Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת קיה ריו והונדה סיוויק במכונית אחת

avigra
שימו לב! השרשור הזה בן 3017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צודק במאה אחוז. ואם אנחנו כבר שם, לא שווה להוסיף עוד 30K ולעשות שבוע עם שלוש נערות ליווי וקילו קוק?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נערת ליווי איכותית אחת תעלה לבדה יותר מ 30K, איך הגעת ל 3 ועוד עם קילו קוק, רק אלוהים יודע. אם גרם עולה 500 ש"ח, תעשה חשבון..(:-

בכל מקרה, אם מישהו רוצה לקנות אוטו יקר בכסף שאין לו, אז שמעתי על חבר של נזיר שמוכר את הפרארי שלו מתחת למחירון.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אל תהיה מצחיק. התכוונתי להוסיף 30K ולקחת את כל הסכום (200), ואיתו לעשות את השבוע.

תן לי קצת קרדיט. אני מעורה במחירי נערות הליווי והקוק.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, מה שאתם יודעים אני כבר שכחתי... זונות, קוקאין.. היו ימים. לגבי המכונית, עדיין בונה על הפורום לקבל הבנות. נכון אני לא בא עם הון עצמי גדול אבל יש הכנסות גבוהות, לכן יכול לספוג 1100-1500 שח בחודש יחסית בשקט. ובהלוואת בלון זה אפשרי יחד עם גלגול השארית בסוף תקופה לבלון חדש. לפי התגובות, הסונטה עושה קונטציה מחרמנת במיוחד, מה שבהחלט מתאים לתחושת הנהיגה בה. גמרתי בדעתי ללכת על רכב ב150k, לא פחות. השאלה אם להתחשב בזה שהסונטה ההיברידית תחסוך לי 20k על הדלק במהלך תקופה, שיכולה להיות גם 5 שנים ולכן ללכת עליה. לעומת ג'יפון שעולה פחות אבל שותה דלק ויש יגידו מסניפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שזה טעות של אוטוקורקט:S,

בכל מקרה, אתה לא יודע אם תפסיד או תרוויח על אף רכב,

לקנות רכב חדש כלכלית כנראה לא משתלם בכל מקרה.

עדיף שתיקח רכב שקרוב יותר לתקציב שלך, למה לקחת "סתם" הלוואות? אם אפשר להימנע או לקחת פחות כסף בהלוואה,

אם המאזדה הרגישה ונראתה לך נכונה - יאללה, לך על זה.

לא מוצא סיבה אם אתה לא עושה קילומטרז של יותר מ25-30 אלף בשנה לרכוש רכב היברידי ואם כן, יש זולות יותר מהסונטה בקטגוריה של המאזדה(כמו האוריס סטיישן).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה שלי היא במידה ויש לך"הכנסות גדולות" כמו שאתה מתאר אז לפרוס את סכום ההלוואה לשלוש עד חמש שנים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, זה מה שרציתי לבדוק, אנחנו לא עושים יותר מ15K קילומטר בשנה. אז היברידי לא מצדיק את הקפיצה. לא אוהבים סטיישן, יש את הסונטה הלא מפוארת אם כבר ב152K.

אני לא מבין למה לפרוס הלוואה רגילה כשאפשר לפרוס בבלון בחצי מהסכום ועוד יותר להקל על התזרים החודשי... למשל, רוצה רכב ב150K, שם 35K מקדמה, נשאר 115K. בהלוואה רגילה ל4 שנים ההחזר החודשי יהיה 2396, שזה כבד. לעומת בלון שאני יכול להחליט החזר של 1000 ש"ח חודשי מה שישאיר בסוף תקופה לשלם 67K. האוטו יהיה בשווי 100K. מוכר אותו וסוגר את ההלוואה, נשאר לי כמעט אותה המקדמה (33K) וחוזר חלילה. ככה גם נהנים מרכב חדש בשווי גדול יותר וגם לא מעמיסים על השוטף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין,

אתה אמור לשאוף למינימום הלוואה.

הלוואה = ריבית, אלא אם יש לך אפיק השקעה טוב לכסף הנזיל והלוואה באחוזים מאוד נמוכים, הלוואה גבוהה יותר לא תשתלם(אם אני זוכר נכון בהלוואת בלון אתה משלם ברוב התקופה את הריבית עצמה).

תכוון למינימום הלוואה ותיקח רכב שמתאים לצרכים שלך ואתה אוהב, כמו שראית אין סוף ל"אבל אם מוסיפים עוד קצת אפשר..."

