Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט OPTIMUS - סובארו B4 2010 - מהתקנה, דרך סיקור מוצרים ועד TUNE BLOG שלם

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה אייל - אהבתי את המנוע של הרמקול עם הBAFFLE בגבולות הסראונד.

כרגע אעבור לסיקור נוסף -

סיקור יחידות הראש

נתחיל בקצרה מהטאבלט - נקסוס 7 גרסאת 2012 (הגרסא הישנה)

למה בקצרה? כי את כל המידע שרק חלמתם לבקש, לשאול ולדעת עליו תוכלו למצוא כאן:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?490283-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%98%D7%90%D7%91%D7%9C%D7%98-%D7%92%D7%95%D7%92%D7%9C-%D7%A0%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%A1-7-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99&highlight=%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C+%D7%98%D7%9B%D7 %A0%D7%99+%D7%98%D7%90%D7%91%D7%9C%D7%98

הסיבה לכך שהטאבלט בסופו של דבר נשאר יחידת הראש העיקרית שלי היא פשוטה מאוד - הסמארטפון שלי כן מזהה את הSSD, אבל האפליקציות שאני משתמש בהן כנגן - לא!

במעבדה זה עבד חלק, ברכב לא - פשוט חוזר לטאבלט וזהו, לא סיפור גדול.

אבל בכל זאת למה כן היה חשוב לי שהסמארטפון שלי יוכל להיות הHU שלי?

אז כאן כבר נעבור לסיקור הקצת יותר ארוך וקצת יותר מעניין.

MEIZU M2 NOTE

נתחיל בסרטון שמראה את המכשיר ואת תכונותיו העיקריות:

הרעיון שלי היה או לנסות להתנתק מהטאבלט או לפחות שיהיה לי תחליף למקרה שאני שוכח אותו או לא רוצה לקחת אותו איתי, נסיעות קצרות למשל או שסתם באמת לא מתחשק לי לקחת איתי עוד מכשיר כשאני יוצא מהבית.

במקביל לכך הלחץ בעבודה בשנה האחרונה הביא אותי למקומות לא טובים ובכדי להקל על העומס המנטלי שנוצר אצלי חיפשתי מכשיר דואל סים בכדי למדר את עצמי כאשר אני נמצא מחוץ לשעות בהן אני חייב להיות זמין - לא רוצה להסתובב עם שני מכשירי טלפון, רוצה שני קווים במכשיר אחד.

בנוסף, בכדי שהמכשיר יוכל להחליף טאבלט הוא חייב להיות בטיחותי לנהיגה והמשמעות של כך היא גודל המסך - לפחות 5.5 אינטש ולא פחות.

עכשיו הבעיה הנוספת היתה כמובן - תקציב! עד 1500 שקלים :-D

כאן החגיגה מתחילה וזה הופך לסוג של חידת חמיצר או נסיון לאכול עוגה ולהשאירה שלמה.

הנסיון למצוא מכשיר אחד שתומך בשלושתם הוא לא כזה פשוט כמו שזה נראה.

ניסיתי את BLU המקסיקניים - אחלה מכשירים באמת - הSTUDIO X הוא דואל סים, 5.5 אינטש אבל מה? לא תומך USB AUDIO גם עם אנדרואיד L מותקן עליו אחרי שנכנסתי לאפשרויות מפתחים - פשוט לא תומך.

רוב המכשירים יהיו או סינגל סים, או לא מסך 5.5 אינטש או לא תומכי USB AUDIO

למשל ONE PLUS - לא דואל סים.

ONE PLUS TWO מושלם רק שחבל שהוא מעבר לתקציב אפילו אם אני מבריח אחד כזה מחו"ל.

בסופו של דבר מצאתי מכשיר שנורא רציתי - samsung galaxy E7 duos

והוא עולה בדיוק למסגרת התקציב אבל כשהגעתי לסינמה סיטי לראשון לחנות שמוכרת אותו בארץ בגרסאת הדואל סים - לא היה במלאי! בלי לנסות אני לא קונה.

ואז נכנסתי במקרה לBUG והמוכרת שהיתה נראתה כמו משהו הרבה יותר טוב ממה שהייתי מצפה מאחורי דוכן של חנות :-P

והיא הציעה לי רגע לפני שיצאתי לנסות את המייזו הזה - כמובן כמעט כמו כל אדם נורמטיבי שאלתי אותה מיי מה?

