Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

בכנות (ובוא, אני לא מחובבי ביבי ואתה יודע את זה) - האשם במקרה הזה הוא יותר אצל אובמה מאשר אצל ביבי.

ביבי שיחק במסגרת מגרש שרחוק מלהיות טוב בשבילו או בשבילנו, אבל הוא לא בחר בזה.

ביבי הלך על כל הקופה.

גם כשהלך נגד אובמה וגם כשמיצב את עצמו כחבר הכי טוב של טראמפ.

אני באמת מאמין לביבי (ואפילו קצת מסכים איתו) שחשב שאירן גרעינית זה יהרג ובל יעבור, גם אם זה אומר ללכת ראש בראש, נגד נשיא מכהן.

אני גם מאמין לו שמבחינתו, היה דחוף "לנצל" את טראמפ כמה שיותר, ולקבוע עובדות בשטח, מבחינת הכרה אמריקאית בירושלים כבירה, רמת הגולן, הסכמי שלום וכו..

אני מקווה שזה באמת היה שווה את זה, שעכשיו אנחנו מקבלים כזה יחס צונן.

אני גם מקווה שמבחינת האמריקאים, היחס הזה הוא כלפי ביבי ולא כלפי ישראל, כך שאם איכשהו ביבי לא יהיה רוה"מ אחרי הבחירות הקרובות, היחס ישתנה לטובה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

ביבי הלך על כל הקופה.

גם כשהלך נגד אובמה וגם כשמיצב את עצמו כחבר הכי טוב של טראמפ.

בנושא הראשון - זה מחוסר ברירה, אני לגמרי לא בטוח שלקבל יריקות מאובמה וללקק לו את הרגליים זה אלטרנטיבה שפויה יותר.

לגבי טראמפ - כן, אבל שים לב שגם אז הוא שמר על דיפלומטיות יחסית גם ממש לפני הבחירות כשטראמפ קרא לו Sleepy joe בשיחה ושאל אותו אם הוא היה משיג הסכמים כמוהו.

והתשובה כמובן ברורה, ביידן בחיים לא היה משיג הסכמים כאלה, אבל ביבי עדיין לא אמר את הברור מאליו מתוך דיפלומטיות.

ומצד שני זה לגמרי מעט מדי מאוחר מדי.

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

אני באמת מאמין לביבי (ואפילו קצת מסכים איתו) שחשב שאירן גרעינית זה יהרג ובל יעבור, גם אם זה אומר ללכת ראש בראש, נגד נשיא מכהן.

אני גם מאמין לו שמבחינתו, היה דחוף "לנצל" את טראמפ כמה שיותר, ולקבוע עובדות בשטח, מבחינת הכרה אמריקאית בירושלים כבירה, רמת הגולן, הסכמי שלום וכו..

ובנושא הזה יש גם תמימות דעים בקרב בכירי הצבא, שב"כ ומוסד, הויכוח הוא רק על הדרך הכי טובה להתמודד מול האיום הזה.

לפני 7 דקות, פינדר כתב:

אני מקווה שזה באמת היה שווה את זה, שעכשיו אנחנו מקבלים כזה יחס צונן.

להערכתי לא, שהרי אובמה נבחר בזמנו תחת דגל שהוא פרו ישראלי, ומיד לאחר הבחירה הפנה כתף קרה במהלך מחושב מאוד.

במקרה הזה ישראל הייתה הקורבן על המזבח של שיפור היחסים עם האיסלאם וציר איראן.

וכיוון שביידן מגיע מאותה פוזיציה בדיוק, זה לא פחות מחושב, לכל היותר שוני בטקטיקה ולא באסטרטגיה.

הרי לא לביידן ולא לאובמה אין מטרה כזו של לדרדר את היחסים עם ישראל, זה כלי, אמצעי, וככזה כל עוד המטרה לא השתנתה (והיא לא השתנתה, שיפור יחסים עם איראן, העולם המוסלמי, ריצוי השמאל הפרוגרסיבי בארה"ב וכו') - ישראל תמשיך לשלם את המחיר.

