Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Tomerv

השכרת רכב בנבדה ארה״ב בסוף נובמבר 5 נוסעים וחמש מזוודות גדולות

שימו לב! השרשור הזה בן 397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Recommended Posts

קרייזלר פסיפיקה או משהו מהסגנון הזה. הכי נח לשיוט והמון מקום בקיפול המושבים.

לקחתי דרך אופרן בישראל - תמיד לוקח איתם.

מחיר הוגן, אף פעם אין צרות וכל החוזה בעברית כולל ביטול להכל.

באופן אישי לא מחפש את הדיל הכי הכי - מעדיף לשלם קצת יותר ולהיות בראש שקט.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
עוד אפליקציית מפות אופליין מצויינת היא HereWeGo.

וייז אמור להיות מצויין (לא בדקתי בארה"ב, אבל כן באי אילו מדינות, כולל קנדה), מבחינתי הוא הבחירה הראשונה.

לגלישה נורמלית אין צורך ביותר מכמה מאות מגה לשבוע. צריכת וידיאו מסיבית היא עניין אחר.

יצא לי לנווט עם וויז בארה"ב, ולפעמים הוא קצת נחות מגוגל מפות, אבל בסה"כ עושה את העבודה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה עניין של טעם. אותי מפות גוגל מעצבנות עם הקריינות המעיקה. בוייז אני שם את הקריינות הבסיסית (זו שסופרת רק 200, 400 או 800 מ' ולא קוראת שמות רחובות). רשימת המדינות בהן השתמשתי בוייז מתחילה ביוון (לפני 3 ימים באי Aegina) עוברת דרך מרבית אירופה ועד איסלנד, ונסתיימת באי וונקובר שבמערב קנדה. בהשוואה לכל אפליקציה אחרת הוא היה הטוב ביותר באונליין, ובאופליין אני מעדיף את HereWeGo בזכות עדכנות יחסית ופשטות התקנת המפות הרלוונטיות.

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
כנראה עניין של טעם. אותי מפות גוגל מעצבנות עם הקריינות המעיקה. בוייז אני שם את הקריינות הבסיסית (זו שסופרת רק 200, 400 או 800 מ' ולא קוראת שמות רחובות). רשימת המדינות בהן השתמשתי בוייז מתחילה ביוון (לפני 3 ימים באי Aegina) עוברת דרך מרבית אירופה ועד איסלנד, ונסתיימת באי וונקובר שבמערב קנדה. בהשוואה לכל אפליקציה אחרת הוא היה הטוב ביותר באונליין, ובאופליין אני מעדיף את HereWeGo בזכות עדכנות יחסית ופשטות התקנת המפות הרלוונטיות.

חשוב לשים לב שבאזור נבאדה, ובכלל ביוטה\אריזונה ומה שבאזור לא כל האזורים הם עם כיסוי של חברות הסלולאר - לפחות זה לא היה כ לפני 3 שנים.

במקרה כזה רק תוכנה שיושבת מקומית או הורדה מראש של מפות גוגל יתנו מענה...

ועוד טיפ לאזורים האלו - כדאי לראות את מסלול הנסיעה - יש נסיעות של 4-5 שעות שהמסלול הקצר ביותר שלהם מאוד לא נח (מעברי הרים, חד נתיבי) ובחירה במסלול שונה תהיה על כביש מהיר ונעים.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההערה הראשונהשלך - אני מוצא את HereWeGo עדיפה. אבל, כאמור, עניין של טעם והרגלים.

את מפות גוגל אני מעדיף לניווטים רגליים עירוניים.

לגבי ההערה השניה שלך - נכונה לגמרי, ולא רק בנואדה. את התואי הכללי צריך לתכנן על מפה (אפילו עדיפה מפת נייר בקנה מידה מתאים, אבל גם מפות גוגל על מסך המחשב יעשו עבודה טובה), והנווטן ישיש אותך באמת ל-turn to turn אחרי שהעלית את נקודות העניין או נקודות ביניים. לשיטה זו יתרון נוסף, חשוב מאד - אתה לומד את המסלול ותגלה בקלות רבה יותר טעויות בניווט (אם של הנווטן ואם פפניה לא נכונה שלך).

