Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

לפני שעה, SlowRide כתב:

אתה מציג את זה כאילו זה סיפור פשוט של כן ולא. רוב האנשים לא רוצים לחיות בסביבה מזוהמת ומגעילה אבל לרובם גם לא בא לגור בבקתות מצמיגים ובקבוקים ממוחזרים, להשתמש בחשמל רק בזמן חירום ולגדל עגבניות אורגניות בגינות שיתופיות למחייתם.

לא הבנתי איך הגענו מרצון להקטין את פליטת המזהמים למחייה בבקתות מצמיגים ממוחזרים? רוב האנשים, למעט פאנטים גמורים, לא מוכנים לפגוע קיצונית באיכות החיים שלהם בשביל "להציל" את כדור הארץ. אני לדוגמא לא אעבור למכונית חשמלית עד שאוכל להפעיל אותה בנוחות וקלות כמו רכב עם מנוע בעירה פנימי. אבל מה רע ברצון לדחוף חברות להשקיע יותר R&D בהקטנת פליטת מזהמים כדי שנחייה בסביבה נקייה יותר בשנת 2040 במקום בשנת 2080? 

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.4.2021 בשעה 20:02, tzahico כתב:

לא משנה שהמשבר בגבול הדרומי שובר שיאים, המחנות מעצר מלאים עד אפס מקום עם מהגרים בלתי חוקיים שמספרים סיפורי זוועה על מברחים חיות אדם

https://www.themarker.com/wallstreet/.premium-1.9741252

חה! 

Trump: The Art of the Deal עלק. 

יותר כמו Art של לגרום לאנשים לחשוב שאני עובד מאוד מאוד קשה בזמן שרוב היום אני אוכל צ'יזבורגרים וכותב טוויטים. פייק ניוז! ביי! 

בקיצור עוד מורשת שלו נזרקה לפח האשפה של ההיסטוריה. 

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, MiniMiz3r כתב:

צודק, טעות שלי.

אתה מתכוון ל-BLM שנוצר בתקופת אובמה, ושטראמפ לא עשה דבר כדי לעצור, נכון?

נשיא ארהב צריך לעצור תנועה פוליטית? 

לפני 3 שעות, TheAvatar כתב:

אין קשר אם אתה מאמין בשינוי אקלים או לא. להתנגד להקטנת פליטת גזי חממה זה כמו להתנגד לאסלה נקייה בבית. 

בניגוד למצב האסלה, שזה דבר מדיד ופשוט, לגבי ההשלכות של גזי חממה, יש מודלים שונים והשלכות כלכליות, פוליטיות וחברתיות מרחיקות לכת, כשמעורבים בהם אינטרסים שונים מכל הסוגים הנל. 

שימוש או אי שימוש במקור אנרגיה זו לא פשוט, ואתה באמת לא מבין בזה כלום

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.4.2021 בשעה 23:53, falou כתב:

אני מאמין בשינוי אקלים עוד מהניינטיז, אבל לא זה ולא המשיח הגיעו.

ברצינות, אין ״אמונה״ בשינויי אקלים. זה עניין של תיאוריות מדעיות ומודלים תיאורטיים, וזה לא עניין דיכוטומי.

מה אתה שח, זה פה ובכל הכוח' ברמה שכבר ניתן להרגיש אישית, לא רק לקרוא על זה בעיתון. על הדרך, אני מקווה שאתה לא מהאנשים שמערבבים את המילה "תיאוריה" עם סברה/השערה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, MiniMiz3r כתב:

רק את המהומות שלהם.

לרשות הנשיא עומד רק הצבא. רצית שיכניס כוח צבאי למדינות השונות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, falou כתב:

לרשות הנשיא עומד רק הצבא. רצית שיכניס כוח צבאי למדינות השונות? 

לא יודע. תשאל את מי שטען שביידן לא מטפל במהומות של ה-BLM בעמוד הקודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Pika007 כתב:

מה אתה שח, זה פה ובכל הכוח' ברמה שכבר ניתן להרגיש אישית, לא רק לקרוא על זה בעיתון. על הדרך, אני מקווה שאתה לא מהאנשים שמערבבים את המילה "תיאוריה" עם סברה/השערה.

זה פה בכל הכוח עוד מימי אל גור, שנתן לנו 10 שנים לפני 20 שנה. אני לא יודע ממתי אתה חי, אבל אני עוד זוכר את מצב החירום שלפני אל גור

רק מה עושים עם זה, לא כ"כ ברור,כי זו סוגייה יותר מורכבת ממה שקריאה של כתבה בטמקא יכולה להסביר

ההה הסבר מדעי על מצב החירום, מלפני 30 שנה

Just now, MiniMiz3r כתב:

לא יודע. תשאל את מי שטען שביידן לא מטפל במהומות של ה-BLM בעמוד הקודם.

