Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברה בנקאית של סכום מההורים לבנם

rafi_vk
 שיתוף

שימו לב! השרשור הזה בן 1913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, שאלה בשם חברים של חבר שלי....

הוא הולך לקנות דירה וההורים שלו רוצים לתת לו סכום של 130K.

השאלה:

איך הכי קל והכי נח יהיה לבצע את ההעברה בהתחשב בנתונים הבאים:

ההורים לא ממש ניידים, לפחות אחד מהם. כלומר הורה אחד יכול לגשת לבנק פיסית אך זה קצת מורכב וההורה השני ממש לא יכול.

יש להם פנקס צ'קים- השאלה לגבי סכום כזה אם אפשר להפקיד במעטפה לתיבת השירות או שהבן צריך לגשת פיסית לבנק?

אני הצעתי העברה בנקאית בטלפון השאלה אם הבנק יאשר כזה סכום להעברה בטלפון?

רעיונות אחרים?

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאלה רצינית ?

1. שההורים יתקשרו לבנק ויתנו הוראה להעברה של הכסף לחשבון של הבן שלהם.

2. שיכנסו לאינטרנט ויעשו העברה

3. שיתנו לו צ'ק והוא ילך להפקיד אישית (כי סכומים כאלו גדולים אי אפשר לזרוק במעטפה)

חסר דרכים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הסכום נזיל וההורים והבן מנהלים את החשבון שלהם באינטרנט - העברת IBAN. לא צריך אפילו לצאת מהבית.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ

Mazda Drei Hatchback "Premium" 2L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת זהב? כמו שציינו דרך מספר IBAN

If you can dream of something, you can achieve it

הייתי עם הגברת, אני חושב שאם הייתי מזכיר את המילים ״רכב״/״פורום״/״ניקוי״ הייתי ישן בספה או בטרקלין ;)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. העברה אינטרנטית (בדרך כלל מוגבלת בסכום 5-10 אש"ח, צריך פשוט העברה עם אישור פקיד)

2. לא רואה שום בעיה להעביר כזה סכום בהמחאה (צ'ק) רגילה, כמובן לחתום עם תאריך, לרשום את שם המוטב, לצייר קרוס ולכתוב בפנים "למוטב בלבד" ולמחוק את המילים "לפקודת" רק להשאיר "שלמו ל...", רצף פעולות שלוקח לבצע עשר שניות, שאני נוהג לעשות גם בצ'ק לחתונה של 300 שקל (שזה משרשור אחר).

על הצ'ק הזה המוטב חותם מאחור, רושם את המילים:

נא לזכות חשבוני מספר XXXXXX/Z בסניף YYY (חותם כבר אמרתי, אפשר לכתוב גם בתודה).

את הצ'ק הזה אפשר להפקיד כמו פעם, במעטפה, ואפשר להשתמש במידע אוטומטי עם אפשרות להפקדת צ'קים.

כל התהליך לא שונה מצ'ק של 500 ש"ח. מקסימום מתקשרים להורים לאשר את הסכום החריג.

בהצלחה לחבר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IBAN (ואצלנו "זה"ב") הוא הליך יקר.

שיוציאו המחאה והבחור יפקיד.

כאשר קניתי דירה שילמתי בהמחאה אחת סכום גדול פי 8 או 10. בבנק ידעו שקניתי דירה, הצ'ק נקלט בלי שום שאלות.

בהפקדה במעטפה - או, עדיף, במכונת הפקדה יש הגבלה בסכום, דומני 250,000 ש"ח, אבל צריך לודא זאת. למכונה יתרון כיון שהצ'ק נסרק במקום ומופיע למחרת בחשבון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להפקיד כזה סכום במעטפה בתיבת שירות. יש הגבלה עד סכום של חמישים אש"ח.

לגבי הפקדה במכונה, אינני זוכר אם קיימת הגבלה של סכום.

הכי פשוט לגשת עם צ'ק ולהפקיד אצל פקיד, מומלץ עם העתק חוזה רכישה של הדירה, אם קיים.

ניתן גם לבצע העברת זהב, כמו שציינו למעלה, אבל עדיין יותר פשוט לבצע ע"י צ'ק.

