Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה נחשב הסעת נוסעים בשכר

שימו לב! השרשור הזה בן 1193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם נסיעה קבועה של כמה חברים כשכל אחד משתתף בהוצאות הרכב והדלק נחשב לעניין הביטוח הסעת נוסעים בשכר, ואיך אפשר לדעת בוודאות אתה לא רוצה למצוא את עצמך אחרי תאונה בלי ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מסיע אנשים בשכר אתה יודע מזה.

אם אתם ארבעה סטודנטים שנוסעים יחד למכללה ורק לך יש רכב זמין אז כל השלושה הנותרים משתתפים בעלויות הדלק, זה לא הסעה בשכר.

אם המשפט הראשון שלי לא היה ברור, הכוונה היתה שהכוונה משחקת פה תפקיד. אם אתה לוקח כמה שקלים לכסות הוצאות דלק, שונה מאם אתה 'גובה' דמי נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משפטן, אענה לפי השכל הישר ומה שקראתי באינטרנט:

אם אתה ממילא נוסע למכללה והם מצטרפים אליך, להבנתי מדובר בנסיעה רגילה.

אם אתה מסיע אותם למכללה אבל לא הולך למכללה בעצמך - כלומר מהות הנסיעה היתה לקבל מהם כסף, זאת הסעה בשכר.

אני אישית לא הייתי מוטרד במקרה כמו שלך.

אם אתה מוטרד ממצב בו חברת הביטוח תתנער ממך, לדעתי רק התיעצות מראש עם עורך דין תבטיח אותך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.fridman-adv.com/lawyers119406.html

84א לא יסיע אדם ולא ירשה לאחר להסיע נוסעים בשכר או בתמורה אחרת אלא אם כן הוא מסוג המצוין בטור א' להלן ובתנאים המצויינים לצידו בטור ב':

מצטרף לזה שמעליי, כל עוד הנסיעה לא 'עסקית' ואין לך רווח בה. ז"א לא שמישהו הציע לך קח אותי לת"א ואני אתן לך 100 ש"ח.

אלא, אתה קובע לנסוע עם חברים לאילת וכל אחד שם 100 ש"ח לדלק - זה בסדר.

תמיד גם אפשר לעצור בתחנת דלק, ו'לקנות' דלק ביחד ככה אף אחד לא משלם לך, משלמים לתחנת דלק :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסיקה נתנה פרשנות לקביעת מהי הסעה בשכר האמורה בתקנה 84א:

הסעה בשכר מחייבת קיומם של שני תנאים מצטברים:

1. הנסיעה בוצעה בעסק של הסעות (גם חאפר זה עסק)

2. גלומה בנסיעה הזאת רווח.

לפיכך: הסעה בתשלום של חברים לעבודה ובחזרה לא תוגדר כהסעה בשכר, הסעה לבילוי ובחזרה תמורת תשלום מהחברים לא תוגדר כהסעה בשכר.

אדם שעיסוקו הסעת נוסעים תמורת תשלום, גם אם הוא חאפר, כל הסעה שלו בתשלום תחשב הסעה בשכר.

לדעתי זה בושה שעדיין לא נתנו פומביות לדיסוננס בין הפשט לתקנה 84א לבין הפרשנות שנותן לה בית המשפט.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התקדימים האלה כמובן לא יעצרו את חברת הביטוח מלהמנע מתשלום (בטוענה של הסעה בשכר) וגרירה שלך כמה שנים בבית המשפט.

מה רע? בסוף או שירוויחו כמה גרושים או שבמקסימום שבמקסימום ישלמו לך את מה שהיו אמורים לשלם לך לפני שנים.

עד שבית המשפט לא יקצוב עונשי פיצויים מרתיעים כנגד חברות הביטוח, מה שהיה הוא שיהיה!

