Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר לעפולה, רשמים ראשוניים

Shmulik_Miata

פוסטים מומלצים

אהלן חברה,

ב-1.8 עברנו ממעלה אדומים לעפולה. אנחנו כרגע גרים בדירה שכורה עד שתסתיים הבנייה של הדירה החדשה שלנו.

אנחנו, זוג + אחת בת 3 שתיכף עולה לגן טרום חובה, החלטנו לבצע את הצעד הזה ממספר סיבות:

א. מצאנו פרויקט שמצא חן בעיננו ולא דומה לפרויקטים אחרים בעיר ובמחיר "שפוי"

ב. רצינו כבר שינוי אווירה בחיינו

ג. האזור הוא לא צפוני מידי, והוא עדיין קרוב למרכזי תעסוקה למקרה שאעזוב את העבודה

ד. קיבלתי סידור עבודה נוח יחסית, יומיים בסניף העפולאי (משרד ממשלתי כלשהו) ושלושה ימים בירושלים (אני נוסע פעמיים, ישן לילה אצל אימי).

ה. יוקר מחיה "נוח" יותר

אז ביולי שנה שעברה קיבלנו את ההחלטה וחתמנו על חוזה לרכישת דירת גן חדשה. עברה לה שנה שבה חסכנו לא מעט כסף אשר הגדיל לנו את ההון העצמי ועזר לנו לקחת משכנתא נמוכה יותר (אנחנו בסיום התהליך של לקיחת ההלוואה). בסוף יולי סיימנו חוזה שכירות במעלה אדומים ובתחילת אוגוסט הגענו לעפולה.

עפולה

את הנתונים הרשמיים תוכלו לקבל מוויקי, מה שאני ארשום הוא מההתרשמות האישית שלי. עפולה בעיניי מעולם לא הייתה עיר אטרקטיבית למגורים. למעשה, הפעמים היחידות שהייתי עובר בה היו כשנקראתי להגיע למחנה 'נעורה' לשירות מילואים. תמיד כשעברתי דרכה הייתי רואה תשתיות ומבנים ישנים ובכללי, עיר לא מושקעת. זה היה לפני מספר שנים עוד כשהייתי עושה שירות מילואים. עתה, אחרי המעבר אני מגלה שעפולה השתנתה לה . יש בה שכונות חדשות (רובע יזרעאל ובקרוב השכונה החדשה עפולה הירוקה) , פארק עירוני ענק עם המון פעילויות, תחנת רכבת חדשה ולפי מה שהבנתי גם בונים כאן קריית ממשלה חדשה ותחנת אוטובוס מרכזית חדשה. יש כאן לא מעט מרכזי קניות למי שזה חשוב לו. אנחנו גרים ממש מול הפארק ומן הסתם נהנים מהיתרון של ללכת ברגל עם הילדה גם לפארק וגם למרכז BIG שנמצא מאחורינו. סה"כ החיים בעיר הם דיי נוחים. המזג אוויר מזכיר לי את המזג אוויר של מעלה אדומים אך עם טיפה לחות, מה שלא היה במעלה אדומים. מכיוון שאנחנו גרים בקומת ביניים בבניין, יש לנו כמעט בכל היום בריזה קבועה שמתחזקת בשעות הערביים. עפולה בכיוון חיובי ואני מאמין שהיא בהמשך תהיה עיר אטרקטיבית למגורים. יש בה אוכלוסייה מגוונת שמורכבת מחילונים, מסורתיים, חרדים, ערבים ועולים. סה"כ מתכון טוב לדו-קיום (ואולי לא חח).

דיור

השכירות שאנחנו משלמים על דירת 4 חדרים בת 6-7 שנים עם מרפסת בבניין חדש אשר כולל מעלית (בכוונה מציין זאת ותיכף תראו למה) היא נמוכה. כ-2650 ש"ח משולמים לבעל הבית, 200 ש"ח לוועד הבניין והשאר זה ארנונה (עוד לא יודעים מה גובה התשלום) וחשמל. לצורך השוואה, במעלה אדומים שילמנו כ-3600 ש"ח על דירת 3 חדרים ללא מרפסת בת 20 שנה פלוס, בקומה רביעית וללא מעלית. הזוי.

