Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

כן ה"פרוגרסיבים" אשמעם בהכל. סך הכל לפני 70-80 שנה מצבם של השחורים בארה"ב היה נהדר. מה יכול להיות יותר כיף מלצאת לביקור קרובי משפחה, שמסתיים בזה שעושים בך לינץ' כי חושדים שפגעת מינית באישה לבנה? 

לפני 4 דקות, falou כתב:

משום מה, כשזה מגיע לעניינים בקנה מידה רחב, אנשים אינטיליגנטים מוכנים לקבל הסבר אולטרא פשטניים של המציאות, ולצאת עליהם עם פלקט לרחוב.

לא מבין את זה...

איזה הסבר מורכב הוצג על ידי מי שאוחז בדעות דומות לשלך כאן? "הפרוגרסיבים הרסו את אמריקה"? "זה סוציולוגיה"?

אין לי כח או עניין לחזור בפעם המאה על טעונים שעלו כאן, בשרשור הפוליטי השכן, אולי במקומות דומים וכבר התווכחנו עליהם. אבל המשפט הכי נכון שנכתב כאן הוא "כל אחד שומע מה שהוא רוצה ומפתח נרטיב בהתאם למה שמתאים לו.". וכן, blm לא נוצר בוואקום. 

ציטוט

זה לא קשור לאוהב או לא אוהב, 

זה מאוד, מאוד קשור. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

כן ה"פרוגרסיבים" אשמעם בהכל. סך הכל לפני 70-80 שנה מצבם של השחורים בארה"ב היה נהדר. מה יכול להיות יותר כיף מלצאת לביקור קרובי משפחה, שמסתיים בזה שעושים בך לינץ' כי חושדים שפגעת מינית באישה לבנה? 

איזה הסבר מורכב הוצג על ידי מי שאוחז בדעות דומות לשלך כאן? "הפרוגרסיבים הרסו את אמריקה"? "זה סוציולוגיה"?

אין לי כח או עניין לחזור בפעם המאה על טעונים שעלו כאן, בשרשור הפוליטי השכן, אולי במקומות דומים וכבר התווכחנו עליהם. אבל המשפט הכי נכון שנכתב כאן הוא "כל אחד שומע מה שהוא רוצה ומפתח נרטיב בהתאם למה שמתאים לו.". וכן, blm לא נוצר בוואקום. 

זה מאוד, מאוד קשור. 

אני לא מתייחס לפרוגרסיבים דווקא, אני מתייחס לאידיאולוגים משני הקצוות. אבל גם אם ניקח את שואת השחורים בארה"ב (כי זה מה שהעבדות היתה), הרי לטעון שהיא על בסיס גזעני בלבד, שנאת האחר בשל צבע עורו, היא ממש לא מדוייקת. מי שצדו עבדים ומכרו אותם באפריקה היו... שחורים אחרים.

ומי שקצת מכיר את אפריקה יודע שגם אצל שחורים, יש שחורים מהשבט והעם שלי, ויש אחרים. כלומר, סוגיית "הגזענות" היא לא סוגיה "לבנה" היא סוגיה אנושית.

אני לא חושב ש-BLM נוצרה בוואקום. אי אפשר להתווכח עם זה שמצבם הכלכלי של שחורים, בגדול, יותר גרוע, יש יותר פשיטה, פחות השכלה וכו'. אפשר גם להסביר את זה גם בנקודת המוצא המאוד נמוכה שלהם בחברה ובכלכלה האמריקאית. זו אמת, כמו במונופול, מי שנמצא נמוך, מאוד קשה לטפס למעלה.

אבל אי אפשר לתלות את הכל באדם "הלבן", כאילו החברה שלנו זה שדה קרב אתני. זה לא רק שקר, זה הרסני. זה בדיוק מה שמירי רגב עושה פה (אם חשבת שאני יוצא נגד השמאל)

הנה נאום מרגש, שפוגע בול במטרה

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, falou כתב:

כלומר, סוגיית "הגזענות" היא לא סוגיה "לבנה" היא סוגיה אנושית.

בקיצור, זו לא גזענות; זו קסנופוביה. טומטו טומאטו...

• מצחיק 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה, כי האופן בו אתה מגדיר את הבעיה גוררת את הפתרון. אם אתה טוען שהבעיה בישראל זה שיש ישראל השניה, אז עכשיו מעבירים את המטרו בת"א להיות רכבת מקריית שמונה לאילת, שעוברת בהר מירון ובכותל, במסגרת תיקון הקצאת המשאבים לפי מעמד אתני.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, falou כתב:

אני לא מתייחס לפרוגרסיבים דווקא, אני מתייחס לאידיאולוגים משני הקצוות.

