Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון השערות - מה קורה עם מחירי המיאטות בארץ?

boy23
שימו לב! השרשור הזה בן 1859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון שיש פורום רודסטרים אך אינני שואל בענייני תחזוקת המיאטה אלה בעניין שווי שוק,

מספר נתונים יבשים למי שלא מכיר:

1. מיאטה 2019 נמכרת כרגע במחיר של 255 אש"ח - מחיר חסר פרופורציה אך כך קבע היבואן.

2. לא נמכרה מיאטה בין השנים 2011-2015 (דרך היבואן) - מה שתקע את מחירי היד2.

3. מיאטה דגם NC שנת 2008 נמכרת באזור ה100 (תלוי מצב) - מחיר אסטרונומי לכל הדעות לרכב בן מעל 10 שנים.

4. דגם NC נמכר בין השנים 2006-2011 וND נמכר בין 2015 עד יומנו.

לדעתכם מה קורה בשוק הלא רגיל הזה?

והאם חלה עליה או שמה דעיכה ברכישת מיאטות? כרגע אין ולא מיאטה ND אחת ביד2, או שאנשים לא מוכרים עדיין או שמספר הND שנרכשו מהיבואן מאוד מצומצם ואולי בצדק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה רכב נישה עם שוק סגור.

זה שוק קטן וזה ידוע.הרכב הזה לא מגיע למגרשים, לא דרך יד2 אלא נמכר בפורומים או מפה לאוזן.

המחירון לא רלוונטי. המחירים בגלל שאנשים מוכנים לשלם . פשוט.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שיש פורום רודסטרים אך אינני שואל בענייני תחזוקת המיאטה אלה בעניין שווי שוק,

מספר נתונים יבשים למי שלא מכיר:

1. מיאטה 2019 נמכרת כרגע במחיר של 255 אש"ח - מחיר חסר פרופורציה אך כך קבע היבואן.

2. לא נמכרה מיאטה בין השנים 2011-2015 (דרך היבואן) - מה שתקע את מחירי היד2.

3. מיאטה דגם NC שנת 2008 נמכרת באזור ה100 (תלוי מצב) - מחיר אסטרונומי לכל הדעות לרכב בן מעל 10 שנים.

4. דגם NC נמכר בין השנים 2006-2011 וND נמכר בין 2015 עד יומנו.

לדעתכם מה קורה בשוק הלא רגיל הזה?

והאם חלה עליה או שמה דעיכה ברכישת מיאטות? כרגע אין ולא מיאטה ND אחת ביד2, או שאנשים לא מוכרים עדיין או שמספר הND שנרכשו מהיבואן מאוד מצומצם ואולי בצדק?

1. מיאטה חדשה נכון להיום נמכרת ב 247,000 ש"ח. אני לא בא לסנגר על היבואן, אבל בייבוא אישי זה לא יוצא יותר זול. כנראה שהמחיר גם בגלל המיסים כך. ולא רק בגלל רצון להרוויח הרבה.

2. לדעתי לא היה בייצור מיאטה בשנים האלה. ( תקנו אותי עם טועה ?)

3. זה באמת מדהים שהרכבים נמכרים 50 % מעל המחירון. שוק חופשי !

המיאטות החדשות, היבואן מביא בקושי רכב אחד בחודש, אין להם הקצאה.

בגלל זה המכירות נמוכות והמחיר גבוה.

אני כמעט 3 פעמים ביום מסתכל ביד 2 על מיאטות ובאמת בערך חודש וחצי לא עלתה מיאטה ND ביד 2.

יש לי תחושה שיכול להיות שחלק מהמוכרים לא מפרסמים בגלל החורף. ( למרות שלדעתי במזג האוויר כזה הכי כיף לנהוג עם גג פתוח )

ממה שראיתי ביד 2 שהיו מיאטות למכירה 2015 הם נמכרו סביב ה 170,000 ש"ח.

אני מתלבט עם עצמי, האם לא שווה להוסיף עוד 80,000 ש"ח ( סכום לא מבוטל ) ולהמתין לדגם החדש עם ה 186 כ"ס ?

הרכב הזה ב 6-8שנים הראשונות לא ירד משווי של 150,000 ש"ח.

חלום !! :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה ייצור בין 11 ל15 אבל לא היה ייבוא. ND כן עולות על הלוח אבל יש הרבה פחות מהן מאשר דגמים ישנים יותר.

מתישהו תהיה דחיפה מלמעלה של המחירים כשההפרש בין nd לnc יצנח.

כל מיני הזויים כמו ההוא שמוכר nc ב140 אלף יהיו חייבים להתיישר כשתעלה nd צעירה בתשע שנים ב180 ללוח.

עוד שנה גם יתחיל ייבוא של na משנתון 90 שאמור למשוך את המחירים של הישנות למטה ואמור ליישר קצת את השוק הזה, אבל אני לא יודע עד כמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כמה nd יש אבל לnc יש שוק מאוד ער יחסית.

אישית, אם כבר הנעה אחורית ב-entry level אז רק ברז נכון להיום, אחרי הורדת המחיר האגרסיבית בסובארו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כמה nd יש אבל לnc יש שוק מאוד ער יחסית.

אישית, אם כבר הנעה אחורית ב-entry level אז רק ברז נכון להיום, אחרי הורדת המחיר האגרסיבית בסובארו.

ברז זה לא מיאטה סורי.

הגג זה חלק ענק מהחוויה..

היה ייצור בין 11 ל15 אבל לא היה ייבוא. ND כן עולות על הלוח אבל יש הרבה פחות מהן מאשר דגמים ישנים יותר.