והיא ענתה מיי-זו!

[video=youtube;1-wb9ddKsDE]

ואז נזכרתי שהיה לי פעם נגן MP3 שלהם (שמצאתי באיקאה שבטח נפל לאיזה ילד מהכיס שלא הפסיק לבכות שנתיים אח"כ) והוא היה חביב למדי ומתקדם לזמנו - אמרתי - ננסה, למה לא.

מכניס את הDAC, מחבר אזניות - USB AUDIO עובד!

האם המכשיר דואל סים? כן!

האם יש לו מסך חמש וחצי אינטש איכותי? כן! מאוד אפילו!

האם הוא בתקציב? - למען האמת כמעט מחצית התקציב! 900 שקלים כולל מע"מ - אפילו הוספתי לו כיסוי מגן וזכוכית.

ובנוסף לכך יש לו עוד הרבה מאוד דברים טובים אחרים -

מערכת הפעלה FLYME משולבת לתוך האנדרואיד 5.1 - שירותי ענן חופשיים.

מעבד 8 ליבות MTK 1300 הרץ - הדבר הזה טס יפה מאוד!

עיצוב פרקטי מאוד - גאוני הייתי אומר

מצלמה 13MP לא רעה בכלל!

שוקל 150 גרם ועובי כולל פחות מ9 מ"מ - מרשים!

סוללה 3100 מילי אמפר שמחזיקה בדר"כ שני ימי שימוש מלאים.

התאהבתי במכשיר בין רגע.

מגיע כולי מאושר הביתה ולעבודה איפה שאני מחזיק לי סביבת מעבדה (ספק של מחשב ואיזולירבנד :-D ) מחבר והכל טוב ויפה אבל הדבר הזה לא מזהה שום HDD שמחברים אליו, גם לא DOK ברגע שמחברים עוד אביזר USB.

בסוף הבנתי שאני צריך לחבר למפצל USB כוח חיצוני ואז הכל עובד - מוזר.

בסופו של דבר ברכב הוא מזהה את הכונן הקשיח אבל הנגנים שלי לא מזהים אותו למעט תכנת הנגן המובנית של הטלפון - אז לפחות אני יכול לנגן תיקיות נבחרות, אבל כHU ראשי כל עוד אני לא פותר את הבעיה הזו הוא לא יכול לשמש אותי - לא נורא.

מקווה שאפתור את זה מתישהו.

מה הדברים הלא טובים בו?

בעיקר התכנה - מערכת ההפעלה מתברר - עדכון של הFLYME OS הרס לי את הGAPPS ואני לא יכול להכנס יותר לgoogle play ואני מחכה שהם יוציאו עוד עדכון לראות אם הם פותרים את הבעיה כי הGAPPS ממרכז התוכנות הסיני שלהם לא תואם למערכת ההפעלה הנוכחית כמה לא מפתיע ולהסיר את הUSER DATA ממש לא מתחשק לי.

כמובן אני ממש לא זקוק לGOOGLE PLAY בשביל להוריד אפליקציות אבל זה מעצבן.

ספר הטלפונים מידי פעם לפעם סוגר את עצמו תוך כדי זה שאני מחפש איש קשר - מרגיז, אבל יכול לחיות עם זה.

אבל הדבר שהכי מרגיז בו זה שיש בתוכו בעצם שני כרטיסי SIM והוא מייצר הרבה מאוד רעשים בגלל זה במערכות ריגשות RF - למשל אם אני מחבר אותו כHU מידי פעם לפעם הוא מזרים רעש סטטי ישירות לתוך יציאות האודיו שלו והוא גם משפיע על הרמקולים שלי בעבודה ופשוט שומעים את זה בכל פעם שהוא סורק רשת - זו סיבה נוספת לכך שהוא לא יוכל לעולם לשמש כHU עיקרי. וכנראה שגם לא אף סמארטפון אחר.

סה"כ - לרוב הכולל של הזמן, הוא מספק לי פתרון נהדר.

מקסימום אם אני אראה שהלחץ בעבודה נרגע לי, לבינתיים אני למדתי לחיות עם זה ונרגעתי, נרגעתי מאוד - אני יכול לשים בצד את הסים השני ולהכניס במקומו SD - כתוב בעקרון עד 128 גיגה אבל אני לא אתפלא אם הוא יזהה ויריץ גם 250 - אבל אני לא אתפלא אם גם את זה הנגן לא יזהה טוב, עדיין עובד על זה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 656
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז מה קורה לבינתיים?

