Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון קופרה 290 חדשה (2018) - שרשור מתגלגל

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה הערות:

1. כמו שאמרת, אין מה לרוץ לשפר, גם ככה 99% מהמשפרים משפרים בכדי שיוכלו בשיחות סלון לספר לחברה שהתקין סטייג' 5000 שמעמיד 70 אלף כ"ס בגלגל בעוד הם בקושי שולטים בהאצה בקו ישר. מי שבאמת יודע לנהוג (כמוך), מוציא מהקופםרה סטוק כ"כ הרבה יכולות שממש אין סיבה לרוץ לשפר.

2. בנוגע לדלק, לתשומת ליבך:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 285
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הבלמים המקוריים מעולים, אבל אם אתה נוהג טכני חזק אתה תרצה משהו ברמה יותר גבוהה. אני יכול להמליץ על צלחות טארוקס F2000+ רפידות סטראדה שמתאימות גם לדיילי, יש גם צלחות DBA T3 מעולות ורפידות Endless. קליפרים לא צריך להחליף, כדאי לשדרג את נוזל הבלמים למוטול RBF600 ואולי גם צינורות שזורים.

הערה קטנה לבגירה...

לא מכובד שאתה מזלזל במשפרים למינהם. נכון שיש כאלה שעונים על הגדרתך, אבל עם זאת שמתי לב למגמה שונה לחלוטין של משפרים שרואים בשיפור הבטיחות והתנהגות הרכב יותר חשובים ומשקיעים ממיטב כספם על למידת נהיגה טכנית עם מדריכים מקצועיים.

היצרנים לא מציעים סתם גרסאות קיצוניות לרכבים הספורטיביים שלהם בשביל מחפשי הפוזה ושיחות סלון...

עריכה אחרונה על ידי Aדי

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה, תודה - לפי הסרטון הזה יש שיפור די ניכר עם דלק 98 במנועים עם הספקים גבוהים ויחס דחיסה גבוה, כצפוי.

האם זה מצדיק את העלות הנוספת ביומיום? את זה אני אבדוק אמפירית ונראה.

עדי, תודה על ההמלצות, כשיהיה רלוונטי (ונראה שיהיה), אני אבחן את האופציות.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלמים המקוריים מעולים, אבל אם אתה נוהג טכני חזק אתה תרצה משהו ברמה יותר גבוהה. אני יכול להמליץ על צלחות טארוקס F2000+ רפידות סטראדה שמתאימות גם לדיילי, יש גם צלחות DBA T3 מעולות ורפידות Endless. קליפים לא צריך להחליף, אפשר לשדרג את נוזל הבלמים למוטול RBF600 ואולי גם צינורות שזורים.

במסגרת 3 ימי מבחן לקופרה, נהגו בה נהגים שבאמת מיצו את קצה גבול היכולות של הקופרה ודחפו אותה למקומות שלא הרבה נהגים בארץ יכולים לעשות כך.

לאחר 3 ימי מבחן כאלה אני באמת מאמין שאין כל צורך לשפר כלום במערכת הבלימה הבאמת משובחת של הקופרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה ראה את התגובה הקודמת (נערכה). לגבי הבלמים, אני יודע דבר או שניים בנהיגה טכנית, אבל לא אחד שלוקח את הרכב לקצה של הקצה, אם זאת את הבלמים המקוריים הצלחתי להכניע (באיזור נס הרים).

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה קטנה לבגירה...

לא מכובד שאתה מזלזל במשפרים למינהם. נכון שיש כאלה שעונים על הגדרתך, אבל עם זאת שמתי לב למגמה שונה לחלוטין של משפרים שרואים בשיפור הבטיחות והתנהגות הרכב יותר חשובים ומשקיעים ממיטב כספם על למידת נהיגה טכנית עם מדריכים מקצועיים.

היצרנים לא מציעים סתם גרסאות קיצוניות לרכבים הספורטיביים שלהם בשביל מחפשי הפוזה ושיחות סלון...

מעולם ולעולם לא אזלזל במשפרים רציניים, כאילו, שמת לב שאני מנהל פורום שיפורים?

אני שיפרתי רכבים עוד בשנות ה 80.

ככה שכבוד, יש והרבה.

הבעיה היא אחרת שעל כל בעל רכב אחד שמשפר באופן רציני שהוא גם נהג שבאמת כבר מיצה את יכולות הרכב שלו ומתקין רכיבים שבאמת כשמם, משפרים את יכולות הרכב, יש 100 שהם בדיוק ההפך.

אבל בוא לא נחטוף את השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם ולעולם לא אזלזל במשפרים רציניים, כאילו, שמת לב שאני מנהל פורום שיפורים?

אני שיפרתי רכבים עוד בשנות ה 80.

ככה שכבוד, יש והרבה.

הבעיה היא אחרת שעל כל בעל רכב אחד שמשפר באופן רציני שהוא גם נהג שבאמת כבר מיצה את יכולות הרכב שלו ומתקין רכיבים שבאמת כשמם, משפרים את יכולות הרכב, יש 100 שהם בדיוק ההפך.

אבל בוא לא נחטוף את השרשור.

מסכים איתך באופן כללי, רק לא בטוח לגבי היחס של אחד למאה :)

@misterb

לצערי להתרסקות בבורות ובפסי האטה לא מתרגלים, לפחות תתנחם בזה שבדגם שלפני מתיחת הפנים המצב פחות טוב ;)

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק פחות טוב?

מסכים איתך באופן כללי, רק לא בטוח לגבי היחס של אחד למאה :)

@misterb

לצערי להתרסקות בבורות ובפסי האטה לא מתרגלים, לפחות תתנחם בזה שבדגם שלפני מתיחת הפנים המצב פחות טוב ;)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בורות ופסי האטה שהקופרה טרום מתיחת הפנים מתרסקת בהם, החדשה צולחת בד"כ עם פחות דרמות, לא קרה פעם ולא פעמיים שעצרתי בצד או שחששתי שנפגע צמיג או ג'אנט. מי שמגיע מרכב "רגיל" לא מבין שזה פשוט ככה צריך להיות. אצלי הכיסאות מסוג באקט, ובדגם מתיחת הפנים שנסעתי היו כיסאות רגילים, אצלי הרטט יותר מודגש בחלק התחתון של הגוף, בחדשה פחות.

קח בחשבון ששתיהן מאוד קשיחות וג'אנט ה- 19 אינצ' עם הצמיג בעל החתך המאוד נמוך לא מוסיפים לנוחות. היו לא מעט מקרים בין בעלי הקופרות שאני מכיר שצמיגים חטפו צביטה מבורות, וג'אנטים נפגעו. יש כאלו שאפילו החליפו ג'אנטים מ- 19 ל- 18 אינצ'.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...