Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס אקובוסט 2012 - רשמים תמונות ועדכונים

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם על 210 אני חותם :) תוכל לפרט קצת מה בדיוק עשית ? איך אתה יודע שזה 210 ? בדקת על דיינו לפני ואחרי ?

וכמה היה לפני, במצב סטוק ?

של מי התוכנה והאם החלפת גם פילטר ?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

טוב, עברו כמה חודשים, ללא בעיות מיוחדות. הותקנה תוכנה ופילטר K&N, דיווח על זה יעלה בהמשך, כולל מדידות עם ובלי.

יש עניין אחד בנהיגה מתקדמת שהציק לי שנים שאני לא יודע לבצע, גם אחרי אינספור קורסים ושעות מסלול - HILL & TOE.

מאחר וב-12 שנה האחרונות נהגתי על רכבי ליסינג אוטומטים, לא הייתה לי הזדמנות לתרגל את זה, וכשכבר נהגתי במסלול על רכב ידני התבאסתי לבזבז זמן מסלול על לימוד של משהו שאני יכול ללמוד בכל רכב ידני, ומצד שני דופק לי את הנהיגה כל עוד אני לא מצליח לעשות אותו נכון. אז שמחתי שבפוקוס הידנית אני אוכל להתאמן על זה בנהיגה יומיומית. אז זהו - שלא..

מסתבר שבפוקוס, גם ב-ST, המבנה של הדוושות לא ממש מאפשר לבצע את זה, דוושת הגז יושבת נמוך יחסית לבלם, וגם צמודה יחסית לדופן של הקונסולה המרכזית, כך שאין ממש מקום ללחוץ עם הרגל באלכסון.

חיפוש בגוגל העלה שאני לא הראשון שנתקל בבעיה, ואפילו יש פתרון אפטר מרקט ייעודי לעניין - מיועד לפוקוס ST, אבל מתאים גם לשלי.

http://garageline.com/interior-bits/293-garage-line-2013-ford-focus-st-accelerator-pedal-mount.html

garage-line-2013-ford-focus-st-accelerator-pedal-mount.jpg

נסיעת עבודה לארה"ב איפשרה לי להביא את זה ב-80$, היום הותקן בהצלחה (לא פשוט כמו שחשבתי, גישה לא משהו).

ההבדל עצום, עכשיו אני ממש יכול לבצע HILL & TOE, טכנית, רק שאני עדיין לא מיומן מספיק, אבל יש לי כל יום להתאמן :)

ממליץ בחום לכל בעלי פוקוס ידנית 2012 ואילך.

pedal_after2.jpg

pedal_after.jpg

pedal_before.jpg

עריכה אחרונה על ידי misterb

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סרטון :)

ביום שישי הלכתי לעשות טיפול 45 אלף (בתכלס 46K). החלטתי לפחות את הטיפולים השוטפים לעשות במוסך מורשה פורד, לפחות בהתחלה כשהרכב עוד יחסית חדש, ולמרות שאני יודע שזה יעלה לי קצת יותר.

מה שתכננתי שיעשו - פלאגים, שמן/פילטר שמן, נוזל בלם, וזהו בערך..פילטר אוויר יש לי K&N שלא דורש החלפה, רפידות קדמיות החלפתי לא מזמן.

מאחר ויצא לי להיות בארה"ב לאחרונה - קניתי רביעיית פלאגים באמזון, אירידיום של DENSO. המחיר ? 6$ לאחד.

Denso (5339) ITV20 Iridium Power Spark Plug

41wqSImU0DL._SX425_.jpg

(עכשיו אני רואה שהמחיר עלה קצת מאז שקניתי).

הלכתי למוסך סדן ליד עכו אחרי שקיבלתי המלצות. יידעתי אותם שאני מביא פלאגים שלי, לא הייתה בעיה עם זה.

קבעתי תור מראש, הגעתי בשעה שנקבעה, ותוך רבע שעה הרכב עלה על הליפט, המכונאים התלהבו מאד מהרכב, גם כי הוא נדיר וגם כי הוא ממש כמו חדש, גם מלמטה..

אחרי שפירקו את הפלאגים קראו לי לראות שמה שהבאתי כביכול לא מתאים - פיזית החדשים היו יותר קצרים.

בדקתי שוב באתר של היצרן לפי דגם רכב וקוד מנוע - אמור להתאים פיקס. אמרו שהם מוכנים להרכיב אבל לא אחראים לתוצאות. שאלתי כמה עולים פלאגים מקוריים - 150 ש"ח לאחד כולל מע"מ. פי 6 ממה שעלה לי..

החלטתי לקחת סיכון וביקשתי שירכיבו. סיימו, נכנסתי להניע עם קצת חשש ו.. עובד כמו שעון. אין לי מושג איך זה אבל עובדה.

מה עוד מצאו ?

- נזילת שמן מתושבת מנוע עליונה בצד שמאל. כמה עולה תושבת ? 2600 ש"ח לפני עבודה ולפני מע"מ. אבל הגישו בקשה להחלפה ללא עלות במסגרת GOOD WILL מהיבואן, אמורים לקבל אישור השבוע ולקרוא לי להחלפה. הבהירו לי שנותנים את זה פעם אחת, ככה שאם 'בזבזתי' את זה עכשיו ותהיה תקלה אחרת יותר יקרה - הפסדתי. לקחתי צ'אנס.