למה אני צריך לענות על דברים של מישהו אחר. תנועות גזעניות הן חוקיות בארהב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, falou כתב:

זה פה בכל הכוח עוד מימי אל גור, שנתן לנו 10 שנים לפני 20 שנה. אני לא יודע ממתי אתה חי, אבל אני עוד זוכר את מצב החירום שלפני אל גור

שיש לך תקלה במנוע אתה מבקר אצל הירקן או אצל מניקוריסטית בשביל לתקן אותה? לא, אתה הולך למוסך.

אז למה לעזאזל אתה מקשיב לפוליטיקאי בענייני מדע?

יש שפע מידע שזמין גם בחינם, מוזמן לברור:

https://scholar.google.co.il/scholar?hl=en&as_sdt=0%2C5&as_vis=1&q=climate+change+&btnG=

ונקודת התחלה טובה:

https://www.pnas.org/content/116/49/24390

עכשיו בנוגע למודגש- אני חייב להבין, שאנשים מדברים על הערכות עד למתי שיהיה "מאוחר מדי", מה אתה חושב שלמעשה יקרה? זה לא שיש שעון שברגע שהוא מראה 0 יפערו בורות אש באדמה וכולנו ניכחד. המטרה היא להימנע מאפקט runaway, כזה שלאחר מכן אין דרך לעצור גם אם נצמצם את הפליטות שלנו ל 0. גם פה, זה לא שיש נקודה ידועה ספציפית אחת שמוגדרת היטב, אלא טווח. אבל זה שלא ניתן לראות את הטווח הזה פיזית, לא אומר שהוא לא קיים.

מה עושים עם זה? מצמצמים פליטות עד כמה שאפשר, בין אם ברמה האישית ובין אם ברמה המערכתית. בסופו של דבר כמעט הכל מתנקז לשם.  מטרת העל מאוד פשוטה ומוגדרת, דרכי ההגעה אליה- זה כבר סיפור אחר ומסובך בהרבה.

ובנוגע לשיר-

וואו, סרקזם, זהו, זה 100% אומר שאתה צודק. 🙄

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא טוען שומדבר מלבד זה שכבר שלושים שנה אומרים פוליטיקאים, שהם מקבלים את ההחלטות, שיש לנו עוד עשר שנים גג. 

בניגוד לסוגיית העופרת בדלק (ממליץ ללמוד אותה, כקייס סטדי מרתק) סוגיית האקלים פחות חד משמעית. לכן, אני לא טוען כלום, כי אני לא יודע מי יותר מבין בזה, טראמפ או ביידן, בייחוד שכל כך הרבה קבוצות אינטרסים בוחשות בקדירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה החיסרון של להתעסק בפליטות שלנו וההתחממות?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, TheAvatar כתב:

בקיצור עוד מורשת שלו נזרקה לפח האשפה של ההיסטוריה. 

מילא תביא לינק ישיר לכתבה המדוברת

https://www.texasmonthly.com/news-politics/trump-border-wall-ladders/

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, falou כתב:

כי אני לא יודע מי יותר מבין בזה, טראמפ או ביידן, בייחוד שכל כך הרבה קבוצות אינטרסים בוחשות בקדירה

אילו רק היה קונצנזוס בינלאומי בקהילה המדעית בכל העולם... כנראה שבינתיים אנחנו בישראל נצטרך לבחור אם להאמין לפוליטיקאי אמריקאי בשם דונלד טראמפ או לפוליטיקאי אמריקאי בשם ג'ו ביידן בסוגיה המדעית המובהקת הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שיש מישהו שמתנגד לרעיון של שינוי אקלים, האקלים משתנים כל הזמן. 

השאלה היא עד כמה פעילות האדם משפיעה על שינוי האקלים.

זו שאלה שקשה לענות עליה, כי האקלים משתנה כבר (<הכנס בחירתך>) שנים אבל בני אדם מודדים נתונים הרבה הרבה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

בניגוד לסוגיית העופרת בדלק (ממליץ ללמוד אותה, כקייס סטדי מרתק) סוגיית האקלים פחות חד משמעית.

אתה צודק כמובן. אין אקדח מעשן כמו במקרה ההוא, אבל יש קונצנזוס על דבר אחד, אירוע ההכחדה הכי גדול שהתרחש על הכוכב הזה וידוע למדע לא היה בגלל אסטרואיד, אלה בגלל גזים...
אז אולי זה לא בגללנו, אבל בטח לא יזיק אם נפליץ פחות מהזבל הזה לאוויר נכון?

לגבי ביידן אני לא יודע אם הוא יותר טוב לישראל, אבל מסתמן שהוא יותר טוב לארה"ב.
עושה רושם שביידן שבילה כול כך הרבה זמן בפוליטיקה האמריקאית וראה כל כך הרבה נשיאים עושים כל כך הרבה טעויות, מנסה לתקן את כולן.
שלל החלטות ותוכניות שלכולן מכנה משותף אחד, מהפכניות ונוגדות אינטרסים של אינספור גורמים וגופים עתירי כוח.

הנה רק היום הוא תיקן עוול של עשרות שנים...

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...