לא יודע :confused:

אבל רגע.... יש לי רעיון....

ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה. :lol:

מכוניות זה לא מעניין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מיניוואן זה נוח אבל היוקון הוא האופציה הכי נוחה, סברבן יתן לך תא מטען גדול יותר מהיוקון גם כשהספסל השלישי פתוח.

לסיקסט יש את הצי הטוב ביותר, הגרנד צ'ירוקי שהשותף שלי קיבל היה טריילהוק, ותמיד הרכבים שלהם מגיעים מאובזרים יותר מכל גרסאות ההשכרה. אני שוכר רכב כבר כמעט 4 שנים ברציפות עם סיקסט, מדי פעם אני לוקח מחברות אחרות אבל חוזר לסיקסט בגלל האיכות של הרכבים.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
שימו לב! השרשור הזה בן 397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תכנים דומים

• מאת bomba6
      ההורים שלי "נעקצו" (טוב, זה לא כזה נורא כמו שזה נשמע) ע"י חברת השכרת הרכב Centauro.
      לצערנו, רק אחרי המקרה הרצנו חיפוש בגוגל וגילינו עשרות הודעות "זהירות, זה Scam".

בזמן החזרת הרכב, אץ לו רץ לו נציג הסוכנות אל עבר הצד הימני של הרכב כדי להודיע להם שיש נזק לאוטו והם צריכים לשלם על התיקון.
      (כשלקחו את הרכב לא ראו / לא זוכרים שהיתה שם מכה, ובכל מקרה היא לא מופיעה בטפסים).
      החברה ניפקה קבלה על סכום של 510 אירו, אך באשראי גבו בפועל רק 414 אירו.

פנינו לחברת הביטוח (יש ביטוח תאונות מלא כולל ביטול השתתפות עצמית), גם חברה בינלאומית. הם מבקשים, ובצדק, קבלה מחברת ההשכרה על הסכום שנגבה. לנו אין קבלה על הסכום הזה.
      הבעיה היא שאי אפשר ליצור קשר עם חברת ההשכרה. הם לא עונים למיילים, לטפסים באתר וכו'.
      אלו בדיוק הביקורות שיש באינטרנט נגדם (ואפילו מישהו כתב שחייבו אותו גם 510 אירו. זה כנראה שטנץ קבוע שם).
      (מישהו כתב שם שאם החברה לא מספקת קבלה על החיוב אפשר לפנות לחברת האשראי ולבקש לבטל את החיוב. לא יודע אם הייתי רוצה להיכנס לזה.)

איך ממשיכים מכאן? מה ההתנהלות? למי הייתם פונים?
      נשמח לכל עצה.
      תודה.
    • מאת Erose148
      היי,

רכשתי לאחרונה מכונית מחברת ליסנג/השכרה.
      ברישיון רכב צויין שהרכב השכרה/החכר, ובחוזה המכירה צויין שהרכב הוא רק ליסינג.
      לאחר הרכישה פתחתי את תא הכפפות ושמתי לב שהיה שם מסמך ישן מפברואר 2016 של חברת ביטוח שרושם בצורה ברורה
      "סוג רכב לצורך ביטוח: פרטי-השכרה קצרה"

הדבר מתנגש עם זה שהמוכר אמר שהרכב היה ליסיג בלבד וגם ברישיון צויין שהוא ליסינג/החכר.
      יכול להיות שהוטעתי במכירה? ואם כן מה אני יוכל לעשות?