- רפידות וצלחות אחוריות צריכות החלפה. מחיר לחלקים מקוריים כולל עבודה ומע"מ - 1500 ש"ח.. ויתרתי על התענוג, אני אחליף בחצי מחיר במוסך לא מורשה עם חלקים שאני אקנה לבד. החתימו אותי שאני לא מאשר להחליף ושמשחררים את הרכב על אחריותי.

יצא לי 870 ש"ח הטיפול ועשיתי גם מנוי גולד ב-200 ש"ח לשנתיים, זה נותן הנחה של 7.5-10% על החלקים והעבודה, ועוד 5% צבירה לפעם הבאה, והכי חשוב - ביטול השתתפות עצמית בכל מקרה תאונה ללא הגבלת מקרים ובלי קשר באיזו חברת ביטוח אתה, ורכב חלופי חינם בכל מקרה שהרכב נשאר במוסך ללילה, נראה לי שווה 100 ש"ח בשנה. יש עוד הטבות שאותי לא מעניינות כמו - שירות העברת טסט חינם (לוקחים ומחזירים מהבית, עד 15 ק"מ רדיוס).

בסה"כ נראה מוסך מקצועי עם שירות מצויין. יש נציגת שירות שאחראית על כל התמחורים, הזמנת חלקים, הוראות עבודה למכונאים וכו', והיא מאד שירותית ודי מבינה עניין. חוץ מזה יש את דלפק הקבלה שקובעים תורים, גובים תשלום, עונים לטלפונים וכו'.

נתנו לי להכנס לשטח המוסך ולעמוד ליד הרכב כשטיפלו בו שזה לא אפשרי בכל מקום..

בקיצור - ממה שראיתי בינתיים מוסך מומלץ, למעט המחירים שהם נגזרים ממחירי היבואן, אז אין הרבה מה לעשות עם זה.

לא יודע כמה הם מקצועיים כי לא ממש אתגרתי אותם עם תקלה, אבל ממה ששמעתי הם סבבה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לקנות לבד את החלפים וללכת למוסך שאתה מכיר וסומך עליו? כמויות הכסף שתחסוך הן גבוהות, מאוד (כמעט בכל רכב).

בכל מקרה, מה לגבי עדכון התוכנה? מדידות? :-)

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחליט כל מקרה לגופו אם שווה לי לשלם יותר לטובת שמירה על רקורד מוסך מורשה. הפעם זה השתלם מאד בזכות התושבת שמוחלפת חינם. אם הרכב לא היה מטופל במורשה פורד באופן רציף לא בטוח שהיו כאלה נחמדים.

מדידות של ביצועי תוכנה ופילטר יתבצעו כשיהיה לי קצת זמן מתישהו בחודש הקרוב כנראה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי במוסך סדן להחלפת התושבת, לא היו בעיות מיוחדות, ללא חיוב. פתאום אני שם לב שהרעידות העדינות שהיו לי בזמן עמידה בניוטרל נעלמו - לא ייחסתי לזה חשיבות קודם, אבל עכשיו אני ממש מתקשה להבחין אם המנוע פועל או לא כשיש קצת מוזיקה או רעש סביבתי.

בנוסף שמתי לב בשבוע האחרון שההתנעות הולכות ונשמעות פחות טוב, סימן שהמצבר הולך לשבוק בקרוב (מלאו לו 4 שנים בדיוק).

עשיתי כמה טלפונים ובסוף הלכתי למ. אחראי בצומת קריית אתא, מקום קטן ומשפחתי, אבא ובן, חביבים ומקצועיים.

המצבר המקורי שלי היה 60AH אבל גדול פיזית. בכל המקומות ששאלתי אמרו לי שבפוקוס שמים 66AH, ואפשר גם 60.

המחיר שקיבלתי היה סביב 600 ש"ח למצבר ורטא עם 20 חודשי אחריות, ל-60AH.

במ. אחראי אין ורטא - הוא הציע לי מצבר של BOSCH במקום, או 60 אמפר ב-650 או 72 אמפר ב-680, כשה-72 זהה בגודל הפיזי למקורי, ה-60 קטן יותר. אחריות שנתיים. החלטתי ללכת על הגדול. אחרי ההתקנה, כצפוי, מערכת הSTART/STOP חזרה לחיים לצערי, עכשיו צריך לנתק כל התנעה. שמתי מצבר רגיל ולא מצבר שמיועד לSTART/STOP מתוך ידיעה שאני לא הולך להשתמש בה.

מצבר כזה עולה 1100-1200 ש"ח.

על הדרך גם עשיתי טסט שנתי ("טסט בעכו"), הכשילו אותי על צמיגים קדמיים שהם בני כמה חודשים עם ~10K עליהם (כרגע הרכב עם 47K), שחוקים קצת בכתף, סה"כ במצב מצויין. אחרי שיחת הבהרה עם הבוחן הראשי הוא הסכים להעביר אותי בסוף למזלי.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היום הותקנו צלחות ורפידות חדשות בכל הגלגלים (49K על השעון).

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?596757-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%A1-%D7%A6%D7%9C%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA

3e022320a964497b2b30e6fa0ead2cb8.jpg

64aa38e2ac9f427c717582c41a2222e5.jpg

7450a4b3c5b3d311eae712af872a2497.jpg

522c82bcd263de91ead1030b20ce77b5.jpg

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

מדהימה :)

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...