נסיעות לעבודה בירושלים

סה"כ הנסיעות לעבודה בירושלים הן לא נוראיות. על מנת לחסוך לי פקקים, אני יוצא ברבע לחמש בבוקר יום ראשון נוסע דרך כביש החוף (עוד לא סידרתי לי את כביש 6), מגיע בשש וחצי ויוצא בערך ב-16:00 אחה"צ בחזרה לעפולה דרך הבקעה (אוהב את הכביש ואת הנופים וגם אין פקקים). בימי שני ושלישי אני עובד בעפולה, אז אני נוסע 5 דקות לעבודה. ברביעי אני עולה לירושלים באותו המסלול ובאותה השעה ואז ישן אצל אימי, וחוזר לעפולה בחמישי אחרי יום עבודה (כמובן שחוזר דרך הבקעה). זה הסדר נסיעות שלי נכון לעכשיו. סה"כ זה לא נורא כל-כך. אחרי שאסדר את כביש 6, אקצר בחצי שעה את הנסיעות לירושלים, שזה משמעותי בבוקר.

קניות וחיי פנאי

עוד לא מצאנו את הסופר המועדף עלינו, אבל נכון לעכשיו אחרי שתי קניות, אנחנו מתחילים לגבש דעה על הסופר הזול ביותר באזור (זה עוד תבדיקה). יש כאן למעשה כמעט הכל. מרכזי קניות ותעשייה. מה שאין כאן וזה קצת מבאס, זה קולנוע (הבנתי שהיה וסגרו). אני עוד לא סגור על שבתות, אבל אני חושב שהרבה סגור בשבת אבל מסביב לעפולה פתוח.

זהו לבנתיים.

• אהבתי 1

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה.

לפני הרבה שנים עבדתי בעפולה. גרתי בעפולה בערך שנתיים וחזרתי לחיפה לאחר שהכרתי את מי שהיתה כעבור כמה חודשים לאשתי. החזרה הזו גררה בילוי של הרבה שעות על הכביש, הנסיעה בין חיפה לעפולה ארכה כשעה בכל כיוון, וזה היה מצב טוב, שכן נסעתי מול הפקקים.

כמובן שאי אפשר להשוות את עפולה של 1987 לזו של 2019, חוץ מדבר אחד, שאני לא בטוח שכבר הספקת לספוג ממנו מספיק: האקלים. מזג האויר בעפולה חם מאד. כמובן שזה יחסי, לעומת בית שאן מדובר במזגן על.

לגבי קניות - אתה צריך לבדוק מה מתרחש בעיר, אבל כיום הנסיעה לנשר או למפרץ חיפה לא רחוקה מדי (מבחינת זמן) ויתכן שתגלו שמשתלם לכם לשרוף את ה-40 ק"מ האלה (בכל כיוון) פעם בשבוע או שבועיים. או שתמצא לך איזה מרכז קניות על הדרך מירושלים - נניח סטיה קטנה לנתניה או חדרה או יקנעם. ימים יגידו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובק - צריך לסדר שני מנויים - אחד עד יקנעם ומומלץ גם אחד לצפון. לכן להקצות עד 2 דקות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שבכמות הזו כנראה כדאי לסדר פסקל, מה שמצריך הזמנת המכשיר. אבל עד אז אפשר להסתפק במנוי וידיאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי בתי חולים (שלא נצטרך) במעלה אדומים יש את הסתי חולים בירושלים, מהי האלטרנטיבה בעפולה?

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם בי"ח העמק בתור התחלה.

אני זוכר ששמוליק פתח שירשור הירהורים בנושא לפני כשנה או שנתיים, יהיה מעניין להעלות אותו באוב ולהשוות בין אז לעכשיו.

עריכה: מצאתי.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו עזבנו ביולי את האיזור. גרנו 12 שנים בתל עדשים ועברנו לחיפה.

סה"כ חיבבתי מאוד את עפולה. היא סיפקה את רוב הצרכים שלנו מעיר מרכזית, ואת ההשלמות (בעיקר בשבת) עשינו בנצרת (הערבית. נצרת עילית, או איך שלא קוראים לה עכשיו לא תרמה לחיינו דבר). הפארק העירוני בהחלט שווה, לפחות כשעוד נתנו לנו להכנס - כעפולאים יש לכם כרטיס פתוח.

סופר מרקט - אני ממליץ על שופרסל ליד התחנה המרכזית (ולא הגדול יותר שממוקם מול בית החולים). הוא נעים יותר ומעולם לא נתקלתי בו בריחות הריקבון והחלב החמוץ שמריחים קבוע ברמי לוי ואושר עד העפולאיים.

