, זה הזמן לברוח. רחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם ההתחרדות היא לא רק בעפולה. היא גלובאלית במדינה שלנו כי מספיק שיבחרו פה שוב הימין והמפלגות הדתיות, אתה תראה את ההדתה וההתחרדות מתגברים ובכל הארץ. לאט לאט ובשקט זה קורה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקו - אתה בחדרה, זה הגבול של הבסדר. שמעתי שהתל אביבים טוענים שהם לא יודעים מה יש אחרי המוות, אבל שאחרי חדרה אין חיים.

לגבי כביש 6 - לאשתי היה רכב ליסינג מספר שנים, לא הפריע לנו לרשום מינוי לכביש 6. הדבר החשוב היחיד הוא לבטל (או להתלות) את המנוי בשעה שהרכב מוחזר (באופן סופי או זמני). אם אתה חושש - בדוק מחר עם האחראי במקום העבודה. חבל על השעות שאתה מבזבז על הכביש, למרות שהשימוש הצפוי שלך הוא בסדר גודל של 500 ש"ח לחודש.

לגבי רפואה - בי"ח העמק נותן שירות מצויין, ולשירותים מיוחדים יש כרמל ורמב"ם בחיפה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק יוצא בשעה כל כך מוקדמת כי הוא נוסע מדי פעם לירושלים. אבל במידה ונוסעים לנתניה, השרון, או תל אביב, המצב הרבה יותר נסבל. כן, יש פקקים ובוודאי בשעות השיא, אך לא משהו קיצוני ביחס לאנשים שמתגוררים למשל בגוש דן וצריכים נניח לנסוע בכל בוקר מראשון לציון לפתח תקווה. וכמובן שכביש שש חוסך קצת זמן נסיעה.

אני מניח שהרבה אנשים בדקו או לפחות שמעו על עפולה כאופציה למגורים בעקבות מחיר למשתכן. אבל בסופו של דבר, הבעיה העיקרית זו תעסוקה. לצאת פעמים - שלוש פעמים בבוקר לפני 5 לא מתחבר לי ל"חיים נוחים". וגם חשוב שהבת זוג תמצא תעסוקה שגם משמלמת בצורה מכובדת וגם אפשר להנות בה. גם אם מוצאים פעם אחת מקום עבודה, אף אחד לא מבטיח לך שבעוד כמה שנים לא תמצא את אצמך מחפש ג'וב אחר עם מעט מאד מעסיקים גדולים באזור.

והבעיה השניה היא ההתחרדות. יש שמגמה כזאת, שעוד לא נמצאת במסה קריטית (למיטב ידיעתי). אבל כשיתחילו להופיע שלטים בסגנון "נשים לעבור למדרכה ממול" בסגנון בית שמש וערד, זה הזמן לברוח. רחוק.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בעפולה זה מזג האוויר הבלתי נסבל. או שהוא קצת טוב יותר מבית שאן?

חוץ מזה לגור בכל מקום שמרוחק מהמרכז הנוראי נראה כמו משהו חיובי.

בכל מקרה תמיד עדיף לגור בתוך הקו הירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בעפולה זה מזג האוויר הבלתי נסבל. או שהוא קצת טוב יותר מבית שאן?

חוץ מזה לגור בכל מקום שמרוחק מהמרכז הנוראי נראה כמו משהו חיובי.

בכל מקרה תמיד עדיף לגור בתוך הקו הירוק.

הוא קצת יותר טוב מבית שאן.

אני מניח שעוד חודשיים כבר יהיה נוח יותר.

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, לפי תיאורך אז אנחנו שכנים, אני גר ברובע קרוב לפארק גם כן.

גדלתי בעמק ולאחרונ עברנו לרובע.

פרקטית זה איזור נהדר יש לך ליד הבית במרחק הליכה קצרה פארק גדול עם משחקים לילדים, פינת חיות, מתחם קניות אם אתה צריך משהו מהסופרפארם לילדים בלילה זה קרוב.