מתישהו תהיה דחיפה מלמעלה של המחירים כשההפרש בין nd לnc יצנח.

כל מיני הזויים כמו ההוא שמוכר nc ב140 אלף יהיו חייבים להתיישר כשתעלה nd צעירה בתשע שנים ב180 ללוח.

עוד שנה גם יתחיל ייבוא של na משנתון 90 שאמור למשוך את המחירים של הישנות למטה ואמור ליישר קצת את השוק הזה, אבל אני לא יודע עד כמה.

חחחח ראיתי את זה וצחקתי בקול 140.. לא מזמן היה בחור שניסה חצי שנה להיפתר מNC2 ב120 בסוף מצא כנראה פראייר..

האמת נכון מה שאמרת לגבי הND והNA כרגע יש שם קיפאון מוחלא כבר כמה שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ייבוא של NA, אל תהיו אופטימיים, זה לא זול בכלל. השתעשעתי ברעיון ואחרי שמחשבים את העלויות זה פשוט לא שווה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פארקש צודק, גם כשיפתח הייבוא ל NA, במיוחד ל 1.8 השווה יותר, מאוד לא בטוח שזה "ימשוך" את המחירים למטה, בטח שלא יותר מדי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של NC, קשה שלא להתאהב בה, במיוחד כשאתה לוקח מיאטה סטנדרטית ובונה אותה לפי מידותייך.

התנהגות, חיבור, העברות משקל, סאונד, תנוחת נהיגה, ההגה שמשתף, המהלך הקליקי בידית ההילוכים, הפשטות בה ניתן לשחק עם הישבן שלה, האמינות הגבוהה והאחזקה הזולה, בונוס גג נפתח שמכניס את כל העולם לרכב שלך תרתי משמע לטוב ולרע.

הברז אכן מהווה סוג של תחרות, היא טובה מאוד במיוחד לאחר מתיחת הפנים, אך עדיין אין כאן את חווית הגג וישנם ניואנסים שונים לכאן ולכאן.

אפשר להגיד שכלל המיאטות לדורותיהן ובמיוחד אלו המצויידות בגיר הידני זוכות לשוק ער ומחירים גבוהים.

מיאטה NA בעולם כבר איננה זולה כבעבר, כיום רכישה של אחת במצב טוב עולה לא מעט, ייבוא של אחת כנראה יסתיים פה על אדמתנו במעל 30 אלף ש''ח ויש עוד עבודה על הרכב.

קשה לי להאמין שזה יפגע במעמדה של הNC ודלק שלא בדיוק משווקת באופן המוני את הND לא תיצור מהפך גדול.

כמישהו הפעיל מאוד בתחום הרכב ובתחום המיאטות אני מכיר ויודע מספרים של עסקאות שנסגרו בשנים והחודשים האחרונים.

NC2 החליפו ידיים ב120 130 ו140 אלף ש''ח ואילו NC1 בסכומים הסובבים 80-90

רכבים שמורים ובעלי נתונים טובים מזכים את בעליהן בסכומים הקרובים למה שדרשו.

אני מנסה להישאר אובייקטיבי, אבל קשה, מאוהב!

לי יש 2 בבית :)

עריכה אחרונה על ידי GTI33
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקרה מה שקרה לכל דור של המיאטה, המחירים של כל הדורות יזחלו למטה ברגע שמחירי הדור הנוכחי ירדו כמשומש.

ייבוא של מיאטה ראויה לא יסתיים בפחות מ-40 אלף ש"ח וכבר היום ניתן למצוא בארץ מיאטות במחירים האלה.

רק עצוב שבכל דור נמכרות פחות ופחות מיאטות.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NA עם קמ נמוך ובמצב טוב זה סיפור של 4000$+ (אני מדבר על ה1.6), תוסיפו מיסים ובגלל שהרכב מגיע במקור מיפן לארהב זה המון מיסים+ משלוח ושאר ירקות וכמו שאמר קודמי סיפור של יותר מ40K שקלים, כנראה קרוב יותר ל-50K.

במחירים האלה עם כל הכבוד למיאטה NA זה כבר לא שווה. גם כי אפשר למצוא בארץ רכבים באותו כסף שאפשר למשש לפני הקניה וגם כי היא כבר חודרת לטרירטוריה של רכבים מעניינים הרבה יותר.

מה יקרה למחיר המיאטה? לא יודע, כל העסק נראה כמו קונספירציה אחת גדולה. מאז שהיבואן הפסיק את היבוא המחירים השתגעו, כשהמיאטה חזרה זה היה רק בגירסא מאובזרת מאוד ותמחור שערורייתי, ועוד הוסיפו חטא על פשע וייקרו אותה בשיעור משמעותי לאחרונה. נראה שהיבואן עושה הכל כדי שיעלו כמה שפחות מיאטות על הכביש מצד אחד ושהמחירון לא יזוז מצד שני.

היתרון שאם תחזיק מיאטה בלי לעשות לה טוטאלוס כנראה שזה לא יהיה כל כך יקר, ואפילו די זול ביחס לרכב ספורטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בא להגן על דלק מוטורס או משהו כזה, אבל לא תמיד זו אשמת היבואן. צריך לזכור שמאזדה יצרן יחסית קטן וגם אנחנו מדינה עם כמות מכירות לא גדולה ולכן כל עוד היצרן סוגר כל שנה עם צבר הזמנות, אין לו אינטרס להוריד את המחיר עם הנחות ליבואן.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכוונה לא נכנסתי לפינה הזו כי אין לי כוח לעוד שרשור התנגחויות של חזירים מול קפיטליסטים. רשמתי שהתמחור שערורייתי, לא רשמתי בגלל מי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...