Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

I10 /סיריון/אלטו, או בכלל משהו אחר?

25michal
 שיתוף
עוקבים 0
שימו לב! השרשור הזה בן 1494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, הלכתי לאיבוד בין כל מבחר הדגמים ואני צריכה את עזרתכם! :lol::lol::lol:

מחפשת רכב אוטומט עד 35K, לשימוש בעיקר בנסיעות בין עירוניות (כולל קצת עליות) וקצת בתוך העיר.

הדרישות העיקריות הם: (לפי סדר יורד)

1. חסכוני בדלק

2. שיהיה בעל ביצועים סבירים (שיסחוב בעליות! :shock::shock:)

3. עלויות אחזקה ותיקונים נמוכים

א. האם הדגמים שיש בכותרת הם המומלצים ביותר או שיש עוד המלצות?

ב. האם כדאי לחפש רכבים בשנתון כמה שיותר גבוה (כמו בכותרת) או שיש רכבים בשנתונים נמוכים יותר

(2010 ומטה) שעדיפים?

תודה מראש!

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה 2009 אוטומט

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
קורולה 2009 אוטומט

לפי KML הוא צורך 1:12, אני מחפשת משהו יותר בכיוון של 1:15 ומעלה... או שאולי אין חיה כזאת באוטומט?

תודה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים אולי עונים על הדרישות אבל צריך לחשוב עד כמה הם מתאימים למתאר השימוש שמייעדים להם. לנסוע עם אלטו ידנית בנסיעה בין עירונית עם קצת עליות זה לא כיף גדול, והאוטומטית לא חזקה יותר...

ŠKODA. simply clever

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הפיגו 107 שהיא מאוד חיסכונית,לא זריזה,אבל תנסי אולי לך יהיה בסדר,האמינות טובה אבל המצמד של הגיר יכול לעלות בערך 3 אלף.

יש גם את הסוזוקי ספלאש,פחות חיסכונית אבל זריזה יותר.

אם תוכלי לעלות לתקציב של 40 אלף אתה תהיי קרובה למיצובישי ספייס סטאר 2013,מדובר גם על רכב מאוד חיסכוני עם איבזור טוב,מרגישה זריזה אבל המנוע רועש במאמץ כלומר בעליות,מציע גם לנסות,לי יש כזאת כמעט 3 שנים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם, האלטו אני קצת מפחדת שהביצועים לא יהיו מספיק טובים, הפזו 107 מגיע רק בגרסא הרובוטית (תקנו אותי אם אני טועה).

הספייס סטאר מחוץ לתקציב לצערי, מה שמשאיר אותי עם המיקרה והסיריון.

1. מה עדיף?

2. יש למישהו עוד אופציות?

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בפיגו הגיר האוטומטי הוא רובוט.

למיקרה יהיה יצרון בצריכת הדלק אבל מבחינת נוחות מושבים הייתי מעדיף את הסיריון.

כיוון שגם הסיריון לא ממש חיסכונית הייתי בודק את ה107 שתהיה מאוד חיסכונית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת מה הנסועה השנתית הצפויה.

לא ציינת כמה נוסעים יהיה ברכב בשימוש שוטף, ומה המען שיצטרך להתמקם בו.

לא לגבי הבנתי מה זה "קצת עליות", אבל ניחא.

כעקרון - למתאר של שימוש שעקרו בין עירוני הייתי מעדיף רכב יותר גדול, ורצוי בעל ציון NCAP גבוה (ניגע בזה מייד). השיקולים הם קודם כל בטיחות, אבל גם נוחות, אם את מבלה ברכב כמה שעות ביום עדיף שיהיה קצת יותר מרווח ונוח.

לגבי ציון ה-NCAP - אם הרכב נבחן במבחנים אלה, ומרבית הדגמים הנמכרים בארץ אכן נבחנו - חפשי אותו באתר euroncap.com. עם זאת שימי לב שלמעט כמה דגמים חדשים נבדקו דגמים עם אבזור מינימלי, וצריך להשוות לאבזור שנמכר בארץ, וכן להבדלים בשיטת הניקוד במהלך השנים.

לגבי צריכת דלק - משמעותה בסך הוצאות הרכב שלך יחסית קטנה. אם תסעי 15,000 ק"מ בשנה ההבדל בין 12 ל-15 קמ"ל יסתכם ב-250 ליטר, שהם פחות מ-1500 ש"ח. אם תמורת הפרש כזה תנהגי ברכב יותר בטוח ונוח מדובר, לדעתי, בהשקעה נכונה.

ועניין אחרון הוא גודל הרכב. אם מדובר בנסיעה לבד או עם נוסע אחד הרי שלצרכים שלך הייתי מחפש רכב מגזרת הסופרמיני, שהיא קטגוריה קצת יותר גדולה מזו שציינת. אם יותר נוסעים או מטען - פוזל למשפחתיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
בפיגו הגיר האוטומטי הוא רובוט.

