Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עקצו אותי בקניית רכב, אשמח לעזרה וייעוץ

viper05
 שיתוף

שימו לב! השרשור הזה בן 1414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מסכים עם קודמי בהערכה כי ביטול מלאה של העסקה הינו תוצאה שיהיה קשה להשיג,

נערכה בדיקה במכון מקצועי ועל בסיסה נרכש הרכב.

העובדה כי הרכב טופל במוסך רגיל או תקלת חשמל אינה בגדר הטעיה היורדת לשורש העסקה אשר תאפשר ביטולה.

מאידך, ככל וניתן להוכיח כי נגרם נזק בגין ליקויים שהיו ידועים למוכרים ולא דווחו, יש סיכוי לא רע לפיצוי במסגרת תביעה קטנה, הכל כמובן על בסיס טיב הראיות שיש בידי הקונה.

אני בשלב הראשון הייתי מנסה להגיע להסכמה עם המוכרים על פיצוי כלשהוא ומסיים את הפרשה עם מוסר ההשכל לפעמים הבאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכל החלונות נתקעים כשפותחים או סוגרים אותם. תקיעה קצרה אבל עדיין משהו שמאוד מציק לי באופן אישי שלא נאמר לי.

מה אני יכול לעשות במצב כזה?

אמנם זה לא קריטי לא מנוע לא גיר ולא שלדה אבל עדיין, הטעו אותי ואני מרגיש מרומה .

מה זאת אומרת שהחלונות נתקעים תקיעה קצרה? תוכל להסביר למה הכוונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להגיע לפשרה עם המוכרים, היא כתבה לו שאם ימשיך לפנות אליה - היא תגיש תלונה במשטרה.

בדיוק.

במקרה הזה מה שפות"ש עושה זה לתקן את כל מה שהובטח לו שהוחלף או חדש לפי הספר ולא מעבר.

לאחר מכן, לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות עם כל ההוצאות, ירידת הערך, נזק שנגרם לו הוצאות אישיות, ימי חופש וכו'.

בכתב התביעה יכתוב ויצרף את ההוכחות כי ניסה ליצור עימה קשר אך היא בתמורה - איימה כי תגיש תלונה במשטרה.

במקרה כזה, סיכויים סופר גבוהים כי אותם אנשים או שלא יגיבו בכתב הגנה וגם אם כן, יהיה לוקה בחסר כי יש עובדות ויש לו סיכוי טוב להוציא אלפי שקלים בכיף.

איך יקבל אותם ומתי? סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, כפי שכולנו יודעים כשפותחים את החלון יש לחיצה ארוכה ויש לחיצה קצרה.

ארוכה פותחת את כל החלון בלחיצה קצרה אחת וקצרה תפתח עד איפה שאתה תרצה לפתוח אותו.

בלחיצה הקצרה כשאתה פותח את כל ארבעת החלונות הם נתקעים כל פעם.

בארוכה הם נפתחים בצורה נורמלית.

האורות האחוריים ברכב לא עובדים, החלפתי נורה אחורית, נורה חדשה לחלוטין והיא אחרי כמה דק' נשרפה.

כשהגענו לבדיקה היא הייתה גם בלי הנורה ואמרתי לעצמי טוב אני אחליף זאת לא בעיה.

לאחר שהיא נשרפה הלכתי למוסך בפתח תקווה שישים לי אחת אחרת, גם היא נשרפה.

דברים שמעידים בבירור על בעיית חשמל ברכב.

הרכב עבר טסט לפני שבועיים, הרכב עבר את הטסט עם צמיג משנת 2010 והכל רשום כתקין.

הבחורה הוקלטה שהיא אומרת שהרכב עבר עם הצמיג הזה את הטסט משמע גם מכון הטסטים פה עשה קומבינה והדבר הולך להיות מעניין שהם ינסו להוכיח מול מכון הטסטים שהדבר לא קרה במידה והשופט ירצה לקבל הוכחה כזאת.במידה ולא אז לא. אותי זה פחות מעניין.

אבל בכל אופן אגיע עם הצמיג כראיה לבית המשפט.

וגם לדעתי כל שופט יבין שאין הגיון בזה שהרכב עבר טסט לפני שבועיים וישר הנורות האחוריות נשרפות.

הרי לטענתם הם לא ידעו על בעיה כזאת.

נשמע בלתי סביר בעליל ולא הגיוני.

את עניין הצמיגים לא הייתה לי בעיה לקבל מכיוון שהקדמיים במצב באמת טוב והאחוריים קצת שחוקים אז אמרתי אוקיי שיהיה, סט צמיגים כזה הוא לא עסק יקר.

