Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, MiniMiz3r כתב:

או לגור בערים אחרות בישראל, זו גם אופציה.

כמו מה? חיפה? ולנסוע 4 שעות ביום למרכז? ולהחזיק רכב שעלותו היא 100% יותר מאשר בהונג קונג, סינגפור, פריז, לונדון, ניו יורק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 34 דקות, garicho כתב:

עזוב, אתה לא רוצה לגור בבירת ההיפסטרים והרוחניקים הישראלית

זה לא ת"א?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, raiden כתב:

ולהחזיק רכב שעלותו היא 100% יותר מאשר בהונג קונג, סינגפור, פריז, לונדון, ניו יורק?

חבר פה נפלת. תבדוק כמה יעלה לך לקנות רכב בהונג קונג/סינגפור, כנראה שתקבל חלחלה.

יאללה חברה ננצל את שרשור הנדל"ן כדי לבדוק האם מישהו שגר בפריפריה יכול לעבוד בת"א.
ממענית לת"א. ממה שבדקתי האפשרות הכי טובה היא אוטו לרכבת חדרה, ומשם לת"א.
בהנחה שהחברה ממוקמת על קו רכבת ואני צריך להגיע למשרד 3 ימים בשבוע נשאלת השאלה האם הבן שלי יכיר אותי כשהוא יגיע לגיל 18?

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקש אולי אני יוכל להועיל לך קצת.

כמעט חודש נסעתי מנהריה לבית שמש כל יום (התחלתי עבודה חדשה ולקח עוד כמעט חודש עד שעברנו דירה לרמת גן),

הנסיעה ברכב מזעזעת ברמות קשות, נסיעה שללא פקקים אמורה לקחת 1:35 לכיוון לקחה בבוקר בסביבות ה2:10 ואחרי הצהריים בסביבות ה3:00.

אשתי עובדת בתל אביב ומהבית, נסיעה ברכבת מנהריה לתל אביב לוקחת היום סביב ה2:00, משם אוטובוס שלוקח לו 15 דקות בממוצע, תוסיף לזה זמני המתנה וכו'...

גם אם לצורך העניין עולים לרכבת בחוף הכרמל, ז"א נסיעה של שעה (בקירוב) מחיפה לתל אביב, עדיין צריך להגיע לתחנת הרכבת, צריך להגיע מתחנת הרכבת וכו'...

בקיצור, לא באמת אפשרי לאורך זמן.

ואגב, מההיכרות שלי השכר בתל אביב יותר גבוה מחיפה ויקנעם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מראש העין לת"א (נניח קריית עתידים) האופציות שלך הם:

1. אוטו / אוטובוס לתחנת רכבת קסם-ראש העין צפון, נסיעה של מינימום 15 דקות, אלא אם אתה גר בנצבא סיטי ואז זה 10 דקות, הזמנים האלה לא כוללים פקקים.

משם רכבת ישירה לת"א אוני'-מרכז הירידים ואז אוטובוס לקריית עתידים.

לעזריאלי זה רכבת ישירה לעזריאלי. לבורסה זה רכבת ישירה לת"א מרכז סבידור.

יש רכבת כזו אחת לשעה, א-ב-ל, אם נניח פספסת את הרכבת הזו, יש לך זכות לרכבת עם החלפה בהרצליה, לוקח לה רק 14 דקות יותר להגיע לאותה תחנה, הקאצ'? היא יוצאת דקה אחת אחרי הרכבת הישירה.

זה אומר שאם פספסת את הרכבת הישירה ב-2 דקות, אז יש לך להמתין עוד 58 דקות בלי אופציה אחרת.

2. אוטו לת"א (קריית עתידים) ייקח לך לא פחות משעה, וזה בתנאי שלא ממש פקוק, לבורסה זה כבר לא פחות משעה ורבע, ולעזריאלי לא פחות משעה וחצי.

3. אוטובוס לת"א, עם החלפה בפתח תקווה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, farkash7 כתב:

בבקשה, הונג קונג. לקחתי טויוטה קאמרי

https://www.toyota.com.hk/en/shopping-tools/price-list

325950 דולר הונק קונגי שהם - 134706 ש"ח

ובארץ https://www.toyota.co.il/new-cars/model-filter

214900

לא מצליח להאמין שיש אנשים שעדיין חיים בחלום פה בארץ. אולי יש דברים שהם יותר יקרים בחו"ל אבל אתה גם מקבל תמורה הולמת עבור המחיר ולא אוטובוס מפוצץ בהומלסים עם שקיות של בקבוקי קולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

תחכה למסילה המזרחית, בתקווה שתגיע לפני הפנסיה.

לפני שעה, farkash7 כתב:

יפה. הניחושים שלך פגעו, זה זה שמתחיל במ׳.

כן. חור תחת אין ספק. יש לו יתרונות אבל מבחינת נגישות… אאוץ׳

אפילו לחנות ליד הבית אני לא יכול כי הוא באמצע הפאקינג קיבוץ.

ספריאל המסילה המזרחית היחידה שאני רואה באופק היא של ״שואה פרק ב״.

התכוונתי לפנסיה שלך, לא שלי.

לפני שעה, rev-Match כתב:

קיים גם היום, 

הדירה שלי באזור ה112 מ"ר שטחי מחיה, בארנונה 156מ"ר (לובי ראשי, לובי קומתיים, חדרי מדרגות וכו').

התכוונתי להפך: בפרוספקט 125 מר, בטאבן 92.

לפני 55 דקות, raiden כתב:

כמו מה? חיפה? ולנסוע 4 שעות ביום למרכז? ולהחזיק רכב שעלותו היא 100% יותר מאשר בהונג קונג, סינגפור, פריז, לונדון, ניו יורק?