למיקרה יהיה יצרון בצריכת הדלק אבל מבחינת נוחות מושבים הייתי מעדיף את הסיריון.

כיוון שגם הסיריון לא ממש חיסכונית הייתי בודק את ה107 שתהיה מאוד חיסכונית.

אני מעדיפה גיר אוטומטי ולא רובוטי, לכן המיקרה עדיפה

לא ציינת מה הנסועה השנתית הצפויה.

לא ציינת כמה נוסעים יהיה ברכב בשימוש שוטף, ומה המען שיצטרך להתמקם בו.

לא לגבי הבנתי מה זה "קצת עליות", אבל ניחא.

כעקרון - למתאר של שימוש שעקרו בין עירוני הייתי מעדיף רכב יותר גדול, ורצוי בעל ציון NCAP גבוה (ניגע בזה מייד). השיקולים הם קודם כל בטיחות, אבל גם נוחות, אם את מבלה ברכב כמה שעות ביום עדיף שיהיה קצת יותר מרווח ונוח.

לגבי ציון ה-NCAP - אם הרכב נבחן במבחנים אלה, ומרבית הדגמים הנמכרים בארץ אכן נבחנו - חפשי אותו באתר euroncap.com. עם זאת שימי לב שלמעט כמה דגמים חדשים נבדקו דגמים עם אבזור מינימלי, וצריך להשוות לאבזור שנמכר בארץ, וכן להבדלים בשיטת הניקוד במהלך השנים.

לגבי צריכת דלק - משמעותה בסך הוצאות הרכב שלך יחסית קטנה. אם תסעי 15,000 ק"מ בשנה ההבדל בין 12 ל-15 קמ"ל יסתכם ב-250 ליטר, שהם פחות מ-1500 ש"ח. אם תמורת הפרש כזה תנהגי ברכב יותר בטוח ונוח מדובר, לדעתי, בהשקעה נכונה.

ועניין אחרון הוא גודל הרכב. אם מדובר בנסיעה לבד או עם נוסע אחד הרי שלצרכים שלך הייתי מחפש רכב מגזרת הסופרמיני, שהיא קטגוריה קצת יותר גדולה מזו שציינת. אם יותר נוסעים או מטען - פוזל למשפחתיות.

1. 18,000 ק"מ ממוצע שנתי

2. 1-2 נוסעים בשוטף

3. קצת עליות זה אומר שבערך פעם בשבוע נסיעה לירושלים, ואני צריכה רכב שיסחוב את העליות ולא יקרטע ( בניגוד לאימפרזה 2005 שאני נוסעת היום)

4. אולי זה נשמע רע אבל בטיחות ונוחות פחות מענינות אותי כרגע, בעיקר בגלל שבתקציב המוגבל שלי אני חייבת להתפשר על משהו, ואני מעדיפה חסכון בדלק וביצועים סבירים על פני נוחות ובטיחות.

5. ההערה לגבי צריכת הדלק מתקבלת, למרות שבגלל שיחסית אני נוסעת הרבה (50 קילומטר ממוצע ביום) אני מעדיפה רכב חסכוני בדלק.

6. לרוב אין הרבה מטען לכן כמובן המגמה היא סופר מיני, אבל שוב אם יש רכב מקטגורייה אחרת שעונה על הדרישות אני לא פוסלת.

תודה לכולם, וכמובן שאם יש הצעות לעוד דגמים הם יתקבלו בברכה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

למיקרה גיר רציף,הגיר חיסכוני אך בגלל אופן הפעולה שלו בדומה לספייס סטאר גורם ליותר רעש במאמץ.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הרשי לי לחלוק עלייך.

בנסועה של 18,000 ק"מ בשנה ההפרש בין צריכה של 12 קמ"ל ל-15 קמ"ל הוא 300 ליטר, כלומר כ-1600 ש"ח. באופי הנסיעות שלך, לפי דעתי, עדיף להשקיע ברכב יותר בטיחותי, ורצוי יותר נוח. וד"א - 50 ק"מ ביום זה הרבה פחות מ-18,000 ק"מ בשנה. הרבה יותר קרוב ל-12,000-14,000, מה שמצמצם עוד את משמעות צריכת הדלק.