לפני 7 דקות, פינדר כתב:

אני גם מקווה שמבחינת האמריקאים, היחס הזה הוא כלפי ביבי ולא כלפי ישראל, כך שאם איכשהו ביבי לא יהיה רוה"מ אחרי הבחירות הקרובות, היחס ישתנה לטובה.

זה לא מבחינת האמריקאים, זה מבחינת אלקטורט מאוד מסוים של הדמוקרטים. וזה לא נגד ביבי, זה גם לא נגד ישראל, זה בעד יחסים עם איראן, עסקה גרעינית, ריצוי הפרוגרסיבים וכו', שישראל היא בסה"כ אמצעי להשיג את זה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

במקרה הזה ישראל הייתה הקורבן על המזבח של שיפור היחסים עם האיסלאם וציר איראן. [...] הרי לא לביידן ולא לאובמה אין מטרה כזו של לדרדר את היחסים עם ישראל, זה כלי, אמצעי, וככזה כל עוד המטרה לא השתנתה (והיא לא השתנתה, שיפור יחסים עם איראן, העולם המוסלמי).

איך איראן היא חלק מה"עולם המוסלמי"?

איך התקרבות ל"עולם המוסלמי" היא אנטי-ישראלית?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, חן ג. כתב:

איך איראן היא חלק מה"עולם המוסלמי"?

איראן היא המובילה של הציר השיעי בעולם המוסלמי למשל?

היא (כמו טורקיה) מדינות איסלאמיות, אך לא ערביות.

אבל אתה ידעת את זה כבר, סתם קפצת כי חשבת שכתבתי שם "העולם הערבי", ואיראן אכן מוסלמית, אך לא ערביה.

לפני 14 דקות, חן ג. כתב:

איך התקרבות ל"עולם המוסלמי" היא אנטי-ישראלית?

אם תשאל את איראן - זו "הוכחת כוונות".

אין זה אומר שכל התקרבות לעולם המוסלמי משמעו אנטי ישראליות, אלא שזה כלי אחד אפשרי לבצע התקרבות כזו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איראן היא מדינה שיעית, ואין בינה לבין נסיון אמריקני להתקרב ל"עולם המוסלמי" דבר וחצי דבר.

התקרבות אמריקנית לעולם המֻסלִמי (שהוא סֻני ברובו המוחלט) אינה עומדת בניגוד לשום אינטרס ישראלי. היא כן עומדת בניגוד לכל אינטרס איראני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, hwgeek כתב:

אני מהמר שקמילה האריס, ניקי היילי, ואיוונקה טראמפ יהיו כניראה המתמודדות העיקריות ב2024.

לדון-ג'וניור יש תוכניות לרוץ, או לפחות זה מה שגרושתו מספרת לחברותיה.  הגיוני, לפי הסרטונים שהוא מעלה לטלגרם כל יום.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו טענה מופרכת מהיסוד, שהרי עוד לפני אובמה יחסי ארה"ב-סונים (סעודיה, מדינות המפרץ, מצרים של מובראק) היו טובים.

המטרה הייתה לשפר את היחסים עם הציר השיעי, ובדרך הקריבו בין היתר את היחסים עם מדינת ישראל, סעודיה, המפרציות ועוד.

התקרבות אמריקנית לציר הסוני-מתון (של מצרים-סעודיה-מפרציות) לא בניגוד לאינטרס ישראלי, התקרבות לציר השיעי-סוני קיצוני בהחלט בניגוד לאינטרס ישראלי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, tzahico כתב:

לדון-ג'וניור יש תוכניות לרוץ, או לפחות זה מה שגרושתו מספרת לחברותיה.  הגיוני, לפי הסרטונים שהוא מעלה לטלגרם כל יום.

לדון ג'וניור ולאיונקה אין את הכריזמה של אבא שלהם. יש לי שתי מילים למי שחושב שפופלריות עוברת במשפחה: הילרי קלינטון. כמו שזה נראה היום, בבחירות של 2024 קמלה האריס תתמודד מול ניקי היילי.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

המטרה הייתה לשפר את היחסים עם הציר השיעי, ובדרך הקריבו בין היתר את היחסים עם מדינת ישראל, סעודיה, המפרציות ועוד.