*במהלך הזמן שחיפשתי רכב השתמשתי לבינתיים ברכב מושכר וראיתי שם שברישיון רכב שהיה רשום השכרה/החכר
    • מאת imBroke
      אהלן
      אני מתכנן להתחיל פרויקט די גדול ואני מחפש מקום מקורה באיזור ירושלים לעבוד על הרכב.
      חיפשתי מוסכים שיסכימו לי לעבוד במקום שלהם, לא מצאתי אף אחד שהסכים לי והיה נראה שאפשר לסמוך עליו.
      מישהו יודע איך אני יכול למצוא איזשהו גראג' להשכרה או משהו בסגנון?
      אני לא צריך מקום גדול מדי, רק מספיק להכניס רכב וקצת כלים
      תודה מראש!
    • מאת garicho
      שלום לכולם,

בשנה האחרונה אני לא גר בישראל יותר, והייתי בשבוע האחרון בפעם הראשונה בארץ כתייר. חוויה יוצאת דופן. כמובן שבשנה אחת הרבה דברים לא השתנו, אבל בהחלט קיימת פרספקטיבה חדשה אחרי מגורים של כשנה בעיר בינונית-גדולה במרכז אירופה.

השכרת רכב:
      שכרתי רכב בשדה התעופה. רכב מסוג משפחתי. הציעו לי לבחור בין קורולה לסיוויק. אמרתי ניקח את הסיוויק, נראה איך היא. לחיוב - רכב מרווח יחסית מקדימה, תא מטען מספק, הרכב לא מרגיש עגלה ונוסע כמו שצריך. יחסית לחברת השכרה בארץ הגיע עם 3 אלף קילומטר בלבד ועם קרוז קונטרול, חימום מושבים (בארץ באוגוסט זה קריטי) וכ"ו. חייב לציין שבתור אחד שהתרגל לרמה זוועתית של רכבים מהשכרה בארץ, הופתעתי לטובה. רכב חדש, נקי, ואפילו מאובזר באופן סביר. כמובן - מובילאיי במקום מערכות בטיחות מובנות. על כך בסעיף נפרד.
      מבחינת המינוסים - מעט צפוף בגובה במושב האחורי. אין פתחי מיזוג אחורה. המערכת אנדרואיד שמותקנת על הרכב עם מסך שלא מאפשר לראות כמעט כלום בשמש. מצלמת רוורס התקנה מקומית חסרת תועלת כמעט לחלוטין (בלי פסי הגלגלים והכוונה קשה להבין משהו). בקיצור, רכב יעיל לשבוע של חופשה משפחתית, והלוואי שבכל השכרה בארץ יהיה רכב במצב הזה.

מובילאיי:
      פעם ראשונה שיוצא לי לסוע באופן מתמשך עם המערכת. בגדול, אם נוהגים נכון היא לא מציקה יותר מידי. לפעמים יש לה יציאות מוזרות, במיוחד ברחובות צפופים או באיזורי עבודות בכביש. מה שכן, היא לא יודעת לקרוא את כל שילוטי הדרכים, כך יוצא שהיא לפעמים מסמנת מהירות לא נכונה ומטעה (לדוגמא, כניסה לאיזור עירוני בצורה של בית מציין גם 50 קמ"ש, המערכת לא יודעת לקרוא את זה). לפעמים היא אפילו מתריעה באופן סביר - אם הרכב לפניך בולם ומהירות ההתקדמות שלך אליו גבוהה מידי לטעמה. בגדול, צפצפה, אבל לא נורא. המינוס זה שהיא מחליפה מערכות אקטיביות ברכב מבחינת החוק.

נהיגה:
      לוקח קצת זמן להתרגל בחזרה לאופי הנהיגה בשיראל. זה לא שנוהגים פה רע, זה פשוט נהיגה אחרת. אגרסיבית יותר. לדוגמא - השארת מעט מרחק מרכב מקדימה בפקק כדי להתגלגל ברגוע - אסור. מייד המקום יתמלא במכוניות. דוגמא נוספת - אתה רואה רמזור ירוק במרחק, ומאט את המהירות כי אתה לא יודע אם תאלץ לעצור או לא כשתגיע אליו, הנהגים מאחורי (בנתיב הימני, כן?) יוצאים שמאלה בפראות כדי לנסות ולתפוס אותו. בסופו של דבר, הכל מסתכם בזה שאתה עייף יותר אחרי נהיגה של שעה וחצי בארץ יותר מאשר נהיגה של 3 שעות במרכז אירופה (ולא בכבישים מהירים בשני המקרים).