יש עוד כמה דברים קטנים שאני צריך לסדר בהתקנה הבסיסית של המערכת - אחד מהם עשיתי היום בבוקר וזה המידריינג' השמאלי.

היות והם יושבים ישירות על פתח הרמקול כאשר הם מודבקים בדבק אקרילי חזק - במיד השמאלי התפסנים של הברגים של הרמקולים והגריל מזמזמים בתדרים מסויימים באזור ה8K בעיקר כמו קלידי פסנתר למשל.

קצת CFF או יותר נכון ניאופרן סידר את הבעיה הזו - יחד עם זאת הפתרון האמיתי יהיה לקחת את הגרילים האלה כאשר יהיה לי שוב תקציב ולהסב אותם אצל רב אמן לגריל בד דקורטיבי והאמת היא שיש רק אחד כזה שאני חושב עליו לעבודה הזו אבל זה יקרה כנראה רק במהלך שנה הבאה.

קצת תמונות

P51105-064432_zpszrgwkcvb.jpg

לאחר הוספת הספוגים (יש להם דבק חזק מאוד וזה מה שמקבע את האום הצפות)

P51105-064701_zpskrffwgjx.jpg

הכל שליו ורגוע

P51105-064727_zpsfmysjdgm.jpg

אחרי זה - מקווה שזה יהיה היום בערב - אני הולך להסיט את כל הסט הקדמי כ10 עד 20 ס"מ קדימה בכדי לתזמן יותר נכון את הגעת הסאב וופר אל הראש שלי.

שמתי לב כי כאשר אני משעין את הראש על משענת הראש אני מקבל את התוצאה הכי טובה מהסאב וופר (כי כנראה בתנוחה הזו כיוונתי את הTC ) וכאשר אני בתנוחת נהיגה בה הראש זז קצת קדימה זה טיפה נאבד מה שאומר שכאשר הראש שלי מתקרב לכוון הסט הקדמי אני מאבד קצת מהיענות הכוח של הסאב וופר - להרחיק קצת בעזרת TC את הבמה הקדמית וזה אמור להיות מתוקן.

אדווח על כך במהלך הסופשבוע.

מחר אני מתקין בבוקר את מצלמת הDVR אלא אם כן כוח עליון ימנע ממני (כוח עליון אצל גברים נשואים זה בדרך כלל האשה והילדים :-P )

אחרי שאני אסיים את השלב הזה, לדעתי אוכל כבר לתת חוות דעת ראשונית על הסאב וופר - בימים הקרובים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשימוש עתידי, אולי ארצה להעביר אותו לתוך פוד חיצוני וגם בכדי להשאיר את ההגנה הישירה של הרמקול - מה שכן ארצה לנסות זה אולי להסיר לו את טבעת העגינה ולהכניס אותו שוב לתושבות של הרמקולים המקוריים - זה יכול בהחלט לעשות הבדל בגובה שלו לעומת הגריל המקורי.

עדיין הגריל המקורי מחורר רק באזור מסויים ואני מעדיף להסב אותו לגריל בד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיקור מוצר - מצלמת דרך

טוב, היום בבוקר התקנתי את הCAR DVR - מצלמת דרך.

המצלמה שנבחרה היתה מצלמה של NOVATEk מדגם A118C

הC מציין super capacitor וזה אומר שמדובר בדגם ללא סוללה אלא במקום התקינו בה קבל אגירה.

הסיבות שבחרתי במצלמה הזו היא שמדובר סה"כ באחת המצלמות שנותנות מקסימום תמורה למצלמות בתקציב דל.

כמה מקסימום תמורה?

ב70 דולר כולל מיסים ומשלוח אתם מקבלים -

צילום HD ב1080P

זווית צילום 170 מעלות - לא זו לא טעות, רוב המצלמות תופסות כיסוי של 140 מעלות זו מצלמת כמעט מקורה לקורה.

הכנה לGPS - בערכה שאני קניתי לא היה כלול תוסף GPS אבל אם מתישהו יתחשק לי להוסיף (אפשר להוכיח כך בבית משפט איפה הייתם ובאיזו מהירות נסעתם) פשוט אוסיף עוד כמה דולרים וארכוש אחד.

