Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 28 דקות, farkash7 כתב:

זה מטומטם.

למה מטומטם?

הרשות המקומית קובעת את הארנונה, זה מס שאתה משלם עבור שירותים עירוניים. אם כבר, ארנונה צריכה להיות מחושבת לפי כמות הנפשות שגרות בנכס ולא לפי הגודל שלו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Blaz00r כתב:

לחשוב שמחירי הדיור יבריחו מפה את הוד רוממותם הקטר של המשק ה"הייטקיסטים" (למה רק אותם אגב?) זה חלומות באספמיה בדיוק באותה מידה שלחשוב שאנטישמיות ברחבי העולם תחזיר יהודים לארץ (טוב, טכנית, הרבה יהודים/ישראלים באמת ברחו חזרה לארץ בתקופת הקורונה...)

כי הייטק זה מקצוע גלובאלי, ופשוט לעבור איתו למדינות אחרות. להבדיל ממקצועות אחרים כמו רפואה, עריכת דין וכ״ו - בהם ספי הכניסה למקצוע במדינות אחרות הרבה יותר גבוהים (דורש בדרך כלל שפה מקצועית מאוד ייחודית, מעבר מבחני מדינה וכ״ו). 

ולגבי מעבר ברילוקיישן, אנחנו עברנו למרות שבידיוק קנינו דירה בישראל - בחור אבל עם רכבת. אחד מהשיקולים שלנו היה שעם משכורת הייטק בחו״ל נוכל לחסוך הרבה יותר. ואכן כך היה. מעבר לדירה בישראל (שעכשיו ממשיכה להיות מושכרת), בידיוק קנינו דירה נוספת פה. האמת, צריך רק 20% הון עצמי פה, והמחירים סבירים יותר (בערך 8-10 אלף שקל למטר בדירה בשכונה טובה בעיר עם תחבורה ציבורית טובה).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, MiniMiz3r כתב:

אתה לא תאמין אבל הבני ז*נות האלה גם משלמים 6.36 על ליטר בנזין, בדיוק כמו שכיר משכבת ביניים שגר בשכונת פח בחיפה! ממש לא הגיוני!

כשיקנו רכב בקרוב, כנראה אודי או מרצדס, המס על הרכב הזה יהיה הרבה יותר גבוה מהמס של ה c4 שלי. אפילו שיקבלו את אותם השירותים בכביש כמוני. אותו ההיגיון צריך להיות גם בדיור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רכב זה מותרות, דיור זה יותר בסיסי.

לא צריך לייקר את הדיור של אף אחד. אתה חושב שאם מטילים "מס עשירים" על דבר בסיסי כמו דיור על זה הולך אוטומטית לטובת דיור לעני? מה פתאום. מה שתקבל מזה יהיה שדיור לעניים ישאר יקר והדיור לעשירים יהפוך לטיפה יותר יקר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, SlowRide כתב:

למה מטומטם?

הרשות המקומית קובעת את הארנונה, זה מס שאתה משלם עבור שירותים עירוניים. אם כבר, ארנונה צריכה להיות מחושבת לפי כמות הנפשות שגרות בנכס ולא לפי הגודל שלו.

הבעיה שהארנונה למגורים לא מצליחה לכסות את ההוצאות שיש לעיריה עבור השירותים שהיא צריכה לספק לתושבים, מה שגורם לעיוות מטורף כי לעיריה אין אינטרס להגדיל את כמות התושבים שלה. זה כמובן גם אחד הגורמים התורמים לבעיית היצע הדירות בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, BarryG כתב:

הבעיה שהארנונה למגורים לא מצליחה לכסות את ההוצאות שיש לעיריה עבור השירותים שהיא צריכה לספק לתושבים

בעיה בפני עצמה, למה זה ככה?!

מתי מישהו יתחיל לבדוק את ההצעות שמגישים לעיריות במכרזים שלה?

סתם דוגמא, רוצים להעביר צינור מגישים הצעות , הנמוכה ביותר 80 אלף , מישהו בודק למה? כמה עולה צינור? שעת מחפרון? שעות עובדים? אספלט וכו'

אני מבין שמי שצריך לאשר את ההצעה מעניין לו את הקצוץ זה לא כסף שלו.

בסוף אנחנו התושבים מקבלים שירותים ברמה ירודה כי אין כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, MiniMiz3r כתב:

יש הייטק גם בצפון ובדרום, אתם יודעים...

1.5 מיליון קונים לכם היום דירת 4 חדרים חדשה ביקנעם, שזה 35 דקות נסיעה ממת"מ.

אז אתה מציע שכל עובדי ההייטק מתחת לגיל 35 יעברו ליקנעם?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז... כל עובדי ההייטק מתחת לגיל 35...

יש מספיק מקום ביקנעם לכולנו?

החצופים האלה שמתלוננים כי עשו להם את הדרך לדירה פי 5 יותר קשה מאשר מי שנולד 3 שנים לפניהם. ממש חוצפה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז אתה מציע שכל עובדי ההייטק מתחת לגיל 35 יעברו ליקנעם?

אני מציע שעובדי ההייטק יזכרו שהם אנשים כמו מורים, סוכני ביטוח, עו"ד, חשמלאים וכו'.

לא חייבים כבר בגיל 30 להגיע דירה 5 חדרים חדשה מקבלן בתל אביב.

יתחילו עם דירה קטנה יותר/ישנה יותר/פריפריה יותר ותוך כמה שנים יצליחו להגיע לדירה הנחשקת 

אני מסכים שיש בעיה של מחירים גבוהים בארץ 

אבל זה נובע בגלל שלאנשים יש יכולת לקנות.

רוב האנשים לא משקיעים, אלא זוגות שהצליחו בעמל כפיים שלהם (או של ההורים שלהם) לחסוך מספיק כסף ולקנות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מדבר על דירת 5 חדרים חדשה מקבלן בתל אביב?

ההגזמות סתם מגחיכות את הטענות שלך.

אני שואל שוב - אם זוג בעשירון העליון צריך לחסוך שנים כדי לקנות דירת 4 חדרים ביקנעם, מאיפה צריכים להתחיל זוג בעשירון 7?

בינינו רוב האנשים הם משפרי דיור, שהשיפור העיקרי שלהם הוא שהם קנו לפני 10 שנים ומחיר המכירה שלהם הוא פי 2 ממחיר הקנייה.

השאלה על חשבון מי בא השיפור הזה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 2

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

בינינו רוב האנשים הם משפרי דיור, שהשיפור העיקרי שלהם הוא שהם קנו לפני 10 שנים ומחיר המכירה שלהם הוא פי 2 ממחיר הקנייה.

ומי קונה את הדירה שממנה הם משתפרים?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

השאלה על חשבון מי בא השיפור הזה.

כאן נמצאת התשובה.

עכשיו בוא נעשה חשבון, קנית דירה במיליון וחצי שקל, שילמת 10 שנים משכנתא, מכרת אותה ב-3 מיליון שקל.

למשך כמה Cycles דבר כזה יכול להתקיים? לא רחוק היום שבו זה שאמור לקנות מהמשתפר, יעבור לחו"ל אם יכול, או לא יקנה אם לא יכול.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלת חוב במיטבה
יש כאן דור שלא הרגיש מיתון, וחולב את ההורים שלו עד תום, ועדיין לוקח משכנתאות של מעל ל60 אחוז מערך הדירה במקרה הטוב

• רעיון טוב! 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...