Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות כמעט שנה ו 15K ק''מ סקודה יטי ידנית 2012

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הסל"ד תלוי האם מדחס המזגן עובד או לא. כאשר המדחס לא עובד, אם זכרוני לא מטעה אותי, סל"ד סרק היה כ-650.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב צדקת, מה שמסקרן תכלס אם אני לא שמתי לב לסל''ד או שהוא באמת היה סביב ה 800. על המחט זה לא ברור ואין כמעט הפרש, בדקתי דרך torque pro וזה מה שיצא בלי מזגן ועם, בנוסף צילמתי 2 תמונות של המד סל''ד ובקושי רואים הפרש.

בלי מזגן סביב 650, עם מזגן סביב 750.fe3091a3fb5977cf717381c5c58d5283.jpg4a95793ca0dc2146eadf6b422346e18b.jpg51e7239009d9194441147e7789b85f02.jpg713212448ab2b210ebb0778ae44ad25b.jpg

Sent from my MI 8 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסל"ד תלוי האם מדחס המזגן עובד או לא. כאשר המדחס לא עובד, אם זכרוני לא מטעה אותי, סל"ד סרק היה כ-650.

בלי מדחס זה עומד אצלי על 600 כמדומני, רוב הזמן על 700-800.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצבים!

רגע לפני פסח הלכתי לשטוף את היטי, הרכב נשטף, כמובן עומס מטורף, לפני השטיפה ניתקתי את הכסאות בטיחות שיזיזו אותם.

נכנס לרכב כאשר יש נייר על השטיח של הנהג, מגיע לחניה של הבית ומתחיל לסדר את הכסאות כמו שצריך, בזוית העין משהו לא מסתדר לי, מסתכל טוב ומתחיל לקבל חום, הם התבלבלו בשטיחים של הרכב ביני כנראה לבין אוקטביה שהייתה שם!

חוזר לשם, האוקטביה זכור לי נסע עוד לפניי, אין לו מה להציע לי, אין לו מן הסתם את פרטי הרכב/בעלים והוא אומר לי אל תדאג הוא יחזור.... כולי עצבני אומר שאני לא אבנה על זה שהוא יחזור, מה גם שזה היה רכב עם מדבקת חברה ואולי זה בכלל לא מעניין אותו עניין השטיחים.

הלך לחפש לי שטיחים מהמגוון שנשכחו אצלו ומצא סט שלטענתו של ייטי, שיים מהארבע כנראה באמת של ייטי [emoji34] השאר לא.

שורה תחתונה נותן לו צ'אנס עד יום ראשון, אם בראשון אין לו שטיחים של יטי מצידי שיביא חדשים תואמים לרכב. למה שאני אשקיע עכשיו לפחות 300 ש''ח על שטיחים תואמים?

פשוט מעצבן....

לפחות הרכב נקי.

26fa673c56ae2efa3014015975af134d.jpg08fc372dda42b7401832378a169203e3.jpg1b1b46df12c42d3023ee7ffb1fba7028.jpgef91d8f8a087cb987e53aac305ff67b1.jpg4fd95841f3503d8ce9e5c6febc628bfb.jpg

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצבים!

רגע לפני פסח הלכתי לשטוף את היטי, הרכב נשטף, כמובן עומס מטורף, לפני השטיפה ניתקתי את הכסאות בטיחות שיזיזו אותם.

נכנס לרכב כאשר יש נייר על השטיח של הנהג, מגיע לחניה של הבית ומתחיל לסדר את הכסאות כמו שצריך, בזוית העין משהו לא מסתדר לי, מסתכל טוב ומתחיל לקבל חום, הם התבלבלו בשטיחים של הרכב ביני כנראה לבין אוקטביה שהייתה שם!

חוזר לשם, האוקטביה זכור לי נסע עוד לפניי, אין לו מה להציע לי, אין לו מן הסתם את פרטי הרכב/בעלים והוא אומר לי אל תדאג הוא יחזור.... כולי עצבני אומר שאני לא אבנה על זה שהוא יחזור, מה גם שזה היה רכב עם מדבקת חברה ואולי זה בכלל לא מעניין אותו עניין השטיחים.

הלך לחפש לי שטיחים מהמגוון שנשכחו אצלו ומצא סט שלטענתו של ייטי, שיים מהארבע כנראה באמת של ייטי [emoji34] השאר לא.

שורה תחתונה נותן לו צ'אנס עד יום ראשון, אם בראשון אין לו שטיחים של יטי מצידי שיביא חדשים תואמים לרכב. למה שאני אשקיע עכשיו לפחות 300 ש''ח על שטיחים תואמים?

פשוט מעצבן....

לפחות הרכב נקי.

המספר שלי זה 360 באמצע...שלי קודם p-:

אתה שמת את המדבקה של היטי?

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אני, האמת לא עפתי עליה, אולי הייתי צריך לשים אותה איכשהו באלכסון.

חודש הבא טסט, מקווה יסתכם בהחלפת לוחיות רישוי (אעשה כיוון פרונט לפני כי לא ברור מתי נעשה אם בכלל).

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד.

אגב בדקתי אופציה לקנות גומי כמו שעשיתי בפיאט 500 שהייתה לי אבל יקר מדי ומיותר כרגע, סביב ה 400-500 ש''ח, בנתיים מציק לו שלא יחשוב ששכחתי, אמר עד יום שני אם ההוא לא בא הוא דואג להשיג לי.

עריכה אחרונה על ידי system_x

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות תגיד איפה השטיפת רכב שבעלי ייטי מהפורום ימנעו ממנה עד יום שני...;)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי, תבואו בהמוניכם! רצוי עם שטיחים במצב חדש.