אגב, מה שאובר רוצים לעשות זה הסעה בשכר פר אקסלנס ובמידה ויקרה, תהיה בעיה של ממש עם הביטוח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה, אציין שבעבר הייתה לי תאונה בזמן שהסעתי חברים לעבודה תמורת תשלום. אחת הנוסעות נפצעה וציינה שהיא נסעה ברכב תמורת תשלום, למרות זאת חברת הביטוח לא הערימה כל קושי בכיבוד הפוליסה.

מעבר לכך, חיפשתי בפסיקה, לא מצאתי אף מקרה שבו חברת הביטוח לא כיבדה פוליסה על טענה של 'הסעה בשכר' במסגרת פרטית.

אני מרשה לעצמי להניח שהיו אלפי מקרים כמו שלי.

דווקא במקרה זה חברות הביטוח המפוקפקות לא בחרו מעולם לנסות את 'שיטת מצליח'.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מה שאובר רוצים לעשות זה הסעה בשכר פר אקסלנס ובמידה ויקרה, תהיה בעיה של ממש עם הביטוח.

אובר מציעים תשתית להסעה בתשלום, עדיין זה לא אומר שמדובר בהסעה בשכר, מה שכן הפלטפורמה תספק תשתית ראייתית מצויינת.

יהיה קל מאוד להוכיח בעזרת אובר אם מדובר בהסעה בשכר או לא. ניתן לפי דוח מסודר לראות אם היקף הפעילות באובר מגיע לרמה של עסק: לדוגמא אם המשתמש יוכל להוכיח בעזרת דוח מאובר שהוא מסיע רק לעבודה ובחזרה אז זה לא הסעה בשכר. אולם אם יעלה מהדוח שהמסיע לוקח נוסעים בשגרה אז זה כן הסעה בשכר.

עריכה אחרונה על ידי spring
בגירה, גם אתה מרגיש דה ז'ה וו ?

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וויז הפנו להתייחסות של ביטוח ישיר לעניין. אני מניח ומקווה שמרבית החברות מתייחסות באותו אופן הוגן:

http://www.555.co.il/car/CarInsurance_Carpool.html

אגב וויז:

לפחות בזמן הפיילוט הם מגבילים את השיתוף באופן מאוד קשוח, כך שניתן לאסוף נוסע אחד בלבד (או שותף אחד לנסיעה, לא יודע לגבי מספר נוסעים שהם שותפים) ואך ורק במסלול הקבוע בית-עבודה.

עריכה אחרונה על ידי Eily
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש איזה חוות דעת משפטית בעניין או פסיקה של בית משפט או שאתה פשוט לוקח סיכון

חיפשת התייעצות מקצועית עם עורך דין או תשובה בפורום?

מבטיח לך שאם תתכבד ותיצור קשר עם בעל סמכות משפטית תקבל תשובה הכוללת גם ביטוח אחריות מקצועית למקרה של רשלנות.

שמחתי לראות שהתגובות שבאו אחריי חיזקו את דבריי וש'הסיכון שפשוט לקחתי' לא התממש.

כל טוב,

סע לשלום בדרכים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי להיות משבית שמחות, אך למיטב הבנתי - הסעה בשכר היא לקיחת נוסע אשר משלם לך בצורה כזאת או אחרת - ותשלום עבור הוצאות דלק - נחשב כתשלום.

סתם לשם הדוגמא : אם היית אומר שחבר קונה לך פחית שתיה לאות תודה - אפשר להתווכח אם זאת הסעה בשכר או ג'אסטה בין חברים.

ברגע בו החבר משתתף בהוצאות שקשורות ישירות לנסיעה - זה נופל אוטומטית לקטגוריה של הסעה בשכר.

אינני יודע לגבי אובר -> אך ראיתי את הניסוח של וייז לגבי אפליקציית שיתוף הנסיעות שלהם -> הם מסתובבים סביב הנושא, ולא מוכנים להגיד במפורש האם זאת הסעה בשכר או לא כדי למנוע הגשת תביעה כנגדם אם וכאשר מישהו ייפול בגלל הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...