Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון קופרה 290 חדשה (2018) - שרשור מתגלגל

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 285
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איזה שוק מדהים עכשיו למכור בו רכבים. אם היתה פה את הברז החדשה בקרוב יש מצב הייתי אפילו מתפתה למכור את שלי ולהוסיף סכום סביר בשביל השדרוג. יצא לך מעולה הטיימינג של ההחלפה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מדהים בשוק? נתון של מחיר מכירה חסר משמעות ללא התייחסות למחיר של המחליפה. קופרה חדשה למשל יקרה משמעותית מזו שנמכרה פה במקור. השחיקה הריאלית גבוהה משמעותית מהנומינאלית. תעתועי האינפלציה...

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקופרה החדשה ממוצבת משום מה כיותר פרימיום כחלק מהניסיון של VAG להפוך את החטיבה הזו ליוקרתית יותר. 

הברז החדשה מן הסתם ממוצבת אותו הדבר, קשה לי להאמין שנראה שם עלייה משמעותית במחיר כמו שקרה עם הקופרה. 

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קצת מוזרה אולי, אבל אם יורשה התייחסות שלך לרעשים/קרקושים מהגג, הדלתות. אני עם לאון fr2020 וזה בלתי נסבל וכמובן שצמפיון חובבנים ולא מצליחים לסדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה ידועה, אצלי זה היה בלתי נסבל בהתחלה ועם הזמן זה הפסיק לבד. זה חיכוך של גומיות, הבנתי שמריחת גריז סיליקון עוזרת, אבל לא מנסיון אישי.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובש בגומיות, במסילות הגג. מעט ספרי סיליקון וזה נעלם כבמטה קסם.

אצלי זה קרה רק כשהרכב עמד חשוף בשמש ישירה כמה ימים ולא פתחתי את הגג. 

נזקי שמש לגומיות ופלסטיק זה תופעה מוכרת. היום דרך אגב, טויוטה מחליפים ברכב של המשפחה את גומיות האיטום של חלונות בדלתות שדהו ברכב בן שנה. 

מריחת סיליקון עליהן,בזמן, הייתה מונעת או מעכבת את זה. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, מרחתי כמה פעמים סיליקון וגם צמפיון וזה לא ככ עזר וזה ככה מהיום הראשון וזה בלתי נסבל וצמפיון מסרבים לטפל בזה כמו שצריך. מתאר לעצמי שזה באמת קשור לבלאי של הגומיות כי הרכב ישב בנמל שבעה חודשים. השאלה איך אני מסדר זאת מולם במטרה להחליף את הגומיות כי זה נעשה באמת בלתי נסבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהרעש שאתה שומע מגיע מהגג ומהדלת האחורית, וזה בעיקר בימים חמים מאד.

קנה לך ספריי סיליקון למשל כזה  פתח את הגג עד הסוף רסס על המסלולים ובצע שתיים שלוש חזרות של פתיחה סגירה. כנל עם הדלת האחורית . 

אצלי זה פתר את הרעש. ומאז מידי כמה חודשים אני חוזר על התהליך, על מנת לשמר את הסיכוך.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהרעש גם בימים חמים אבל בעיקר בימים קרים כמו אלו בערב. הרעשים מכיוון המראה האמצעית בעיקר. אני אנסה את הספריי סיליקון למרות שאני בספק שזה יועיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון המראה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.4.2020 בשעה 15:16, misterb כתב:

עוד משהו בקשר לעלויות - ירידת ערך.
נכון למאי 2020, שזה שנתיים בדיוק - המחירון היבש הוא 167000, משקף ירידה של 20% ממחיר הקניה על הכביש.
בפועל לא משלמים מחירון אז נגיד 155, זה 27%, סביר מאד לרכב ספורט חדש מהחברה.

(שימו לב לתאריך)

בתאריך 7.12.2021 בשעה 14:44, misterb כתב:

תם ונשלם. תוך 24 שעות הקופרה נמכרה לראשון שבא לראות. נסגר על 168K כשהמשוקלל 161K.. לפי התחושה שלי מהקונה היה משלם גם יותר מ-170, שוק הזוי כידוע..

סה"כ ירידת ערך בפועל (קניה מול מכירה)  -  43K ב-3.5 שנים, ממוצע 5.8% בשנה, שזה די מדהים.

הזוי מה שקורה עם מחירי הרכבים היום..

• אהבתי 4

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 8.12.2021 בשעה 14:53, zaf כתב:

אני מניח שהרעש שאתה שומע מגיע מהגג ומהדלת האחורית, וזה בעיקר בימים חמים מאד.

קנה לך ספריי סיליקון למשל כזה  פתח את הגג עד הסוף רסס על המסלולים ובצע שתיים שלוש חזרות של פתיחה סגירה. כנל עם הדלת האחורית . 

אצלי זה פתר את הרעש. ומאז מידי כמה חודשים אני חוזר על התהליך, על מנת לשמר את הסיכוך.

חייב לציין שזה ממש עזר..מניח שכל כמה זמן צריך לחזור על הפעולה. ולחשוב שצמפיון החובבנים האלו מרחו אותי כמה וכמה פעמים ללא הועיל בנסיון לפתור את הרעשים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...