בנוסף היא שיקרה ואמרה שביררה בפוספלד לגבי עלות תיקון של סוכך שמש(גם הוקלטה) שעלותו 100 שקלים כשבפועל מדובר בכמה מאות שקלים.

אני הולך להחליף את הצמיג הזה ולהגיע איתו כראיה לבית המשפט, מצדי שיעשו בעיות גם למכון הטסטים.

יש לי עדות מהמכון הבדיקה שזה הצמיג שאיתו הרכב נבדק כי את זה רשמתי בטופס הבדיקה והמכון חתם לי על זה שזה אכן הצמיג.

היא גם הוקלטה במעמד הפגישה שהרכב עבר טיפולים אך ורק במוסך פוספלד, לאחר הקניה התקשרתי לפוספלד ונאמר לי ששום טיפול לא נעשה שם משנת 2015. היא טוענת בהקלטה שנעשה שם טיפול גדול ששולם בפוספלד 1400 שקל על הטיפול.

לא היה ולא נברא והכל מוקלט אצלי במעמד הפגישה.

הליצנית גם אומרת לי שזה שהקלטתי אותה זה אסור על פי חוק (ילדה טיפשה) והיא יכולה להכניס אותי לכלא.

כי שכחתי שהתקנתי לה מצלמה בבית וצותתי לה לנייד.

בנוסף איימה עליי שתזמין לי משטרה על הטרדה לאחר שבאתי עם אותם הטענות.

הרכב אכן רשום על שמה.

אביה אמר שידבר איתי היום ויפתור לי את בעיית החשמל אך הפלא ופלא, לא שיחה ולא הודעה.

אני סיימתי עם האנשים האלה ולאחר התייעצות עם חבר שהוא עו"ד נאמר לי בדיוק כמו שנאמר לי בפורום.

לשמור את הזכרון דברים שבזכרון הדברים נכתב לי שאני אקבל למייל את הסטוריית הטיפולים מפוספלד. נאמר לי שלרכב יש הסטוריית טיפולים בעל פה והבעל פה הזה מוקלט אצלי בנייד והעברתי את ההקלטה למחשב כבר.

לא קיבלתי כמובן שום הסטוריית טיפולים.

מה שאני הולך לעשות זה להיכנס למוסך סיטרואן מורשה ,לתקן את תקלת החשמל והסוכך שמש ,לשלוח להם חשבונית בוואטס אפ עם פרטי חשבון והתראה לפני תביעה.

במידה ולא ישלמו ניפגש בבית המשפט.

מבחינתי הקניה הייתה נורמלית אם היו מגלים לא את הכל (ואז לא הייתי קונה בכלל את הרכב) במקום לסלף לי את המציאות.

בכל זאת הם הביאו אותנו אליהם הביתה, נראו אנשים מאוד נחמדים. קשה לי להאמין שהדברים נעשו בתום לב. הם לא סוחרים, הרכב רשום על שם הילדה שלא מבינה דבר מהחיים שלי לפי השטויות שהיא אמרה לי אבל שיהיה לא שופט אותה.

אבל הדברים נעשו כנראה מלחץ למכור את הרכב. שלחתי לה הודעה בפייסבוק ביום הפגישה של הבדיקה כי היא לא ענתה לי בנייד וראיתי שהוא מפורסם כבר 3 חודשים.

עקב נסיון עבר של מכירת רכב ספורטיבי במשך 4 חודשים שהיה במצב מעולה ( לא התפשרתי במחיר) אמרתי לעצמי אוקיי זה הגיוני וזה בסדר. אבל כנראה הלחץ גבר עליה נפשית והיא התחילה לומר כל דבר שנרצה לשמוע על מנת שנקנה את הרכב.

לאחר נסיון חיים קצר אני לומד להקליט את מה שנאמר לי בעת הפגישה למקרה שאני יאכל אותה כמו שקרה פה.

אשמח לעצות נוספות.

עריכה אחרונה על ידי viper05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון שאתה צריך לעשות זה לקחת דברים בפרופציה , קנית רכב בן 8 שנים בעל בעיות חשמל.

לא מדובר באיזה תרגיל עוקץ מתוחכם, היא רצתה למכור תרכב ומה שנקרא "עיגלה פינות" בתיאור הרכב לא ביג דיל.

סדר ברכב את הדפקטים ואחרי זה תחליט בצורה קרה ולא רגשית אם להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כמו שהמגיב מעליי הציע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקנה צמיג חדש, ותוריד את הישן שהוא משנת 2010 כמו שכתבת.