אם המאזדה הרגישה לך הכי נכונה מבחינת "רכב" אז למה לא? אתה תצטרך את הגודל של הסונטה? למה לשלם יותר על הסונטה? אולי אם לא אהבת את המאזדה שווה לך לראות משפחתיות אחרות, לא רואה הצדקה לעלות בקטגוריה ובסופו של יום..לשלם יותר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך למה ללכת על יותר, כי מבחינת הקרן והריבית זה זניח, הלוואה של 100K יוצא 4000 ש"ח והלוואה של 135K יוצא 5464 אלף ש"ח, שזה ההבדל בין הקטגוריות, הבדל של 1500 ש"ח בלבד ל-4 שנים. וממילא בשני המקרים, השווי של הרכב מכסה בתום תקופה את מה שנותר מההלוואה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השווי של הרכב מכסה בתום תקופה את מה שנותר מההלוואה...

וזו בדיוק המלכודת של הלוואת בלון.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

borsood ובוא תסביר לנו, למה זו מלכודת ?

כי שווי הרכב בעוד 3 שנים לא יהיה ידוע ?

אני בעצמי לקחתי הלוואת בלון ואני מכיר עוד חבר שלקח הלוואת בלון ומכר את הרכב אחרי שנתיים, מעל המחירון. (ועוד מדובר בלקסוס, שמפסידה הרבה יותר מכל רכב אחר,כרכב יוקרה) אז בואו נירגע.

רכישת רכב באופן כללי, חדש או משומש, היא לא עסק כלכלי. רק בישראל מסתכלים על רכב כנכס ורכב אינו נכס,הוא השקעה שמפסידה עם השנים ומוטב שהכסף הנזיל יושקע באפיקים אחרים, מניבים יותר.

גם ככה מדי שנתיים וחצי-שלוש שנים, מחליפים את הרכב ומשתדרגים לרכב חדש. לי אישית נמאס מהרכב הקודם לאחר שנתיים בלבד וגיליתי ששילמתי כמעט אותו הדבר מדי חודש, עד שהחלטתי שאני רוצה להנות מרכב חדש ואם לא יתאים לי, אז פשוט מוכרים.

מצאתי רכב (מאזדה 3 ספיריט 2.0) שלא מצוי בליסינג בכלל (ערכתי בירור מעמיק) ובחנתי את השוק שלו ב-3 השנים שהוא כבר רץ ולאחר מחקר מאוד מעמיק, החלטתי שזה הרכב שבסוף תקופת הבלון ישיב לי לפחות את מחיר המחירון.

יש סיכון מסויים בהלוואת בלון, שמא יקרה משהו ומחיר המחירון של הרכב יצנח, אבל זה סיכון מחושב ולכן יש לעקוב אחר ירידת הערך של הרכב ולהיות עם אצבע על הדופק. ברור לי כבר מזמן, רכב זו הוצאה, כבדה יחסית, לא השקעה מניבה והיא אף פעם לא תהיה כזו.

דבר נוסף - שים לב שהלוואת בלון כיום ניתנת בריבית של פריים (1.60%) פלוס 0.15-0.20 במרבית הבנקים (זה מה שהציעו לי לפחות) ויש בנקים שנותנים אפילו מינוס 0.3 (כמו לאבא שלי,לדוגמא) לעומת רכב משומש, בן שנה או שנתיים, שם מציעים לך ריביות של פריים פלוס 3% צפונה ! וזה כבר הבדל די משמעותי.

הבנקים לא אוהבים מכוניות משומשות ואם אין לך את הכסף במזומן, בחישוב מהיר מתברר שהלוואה על רכב חדש היא הרבה יותר כדאית כלכלית. זה החישוב שאני עשיתי,בין היתר. (תוך לקיחת צריכת דלק בחשבון ואיבוד ערך שאליו לא התייחסתי מאחר שמדובר ברכב חדש וברורה לי מאליה ירידת הערך)

לפות"ש - ממליץ לך לא להתפזר, הייתי במקום שלך וקפצתי ממאזדה 3, לספורטאג' החדשה,לטוסון ומדובר ברכבי שונים בתכלית !

מאזדה 3 תיתן לך את התמורה הטובה ביותר לכסף ואת צריכת הדלק הטובה מבין כולן. הספורטאג' מדווחת על 1:12 ואני שומע דיווחים בליסינג (ה 1.6 מאוד נפוצות בליסינג ! לא להתקרב. ) שהיא צורכת 1:9 או 1:10. כנ"ל לגבי הטוסון.

מומלץ לרכוש רכב שלא נמצא בליסינג וסביר שלא ישוחרר לליסינג..

אה ועוד דבר, גם הטוסון וגם הספורטאג' החדשות משוחררות לליסינג גם בגירסאת הביניים של ה 2000 סמ"ק. תעשו לעצמכם טובה, תישארו עם המאזדה.