ארצות הברית מעולם לא ניסתה לשפר יחסים עם הציר השיעי: היא ניסתה לפתור את הסכסוך בינו לבין העולם הסני בדרכים דיפלומטיות.

אפשר להעמיד המון טענות נוקבות (מאוד) כנגד דרך הפעולה הזו, אבל בוא לא נדמיין שארצות הברית הפנתה עורף לישראל, למצרים ולמדינות המפרץ (קרי: לכסף של מדינות המפרץ) כי היא רצתה להיות BFF של איראן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, m3x7r3m3 כתב:

והתשובה כמובן ברורה, ביידן בחיים לא היה משיג הסכמים כאלה, אבל ביבי עדיין לא אמר את הברור מאליו מתוך דיפלומטיות.

לא, היא לא ברורה. בכלל כול התיאטרון שטראמפ הקים עם ההסכמים והיכולת (או החוסר יכולת) שלו להגיע להסכמים טובים - עלוב.

The art of the deal - בתחת שלי. כמו גם "שלום מתוך עוצמה" ב-ס-ד-ר

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, חן ג. כתב:

ארצות הברית מעולם לא ניסתה לשפר יחסים עם הציר השיעי: היא ניסתה לפתור את הסכסוך בינו לבין העולם הסני בדרכים דיפלומטיות.

*אהמ* אובמה *אהמ*

והרי ברור שבשביל לפתור את הסכסוך בין הציר הסוני המתון לאיסלאמיסטי-שיעי איראן צריכה תוכנית שמאשרת לה לעשות העשרת אורניום ולהחזיק בצנטריפוגות, אותה אחת שהסתירה וממשיכה להסתיר אתרים גרעיניים עד שהם נחשפים, ומגבילה באופן אנוש את הפקחים הבינלאומיים כדי שחלילה לא יגלו את האמת.

זה שקר שמפתיע אותי שאתה מאמין לו, או שאתה לא באמת מאמין לו.

לפני 20 דקות, חן ג. כתב:

אפשר להעמיד המון טענות נוקבות (מאוד) כנגד דרך הפעולה הזו, אבל בוא לא נדמיין שארצות הברית הפנתה עורף לישראל, למצרים ולמדינות המפרץ (קרי: לכסף של מדינות המפרץ) כי היא רצתה להיות BFF של איראן...

זה לגמרי לא BFF, זה גם לא החלפה (או הפניית עורף, אני קראתי לזה כתף קרה) של הציר הסוני-ישראלי בציר האיסלאמיסטי-שיעי אלא העלאת המעמד של הציר האיסלאמיסטי-שיעי ביחסי החוץ של ארה"ב, ולצורך כך אחד הכלים היה הורדת המעמד של הציר הסוני-ישראלי.

לפני 9 דקות, David32 כתב:

לא, היא לא ברורה. בכלל כול התיאטרון שטראמפ הקים עם ההסכמים והיכולת (או החוסר יכולת) שלו להגיע להסכמים טובים - עלוב.

The art of the deal - בתחת שלי. כמו גם "שלום מתוך עוצמה" ב-ס-ד-ר

ההסכמים הללו הם לא עניין בהכרח של יכולת, אלא של רצון, לביידן (ולמפלגה הדמוקרטית ככלל) אין ולא היה רצון להסכמים כאלה, אלא אך ורק בתוך מסגרת אחרת - של הסכמים עם הפלשתינים. ולכן ההסכמים הללו לא יכלו להתקיים תחת ממשל ביידן או כל ממשל דמוקרטי מהעשורים האחרונים.

להערכתי, לפלשתינים היה חלק מאוד גדול בזה, הם ניסו לחרבן על טראמפ, שבתגובה החליט לא לספור אותם, ועשה הסכמים שכאילו מיועדים להיות הפרס לישראל על הסכם עם הפלשתינים - בלי ההסכם עם הפלשתינים.

אם הם לא היו מחרבנים על טראמפ, להערכתי לא היינו רואים את ההסכמים הללו מתממשים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלמרות הטענות על כך שההסכם עם האמירויות (ועם מדינות ערביות אחרות בהמשך) הוא שלום "חרטא" (כי "שלום עושים עם אוייבים") או חסר תועלת, יש להסכם הזה מספר משמעויות חשובות.