אם אתם רוצים קצת יותר (או לחילופין, גם אצלכם יום שישי 7 בערב היא השעה המועדפת לקניות) - מרכז המזון בנצרת עילית. נקודת האור היחידה בעיר הזו.

קולנוע - אין. יש במזרע סרטים שירדו מהאקרנים לפני שנתיים ויש ברמת גבריאל בכנרת סרט וחצי. כל השאר - בחיפה

מרכזי קניות שפתוחים בשבת - דודג' סנטר וביג פאשן בנצרת. הם גם ממוקמים אחד מול השני.

סופר פארם - רק זה שבקניון מקבל מרשמים של קופות החולים.

קונדיטוריה - מקלות וניל. עוגות מעולות אבל תזמינו כבר בחמישי, אחרת ישארו לכם רק פירורים.

אם אתם בעינייני אופניים - אופני העמק. גל בחור מקסים והוגן ועדיין לא מצאתי תחליף למכאנופן מעולה כמוהו.

רופא שיניים - מיכאל וייסמן ממרפאת מיכאל. למרות שאני בחיפה, אני מגיע לעפולה במיוחד בשבילו.

זה מה שעולה לי בראש כרגע. אם יש משהו מסויים, אתה מוזמן לשאול.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה שמוליק! אני גר במרחק חצי שעה ממך, אז אפשר כמובן להיפגש. עבורי, עפולה וחדרה הן הערים הגדולות באזור, שתיהן במרחק חצי שעה ממני. יש כמובן גם את פרדס חנה ועכשיו גם חריש המתפתחת, כל אלה מספקים לנו את שירותי החיים, בכל התחומים. ויש כמובן גם לא מעט דברים שניתן לקנות או לבצע אצל ערביי האזור, נניח שטיפה או טיפול במכונית, אם זה נדרש דווקא בשבת.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכל'ס, חייב לסדר זאת בהקדם. טירוף לנסוע מעפולה מערבה עד כביש החוף כדי לחזור מזרחה לירושלים.

כן, זה קצת מבאס להמשיך עוד 20 ק"מ לכביש החוף ממחלף עירון, אבל שוב, זה נסבל (לפחות עכשיו).

אנחנו עזבנו ביולי את האיזור. גרנו 12 שנים בתל עדשים ועברנו לחיפה.

סה"כ חיבבתי מאוד את עפולה. היא סיפקה את רוב הצרכים שלנו מעיר מרכזית, ואת ההשלמות (בעיקר בשבת) עשינו בנצרת (הערבית. נצרת עילית, או איך שלא קוראים לה עכשיו לא תרמה לחיינו דבר). הפארק העירוני בהחלט שווה, לפחות כשעוד נתנו לנו להכנס - כעפולאים יש לכם כרטיס פתוח.

סופר מרקט - אני ממליץ על שופרסל ליד התחנה המרכזית (ולא הגדול יותר שממוקם מול בית החולים). הוא נעים יותר ומעולם לא נתקלתי בו בריחות הריקבון והחלב החמוץ שמריחים קבוע ברמי לוי ואושר עד העפולאיים.

אם אתם רוצים קצת יותר (או לחילופין, גם אצלכם יום שישי 7 בערב היא השעה המועדפת לקניות) - מרכז המזון בנצרת עילית. נקודת האור היחידה בעיר הזו.

קולנוע - אין. יש במזרע סרטים שירדו מהאקרנים לפני שנתיים ויש ברמת גבריאל בכנרת סרט וחצי. כל השאר - בחיפה

מרכזי קניות שפתוחים בשבת - דודג' סנטר וביג פאשן בנצרת. הם גם ממוקמים אחד מול השני.

סופר פארם - רק זה שבקניון מקבל מרשמים של קופות החולים.

קונדיטוריה - מקלות וניל. עוגות מעולות אבל תזמינו כבר בחמישי, אחרת ישארו לכם רק פירורים.

אם אתם בעינייני אופניים - אופני העמק. גל בחור מקסים והוגן ועדיין לא מצאתי תחליף למכאנופן מעולה כמוהו.

רופא שיניים - מיכאל וייסמן ממרפאת מיכאל. למרות שאני בחיפה, אני מגיע לעפולה במיוחד בשבילו.