נכון, טעון ה״פרוגרסיבים אשמים״ הגיע מהאנס.

לפני 19 דקות, falou כתב:

מי שצדו עבדים ומכרו אותם באפריקה היו... שחורים אחרים.

כן, היסטורית לפני זה היתה עבדות לבנה באמריקה. לבנים אירופאים היו מוכרים את עצמם לחוזי עבדות. ובוודאי יש גזענות בין אפרקיאים. זה לא משנה כ״כ לטיב היחסים בין שחורים ללבנים בארה״ב. לצורך העניין, זה כמו שזה שיש יהודים גזעניים לא סותר את קיומה של אנטישמיות. וכן זו סוגיה אנושית. ובזכות המודעות שיש לנו לזה, לכל הפחות אנחנו יכולים לשאול את עצמנו איפה אנחנו רואים אותה. 

לפני 19 דקות, falou כתב:

אפשר גם להסביר את זה גם בנקודת המוצא המאוד נמוכה שלהם בחברה ובכלכלה האמריקאית. זו אמת, כמו במונופול, מי שנמצא נמוך, מאוד קשה לטפס למעלה.

אבל אי אפשר לתלות את הכל באדם "הלבן", כאילו החברה שלנו זה שדה קרב אתני. זה לא רק שקר, זה הרסני

אי אפשר לתלות הכל באדם הלבן. אבל זה לא הכל או כלום. המציאות המורכבת היא שארה״ב חווה ותמשיך לחוות בעיות על רקע אתני. כל אחד יכול לזקק מזה מה שהוא רוצה. אחד יבחר לספר שהפרוגרסיבים הרסו את המשפחה הגרעינית ולכן נוצרו מובלעות עוני ופשע קיצוניות מהסוג שרואים ב-the wire. אחר יטען שהשילוב של השחורים לא ממש מצליח, שזה שאין גזענות ברמה ממסדית מפורשת (כלומר אין יותר חוקי jim crow) לא אומרת שאין גזענות יומיומית בנאלית יותר. בבחירת מקום מגורים, בבחירת בתי הספר, וכו׳. וזה גם נראה לי מוזר שבכלל הדיון הזה מתנהל. כשהייתי ילד בן 4 בגן ילדים בברהמ, הילדים לידי ידעו לדקלם שלא אוהבים יהודים כי הם צלבו את ישו. הגננות לא ספרו להם את זה. ברהמ כמדינה באופן רשמי התגאתה בכך שלא היתה בה בעיית אנטישימיות. אז מה? 

אנחנו, בכל מקרה, מסכימים שה-blm לא נוצר בואקום. ולכן אני לא מצליח להבין את העמדה שלך. בוודאי, שוטרים בארה״ב לא מסתובבים עם רובי סער ברחובות ויורים בכל מי שנראה להם שחור מספיק. אבל המחאה כמחאה היא לגיטימית. בדיוק בגלל שהיא לא נוצרה בואקום. וכרגיל התשובה היא שיש מנעד. החברה היא לא רק שדה קרב אתני אבל לאתניות בהחלט יש משמעות. וכן בכל מחאה כזו יהיה מי שיגזור קופון. כמו שקרה אצלנו ב-2011. אז מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, falou כתב:

אצלנו מקדמים עכשיו נרטיב שיש אלימות נגד נשים מצד גברים, ומרימים את המקרה של מיכל סלה כדוגמא, בעוד הוא חריג ויוצא מין הכלל. רצח נשים בישראל הוא תופעה שהיא ברובה המכריע שייכת למגזרים מאוד ספיציפיים, על רקע תרבותי וסוציו-אקונומי ברור. אין "תופעה" של אלימות של גברים נגד נשים. זו הכללה מטעה, שנועדה לקדם אג'נדה. זה כמו לטעון שנשים אלימות כלפי ילדים, כי יש מקרים של גננות מתעללות.

באמת שאני לא יודע מאיפה קובע דברים כאלו, בכזה בטחון.

נכון, רצח נשים, קורה בעיקר באוכלוסיות מאוד ספציפיות. אבל אלימות במשפחה, היא תופעה קיימת וברוב המכריע של המקרים זו אלימות מצד הגבר כלפי האישה.

אבל אבל אם אתה יודע אחרת, אולי תעשה סיבוב במעונות לנשים מוכות ותספר להן שהן יכולות לחזור הביתה, כי אין תופעה של אלימות.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.11.2020 בשעה 00:03, Tair כתב:

ליביו, אל תבלבל אותנו עם עובדות..