בנתונים שלך הקריטריות החשוב ביותר צריך להיות אמינות הרכב. עדיף לרכוש רכב קצת פחות חסכוני (לא מדבר על דלקוהוליסטית קשה) אבל שידוע לך שמצב טוב, כזה שעובר במשפחה או בין חברים, כדי שהוצאות התחזוקה המכאנית יהיו נמוכות ככל האפשר, וכך גם הפסד ימי העבודה לטובת ביקורים במוסך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מבין הרכבים הקטנים בתקציב כזה הייתי הולך לכיוון של סיריון שהיא חסכונית יחסית, מרווחת בצורה מפתיעה ובעלת אמינות מוחלטת וזולה לאחזקה גם הביצועים לא רעים בכלל. החסרו בעיקר זה פלסטיקה נוטה להתפרק ברכב, מחיר רכישה גבוה בגלל הביקוש, ואבזור נמוך מאוד. רכב נוסף שיכול להתאים זה יונדאי i20, אמנם פחות חסכוני אבל הרבה יותר מודרני ומאובזר וגם אמין מאוד.

אישית הייתי הולך על משפחתית טויוטה קורולה runx 2007 רכב מדהים נוח, חסכוני, מנוע חזק, מאובזר, אמין מאוד. חסרון זה הגיל המתקדם שלו קשה למצוא אחת שמורה בלי לשלם הרבה מעל המחירון.

היום: מגאן אסטייט 17' (ליסינג)/ קיה פורטה 13'

הקודם: הונדה סיויק 13' קומפורט / יונדאי i35 סופרים, 15'

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
למיקרה גיר רציף,הגיר חיסכוני אך בגלל אופן הפעולה שלו בדומה לספייס סטאר גורם ליותר רעש במאמץ.

אוקיי... וחוץ מהרעש במאמץ, למה זה צריך להפריע לי?

הרשי לי לחלוק עלייך.

בנסועה של 18,000 ק"מ בשנה ההפרש בין צריכה של 12 קמ"ל ל-15 קמ"ל הוא 300 ליטר, כלומר כ-1600 ש"ח. באופי הנסיעות שלך, לפי דעתי, עדיף להשקיע ברכב יותר בטיחותי, ורצוי יותר נוח. וד"א - 50 ק"מ ביום זה הרבה פחות מ-18,000 ק"מ בשנה. הרבה יותר קרוב ל-12,000-14,000, מה שמצמצם עוד את משמעות צריכת הדלק.

בנתונים שלך הקריטריות החשוב ביותר צריך להיות אמינות הרכב. עדיף לרכוש רכב קצת פחות חסכוני (לא מדבר על דלקוהוליסטית קשה) אבל שידוע לך שמצב טוב, כזה שעובר במשפחה או בין חברים, כדי שהוצאות התחזוקה המכאנית יהיו נמוכות ככל האפשר, וכך גם הפסד ימי העבודה לטובת ביקורים במוסך.

קודם כל הארת את עיניי, ועכשיו שאני מחפשת רכב "חסכוני" זה לאו דווקא מבחינת דלק, אלה שילוב של: דלק, חלקי חילוף/ אמינות, ירידת ערך. מסכימה שההפרש בדלק לא כזה רציני. 50 ק"מ ממוצע ביום (ברור שיש ימים שאני לא נוסעת בכלל אבל גם יש ימים שאני נוסעת הרבה יותר) לפי החשבון הפשוט שעשיתי *365 יצא 18,250, אז לא יודעת למה הגעת ל12-14.

מבין הרכבים הקטנים בתקציב כזה הייתי הולך לכיוון של סיריון שהיא חסכונית יחסית, מרווחת בצורה מפתיעה ובעלת אמינות מוחלטת וזולה לאחזקה גם הביצועים לא רעים בכלל. החסרו בעיקר זה פלסטיקה נוטה להתפרק ברכב, מחיר רכישה גבוה בגלל הביקוש, ואבזור נמוך מאוד. רכב נוסף שיכול להתאים זה יונדאי i20, אמנם פחות חסכוני אבל הרבה יותר מודרני ומאובזר וגם אמין מאוד.

אישית הייתי הולך על משפחתית טויוטה קורולה runx 2007 רכב מדהים נוח, חסכוני, מנוע חזק, מאובזר, אמין מאוד. חסרון זה הגיל המתקדם שלו קשה למצוא אחת שמורה בלי לשלם הרבה מעל המחירון.

תודה,אכן מהקטנות ההתלבטות כרגע היא בין הסיריון למיקרה. אם בסוף אחליט להתפשר קצת על החיסכון לעומת הביצועים והנוחות וללכת על רכב קצת יותר גדול אז הI20 באמת אופצייה ביחד עם קיה ריו ואולי פורד פוקוס. (זה נראה לי הרכבים היותר גדולים היחידים שאפשר למצוא בשנתונים מעל 2010). ה

runx 2007 קצת ישנה לי מדי...

סוזוקי סוויפט

האמת שזה גם היה נראה לי אופציה טובה, קצת מעל התקציב אבל אם אצליח למצוא משהו סביר שנתון 10-11, עד 35K אשקול את זה, תודה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
שימו לב! השרשור הזה בן 1494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף
  • תוכן חדש...