זה מה שעולה לי בראש כרגע. אם יש משהו מסויים, אתה מוזמן לשאול.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

תודה על ההמלצות. שמעתי על מרכז המזון בנצרת, אני אקפוץ לשם לביקור. הבנתי שהפירות והירקות שם מאוד איכותיים.

שבועיים זה לא מספיק זמן בשביל ללמוד על המקום החדש. הרבה דברים שנראים ״לא נורא״ בהתחלה, מתחילים להציק אחרי זמן מה.

מסכים. במקרה הגרוע הוא, עפולה תהיה תחנת מעבר זמנית בשבילי.

בהצלחה שמוליק! אני גר במרחק חצי שעה ממך, אז אפשר כמובן להיפגש. עבורי, עפולה וחדרה הן הערים הגדולות באזור, שתיהן במרחק חצי שעה ממני. יש כמובן גם את פרדס חנה ועכשיו גם חריש המתפתחת, כל אלה מספקים לנו את שירותי החיים, בכל התחומים. ויש כמובן גם לא מעט דברים שניתן לקנות או לבצע אצל ערביי האזור, נניח שטיפה או טיפול במכונית, אם זה נדרש דווקא בשבת.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

היכן אתה גר ?

תודה על התגובות.

לגבי כביש 6, מכיוון שיש לי רכב מהעבודה אני צריך לראות איך אני מסתדר איתם (אני הולך ליצור עמם קשר בשבוע הבא).

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית לגבי האיזור, יש כאן יותר עפולאים ממה שאתה חושב.

בטח תכף יכנסו ויתרמו.

תרומתי הצנועה היא יותר בתחום החיזוק המנטלי:

לפני 5 שנים, עשיתי צעד דומה לשלך, פחות דרסטי מבחינת מרחק, האמת.

(מהרצליה לחדרה).

אני מאד הופתעתי מהתגובות הממש תוקפניות למהלך שלי, מצד אנשים שהחשבתי כחברים, ואפילו מבני משפחה קרובים.

לפרגון, לא ציפיתי. אבל גם לא ל"שיחות מוטיבציה" על ה"טעות החמורה" שביצעתי.

("איך אתה עוזב את ערש התרבות -הרצליה-, ועובר מעבר להרי החושך, ל-חדרה-???")

אני מקווה שאתה לא תתקל בכאלה, אבל אם כן, אל תתן לזה להגיע אליך.

אני בטוח שלך ולזוגתך כמו לי ולזוגתי היה מכלול שיקולים סדור, עם יתרונות וחסרונות למהלך, והוא לא התקבל כלאחר יד.

לאנשים "רגילים" קשה לקבל שינויים כאלה (" מי הזיז את הגבינה שלי?"), והם מפיגים את הפחדים והחרדות האישיות שלהם על ידי הפנייתם לשינוי שאתה עשית.

אני אישית ניתקתי יחסים עם כמה אנשים שקצת נסחפו עם זה.

תגובה פאסיבית-אגרסיבית בסגנון "נכון, זה באמת נורא רחוק. אנחנו לא נכעס אם לא תגיעו למסיבה/מפגש חברים/ארוחת ראש השנה" היא ממש לגיטימית במקרה הזה.

אגב- נראה לי שהרכבת יכולה לשרת אותך היטב, במסלול שלך, לא?

אתה עובד בקריית הלאום? אם כן, אז עם האוטו לרכבת, ומהרכבת ברגל לעבודה זה פשוט אדיר.

אני ירדתי מהרכבת רק בגלל ה"לאסט מייל" המעצבן בין הרכבת לעבודה. אם התחנה היתה במרחק הליכה מהעבודה, האוטו היה נשאר בתחנת הרכבת בחדרה גם היום...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד במגדלי הבירה בירושלים, ליד התחנה המרכזית. בגדול רכבת במקרה הזה היא הכי פחות עדיפה. מעפולה הרכבת יוצאת לחיפה. מחיפה לתל-אביב, מתל-אביב לירושלים. סתם טרטור וגם לא בשעות שאני רוצה להגיע אליהן לעבודה.

דבר אחד שלא ציינתי, זה שעשיתי כ-674 ק"מ למיכל אחד בסוזוקי ויטארה. אני נוסע בכיף על 90-100 קמ"ש כל הדרך. אני מאוד נהנה מהדרך בשני הכיוונים ולכן לא דחוף לי ללחוץ. אז בגדול, הויטארה יכולה להיות חסכונית אם רוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...