Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

החוזה של טוויטר אינו יכול להיות מנוגד לחוק.

ולכן אין לי בעיה עקרונית (ואני גם לא נרעש) מחסימת טראמפ, כן יש לי בעיה עם האכיפה הבררנית.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חוזה שאומר שאפשר למחוק מתי שרוצים את מי שרוצים הוא לא חוקי? אאל"ט גם באתר פה יש חוק שלמערכת יש זכות למחוק מה שנראה לה לא מתאים.

אחרי הכל מדובר בסה"כ בפלטפורמה חינמית שאנשים משתפים בה brainfarts וברור שתהיה פה אכיפה בררנית כשרוח הדברים לא תבוא בטוב לבעל הפלטפורמה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ונשמע לך הגיוני לחסום נניח את טראמפ על משהו שעשה גם ישראל ישראלי, אבל לא לחסום את ישראל ישראלי?

עזוב את זה שעצם הציפייה מטראמפ (עם מה שידוע על טראמפ) שיכתוב רק דברים מבוססים היטב (אסור נרטיבים! שהרי הנרטיב שלו הוא שהיו זיופים וגנבו את הבחירות), אבל מלברון ג'יימס לא, הוא מותר שיהיה לו נרטיב גם אם המציאות לא תומכת בנרטיב הזה, היא בעצמה כשל לוגי.

תקים רשת חברתית משלך ותחסום את מי שאתה רוצה. 

פייסבוק אמורה להיות דמוקרטית? 

ובצורה מכלילה יותר, מה מציעים כל "אבירי חופש הביטוי" עכשיו? 

1. לתת לכל אחד לפרסם מה שהוא רוצה בטוויטר, פייסבוק וכו' - עולם שטוח, מתנגדי חיסונים, והורדת גיל ההסכמה ל 8. הרי אם יש חופש ביטוי אז עד הסוף!
מה משנות העובדות? מספיק שאני מאמין בזה כדי שאני אוכל לדרוש שכולם יפרסמו את זה (כלומר PC פר סה). 

2. בואו נפעיל גוף שיפקח איזה פוסט משאירים ואיזה פוסט מורידים - קוראים לזה משטרת מחשבות. 

למעשה זה כשל לוגי הופכי ל"מה שמותר ליופיטר אסור לשור", שהוא בפני עצמו לא כשל לוגי, אבל בדמוקרטיה הוא בהחלט כשל לוגי. כזה שמתבטא באיסור על אכיפה בררנית.

לא יודע, אולי בגלל הקרניים על הראש? אולי בגלל הטיפוס על החומות? אולי בגלל ההתיישבות על הכיסא של נבחר הציבור? (וזה לא משנה מה דעתי או דעתו על אותו נבחר ציבור)

לא חסר, וכמובן שהם כנראה לא מייצגים את בוחרי טראמפ ככלל, אבל הם ספציפית מצטיירים בעיניי כליצנים.

שמע, כמה מהליצנים האלו הרגו שוטר. כמה ליצנים אחרים הכינו מטעני צינור וחומרי נפץ. 

אז בגלל שהוא שם קרניים על הראש או גנב את הפודיום בצורה פוטגנית הם רק ליצנים? 

לא האקט של חסימת טראמפ (שהוא כאמור לא מעניין אותי יותר מדי) אלא האכיפה הבררנית.

באותה מידה היא יכלה להתבטא (ומתבטאת) בדרכים אחרות.

אני גם לא חושב שטוויטר היא המחלה, אלא סימפטום אחד נוסף.

ההתראה לפני חסימה של "פרלור" למשל מהחנות של אפל היא עוד סימפטום, גם ההורדה מגוגל פליי סטור עוד סימפטום.

אני לא חושב שטוויטר עומדת מאחורי כל זה.

אז את מציע שיהיה איזה גוף שמחליט מתי זה בררני ומתי לא? או שכולם יפרסמו חופשי כל מה שבא להם? 

• אהבתי 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

חוזה שאומר שאפשר למחוק מתי שרוצים את מי שרוצים הוא לא חוקי? אאל"ט גם באתר פה יש חוק שלמערכת יש זכות למחוק מה שנראה לה לא מתאים.

אחרי הכל מדובר בסה"כ ברשת חברתית חינמית שאנשים משתפים בה brainfarts.

זה לא כמו האתר הזה. תקרא מה שעופר כתב קודם.

הם טוענים שהם רק פלטפורמה, ולכן לא אחראים משפטית למידע (בניגוד לקארספורום), וזה מציב איתו הגבלות מהצד השני, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

* אם הם לא היו טוענים את טענת הפלטפורמה היו להם בעיות הרבה יותר קשות עם DHS וברמת וודאות דיי גבוהה עובדים בכירים בטוויטר ופייסבוק היו בכלא. תזכור שיש שם גם גופים שמוכרים בארה"ב כארגוני טרור. לא בכאילו ולא בנדמה לי.

