Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת שמן בפג'ו 308 SW 1 עם מנוע 1.2 טורבו

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בבעלותי פג'ו 308SW משנת 2015 עם מנוע PURETECH 1.2 טורבו,הרכב נמצא אצלי 5 חודשים כאשר הטיפול האחרון נעשה לפני קניית הרכב ב29.8.18..

כבר פעם שנייה במהלך התקופה שהרכב אצלי אני מקבל התראה על זה שצריך למלא שמן מנוע,בדקתי וראיתי שבכל אחת מהפעמים(הבדיקה התבצעה בבוקר לאחר שהרקכב עמד לילה שלם ללא תנועה) צריך להוסיף קצת שמן,כלומר זה לא שנאבד המון שמן אבל היה צריך להוסיף 3-4 ריבועים לפי המדיד.

בחמשת החודשים שהרכב אצלי הוא עבר 10 אלף ק"מ.

הק"מ העדכני הוא 73 אלף ק"מ.

האם התופעה הזו תקינה?

עריכה אחרונה על ידי Jeka88

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בכל אחת מהפעמים הכנסתי כמות שמן של 4 ריבועים לפי מדיד,אני משאיר שני ריבועים ריקים על המדיד....מאז הפעם הקודמת עברו 3 חודשים.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עידכון לכל מען דבעי.. מבדיקה שערכתי, כל ריבוע במדיד = 100 מ"ל ~.

לא מדעי, אבל זה מה שראיתי בשלושת הפעמים האחרונות שמדדתי שמן.

ולכן בהתייחסות לשאלה המקורית של פות"ש, צריכת השמן שלך היא לגיטימית לחלוטין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיג'ו 301 שהיתה לי עם מנוע הפיורטק 1.2 עם 82 כ"ס, לא טורבו, היתה צריכת שמן של ליטר לכל 15K ק"מ וזה קרה רק אחרי טיפול 30K, ולא היתה שום נזילה או השעה,

בדקתי את הנושא מול מוסך היבואן והסבירו לי שהצריכה הזו תקינה, הסברתי שאין לי את זה עם רכב אחר יפני עם 150K על השעון, טענו שאי אפשר להשוות בין יצרנים, וזה סוג מנוע כזה שצריכת השמן הזו תקינה והיא חלק מהקירור הפנימי, בלה בלה בלה, בקיצור, אין מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיג'ו 301 שהיתה לי עם מנוע הפיורטק 1.2 עם 82 כ"ס, לא טורבו, היתה צריכת שמן של ליטר לכל 15K ק"מ וזה קרה רק אחרי טיפול 30K, ולא היתה שום נזילה או השעה,

בדקתי את הנושא מול מוסך היבואן והסבירו לי שהצריכה הזו תקינה, הסברתי שאין לי את זה עם רכב אחר יפני עם 150K על השעון, טענו שאי אפשר להשוות בין יצרנים, וזה סוג מנוע כזה שצריכת השמן הזו תקינה והיא חלק מהקירור הפנימי, בלה בלה בלה, בקיצור, אין מה לעשות.

די כבר לדחוף את הרכבים היפניים האלו לכל שרשור שאתה רואה בו את המותג פג'ו, זה לא מה ששאלו.

חוץ מזה ברוב ספרי הרכב מופיע שצריכת שמן מסוימת היא תקינה.

ליטר אחד ל-15 אלף ק"מ זה כנראה בסדר גמור מבחינת ספר הרכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה נכון זה כמובן כסת"ח . זה לא סביר למלא ליטר שמן בכל תדלוק שני. זה בפירוש אומר שיפוץ מנוע דחוף.

לדעתי היצרן מגדיר 1 ליטר ל 1000 מייל כצריכת שמן סבירה ושוב גם צריכה כזו,בנהיגה רגועה ,לא תקינה.

מחייבת בדיקה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שתקין זה לא אבל:

1. זה מה שנאמר לי מפורשות במוסך מורשה השבוע יותר מפעם אחת וע"י נותני שירות שונים במוסך.

2. בקונצרן פולקסוואגן טוענים שצריכה של ליטר על 1K ק"מ זה נחשב תקין - יש על זה איזה שרשור רץ פה בפורום עם קישורים שנוגעים בעניין, כך שלפחות כשפיג'ו מתייחסים לחצי ליטר לאותה נסועה זה חצי מעודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטענת היצרן, צריכה של עד 500 מ"ל ל 1000 ק"מ (זה לא טעות... אלף) במנועי pureteck מוגדשים בגדר תקין

דווקא צנועים שם ב PSA, אצלי בספר הרכב ( פולקסוואגן עתיקה 2001 ובלי טורבו שלדעת המבינים מגביר את צריכת השמן ), כתוב שליטר שמן ל 1000 ק"מ היא צריכת שמן סבירה.. למותר לציין שהאוטו לא צרך כמות מפחידה שכזו מעודו, אבל בין טיפול לטיפול, היינו 15K ק"מ ובמצטבר הוספתי ליטר פלוס מינוס, מה שלהערכתי סביר לגמרי וגם נותר כנתון יציב מ 0 ק"מ ועד ל 215000 ק"מ לערך היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...