חתוך חצי. שעה בכל כיוון, כולל נסיעה בתוך חיפה.

לפני 45 דקות, farkash7 כתב:

יאללה חברה ננצל את שרשור הנדל"ן כדי לבדוק האם מישהו שגר בפריפריה יכול לעבוד בת"א.
ממענית לת"א. ממה שבדקתי האפשרות הכי טובה היא אוטו לרכבת חדרה, ומשם לת"א.
בהנחה שהחברה ממוקמת על קו רכבת ואני צריך להגיע למשרד 3 ימים בשבוע נשאלת השאלה האם הבן שלי יכיר אותי כשהוא יגיע לגיל 18?

הבכור שלי בדיוק בתנאים האלה. יוצא מחיפה אחרי שיעור ספינינג, חוזר ב-8 בערב. אבל חוץ מ-3 הימים האלה הוא גם 4 ימים בחיפה. מהמקום שהוא גר 15-20 דקות לחוף הכרמל, והנסיעה ברכבת מחיפה יותר ארוכה מאשר מחדרה, כך שנראה שהלו"ז דומה. מה שיקשה, כאשר יהיו ילדים, יהיה השעות המשוגעות של אשתו, שעובדת דווקא בפריפריה של חיפה, ובשבילה לעבוד משמרות אחה"צ ארוכות זו שגרה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

חתוך חצי. שעה בכל כיוון, כולל נסיעה בתוך חיפה.

אין סיכוי. מרמת גן לתל אביב לוקח לי חצי שעה ברכב בבוקר וקרוב ל40-50 דקות בערב. נסיעה בקו ישר ללא פקקים מתל אביב לחיפה לפי גוגל זה שעה ורבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תלוי בשעות וביעד הסופי. הנסיעה ברכבת זה בערך שעה אבל יש לך את האוטובוסים מהרכבת ליעד. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, garicho כתב:

זה המציאות בישראל 2021, ובהונג קונג, וסינגפור, ופריז, ולונדון, וניו יורק, וכ״ו… 

תעשה השוואה נכונה לפחות. אתה לא יכול להשוות "ישראל" ל "סינגפור פריז ולונדון". תשווה את תל אביב לאלו, ואת המדינה למדינה. בהשוואה הזו:

מגורים מחוץ לפריז (אפילו לא באיזה חור, די קרוב לעיר עצמה) זולים בהרבה ממגורים בחיפה. 

דירה לא רחוק מניו יורק תעלה לך הרבה יותר זול מדירה בנתניה

ובנוגע לערים עצמן? בהשוואה לונדון-תל אביב, יש סיכוי שתל אביב גבוהה יותר.

בהשוואה טוקיו-תל אביב, תל אביב יקרה יותר די משמעותית (בדקתי לעומק.)

הגיוני שמי שירצה לגור ב "מרכז העניינים" של עיר הבירה יצטרך לעשות ויתורים. בישראל מדובר על ויתורים די מרחיקי לכת בכל מקום אפשרי למעט חורים ללא אפשרויות תעסוקה (והזוי שבמדינה כזו קטנה יש "חורים", אבל זו תוצאה של תכנון תשתיות לקוי ותחבורה ציבורית פח...)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא לשכוח גם שבפריז ולונדון ושות' אתה לא מקורקע בסופ"ש וחייב רכב פרטי בשביל לצאת מהבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב רכב נקודה. בפריז, לונדון, טוקיו, סיאול, ועוד ערים מקבילות לת"א אתה יכול להגיע מכל פינה לכל פינה בתחב"צ בלי בעיה. גם בסופ"ש וגם בשאר השבוע.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את כל זה. ומסכים עם רוב מה שאתם אומרים.

הכוונה שלי בישראל זה "לגוש דן" - שזה המרכז הכלכלי של המדינה. המחירים שם דומים\יקרים למרכזים כלכליים של מדינות אחרות (או למדינות אי גמו הונג-קונג\סינגפור)

מה שקורה בפריפריה הרחוקה מבחינת מחירים זה אנומליה ישראלית טוטאלית. וחייתי 3 שנים בעיר עם תחבורה ציבורית טובה - ללא רכב - וזה היה תענוג.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Pika007 כתב:

דירה לא רחוק מניו יורק תעלה לך הרבה יותר זול מדירה בנתניה

הבית שלנו בניו-ג'רזי עלה פחות מ-450K$.  שמנו Downpayment עם עלויות סגירה של בסביבות $95K.

נשמע זול - אבל יש קאץ' מאוד רציני - בערך  $1000 דולר Property Tax (ארנונה) כל חודש לעיירה...  וזה עוד נחשב זול.

אז בסופו של דבר, אנחנו מוציאים בסביבות $2500 דולר (~8,000 ש"ח) בחודש עבור החזרי משכנתא ביחד עם מיסוי.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, tzahico כתב:

הבית שלנו בניו-ג'רזי עלה פחות מ-450K$.  שמנו Downpayment עם עלויות סגירה של בסביבות $95K.

נשמע זול - אבל יש קאץ' מאוד רציני - בערך  $1000 דולר Property Tax (ארנונה) כל חודש לעיירה...  וזה עוד נחשב זול.

אז בסופו של דבר, אנחנו מוציאים בסביבות $2500 דולר (~8,000 ש"ח) בחודש עבור החזרי משכנתא ביחד עם מיסוי.

אתה מבין שאתה מדבר על בית נכון? בית! במרחק נסיעה, לפי גוגל בלי לדעת כתובת מדוייקת, של כשעה וחצי מניו יורק.  ב8000 שח בארץ אתה תשכור דירה של 70מטר במגדלי גינדי עם עוד מאות משפחות עם מרפסות שפונות אחת לכיוון השניה. הא וכמובן לזה תוסיף ארנונה + דמי ועד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...