:idea:בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מההורים לבנם, אין הסכם מכירת דירה. בנק לאומי כותב לגבי ההגבלה:

אין להפקיד שיקים לצד שלישי בסכום כולל הגבוה מ- 50,000 ₪ (בשיק אחד או בכמה שיקים). ההגבלה הינה מכוח חוק איסור הלבנת הון, והפקדה כנ"ל עלולה לגרום לעיכוב/מניעת הפקדת השיקים.

למיטב הבנתי אין פה "צד שלישי", במובן שזה לא צ'ק שהוסב, אבל יכול להיות שלא הבנתי נכון ואתה צודק. זאת הגבלה מהתקופה האחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה מה שאומר בנק מזרחי-טפחות, קצת יותר מפורש:

אפשר להפקיד צ'ק באמצעות מעטפת אשנב בנק עד לסכום של 50,000 ש"ח. הפקדה מעל סכום זה תבוצע אך ורק אם ניתנה על ידי בעל החשבון או מיופה הכוח הרשום בחשבון.

למיטב הבנתי המוגבלת באופן עקרוני קיים מצב בו מבצע הפעולה מבקש להפקיד סכום לחשבון אחר (שלא בבעלותו, למשל שוכר דירה מעוניין להפקיד צ'ק לבעל הדירה בעצמו, מבלי למסור לו את הצ'ק לפני ההפקדה. במקרה הזה תתכן גם עמלה גבוהה יותר).

כיוון שזה לא המקרה, ההגבלה לפי הפרשנות שלי לא חלה.

באופן עקרוני, היה הגיוני להגביל סכום של צ'ק מטעם הבנק של בעל הצ'ק. כיוון שבשתי הדרכים (פקיד/מכונה אוטומטית) אין הבדל עבור מוסר הצ'ק, אני לא רואה הגיון להבדל בהגבלת הסכום בין שתי הדרכים. שוב, יכול להיות שאני טועה.

באופן מעשי אפשר לגשת לפקיד, זה לא שנכנס לחבר כזה סכום כל כך הרבה פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני מכרתי את הרכב הקונה העביר לי כסף ישירות לחשבון בנק דרך העברת IBAN..הוא התקשר לבנקאית שלו וביקש מהבנקאית שלו שתשלח את האישור על ההעברה גם אלי למייל ותוך חצי שעה הכסף הופיע אצלי בחשבון - הסכום 57 אלף שקל.

Skoda Octavia Dynamic 2021 1.5TSI DSG7 - Company car

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, שאלה בשם חברים של חבר שלי....

הוא הולך לקנות דירה וההורים שלו רוצים לתת לו סכום של 130K.

השאלה:

איך הכי קל והכי נח יהיה לבצע את ההעברה בהתחשב בנתונים הבאים:

ההורים לא ממש ניידים, לפחות אחד מהם. כלומר הורה אחד יכול לגשת לבנק פיסית אך זה קצת מורכב וההורה השני ממש לא יכול.

יש להם פנקס צ'קים- השאלה לגבי סכום כזה אם אפשר להפקיד במעטפה לתיבת השירות או שהבן צריך לגשת פיסית לבנק?

אני הצעתי העברה בנקאית בטלפון השאלה אם הבנק יאשר כזה סכום להעברה בטלפון?

רעיונות אחרים?

אני הייתי רושם את השיק לפקודת המוכר ( לכשיהיה מוכר ).:lol:

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת זה"ב הכי נוח, העמלה פעם אחרונה שביצעתי הייתה 13 שקל, פעם הצלחתי לבצע טלפונית בלי פקס אבל עברתי בנק ומאז דורשים פקסים (לסניף או למוקד שירות).

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי רושם את השיק לפקודת המוכר ( לכשיהיה מוכר ).:lol:

"נותנים לך תיקח"

יש הצעה מההורים הוא מעדיף לקחת. עכשיו. גם אם זה לפני מועד הרכישה הקרב ובא

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב העברה באינטרנט אמנם מוגבלת בסכום של 6000 שקל אבל אין הגבלה על כמות ההעברות שאפשר לעשות ביום. אז אם יש פטור מעמלת שורה עדיין אפשר להסתדר.

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...