782157598_WhatsAppImage2020-11-19at17_01_08.thumb.jpeg.76e4927e428a30749b4dfc5ae5d72230.jpeg

אתה מבין שזה מים שיצר איזה אירופאי שלא מבין איך הבחירות בארה"ב עובדות?

רמז - להילרי היו יותר קולות (או בניסוח המים "She got more people to vote for her").

שיתוף המים הזה הוא זלזול מוחלט באינטלגנציה של כל הסובבים אותך בפורום, ובמיוחד אלו בשרשור.

יש טענות הרבה יותר רלוונטיות מזו.

בתאריך 21.11.2020 בשעה 01:29, LotusElise כתב:

הוסרו ההגבלות על ג'ונתן פולארד: "מצפה להגיע לישראל"

לשם השוואה, זה מה שאובמה עשה ביום ההשבעה של טראמפ

שעות לפני שעזב את הבית הלבן: אובמה העביר 221 מיליון דולר לפלסטינים

היה מדובר על כסף שהועבר לעזה בלי לבדוק לאיפה הולך הכסף שזה אומר הרוב הלך על נשק.

למה אתה ככה פסימי? למה רק רוב ולא כל?

בתאריך 21.11.2020 בשעה 05:03, SchnitzelLova כתב:

ֿאנחנו אמורים לחגוג שחרור של מרגל? 

לחגוג לא, אבל לקבל מישהו שריגל בשבילנו כי לא קיבלנו מידע שהיינו אמורים לקבל, כן, בזרועות פתוחות.

בתאריך 21.11.2020 בשעה 08:38, פינדר כתב:

שמע, הלילה 4 חייזרים נחתו על המרפסת שלי וישבו איתי לאכול על האש.

הייתי בטוח שחייזרים לא יאהבו על האש.

לפני 19 שעות, Tair כתב:

מצחיק שאמרת את זה, אבל בינתיים מסביבי אני רואה עליית בהתחמשות *בגלל*  שביידן נבחר, כי ציר הרשע של BLM ואנטיפה יעלה לשלטון, נהיה סוציאלים , מיסים יעלו, ומישהו חס ושלום יעז לגעת במחסן הנשק שלהם, ובכלל אנחנו כבר בדרך למלחמת אזרחים נוספת..

עם BLM ואנטיפה באמת צריך להתחמש.

Nation-wide roof koreans, ואז נראה מי יילך לונדליזם וביזה

לפני 11 שעות, Liviur כתב:

Racial profiling זו גזענות ולא רק סטטיסטיקה

זה כמו שבארץ שוטר יעצור כל מזרחי כי זו סטטיסטיקה.

היא חד וחלק קיימת וזו חלק מהבעיה שמראש מתייחסים לאוכלוסיה שלמה כחשודים.

אין לי מה להוסיף.

אתה טוען טענה שפשוט לא נכונה לארהב כי אתה מסתכל בזה מהזווית של כותרות ישראליות על מציאות אמריקאית בלי לחיות פה ובלי להתייחס להיסטוריה רבת שנים של אפלייה וגזענות ומידור מהמרחב הציבורי.

זה כמו עם הערבים כאן, כשהאוכלוסיה אחראית לפשיעה פי 2-3-4-5-6 מחלקה באוכלוסיה אז ברור שיתייחסו אל כל מי ששייך לאוכלוסיה הזו כחשוד.

בוא, כשכולנו רואים נהג ערבי על הכביש לידנו אנחנו רוצים שהוא יעוף כמה שיותר מהר משדה הראייה שלנו, כי הם מעורבים בתאונות פי 3 מחלקם באוכלוסיה, בעבירות תנועה פי 2, בעבירות תנועה של בריונות פעם אחרונה שבדקתי הסטטיסטיקה הצביעה על פי 3.

נחמד להיות בצד הלא נכון של הפרופיילינג? לא, אבל אלה החיים.

הרבה פחות נחמד להיות אלה שסובלים מאותם אלה שעושים להם פרופיילינג.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

נחמד להיות בצד הלא נכון של הפרופיילינג? לא, אבל אלה החיים.

הרבה פחות נחמד להיות אלה שסובלים מאותם אלה שעושים להם פרופיילינג.

אם זה הרבה פחות נחמד, היית מתחלף איתם?

בוא נעשה חשבון פשוט:

נניח שכל הפושעים הם ערבים.

אז יהודי שומר חוק כמוני, סובל מפושעים ערבים והמשטרה מגינה עלי (בד"כ במידה לא מספיקה).