לפני 2 דקות, SurfHigh כתב:

פייסבוק אמורה להיות דמוקרטית? 

ובצורה מכלילה יותר, מה מציעים כל "אבירי חופש הביטוי" עכשיו? 

1. לתת לכל אחד לפרסם מה שהוא רוצה בטוויטר, פייסבוק וכו' - עולם שטוח, מתנגדי חיסונים, והורדת גיל ההסכמה ל 8. הרי אם יש חופש ביטוי אז עד הסוף!
מה משנות העובדות? מספיק שאני מאמין בזה כדי שאני אוכל לדרוש שכולם יפרסמו את זה (כלומר PC פר סה). 

2. בואו נפעיל גוף שיפקח איזה פוסט משאירים ואיזה פוסט מורידים - קוראים לזה משטרת מחשבות. 

אם פייסבוק היא פלטפורמה היא צריכה לעמוד בחוקים (במיוחד סביב חופש הביטוי ואכיפה בררנית), אם היא לא אז היא לא חייבת. אין לזה קשר לדמוקרטית במקרה שלה.

שכחת את 3 - שפייסבוק תהיה אחראית לתוכן שמתפרסם בה. בדיוק כמו קארספורום וכל אתר אחר.

שתחסום את טראמפ (כאמור לא מתרגש מזה), אבל שישפטו את המודרייטורי תוכן שלה על כך שלא חסמו את נסראללה.

לפני 5 דקות, SurfHigh כתב:

שמע, כמה מהליצנים האלו הרגו שוטר. כמה ליצנים אחרים הכינו מטעני צינור וחומרי נפץ. 

אז בגלל שהוא שם קרניים על הראש או גנב את הפודיום בצורה פוטגנית הם רק ליצנים? 

וכמה ליצנים אחרים הרגו במחאות ה-BLM הרבה אנשים אחרים, זה הופך אותם לפחות ליצנים?

אז יש שם גם אחד שהוא Killer Clown, מקרה פרטי של ליצן.

הליצנות שלהם נובעת מכך שהם רצו להסתער על הקפיטול כדי להשיג... מה בדיוק? לא ברור לי, ולכן הם ליצנים.

לפני 6 דקות, SurfHigh כתב:

אז את מציע שיהיה איזה גוף שמחליט מתי זה בררני ומתי לא? או שכולם יפרסמו חופשי כל מה שבא להם? 

יש גוף כזה, הוא נקרא בית משפט.

אני טוען שאם פייסבוק רוצה להמשיך להתחבא תחת האצטלה של "רק פלטפורמה" היא חייבת לעשות הכל כדי לוודא שאין אכיפה בררנית (שזה במקרה שלהם לאפשר פרסום של כל דבר כנראה), או לרדת מהאצטלה של פלטפורמה, לעשות מה שבא לה ולשאת באחריות משפטית לתכנים שנשארים ולא נמחקים.

אבל אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, גם לא אחראית לתוכן כי היא רק פלטפורמה, וגם לצנזר מה שלא נראה לה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, m3x7r3m3 כתב:

"אכיפה בררנית" היא רעה חולה, אחת מהגרועות שיש בדמוקרטיה. הרבה יותר מאשר מה שעשו הליצנים תומכי טראמפ.

זה ממש כרסום ביסודות הדמוקרטיה, לא פחות.

א) זו לא אכיפה בררנית כשהיא מתבצעת לפי כללים מוגדרים עם מקום לשיקול דעת. מה שטראמפ עשה בבירור צריך להיות מחוץ לתחום. אם הוא היה משתמש בטוויטר כדי לקדם אג'נדה לפיה השוטרים בארה"ב רוצחים שחורים, גם זה היה צריך להיות מחוץ לתחום. אם יש לך שאלה קונקרטית האם משהו מותר או אסור, תשאל. אני לא הולך לכתוב לך פה פריימוורק גנרי להחלטות צנזורה של רשתות חברתיות.

ב) וואטאבואוטיזם קלאסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

א) זו לא אכיפה בררנית כשהיא מתבצעת לפי כללים מוגדרים עם מקום לשיקול דעת. מה שטראמפ עשה בבירור צריך להיות מחוץ לתחום. אם הוא היה משתמש בטוויטר כדי לקדם אג'נדה לפיה השוטרים בארה"ב רוצחים שחורים, גם זה היה צריך להיות מחוץ לתחום. אם יש לך שאלה קונקרטית האם משהו מותר או אסור, תשאל. אני לא הולך לכתוב לך פה פריימוורק גנרי להחלטות צנזורה של רשתות חברתיות.

ואם לברון ג'יימס משתמש בטוויטר כדי לקדם אג'נדה לפיה השוטרים בארה"ב רוצחים שחורים? צריך להיות מחוץ לתחום או לא?

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

ב) וואטאבואוטיזם קלאסי.

איך וואטאבואוטיזם?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, האם לחסימה הזו באמת יש משמעות?