סומך עליו שלאף אחד לא יחסר שטיחים כולל אותי.

אגב השטיחים שהיו אצלי של האוקטביה הרבה יותר קצרים משלי בצד נהג, מעניין איך הנהג ההוא מסתדר איתם.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אך מרפי מרפי עתה יודע מתי לבוא!

אז בתקופה הקצרצרה הספקנו לטייל עם היטי בשבילים פשוטים והיה כיף, בעיקר לילדים, אני פחות אהבתי כי עדיין מרגיש כמו חילול של הרכב, לא היה משהו מסובך שפרייבט רגילה לא תעבור אך עדיין.

הספקנו לנסוע לאילת, 2 מבוגרים, 2 ילדים ותא מטען מלא בכל טוב, המזגן קירר היטב והנסיעה עברה בכיף.

ואז, עד ה 27 למאי יש לי לבצע טסט, אני לחוץ לסיים עם זה השבוע אחרת ישאר לי רק ימי שישי לבצע את הטסט ואיך לא? אני מגלה את על הרע לפני הטסט!

1. השטיחים עדיין לא חזרו אליי, שכחתי מזה לכמה ימים באילת ואתמול הלכתי לבקר עת השטיפה, כנראה הבין שמי שנסע עם שלי כבר לא יחזור והבטיח להביא לי שטיחי גומי חדשים תואמים, עד שלא אראה אותם אני סקפטי.

2. הלכתי לכיוון פרונט, המצב היה רע ממה שחשבתי, בוצע כיוון פרונטט וכיוון ציר אחורי, עלות 350 ש''ח (תגידו אתם אם זה יקר), העסק זה אבי צמיגים באריאל שפתח כעת גם פרונט, בפרונט התגלו 2 דברים אחד סתם מבאס השני מכעיס.

3. התגלה בכיוון פרונט הזעת שמן, לא נראה מהבורג של הקרטר או מהקרטר, קפצתי למכונאי שאני מכיר והוא לא ממש ידע להגיד לי במה מדובר, במדיד עדיין לא חסר שמן ומדובר במשהו מינורי אבל אני פדנט וקשה לי עם הרעיון שזה קיים, כנראה אצטרך לנסוע למוסך רון לבדוק על מה מדובר בדיוק.

4. הדבר הבאמת מכעיס שהתגלה בפרונט זה שהצמיגים הקדמיים במידה שגויה! לא מתאים לי לא לבדוק זאת בהתקנה אבל איכשהו פספסתי, מי שכיוון אמר לי שמשהו מוזר ואחרי שהסתכל ראה שהם במידה 205/60/16 במקום 215/60/16! ישר בדקתי חשבונית של התמיגים, הוחלפו ב 15/11/18, מדובר בצמיגי toyo proxes cf 2 שעלו 820 ש''ח! חשבתי אולי אני האשם וביקשתי את המידה ואז ראיתי בחשבונית ששילמתי על המידה הנכונה והותקנה מידה שגויה! אני חצי שנה נוסע על מידה שלא תואמת את הרכב! +- כ 8 אלף ק''מ! התקשרתי לפנצ'ריה, המזכירה הייתה מופתעת ולאחר בירור חזרה אליי, אמרה תבוא נראה מה נעשה (מחר אלך אעדכן בהתאם). לא מתאים לי לא לשים לב אבל קרה.

כל זה לפני טסט!

7d30f4aaad0a858eef1f5c12702c0fd7.jpg

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזכות הרכב\סקודה יצויין שהמזגן ברכב...מקפיא ת'ביצים.

אני בן אדם שא-ו-ה-ב קור ומתעב חום (וזה מוזר כי עברתי לגור בעין גדי).

המזגן בסקודה יטי הוא גם חזק מאוד וגם מקפיא.

מאחורה המזגן הוא קטן בגודל, אבל אין ספק שהוא עוזר לקרר את הנפח של הרכב בחצי מהזמן הרגיל.

בנוגע לטיולים.

הראיתי לאחי את נתיב בורמה, יש לו רנו סניק והוא נסע בכל הנתיב בלי בעיה אבל עדיין יותר נוח ומרגיש יותר "בטוח" בגובה של היטי.

בזמן שהוא עשה סיבובים להתחמק מבורות ואבנים, אני פשוט נסעתי.

וגם המסלול שישנו מבית השואבה עד שער הגיא, כמובן שלא צריך 4X4, אבל עדיין...

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעדכן לא? אני מקווה שמישהו עוד קורא...

על הבוקר אחרי פיזור הגברת והקטנים נסעתי להיפר צמיג בפ''ת שהם העסק שמראש טעה, בדק את הדברים 2 דקות והחליף לחדשים במידה הנכונה ללא שום נסיונות התחמקות! שאפו! הופתעתי ממש לטובה!

משם לרון, רון קיבל אותי במהרה, הרכב עלה על ליפט ואני יצאתי פיתה, מדובר בנשם שמן, לא נזילה ולא בעיה ולא תקלה, האזור נוקה, לא חוייבתי בדבר ויצאתי לדרך, כמובן תודה לרון שהקדיש זמן לשטויות שלי.

משם אמרתי אסע לטסט, מגיע למכון רישוי הקבוע שלי, יום לא עמוס, מתקבל דיי במהרה, הרכב עובר את המסלול בכבוד ובסוף כמצופה רק נכשל על 2 לוחיות דהויות, סידרתי את זה במקום תמורת 100 ש''ח. יש טסט עד סוף מאי 2020!

לבסוף חזרתי גם לפרונט שיעבור עליו לאחר החלפת מידת הצמיגים.

לסיכום יום מועיל.

רק השטיחים עוד לא חזרו ואני מציק אחת ליומיים שידע שאני קיים.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי system_x

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...