אבל אם הייתי ערבי שומר חוק, גם אני הייתי סובל מפושעים ערבים ואפילו יותר, כי הפושעים גרים בסביבתי והילדים שלי גדלים בסביבה של פשע. ובנוסף לכל הכיף הזה, הייתי צריך לפחד בכל מפגש עם שוטר, כי מבחינתו יש סיכוי גבוה שאני עבריין.

אז מה יותר נחמד?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השיח בנושאים הללו מבלי מובאות עם מספרים הוא פשוט נפנופי ידיים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, חן ג. כתב:

פנק אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, פינדר כתב:

אם זה הרבה פחות נחמד, היית מתחלף איתם?

בוא נעשה חשבון פשוט:

נניח שכל הפושעים הם ערבים.

אז יהודי שומר חוק כמוני, סובל מפושעים ערבים והמשטרה מגינה עלי (בד"כ במידה לא מספיקה).

אבל אם הייתי ערבי שומר חוק, גם אני הייתי סובל מפושעים ערבים ואפילו יותר, כי הפושעים גרים בסביבתי והילדים שלי גדלים בסביבה של פשע. ובנוסף לכל הכיף הזה, הייתי צריך לפחד בכל מפגש עם שוטר, כי מבחינתו יש סיכוי גבוה שאני עבריין.

אז מה יותר נחמד?

אתה שואל אם עדיף להיות חולה או עני, לא זה ולא זה.

וכמובן שאם אתה ערבי שומר חוק (או שחור לצורך העניין) אתה סובל פעמיים (מה שנקרא גם עני וגם חולה).

וכרגיל הטענות למציאות, לא לפרופיילינג שמבוסס על המציאות, כלומר הטענות נגד פרופיילינג הגיוניות כל עוד אין מספרים מאחוריהם.

לפני 15 דקות, חן ג. כתב:

אתה לא יודע בכמה אחוזים מהפשיעה האלימה מעורבים ערבים (לא כולל שב"חים)? 

או עבירות תעבורה? או תאונות דרכים?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

פנק אותנו.

הוא מתעצל (לדעתי בצדק)

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה לא יודע בכמה אחוזים מהפשיעה האלימה מעורבים ערבים (לא כולל שב"חים)? 

אבל הדיבור הוא על ארה"ב, תפסיק לנסות להעביר את זה לארץ.

--------------

קצת מצחיק שיש פה טענות נגד BLM וכול השיט הזה, כשבבירור יש בעיה עם השיטור בארהב.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, David32 כתב:

אבל הדיבור הוא על ארה"ב, תפסיק לנסות להעביר את זה לארץ.

למה אתה חושב שזה שונה?

לפני 1 דקה, David32 כתב:

קצת מצחיק שיש פה טענות נגד BLM וכול השיט הזה, כשבבירור יש בעיה עם השיטור בארהב.

אז מתקנים עוולה אחת בעוולה אחרת?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למה אתה חושב שזה שונה?

הרבה סיבות, חלקן היסטוריות.

אישית לא חושב שהמצב עם הבדואים בדרום דומה למצב של השחורים בארה"ב (מהמון סיבות - אבל זה לא רלוונטי)

מעבר לזה, אתה מושך את הדיון למקום יותר מוכר לך, רק בשביל להיות עם ידך על העליונה, למרות ששוב - פחות קשור לדיון עצמו.

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז מתקנים עוולה אחת בעוולה אחרת?

לא אמרתי מילה על הפתרון, לא יודע מה בכלל הפתרון ש BLM מציעים - אם בכלל הם מציעים כזה.

Defund the police  - למיטב ידיעתי לא בהכרח קשור ל BLM, ובהחלט יש לזה ביסוס מסויים, או לפחות לחלוקה שונה של תקציב השיטור.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, David32 כתב:

הוא מתעצל (לדעתי בצדק)

ברור שבצדק. למה להשקיע מאמץ במשהו שיפסל על אוטומט גם ככה? 

כבר הוכח מדעית שהבעיה היחידה של השחורים באמריקה זה פרוגרסיבים שמכריחים אותם להתגרש ולפרק את המשפחה הגרעינית. 

לפני 2 דקות, David32 כתב:

הרבה סיבות, חלקן היסטוריות.

אישית לא חושב שהמצב עם הבדואים בדרום דומה למצב של השחורים בארה"ב (מהמון סיבות - אבל זה לא רלוונטי)

לא מבין אותך. זה אותו דבר בדיוק. יש רעים שם, יש רעים פה. מה ההבדל?

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...