כלומר, מי שרוצה לשמוע את טראמפ ימצא דרך לשמוע אותו.

מלבד זאת, זה צעד כל כך פופוליסטי. כשטיק טוק חוסמת את טראמפ בא לי לבכות מרוב צחוק. יש לו בכלל משתמש בטיק טוק? ספוטיפיי? מה הקשר? תכף הפורום לאוהבי סלמון כבוש יחסום אותו.

גילוי נאות - אין לי טוויטר.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

איך וואטאבואוטיזם?

ככה:

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואם לברון ג'יימס משתמש בטוויטר כדי לקדם אג'נדה לפיה השוטרים בארה"ב רוצחים שחורים? צריך להיות מחוץ לתחום או לא?

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה שכמעט כרגיל הדיון הוא על תחושות (אף אחד עד עכשיו לא טרח להוכיח שחוסמים ימניים יותר), אני מזכיר גודווין ואת הטריוויאלי הנוסף: גם הערצה של הנאציזם היא בימין. אז אין סיבה לפעול נגד פעילות נאצית באינטרנט? אין סיבה לא למכור את מיין קאמפף בבארנס אנד נובל?

(אני חושב שלגיטימי לטעון שלא צריכה להיות צנזורה על שום דבר בכלל)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, MiniMiz3r כתב:

ככה:

לא, זו דרך להוכיח אכיפה בררנית.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

מעבר לזה שכמעט כרגיל הדיון הוא על תחושות (אף אחד עד עכשיו לא טרח להוכיח שחוסמים ימניים יותר), אני מזכיר גודווין ואת הטריוויאלי הנוסף: גם הערצה של הנאציזם היא בימין. אז אין סיבה לפעול נגד פעילות נאצית באינטרנט? אין סיבה לא למכור את מיין קאמפף בבארנס אנד נובל?

(אני חושב שלגיטימי לטעון שלא צריכה להיות צנזורה על שום דבר בכלל)

אין בעיה לפעול נגד פעילות נאצית באינטרנט (או חוקית), אבל לאפשר לאחמדיניג'ד לכתוב מה שהוא רוצה בטוויטר ("בני הקופים והחזירים" וכו'), אבל לנאצי מימין לא, זו בעיה.

מבחינתי שתהיה צנזורה של פייסבוק וטוויטר על מה שלא מתאים להם שיהיה בפלטפורמה שלהם, שימחקו ויחסמו חופשי.

אבל אם יש שם עבירה על חוקי ארה"ב (ויש! אחרת לא היו טורחים לטעון ל"פלטפורמה" כהגנה! למשל עצם החברות של פעיל חיזבאללה היא עבירה) - אז שישלמו על כך פלילית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

ואז תבוא חברת השרתים\דומיין\אבטחה שלא מסכימה לאג'נדה שלך, ותוריד אותך מהאינטרנט... ע"ע Parler.

Slippery slope my friend.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי לא הורידו את השרתים של פרלר.

ניתן לגשת אליה כרגיל דרך הווב.

גוגל ואפל (חברות פרטיות) הורידו את האפליקציות שלה מחנות האפליקציות שלהן.

לא בדקתי בעצמי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, falou כתב:

יש בעיה חוקית מהותית בחסימה של טראמפ, שהיא מהווה אפליה במתן השרות, על בסיס אידיאולוגי (שזה לבדו לא מספיק), מצד מונופול בתחום התקשורת, שמשתמש בכוח השוק שלו ליצור דעת קהל, בהתאם לאידיאולוגיה של מנהליו.

הם לא כלי תקשורת - אלא חברה למטרות רווח שהמוצר הוא אשת חברתית.

החסימה היא לא על בסיס אידאולוגי אלא על מעבר על תנאי שימוש (בהקשר של שיח אלים, דווקא עם פוליטיקה מעולם לא היתה בעיה)

זו בהחלט שאלה מעניינת על מה נכון לעשות שעוד ילמדו עליה שנים.

ההגבלה של aws אם כבר היא ביג דיל הרבה יותר גדול לדעתי.

עם זה שאמזון גוגל ומייקרוסופט לא יארחו אותם בשרתי ענן שלהם זה כבר מכה רצינית לפרלר

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, tzahico כתב:

ואז תבוא חברת השרתים\דומיין\אבטחה שלא מסכימה לאג'נדה שלך, ותוריד אותך מהאינטרנט... ע"ע Parler.

Slippery slope my friend.

מסתבר שאת כל שירותי הענן מפעילים שמאלנים. 

בקרוב יהיה ענן של אלי באבא (אולי עכשיו 

שג'ק מא נעלם לא), הם לא יורידו לך את השרתים. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, פינדר כתב:

למיטב ידיעתי לא הורידו את השרתים של פרלר.

ניתן לגשת אליה כרגיל דרך הווב.

מורידים מראשון בחצות (כלומר הלילה)

נתנו להם התראה מראש

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...