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות. מה שמחזיר אותי עוד הפעם לסונטה עכשיו... הריבית שאני מקבל זה פריים בלי פלוס או מינוס. ואני קונה את הרכב ב"חבר" שזו הנחה של 9k מה שיספוג כמעט שנה של ירידת ערך. ההחזר החודשי על שניהם (מאזדה או סונטה) יהיה כמעט אותו הדבר. אז אם להוציא פאראדיגמות מהמשוואה, הלוואת בלון מאפשרת קפיצה בקטגוריה בקלילות יחסית כי אמנם הרכב לא נכס מניב אבל הוא נכס, כשבסוף תקופה תמיד יהיה שווה יותר ממה שנשאר לשלם עליו. אז כבר מה זה משנה אם זה רכב ששווה 80k שמכסה יתרה של 50k או רכב ששווה 120k שמכסה יתרה של 90k בסוף אתה נשאר עם אותה מקדמה לגלגל והתשלום על הקרן והריבית גם שולי בהבדל... יש פה חשיבה חדשה שאפשר לסגל שמשום מה לא הרבה עלו עליה. היתרה של 90k למשל יכולה להתגלגל כל החיים ובינתיים אתה נהנה מרכבים חדשים בליגה אחרת, בתשלומים נמוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה קצת מנותק מכמה ערך מכונית חדשה מאבדת במצב השוק הנוכחי.

9K זה לא ירידת ערך של שנה, אלא יותר כמו ירידת ערך בעקבות החורים שעשו ללוחית הרישוי.

כלל האצבע הוא 15-20% בשנה הראשונה (או 12-13% לרכבים ששומרים על ערכם מצויין - כמו טויוטה יאריס או הונדה ג'אז למשל), אל תשכח שהיום אתה יכול לקנות את אותו הרכב חדש מהחברה כשהו יד שניה 0 ק"מ בהנחות שלפעמים מגיעות לאותם 15%. למה שמישהו יעדיף את האוטו המשומש שלך? בשנים שלאחר מכן, יש ירידה של בערך ו-10-12% בכל שנה.

בשנה הראשונה הסונטה תאבד יותר קרוב ל-18-20K ולא 9. ואחרי שלוש שנים היא בחיים (אבל בחיייייייים) לא תהיה שווה 120K, יותר לכיוון ה-90. המאזדה מאידך, דווקא הגיוני שתהיה שווה 80 בסוף התקופה.

בקיצור, נראה לי שהחישובים שלך מאוד מוטים לכיוון הפנטזיה והאופטימיות.

עריכה אחרונה על ידי Spire
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את זה אבל קצת הגזמת: גם אם אני מוריד 15% כל שנה ל-4 שנים זה יוצא 102K (מחירון התחלתי 179K) בינתיים שילמתי עליו 35 מקדמה + 1200X48 תשלומים, מתוך 170K אחרי חבר, זו יתרה של 78K. נכון שהמקדמה נשחקה (24K במקום 35K) אבל אני לגמרי בונה על זה שבעוד 4 שנים תהיה לי עוד עשירייה להוסיף. יש את השקלול של השחיקה בגלל על הקטגוריה, על זה באמת צריך עוד לחשוב, אבל זה לא מאד משמעותי. תוסיף לזה צריכת דלק מעולה ושהסונטה לא תהיה חרושה בליסינג, והכרה בהוצאות פחת (אני עצמאי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב אני ממש לא מגזים. אני מכיר טוב מאוד את המצב בשוק ומשומשות בנות 3-4 שנים בדרך כלל מאבדות קרוב לחצי מערכן.

לגבי המחיר של הסונטה - זה שאתה מוריד 15 אחוז כל שנה לא אומר שזה מה שהשוק עושה. למה שאני אקנה את הסונטה המשומשת שלך אם אני יכול למצוא אחת חדשה באותו מחיר? ולהוריד כל שנה את אותו מספר זה לא נכון, כי גם ירידת הערך, כמו הערך עצמו, נשחקת.

אם אתה חושב שהמחירון ההתחלתי הוא באמת 179 ולא אותם 170 שמציעים לך ב"חבר" אתם קצת משלה את עצמך. יונדאי לא תפסיד לקוח של 180 אלף בגלל 9 אלף.

ואחרי כל החישובים האופטימיים האלה, הגענו מ"נשארת לי אותה מקדמה בדיוק" ל"צריך להוסיף עשיריה תוך 4 שנים". תתקרב עוד קצת למציאות בשוק ותראה שתצטרך להוסיף גם 15 ו-20. בעוד שבמאזדה (או כל אוטו אחר שעולה 50 אלף שקל פחות מהסונטה לצורך העניין), תצטרך להוסיף פחות. למה? כי המחיר שלו יורד פחות. אם אין לך צורך במכונית גדולה, אל תקנה מכונית גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...