ראשית (ואולי בעיקר), זה מוכיח שהסכם/הסדר עם מדינות ערב אפשרי גם בלי הסכם שלום עם הפלשתינים, ושהסוגיה הפלשתינית היא לא הדבר הכי "חם" או חשוב כרגע (או בכלל).

זאת בניגוד גמור להצהרות של ממשל אובמה (למשל ההצהרה של ג'ון קרי, שהסביר שללא פתרון הסוגיה הפלשתינית לא יכול להיות שום הסכם עם מדינות ערב) או של "מומחים" אחרים.

שנית, יש כאן עניין של הצהרה - מדינות ערב מוכנות להכיר בישראל, באופן רשמי, לעשות עסקים, ועוד ועוד.

אני עוקב אחר ההתפתחויות בלינקדאין לאחרונה, וכמות המסרים החיוביים מאנשי עסקים באמירויות כלפי ישראל היא עצומה, החל מכל נושא שיתוף הפעולה הטכנולוגי/עסקי ועד לנושאים יותר פוליטיים, כמו התבטאויות נגד אנשי שמאל קיצוני בארה"ב (אשכרה אנשי עסקים מדובאי מתבטאים באופן פומבי כנגד אילהן עומאר).

לא זכורה לי כזאת תמיכה בישראל מהשכנים שלנו, שעם חלקם יש לנו "שלום" ארוך שנים.

שלישית, יש להסכם השפעות כלכליות וחברתיות חיוביות, גם על האזרח הקטן (כניסת חברות תעופה של האמירויות, אפשרות לבקר במדינה חדשה ועוד ועד) וגם על חברות (שיתופי פעולה בתחומי מכשור רפואי, אנרגיה מתחדשת, חקלאות ועוד ועוד).

בקיצור, כל הכבוד לטראמפ, על זה לפחות.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, gadik6 כתב:

ראשית (ואולי בעיקר), זה מוכיח שהסכם/הסדר עם מדינות ערב אפשרי גם בלי הסכם שלום עם הפלשתינים, ושהסוגיה הפלשתינית היא לא הדבר הכי "חם" או חשוב כרגע (או בכלל).

זאת בניגוד גמור להצהרות של ממשל אובמה (למשל ההצהרה של ג'ון קרי, שהסביר שללא פתרון הסוגיה הפלשתינית לא יכול להיות שום הסכם עם מדינות ערב) או של "מומחים" אחרים.

זה בדיוק מה שכתבתי במילים אחרות לדוד:

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

ההסכמים הללו הם לא עניין בהכרח של יכולת, אלא של רצון, לביידן (ולמפלגה הדמוקרטית ככלל) אין ולא היה רצון להסכמים כאלה, אלא אך ורק בתוך מסגרת אחרת - של הסכמים עם הפלשתינים. ולכן ההסכמים הללו לא יכלו להתקיים תחת ממשל ביידן או כל ממשל דמוקרטי מהעשורים האחרונים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, gadik6 כתב:

בקיצור, כל הכבוד לטראמפ, על זה לפחות.

הסכמי שלום בין האמירויות לישראל יש קודם כל בזכות האמירויות ובזכות ישראל.

לפני 50 דקות, gadik6 כתב:

זה נכון. אבל עדיין, הגעה להסדר עם הפלסטינים תשפר את מעמדה האזורי של ישראל, גם בעיניהן של מדינות שיש לישראל כבר שלום איתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן לא פומבי - היה שלום כזה גם לפני טראמפ

באופן פומבי - זה הצריך בהכרח גב אמריקאי למהלך כזה.

גב שלא היה קיים ולא יכל להתקיים בממשל דמוקרטי, למעשה גם לא יכל להתקיים בממשל רפובליקני אחר ככל הנראה.

לפני 8 דקות, חן ג. כתב:

זה נכון. אבל עדיין, הגעה להסדר עם הפלסטינים תשפר את מעמדה האזורי של ישראל, גם בעיניהן של מדינות שיש לישראל כבר שלום איתן.

במה לעזאזל הסדר כזה ישפר את המעמד של ישראל? אם כבר הוא יחרבן אותו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...