בית חולים העמק ליד גם כן ויש תחנת רכבת.

האיזור בגדול יפה ואני אוהב את העמק, העיר התפתחה בשנים האחרונות ומרגישים את זה.

תחנה מרכזית חדשה נבנית בשלבי סיום ליד התחנה הישנה.

החסרון של עפולה הוא אפשרויות תעסוקה מוגבלות, מדברים על כך שבעתיד הקרוב יבנו כאן מבני הייטק.

קולנוע היה עד לפני מספר שנים בקניון בקומה העליונה אך סגרו אותו.

בית קפה לא חסר כאן מכל הרשתות, הכי טובים זה מקלות וניל ויאמי'ז.

יש גם מסעדות בשרים טובות, מטעמי המזרח, האחוזה, בראבו.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גר בעפולה מגיל 12.(27 שנים)

ראיתי את העיר הזאת מתפתחת למה שהיא הגיע היום,וזה עדיין לא הסוף.

במהלך החיים היינו צריכים לקבל החלטה עם אישתי לחיות פה או להשיאר בנתניה.

בחישוב הכלכלי והחברתי עפולה ניצחה.

שילמו אז שכירות 1000₪

זה נתן לנו המון חופש ואפשרות לקנות רכב, לחסוך, קצת לטייל ולהביא ילדים.

לאחר כ5 שנים קנינו דירה ראשונה שלנו

3.5 חדרים + מרפסת + חניה 450,000₪

הדירה הזאת נמכרה ב 700,000

ועברנו לרובע יזרעאל לדירה 4 חדרים

בבניין חדש ב 950,000₪

כיום גרים בדירה שלנו, עדיין יש משכנתא 2600₪ לחודש.

דירה על הפארק בשכונה חדשה שעלתה לנו בערך 700,000 על הנייר.

אני מאושר שנשארנו בעפולה, כל מי שמגיע לפה, מת על העיר, וחושב לעבור. הבריכה העירונית שלנו שהיא מדהימה עולה לתושבי העיר 10 שח והיא לא מביישת שום בריכה אחרת שאנשים משלמים מאות שקלים.

יש מתחמים, חנויות, בתי קפה, כל משרד אפשרי.

הילדים גדלים בשכונה חדשה ובית הספר שלהם חדש לגמרי.

אין פקקים נוראים, נכון יש עומס בעיקר בימי שישי, אבל אני מכיר כל חור בעיר וכל מעקף אפשרי. מכיר את האנשים, את העסקים, בכל מקום יש לי איזה חבר, מכר או לחבר שלי. זה תמיד טוב.

מצד אחד עיר של 50,000 תושבים, מצד שני לגמרי תחושה של קיבוץ.

יש לעפולה טונות של יתרונות וגם חסרונות כמובן. אבל אני בטוח שאם ההכנסות שלכם הן של מעמד הביניים, פה תוכלו לחיות בכיף ולהרשות לעצמכם בית, רכבים, טיולים חו"ל, וכל דבר אחר.

לגבי ערבים,

יש המון כפרים מסביב. הם מסתובבים בעיר, מכבדים את היהודים ואנחנו אותם, עד שלא עושים איזה סיפור בטלוויזיה.

הבעיה החמורה היותר לדעתי זה החרדים, שבהחלט לאט לאט אוכלוסייתם גודלת. זאת בעיה ארצית לדעתי, מהסיבה הפשוטה שהם לא יודעים לבוא למקום ולחיות שם לפי מה שמקובל במקום.

הם מנסים לחרד את המקום בכל דרך אפשרית, ולי זה כן מפריע, כן!

אני חילוני וגר בעיר חילונית, עד עכשיו. אבל הנה לפני כמה ימים אירוע עם הפרדה בין נשים וגברים בפארק בעפולה! ממתיי? בחיים זה לא היה. זה נטו פוליטיקה בגרוש של ראש העיר שמנסה בכל הכוח לגייס קולות, כי זכה בפער זעום בפעם הזאת.

