Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התפטרות ודמי אבטלה

tomy669
שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסכים לא להסכים.

בכל פעם שעזבתי מקום עבודה, פדיתי את כל הכספים.

עד היום זה עבד עבורי טוב מאוד.

הבחור שמע דיעות לכאן ולכאן, יחליט מה טוב עבורו.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלע, בדקת את הפגיעה בזכויות הסוציאליות שלך (ושל משפחתך) במקרה אבדן כושר עבודה, מוות או בעת היציאה לגמלאות?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי מקרן הפנסיה?

איך הגעת לזה?

ובכלל, יש פה פתרון בית ספר?

אני צריך להצתדק בפניך או בפני מישהו?

זה פורום פתוח, וכל אחד רשאי לכתוב את דעתו.

לא התיימרתי ולא הצגתי את עצמי כיועץ השקעות/סוכן ביטוח או משהו בדומה לזה.

האיש עם ראש על הכתפיים, ישמע דעות שונות ויחליט.

על מה שהתכתבתי עם האיש בפרטי-אשמור ביננו.

אוכל להגיד שלא נראה לי שהוא כועס עליי.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייה היום כי מחר נמות.

אחלה מחשבה.

פות"ש, כאן פורום חובבי רכב. לפני שאתה נוגע בכספים, תחשוב טוב טוב על העתיד, לא נשארים צעירים לנצח, תתייעץ עם מי שמקצעו כספים שיסביר לך על חסכון ריביות על פני שנים ועוד, אתה לא חייב להסכים לו אבל לפחות תחליט עם ידע והבנה על ההשלכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאילו איש כספים יכול להבטיח לו מה יהיה עם הכסף הזה בעוד 30 שנה.

גם אני כתבתי-ישמע דעות שונות ויחליט.

לכן דעתי לגטימית לא פחות מכל דעה אחרת כאן.

בהצלחה לאיש בכל אשר יחליט.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טומי - מנצל"ש ברשותך לשאלה קטנה :)

אם אני גר ועובד כיום במרכז ובעתיד הקרוב (שלושה חודשים ב"ה,אולי פחות,אולי יותר) - עובר לצפון

האם גם אם אתפטר עדיין אני זכאי לפיצויים מלאים (100%) ודמי אבטלה?

מישהו כתב פה פעם שאם מעבר דירה הוא גדול מבחינת ק"מ אז אותו אדם זכאי,גם אם התפטר

מן הסתם אסגור עם המעסיק בצורה מכובדת ככל האפשר על תאריך מסודר ומכתב פיטורים - אבל מעדיף לחשוב על עוד זווית אם עניינים לא תמיד מסתדרים.

התשובה היא לא. אלא אם כן אתה עובר בעקבות חתונה לעיר מגוריו/ה של בן/בת הזוג או שאתה עובר לאיזור פיתוח.

לגבי משיכת כספי הפיצויים, שקול היטב את צעדיך. הפקדה בגיל צעיר חשובה מבחינת אפקט ריבית דה ריבית שפטורה ממס רווח הון. עד כה לא מכיר מצב בו קרן פנסיה פשטה רגל והמדינה לא חילצה אותה. הקרנות של היום אמורות להיות מאוזנות וכוללות מנגנוני תיקון.

לגבי האדם שייעץ לך למשוך והתחיל לדבר לגבי ביטוח לאומי, אין קשר כלל וכלל בין אחד לשני. הייתי מתיעץ עם אדם שמבין יותר בנושא ולא טועה טעויות יסודיות בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: ההודעה לסלע.

אם תקרא לעומק על כל הנושא הפנסיוני תגלה שדעתך אמנם לגיטימית אבל ככל הנראה שגויה.

אם היית לוקח את הכסף ומשקיע אותו לטווח ארוך על מנת שיעמוד לרשותך בעתיד הרחוק - יש היגיון אליו אני יכול להתחבר

להשתמש בכסף שמיועד לפנסיה, גם אם היום זה סכום קטן, ועוד להשתמש בו לצריכה שוטפת זו טעות קשה וחמורה.

לא הייתי פועל ככה.

בוודאי שלא הייתי ממליץ לאף אדם לפעול כך. זה חוסר אחריות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו,

כן, ברור. כל העצות שנזרקות כאן מלאות באחריות.

אתה יודע מה, אנסח זאת כך:

אני הייתי מושך את כל הכספים המגיעים לי היום, ומחליט מה לעשות בהם.

בטח לא משאיר אותם באיזו קופה עלומה.

אתה יודע כמה מלייארדי שקלים שוכבים ב"הר הכסף" , כספים ששייכים לאנשים שאין להם מושג מהם?

עכשיו זה גם נקרא חוסר אחריות?

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלע, פותש לא שייך לקבוצה הזו. מתוך הודעותיו ניכר כי הוא שולט בכספיו.

לגבי חלקן של פיצויי הפיטורים בפנסיה - כלל האצבע המוכר לי הוא שליש. נכון שלא חצי, אבל עדיין חלק נכבד מאד.

לגבי משיכת הכספים - צריך להתייעץ לא רק עם יועץ פנסיה וכספים, אלא גם עם יועץ מס או רו"ח. מתברר כי הדברים האלה מאוד טריקיים, ומהלך שגוי עלול להעביר את מרבית הכסף לרשות המיסים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חלקן של פיצויי הפיטורים בפנסיה - כלל האצבע המוכר לי הוא שליש. נכון שלא חצי, אבל עדיין חלק נכבד מאד.

למי שחתום על סעיף 14 ההפרשה גבוהה יותר. מרכיב הפיצויים מהווה נכון להיום 42% מקרן הפנסיה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לוקח את כספי הפיצויים להשקעה חלופית יש בזה הרבה היגיון כי שוכב לך שם כסף פטור ממס שתקבל אחר כ בצורת קיצבה חייבת במס.

לקחת אותו לצריכה שוטפת זה נכון כשאתה צעיר, בריא וחזק אבל לא נישאר כאלה לעולמים ואף אחד לא יודע מה יקרה מחר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...