Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

מדד האושר הזה הוא score, וככזה הוא מושפע מהמשקל שניתן לכל רכיב. אבל הרכיבים עצמם מדידים לחלוטין, כמו תוחלת חיים, השכלה, מדדים כלכליים וכו'.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הטענה שלך היתה שאפשר למדוד אושר.

אושר לא רלוונטי לדיון הזה, אם היו לך 20 דירות לא בטוח שתהיה מאושר. איפה יותר קל להגיע ל20 דירות, זה יותר רלוונטי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, sperial כתב:

מדד האושר הזה הוא score, וככזה הוא מושפע מהמשקל שניתן לכל רכיב. אבל הרכיבים עצמם מדידים לחלוטין, כמו תוחלת חיים, השכלה, מדדים כלכליים וכו'.

מודדים כמה פוסט טראומטים יש כאן משנים של אוטובוסים מתפוצצים, מערבים בלבנון ועזה, טילים פעם בכמה שנים על ריכוזי אוכלוסיה?

ואני חושב שגם בלי זה קשה להשוות. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, maxcher כתב:

אפשר לקחת לחתימה?😆

קח בכיף.

מה הקשר אושר עכשיו? אנחנו מדברים על נדל״ן.

מה שצריך למדוד זה איפה עשירון X יכול לגור בכל מדינה, כמה זמן לוקח לו לקנות את זה ומה הוא מקבל בתמורה לכסף שלו.

• אהבתי 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.8.2021 בשעה 17:10, m3x7r3m3 כתב:

זו אפילו לא השאלה, אלא שאלה האם לגיטימי שזוג מעשירון עליון צריך לעשות יוממות של 3 שעות

אגב, גם אם זוג מרוויח 40 נטו בחודש, זה לא הופך אותו לעשירון עליון.

הדירוג הזה של חלוקה לעשירונים לפי הכנסה חודשית לא תואם את המציאות בשנת 2021. ושייך לעבר.

העובד מיחשוב שכר מינימום ב50% משרה שסידרו לו בעיריית יבנה ייספר כעשירון תחתון,

אבל אמא שלו מורה בפנסיה, האבא עובד נמל אשדוד שיש להם כבר 2 דירות ועכשיו קונים לו את השלישית.

זה אתה לא רואה בטבלה הזו.

כמה זמן לך ייקח לחסוך 800,000 שקל שהוא קיבל על הדירה של הסבתא שהלכה ?

כמה זמן ייקח לך לחסוך 300,000 שהוא קיבל מאמא ואבא ?

עזרה ,והון בין דורי זו אחת הדרכים הבודדות של זוג שכירים היום, גם כאלו שעובדים בהייטק.

על זה תוסיף, כסף זול - הלוואות בסיכון גבוה בהנחת יסוד וציפייה מובהקת ששוק הדיור רק ימשיך לעלות ולכן "אין פה סיכון".

עריכה אחרונה על ידי stum
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאתה צודק.

אבל במדינה מתוקנת, זה לא המצב, אתה לא צריך להסתמך על הון בין-דורי או עזרה, או זכייה באח הגדול.

כלומר כן - אבל זה רק אם אתה מרוויח שכר נמוך וזו הדרך שלך לצאת מהעוני.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, 

בעוד שנתיים נגיד והריבית בארה"ב מתחילה לעלות, איך זה פוטנציאלית יכול להשקפיע על המשכנתאות הסופר ממונפות שיש להרבה אנשים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, davemustaine87 כתב:

סתם שאלה, 

בעוד שנתיים נגיד והריבית בארה"ב מתחילה לעלות, איך זה פוטנציאלית יכול להשקפיע על המשכנתאות הסופר ממונפות שיש להרבה אנשים? 

זה יגרור עליה בהחזר החודשי של המשכנתא. אבל זה פשוט תרחיש לא ריאלי לדעתי. גם אם הריבית תתחיל לעלות, ייקח לה הרבה שנים להגיע לרמה שזה עלול לסכן את יציבותם של משקי הבית שלקחו משכנתאות צמודות לריבית הפריים, וגם הדבר הזה יילקח כמובן בחשבון כחלק ממערך השיקולים של העלאת הריבית.