לסיכום,

עפולה היא עיר מדהימה!!!!

אל תספרו לאף אחד! כי אחרת יהרסו אותה.

למי שלא מאמין, תבואו לבקר ביום שבת. מבטיח לכם הפתעה.

אפילו רכבת יש לנו פה שוב!

אין קולנוע! ביג פאקינג דיל

יש את יס לפאנט בחיפה חצי שעה נסיעה בלי פקקים או ברכבת שמגיע לשם. טבריה 50 דקות

חיפה 50 דקות

למרכז אני מגיע ביחד עם אחרים באותו הזמן, שגרים באזור המרכז,

וכל פעם שיוצא לי לנסוע לשם, אני חושב לעצמי שאנשים ככל הנראה ירדו מהפסים שגרים שם וגם משלמים מחירי דיור ומחיה מטורפים.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד עיר של 50,000 תושבים, מצד שני לגמרי תחושה של קיבוץ.

בתקופה שגרתי שם (סוף שנות ה-80) היה מקובל לומר שעפולה היא העיר היחידה בעולם שבה כל הבתים נמצאים מחוץ לעיר.

בחוגים שלי רבים מאד שלחו את ילדיהם לבתי הספר בקיבוצים שבסביבה. איני יודע אם היום זה עוד אפשרי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, לפי תיאורך אז אנחנו שכנים, אני גר ברובע קרוב לפארק גם כן.

גדלתי בעמק ולאחרונ עברנו לרובע.

פרקטית זה איזור נהדר יש לך ליד הבית במרחק הליכה קצרה פארק גדול עם משחקים לילדים, פינת חיות, מתחם קניות אם אתה צריך משהו מהסופרפארם לילדים בלילה זה קרוב.

בית חולים העמק ליד גם כן ויש תחנת רכבת.

האיזור בגדול יפה ואני אוהב את העמק, העיר התפתחה בשנים האחרונות ומרגישים את זה.

תחנה מרכזית חדשה נבנית בשלבי סיום ליד התחנה הישנה.

החסרון של עפולה הוא אפשרויות תעסוקה מוגבלות, מדברים על כך שבעתיד הקרוב יבנו כאן מבני הייטק.

קולנוע היה עד לפני מספר שנים בקניון בקומה העליונה אך סגרו אותו.

בית קפה לא חסר כאן מכל הרשתות, הכי טובים זה מקלות וניל ויאמי'ז.

יש גם מסעדות בשרים טובות, מטעמי המזרח, האחוזה, בראבו.

אותו לירן שהיה לו את ה-106 ראלי בתחילת שנות ה-2000 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קולנוע! ביג פאקינג דיל

גם בחדרה אין.

אפשר לחשוב שכל אלה שמציינים את זה בזעזוע מהול ברחמים, כולם חובבי סרטים שמגיעים לקולנוע פעמיים בשבוע, ורצים לכל סרט חדש של סקורסזה...

ישנה בעיה חמורה בתחום הזה, אך היא רחבה מ"קולנוע".

בחדרה, לפחות, אין לנוער בגילאים של "לפני רשיון" מה לעשות בעיר בערב.

בטח ובטח בשישי בערב, שזה יום הבילויים הרשמי שלהם.

וזה מרחיב בעיות קיימות של שוטטות ברחובות, אלימות, שכרות ומעשי טיפשות שונים ומשונים.

(אגב, גם בהרצליה אין קולנוע כבר שנים.

הסינמה סיטי הידוע, שייך מוניציפלית לרמת השרון...)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקנעם הפכה להיות יקרה. המטרה הייתה למצוא פרויקט שהוא עד 1,200,000 ש"ח.

עפולה לא הייתה הבחירה המועדפת עליי, אבל דעתי השתנתה עליה אחרי שעברנו אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...