Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת קיה ריו והונדה סיוויק במכונית אחת

avigra
שימו לב! השרשור הזה בן 3010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לצערי הרב אני ממש לא מגזים. אני מכיר טוב מאוד את המצב בשוק ומשומשות בנות 3-4 שנים בדרך כלל מאבדות קרוב לחצי מערכן.

לגבי המחיר של הסונטה - זה שאתה מוריד 15 אחוז כל שנה לא אומר שזה מה שהשוק עושה. למה שאני אקנה את הסונטה המשומשת שלך אם אני יכול למצוא אחת חדשה באותו מחיר? ולהוריד כל שנה את אותו מספר זה לא נכון, כי גם ירידת הערך, כמו הערך עצמו, נשחקת.

אם אתה חושב שהמחירון ההתחלתי הוא באמת 179 ולא אותם 170 שמציעים לך ב"חבר" אתם קצת משלה את עצמך. יונדאי לא תפסיד לקוח של 180 אלף בגלל 9 אלף.

ואחרי כל החישובים האופטימיים האלה, הגענו מ"נשארת לי אותה מקדמה בדיוק" ל"צריך להוסיף עשיריה תוך 4 שנים". תתקרב עוד קצת למציאות בשוק ותראה שתצטרך להוסיף גם 15 ו-20. בעוד שבמאזדה (או כל אוטו אחר שעולה 50 אלף שקל פחות מהסונטה לצורך העניין), תצטרך להוסיף פחות. למה? כי המחיר שלו יורד פחות. אם אין לך צורך במכונית גדולה, אל תקנה מכונית גדולה.

אבל זה בדיוק מה שחישבתי, שווי של 100K אחרי 4 שנים לסונטה ולקחתי מקרה קיצון של 15% בשנה, היא תהיה שווה יותר. לא הבנתי איך אתה יכול לקנות את הסונטה המשומשת באותו מחיר כמו חדשה אחרי 4 שנים? את שלי תקנה ב105K נגיד וחדשה 0 ק"מ תעלה 165K במקרה הטוב. לגבי המקדמה, אני יכול לשחק עם זה, לשלם 200-300 שקל יותר מההחזר על המאזדה כל חודש ובסוף להשאר עם אותה המקדמה בדיוק. ברור שיהיה פער מהמאזדה איפשהו, השאלה עכשיו כמה זה משמעותי לעומת מה מקבלים ברכב. האם היית מוסיף 200-300 שקל כל חודש בשביל לקפוץ לסונטה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שוב, 15 אחוז בשנה הם לא מקרה קיצון. הם הקלה קיצונית. זה נותן איבוד מצטבר של 39%, (כי אתה לא משקלל ישר את מחיר פחות 45%) וזה מעט.

לגבי משומש VS חדש, התכוונתי לאחרי שנה אחת, בה הרכב שלך יהיה שווה (לכאורה) 15% פחות. מצטער שלא ציינתי את זה, ברח לי.

האם הייתי מוסיף? כנראה שלא, כי אני לא צריך את הגודל של הסונטה, ואני קונה מכוניות בגודל שאני צריך. אני מעדיף להמיר את הירידה בסגמנט בעליה בכח או באבזור (או בשניהם) או בירידה המחיר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

avigra - אתה עקשן ואופטימי במידה פתולוגית. עושה תחשיבי ירידת ערך מינימליים, ושוכח שבסוף העסקה המכונית עוברת אצל שמאי מטעם חברת הליסינג, וכל שריטה מאבן שעפה ממשאית תהפוך לנזק של כמה אלפי ש"ח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

avigra - אתה עקשן ואופטימי במידה פתולוגית. עושה תחשיבי ירידת ערך מינימליים, ושוכח שבסוף העסקה המכונית עוברת אצל שמאי מטעם חברת הליסינג, וכל שריטה מאבן שעפה ממשאית תהפוך לנזק של כמה אלפי ש"ח.

למה מינימליים? כמה תהיה שווה מכונית של 180K אחרי 4 שנים? הקיה ריו (105K חדשה) שלי כמעט נמכרה ב-70K אחרי 4 שנים אז איך הסונטה ב-90K? ומה הקשר ליסיניג? אני עושה או טריידאין או מוכר לפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שרכב "מנהלים" מאבד הרבה יותר ערך באחוזים מאשר רכב "עממי" - כמו משפחתית או סופר מיני.

וזה בגלל הביקוש הנמוך שיש להם כיד שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא חושב שאתה משוגע, סתם אופטימיסט חסר תקנה.

אני בכלל לא מבין למה אנחנו מנסים לנחש מה יהיה המחיר של המכונית. כנס ליד2, תראה כמה עולות היום מאזדה6, טויוטה אוונסיס/קאמרי, יונדאי i40, או הונדה אקורד שנת 2012. קשה לי להאמין שתמצא נתונים שיחזקו את החישובים שלך.

לצורך העניין, חיפשתי מאזדה6. מצאתי אחת שדורשים (דורשים. לא מקבלים) עליה 96 ואחת 93. כל השאר נעות בין איזור ה-80 העליון ל-70. וזאת מכונית שכחדשה עלתה אותו הדבר בערך כמו הסונטה.