לצערם של כל הנביאים מקבוצות הפייסבוק שצועקים כל יום בעשר השנים האחרונות שהנה אוטוטו הבועה מתפוצצת והמחירים קורסים וכולם יוכלו לאסוף דירות במחירי רצפה מפושטי רגל, זה פשוט לא יקרה.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי כאן חי בבועה?
אנשים שלא יכולים לקנות ומחכים למחירים שיתמתנו, 

או מתדלקי נדל״ן שבטוחים שאין סיכוי שריבית תעלה (כאילו נולדנו עם ריבית אפסית), ואין סיכוי ריאלי ואנחנו רק בדרך למעלה.
 ולוקחים הלוואה בכל מצב העיקר להגיע לדירה

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, maxcher כתב:

או מתדלקי נדל״ן שבטוחים שאין סיכוי שריבית תעלה (כאילו נולדנו עם ריבית אפסית), ואין סיכוי ריאלי ואנחנו רק בדרך למעלה.
 ולוקחים הלוואה בכל מצב העיקר להגיע לדירה

אכן, בעתיד הנראה לעין אין סיכוי ריאלי לעליה משמעותית בריבית.

לא נולדנו עם ריבית אפסית, אבל אין סיבה להניח שמשהו שקרה בעבר יחזור על עצמו סתם כך פתאום. כשאני נולדתי השנה הייתה 1985, ויחד עם זאת אני לא מעריך שיש סיכוי סביר שהשנה 1985 אי פעם תחזור.

ריבית לא יורדת מעצמה ולא עולה מעצמה, צריכים להתקיים תנאים מסוימים שיגרמו לה לזוז. לשבת ולהתלונן בפייסבוק על הקבלנים החזירים ועל התקשורת המגויסת לא ישנה את המציאות ולא את הריבית.

ודרך אגב, זה שהריבית היא אפסית (או אפס) לא אומר שהיא לא יכולה להמשיך לרדת.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מN12. מה שליאור כתב. מי שנולד מאוחר יש לו פחות סיכוי.

להגיע. לדירה שלו.

N12 - מחירי הדיור עולים: כך זה נראה בפועל -3 בניינים במרכז הארץ (mako.co.il)

אבל צריך לבדוק. כמה שכר המינימום היה. והריבית.

אין סיבה למדינה. שאנשים יגיעו לדירה. משלהם.

כמה שדירה עולה יותר. ככה המדינה מרוויחה יותר מיסים.

זאת דעתי.

מחירי דיור.jpg

עריכה אחרונה על ידי yor2
  • רעיון גרוע 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק חבל שלא צוין בכתבה מה הייתה ריבית המשכנתא של מי שקנה את הדירות ב 2006 ב 860 אלף, ומה היה השכר הממוצע במשק. 

ברור שקל לקנות דירה במחירי 2006 עם משכורת נטו של 30,000 למשק בית. קצת יותר קשה לקנות אותה במחירי 2006 עם השכר שהיה ב 2006...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, farkash7 כתב:

רק שזה לא המצב. המשכורות עלו ב40% והדירות... 

בכלל לא בטוח שהשכר החציוני עלה ב 40% (ובבקשה בואו נמחק את הנתונים של שנת הקורונה בנושא עליית השכר).

ולגבי ההשוואה בין 2006 להיום - לא יודע איך אי אפשר להבין שהיה קל יותר בכמה רמות.

נשים את הריבית בצד, בסוף החוב של משק בית היה קטן יותר משמעותית.

בשביל לרכוש ב 860, צריך 215k ומשכנתא של 610k.

עכשיו נניח ששני בני הזוג מרוויחים כל אחד 6000 שקלים נטו, אם גרים אצל ההורים אפשר לחסוך 9000-10000(מנסיון, הוצאנו בלא מעט חודשים כ 2k שקלים).

בשנתיים הם מגיעים להון שצריך. ולא רשמתי כאן עזרה מהמשפחה כי יש לא מעט מקרים שמקבלים בוסט מההורים.

הא, וגם זוג מגיע עם איזה חסכון קטן.

אז זה לא שנתיים, יכול להיות אפילו שנה.

הבעיה שהיום גם להגיע להון העצמי זו משימה קשה יותר וגם שמשתעבדים לסכום הרבה יותר גדול (אנשים לוקחים מעל 1m משכנתא בקלילות).

בקיצור - היה פה הרבה יותר קל לקנןת דירה (שאלתי את סבא של אישתי, גרו שנה אצל ההורים וקנו דירה).

הדור שלי (ואני ואישתי הרווחנו יפה מאוד, מעל 20 בנטו) תקוע ונדפק, לא משנה איך נסתכל על זה. לקנות דירה לפני 10 ו 12 שנים היה פשוט קל יותר.

*זכיתי וקניתי במחיר למשתכן ועדיין כואב לי על כל החברים והמשפחה שלי שנמצאים במצב הזה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...