פקקים:
      מצב הפקקים הורע משמעותית בשנה האחרונה. הדבר מאוד מורגש במיוחד באיזור המרכז. אז נכון שבונים כל מיני מחלפים בכביש 90 ובכביש 70 וכ"ו, וזה נחמד. אבל זה לא עוזר לעומסים באיזור המרכז בכלל, מכיוון שנראה שכל כביש\מחלף חדש רק מגדיל את כמות האנשים שמגיעים לגוש דן יום יום. כל שיפורי התשתית והשכונות החדשות שנבנות נמדדות ביחס לזמן לגוש דן, והדבר יוצר עומסים מטורפים. יצא לי לסוע בשעות הערב מרמת החייל למרכז רמת גן. מרחק על הכביש של 4 קילומטר. זמן נסיעה של שעה ורבע. זה די לא נורמאלי. נראה מה יהיה בהמשך, אך לא נראה שיש פתרון לבעיה שלא כולל תחבורה ציבורית מאסיבית 24\7 - ואז מי שירצה שיעמוד בפקק כמה שבא לו.

שונות:
      נגעתי בזה בסעיף הקודם - תחבורה ציבורית. כרגע אין לי רכב באירופה. אני גר בעיר יחסית גדולה, אני והמשפחה משתמשים בתחבורה ציבורית כשצריך להגיע לאנשהו. התחבורה פועלת 24\7, זולה, ומקלה מאוד על החיים. תכננתי לקנות רכב לפני שעברתי, אבל כמה חודשים אחרי שהגעתי ראיתי שפשוט אין צורך. משלוחים מחנויות + תחבורה ציבורית פותר לי 90% משימושי הרכב. ה-10% הנוספים מטופלים בנסיעות במונוית. אם אנחנו יוצאים לחופשה, אני שוכר רכב. הרבה פחות כאב ראש, וגם אפשר לקחת רכב שונה כל פעם - מאובזר בכל טוב - וחדש.
      בארץ, נחתתי בשישי אחר הצהריים. אין תחבורה ציבורית יותר מ-24 שעות. חייב רכב. וזהו זה. מצב מבאס, שגם לא ישתנה אף פעם. מכיוון שכבר יש רכב, גם בשאר השבוע השתמשתי בו. זה מעגל קסמים שלא יישבר.

אם יהיו לי הערות נוספות\חוויות - אעדכן.
    • מאת Yurgus Mytullus
      אני מתכנן לשכור רכב לשבועיים בארה"ב בספטמבר, איסוף בסאן-פרנסיסקו והחזרה בלאס-וגאס.
      מחפש משהו בסגנון של מוסטנג או קאמרו פתוחות והמחיר הכי זול שהצלחתי למצוא בינתיים הוא דרך האתר של AVIS בארץ - 840 דולר (60 דולר ליום) - אבל רשום שהרכב לא זמין בתאריכים הספציפיים שאני מחפש. בשאר המקומות המחיר עולה ל-100 דולר ליום ויותר...

ראיתי את השרשור הזה, מלפני שנתיים, שם מדובר על מחירים של בערך 20 דולר ליום, אבל כשההזמנות ברגע האחרון (ימים בודדים לפני תאריך ההשכרה).

יש למישהו טיפים עדכניים על מחירים, מתי הכי משתלם להזמין ומאיפה?
      האם יש אתרים שעוקבים אחרי מחירי השכרת רכבים (בסגנון camelcamelcamel או keepa לאמאזון) ושולחים התרעה למייל?

תודה מראש!
  • נושאים פופולריים

• נושאים מתעדכנים

• צפיות אחרונות   0 משתמשים רשומים

אין משתמשים רשומים הצופים בעמוד זה.

• Create New...