ותגיע איתו כראיה לבית המשפט, בפני השופט. איך תוכיח שזה הצמיג שנמכר לך עם הרכב, ולא סתם צמיג ישן שמצאת או רכשת?

האם לכל צמיג יש מספר זיהוי יחודי לו? או שיש לך טופס שבו כתוב בפירוש התאריך שמוטבע על הצמיג?

"צמיג עם תאריך הטבעה 2010 עבר בדיקת טסט במכון"

כי סתם מסקרן נגעת פה בנקודה, שאני יודע שעורכי דין אוהבים להתפלפל.

איך אתה באמת מוכיח שזה הצמיג שנמכר לך עם הרכב? בכדי שתקבל החזר הוצאות עליו כי הבנתי שאתה רוצה לקנות חדש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתייחס כרגע לכלום מלבד הצמיג -

האם יש חוק שאסור ליסוע עם צמיג משנת 2010?

נא בדוק את עצמך לפני שאתה עונה , אני מנסה מאוד לחסוך לך עוגמת נפש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי גם שכתבת כמה וכמה פעמים שהיא ציינה בפניך שהרכב כן עבר טיפול, ואפילו נקבה במחיר הטיפול - 1400 שקל.

בנוסף, חזרה מספר פעמיים על השם של המוסך.

אולי תשאל שוב, לוודא, ולאחר מכן תשאלה - האם הטיפול בוצע בשחור?

כי נראה שהיא מתעקשת שאכן בוצע טיפול. זאת אומרת אולי אין תיעוד. בכדי להעלים מיסים.

כי אם כן, זה יהיה לטובתך. אם בסוף תעמוד מול שופט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שאני רוצה לתבוע את מחיר הצמיג, אמרתי שתמוה שצמיג יבש שנת 2010 עובר טסט בצורה חלקה.

מה שאני בעצם בא לומר זה את הדבר הבא.

אם הם כביכול בתום לב לא ידעו על הבעיית חשמל הרי הדבר אינו הגיוני בעליל.

איך ישנו הגיון שהנורות נשרפות ישר לאחר הטסט. משמע הם ידעו על זה ועיגלו פינה בטסט שככל הנראה הרכב עבר בקומבינה ולמה?

כי המכון לא היה מעביר טסט עם צמיג יבש שנת 2010.

הצמיד צולם בוידאו במעמד הבדיקה ככה שיש לי הוכחה לכך שזה הצמיג שנקנה שהוא עדיין עומד על הרכב.

ואגב לא אמרתי שאני רוצה החזר על הצמיגים, נאמר לי ע"י הבודק שזה הצמיג ואיתו החלטתי לקנות את הרכב.

אני מנסה לומר שלא הגיוני שהרכב עבר טסט בצורה חלקה וכך גם אין הגיון שהם לא ידעו על בעיית החשמל.

אין שום חוק שאוסר לנסוע עם צמיג כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עבר טסט לפני שבועיים - זה אומר שעלה לכביש בסוף שנה קלנדרית.

לפי מה שבוקי רשם, הוראות היצרן לרכב הזה היו טיפול כל 30 אלף קילומטרים או שנתיים ( המוקדם ביניהם ). לפי דברי המוסך הטיפול האחרון נעשה אצלם ב 2015, פירושו לפני שנתיים. הטיפול הבא ב 2017 ( אם לא עברו 30 אלף קילומטרים ).

ואין חוק האוסר לנסוע עם צמיגים בני 7. למכור אסור, לנסוע מותר.

איך עברו טסט? אולי באמת היא לא יודעת - באה לטסט, הבוחן לא הסתכל טוב והעביר. לו היה פוסל, היתה קונה צמיגים חדשים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתייחס כרגע לכלום מלבד הצמיג -

האם יש חוק שאסור ליסוע עם צמיג משנת 2010?

נא בדוק את עצמך לפני שאתה עונה , אני מנסה מאוד לחסוך לך עוגמת נפש .

אין כזה חוק. צמיג משנת 2010 וגם משנת 2005 עובר טסט כל עוד הוא נראה תיקין, לא שחוק ולא יבש. והוא יכול להיות כזה ברכב שנסע מעט וחנה בחניה מקורה.

לגבי חלונות חשמל: לדעתי אתה לא מתפעל אותם נכון. במקום לחיצה קצרה ולחיצה ארוכה נסה לחיצה עמוקה ולחיצה "עד קליק ראשון".

לחיצה עמוקה פותחת/סוגרת את החלון עד הסוף. לחיצה עד קליק ראשון - החלון עולה או יורד כל עוד אתה מחזיק את הלחצן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...