Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם "רצועה למשאבת מים ואלטרנטור" כלולה באחריות יצרן של הרכב? מיצוביש ספייס סטאר 2013

משפחתית
שימו לב! השרשור הזה בן 2891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בבעלותי מיצובישי ספייסטאר שנת 2013 עם 94,000 ק"מ. קניתי את הרכב לפני כחצי שנה לאחר שהיה בהשכרה.

היום הייתי במוסך מורשה יבואן לשם טיפול של הרכב (האחריות על הרכב מסתיימת בעוד כחודש).

במהלך הטיפול התקשרו ואמרו לי שהרצועה למשאבת מים ואלטרנטור סדוקה\ ולכן מאוד מומלץ להחליף אותה.

במוסך החליפו לי (תענוג של 409 ש"ח+ מע"מ). שבאתי לשלם שאלתי למה זה לא כלול באחריות על הרכב, והנציג מייד התנער מאחריות ואמר לי משהו על זה שזה חלק שמתבלה (אמר כמו צמיג) שיש להחליף פעם בכ- 100 אלף ק"מ.

עבדו עליי? אכלתי אותה? זה חלק שאמור להיות מכוסה באחריות של היבואן?

בנוסף, זה חלק שאמור להתבלות בתקופת זמן הזאת (3 שנים ו-94,000 ק"מ)? או שאני יכול לנסות לפנות לחברת השכרה ממנה קניתי את הרכב ולדרוש שזה יהיה על חשבונם?

אשמח מאוד לתשובותיכם המלומדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם החלק לא באחריות, אבל המחיר ששילמת גבוה עבור הרצועה. אין מה לעשות, מורשה יבואן...

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצועה כזו מחירה כמה עשרות שקלים, וזמן החלפתה מספר דק' לפיכך המחיר הזוי לדעתי.

חלק זה אמנם לא באחריות, אך עדיין נראה לי שנסדקה בזמן קצר יחסית.

נכון שזה חלק מתבלה (את זה ניתן לאמר על כל חלק ברכב), אך לא ניתן להשוות אותו לצמיג, שכן בצמיג הנהג ואופי הנהיגה הוא פקטור מרכזי בבלאי שלו, כמו גם קלאצ' וכו', לעומת רצועה זו שלנהג אין דרך להאיץ את הבלאי שלה, פרט לנסועה, כמו חלק אחר ברכב.

לכל חלק יש אורך חיים שנקבע במסמך הדרישות לשם תכנונו. עומסים וכיוצא בזה. יתכן מאד שהשמש היוקדת בא"י השלימה מאיצה נמרצות את קצב הבלאי של רצועה זו, אך זהו גם נתון לו היצרן צריך לתת את הדעת.

לסיכום, לדעתי, על אף סווג החלק כרכיב "בלאי" על ידי היבואן, אילו קצב שחיקתו של הרכיב גבוה באופן מובהק ממה שהדעת נותנת - או שעליו הצהיר היצרן במידה וישנה כזו, הייתי מתעקש על כיסוי אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...