על הריו שלך אתה יכול לבקש יותר כי היא מה שהשוק רוצה, "משפחתית" "חסכונית" ו"זולה". אז הביקוש גבוה וכך גם המחירים. מכוניות מנהלים סובלות משוק גרוע במיוחד בגלל נהירה לג'יפונים, וזה מתבטא בירידה חדה הרבה יותר במחירים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא חושב שאתה משוגע, סתם אופטימיסט חסר תקנה.

אני בכלל לא מבין למה אנחנו מנסים לנחש מה יהיה המחיר של המכונית. כנס ליד2, תראה כמה עולות היום מאזדה6, טויוטה אוונסיס/קאמרי, יונדאי i40, או הונדה אקורד שנת 2012. קשה לי להאמין שתמצא נתונים שיחזקו את החישובים שלך.

לצורך העניין, חיפשתי מאזדה6. מצאתי אחת שדורשים (דורשים. לא מקבלים) עליה 96 ואחת 93. כל השאר נעות בין איזור ה-80 העליון ל-70. וזאת מכונית שכחדשה עלתה אותו הדבר בערך כמו הסונטה.

על הריו שלך אתה יכול לבקש יותר כי היא מה שהשוק רוצה, "משפחתית" "חסכונית" ו"זולה". אז הביקוש גבוה וכך גם המחירים. מכוניות מנהלים סובלות משוק גרוע במיוחד בגלל נהירה לג'יפונים, וזה מתבטא בירידה חדה הרבה יותר במחירים.

שים לב: ה- 96 זו הפרימיום שיותר מתקרבת לרמה של הסונטה לימיטד, ושתיהן היו רכב חברה... הונדה אקורד למשל 100K צפונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקורד הייתה יקרה יותר מלכתחילה ביחס לקטגוריה.(עלתה 190 אלף אז, כיום משווקת רק הגרסה האמריקאית ההיברידית).

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נו, מה אני אעשה? ניסיתי. חישבתי, עזרתי, אפילו הבאתי דוגמאות. לא עוזר.

שיהיה בהצלחה. אני חושב שיהיה מעניין (באמת מעניין, לא בשביל להקניט) אם תקנה את האוטו ותחזור בעוד שלוש שנים עם מידע מדוייק של כמה שילמת, כמה נשאר לך לשלם ובכמה מכרת את האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי האישי הונדה אקורד זה רכב בינוני מינוס שמיועד לכבשים שעדיין חיים בניינטיז וחושבים שהונדה זו תפארת היצירה. לחיוב אפשר לאמר שהיא לא מלכת הליסינג ולכן בהחלט יכול להיות שכבש א' ימכור לכבש ב' במחיר שחיטה (של ב' כמובן) שלא מעט פעמים נחשבת גם כשרה למהדרין. בקיצור, אחרי שבאת לחפש אתונות ומצאת חמורים, אתה יכול להמשיך לרכישת מכונית שתעלה כל בוקר חיוך על פניך. גם אם זה לא הכי כלכלי וגם לא עובר את אחוז החסימה של מצביעי (או שמא מצביאי? )הפורום. מתים רק פעם אחת.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שנקנה מליסינג נמכר יותר נמוך, רכב שנקנה מפרטי נמכר יותר גבוה. למה? ככה כי הישראלים אוהבים לראות "יד" נמוכה יותר.

יונדאי לרוב רכב אמין, אני פחות רואה בעייתיות למכירה. מצד שני אני ממש לא רוצה להגיד לך מה ייקרה בעתיד אף אחד לא יודע מה יהיה הביקוש והמחיר.

החשבון היחידי שאתה צריך לעשות הוא - האם אתה נהנה מהרכב ושווה להוסיף את הסכום? האם תהיה מסוגל לעמוד בעלויות (הלוואה, אחזקה, ביטוח) מבלי לפגוע ברמת החיים שלך?

בהצלחה!

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק מה שחישבתי, שווי של 100K אחרי 4 שנים לסונטה ולקחתי מקרה קיצון של 15% בשנה, היא תהיה שווה יותר. לא הבנתי איך אתה יכול לקנות את הסונטה המשומשת באותו מחיר כמו חדשה אחרי 4 שנים?

מאזדה 6 החדשה ספגה ירידת ערך של 90K ש"ח ב 3 שנים. מ 200K ש"ח ל 110K. לדעתי השווי של הסונטה יהיה הרבה יותר נמוך אחרי 4 שנים. במיוחד שמדובר על פלח שוק ללא ביקוש ושיונדאי לא בדיוק מככבת ברכבי מנהלים.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 6 החדשה ספגה ירידת ערך של 90K ש"ח ב 3 שנים. מ 200K ש"ח ל 110K. לדעתי השווי של הסונטה יהיה הרבה יותר נמוך אחרי 4 שנים. במיוחד שמדובר על פלח שוק ללא ביקוש ושיונדאי לא בדיוק מככבת ברכבי מנהלים.

אתה מכיר את הסונטה ההיבדרידית החדשה? זה נכון שיונדאי לא כיכבה בסגמנט אבל הסונטה לימיטד זה סיפור אחר לגמרי ולעניות דעתי מביאה בשורה ותהיה נחשקת גם עוד 4 שנים. מה עדיף שוק רווי של ג'יפונים (קיה ספורטאז')? אני באמת שואל.. כי המקבילה לסונטה זו כנראה קיה ספורטאז' 2.0 EX.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...