גודל פיסי קטן ונוח מאוד להתקנה.

הפעם במקום פשוט להמשיך לכתוב ולכתוב פשוט אעלה לכאן שלוש סקירות שמעבירות את המידע הנכון.

למצלמה הזו הגעתי דרך השרשור בדביק בפורום כללי לגבי מצלמות CAR DVR כמות ההמלצות עליה היא אדירה.

סרטון ראשון - סקירת המוצר עצמו

סרטון שני - סיקור יפה מאוד לגבי הA118

סרטון שלישי - השוואה בין הדגם עם הסוללה לזה אשר מצוייד בקבל במקום

עד יום ראשון אעלה תמונה מההתקנה שלה ברכב רק לצורך התרשמות.

ההתקנה היתה מאוד קלה ופשוטה - מלוח הפיוזים הותקן בית מצת (שקע) אליו התחבר החוט שסופק עם המצלמה, נמשך דרך קורת A שמאל למרכז הגג ומשם יוצא קצה כבל ישר לתוך המצלמה (ניתן להצניע בעזרת הפלסטיק המסופק עם המצלמה.

סוף סיקור מוצר

לגבי הכוון של הסט הקדמי אל מול הסאב וופר, אכן הוספתי עוד כ0.3 מילישניה דיליי לכל ערוץ מהרמקולים של הסט הקדמי וזה בהחלט עשה את ההבדל הקטן שרציתי בו. הסאב וופר מתוזמן יפה כרגע אל מול הסט הקדמי.

הדבר הבא יהיה לאפס את האיקולציה שבוצע לוופרים ולכוון לתוך עקומת בית רצויה ולאחר מכן להמשיך קצת על פי שמיעה - בסוף התהליך הזה שלא הולך להיות קצר במיוחד אנסה לקחת מדידות מיוחדות מסוג חדש ולאחר מכן השוואת היענות כוח סופית בין כל הרמקולים - צד מול מצד ברכב וגם עבור האחוריים מול הסט הקדמי ואחד מול השני.

עד ליום ראשון אני מתכוון לתת כאן חוות דעת ראשונית לגבי הARC BLACK היות ועכשיו סוף סוף אני כבר יכול באמת לתת חוות דעת אמיתית לגביו לאחר שהוא עבר את הברייק אין המינימלי שהיה דרוש לו ולאחר שהבאתי אותו למצב פעולה בו אני מרוצה ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה מעניינת למחשבה, אפשר לקבל סקירה של שילוב מצלמת הDVR עם הסאב.

מניסיון אישי שלי עם מצלמות וסאב זה לא משתלב כל כך ביחד, התמונה הסרטונים תמיד יוצאת עם רעידות ומריחות עד כדי כך שלא הצלחתי לקרוא מספר רכב שנסע מלפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למפגשים אני לא מגיע, אין זמן פנוי בסופי שבוע למעט משפחה וחברים.

אולי יותר מאוחר אדום סוג שונה של מפגשים אבל לא כרגע.

לגבי המצלמה זה יבדק, אני גם מתכוון להזמין לה תוספת ניווט, עוד עשרה דולרים סהכ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבינתיים מעלה תמונה של המצלמה מותקנת ברכב - אני עוד ממתין שיגיע תוסף הGPS לפני שאצניע חוטים - לאחר מכן אני כנראה ארצה להתקין תוכנה במחשב שתדע לפנח את מידע ההקלטות ביחד עם מידע הGPS.

היום בערב אני מקווה שיהיה לי זמן לשבת ולכתוב חוות דעת על הסאב וופר סוף סוף.

P51106-135348_zpsb04tlgm5.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מראה פנורמית קטנה, זכוכית קריסטל נגד סנוור ויחס של 1:1

אני משתמש גם במראה של צד ימין - אני פשוט לא מסוגל לסבול את המראה המקורית של הרכב.

המראה הזו גם מספיק קטנה בכדי שיהיה אפשר להשתמש בסוככים נגד השמש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה יחס 1:1? לא קמורה פשוט? רק יותר שטח?

יש טאב קטן לשינוי הזוית בלילה נגד סינוור.

כיוון מראות נכון (ושימוש בהתאם) אינו דורש שום תוספת של מראה פנורמית.

היא מספיק קטנה כדי שבמקרה של תאונה חס וחלילה היא לא תעוף עליך בעוצמה?

עזוב, לא נסטה מנושא השרשור.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאפ לא נסטה מנושא השרשור - אני רק אומר שאני לא מסוגל לסבול את המראה המקורית - היא תפוסה בהברגת ברזל ולא פלסטיק, שטוחה לגמרי ולא מעקמת את שדה הראיה.

דרך אגב - הרכב הספציפי הזה נכנס לסקר של תשע המכוניות עם הסיכוי הכי גדול להשאיר אותך חי אז אני מקווה שאני לא אהיה זה שיהרוס את הסטטיסטיקה הזו או אחת אחרת שהיא גרוע באותה המידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ARC AUDIO BLACK חוות דעת ראשונית

טוב,

מאיפה מתחילים? נתחיל מה"למה" נעבור ל"מה" ונסיים ב"איך".

למה בלאק? למה ארק אודיו?

נתחיל כאן מהסוף - היבואן של ארק אודיו - תמיר.ק והמפיץ - יוסי אלפיין

אני מכיר את שניהם לא מאתמול ומדובר בשני אנשים רציניים ביותר.

האחד הוא בעל מקצוע, מתקין על שמחזיק תחתיו את הסדנא עילית אודיו.

השני הוא אדם אשר את פועלו האישי אני מכיר, רמת האינטלקט גבוהה ביותר וגם מדובר במישהו שיודע היטב מה הוא עושה בכל פרט ופרט בחייו.

האחד פרפקציוניסט ואמין במיוחד והשני שאני מתאר לעצמי כי ניתן לאמר עליו את אותו הדבר הוא פלפל חריף במיוחד!

תיארתי לעצמי שאם ARC אודיו הוא הבחירה של השניים האלה, אז כנראה שאין כאן איפה ליפול.

ובסופו של דבר - ספונסר פורום. ספונסר איכותי וטוב.

אבל זו רק סיבה אחת - אז למה BLACK?

קצת אחרי שעשיתי חקר ושיעורי בית על המותג ראיתי שהם שמים לנכון בראש המעיינות שלהם את נושא הביצועים של כל הציוד שהם מייצרים.

רוברט זף הוא אמנם מתכנן מגברים, אבל רגע - אני קונה כאן רמקול בכלל!

אז מתברר שסדרת הבלאק כל כולה תוכננה בשיתוף עם מהנדסים של מותגי על אחרים - מישהו אמר סקאן ספיק רוולייטור? ויש שם מהנדסים נוספים שהגיעו מבתים טובים אחרים ואת זה אני יודע ישירות ממקור בארה"ב שהוא משווק בלעדי שלהם ואם תיכנסו לאתר של ARC אתם תלמדו להשכיל שהם מאוד בררנים לגבי מי מפיץ ומשווק אותם! מאוד! שאפו לתמיר וליוסי שהצליחו להביא אותם לכאן.

ההתלבטות שלי היתה כפי שכבר ציינתי פעמים רבות בין מותג אחר שמגיע מבית שאני פחות נוטה לחבב - בעיקר בסאב וופרים - הרץ מילה - רק שהפעם הם באמת גרמו לי להזיע, להתלבט חזק חזק מה אני רוצה.

ARC אודיו הם מאוד שמרניים בגישה שלהם לרמקולים בעוד האפשרות השניה היא שיא הטכנולוגיה, השכלול והחידושים - רק שלא התאפשר לי נכון לעכשיו לבחון אחד כזה באופן אישי ומה גם שאני קצת חושש להכניס למערכת החשמל שלי צרכן 10 אינטש שכבר מדגדג את גבולות הSQL - שזה אומר 700 וואט על סליל מקורר אוויר ומגנט שבנוי מחומר שמפזר חום בצורה יעילה במיוחד.

לכן החלטתי - לאחר שכבר שמעתי את הARC 10 - שהBLACK הוא ההחלטה הנכונה.

כאן אנחנו כבר נכנסים ל"מה":

כושר ספיגה אמנם קצת יותר נמוך, אבל 400 וואט יכולת ספיגה זה גם המון, רק שאחרי ששמעתי את הARC10 ידעתי שמה שחסר לי זה עוד קצת כוח ועם הBLACK היה ברור לי שזו תהיה החלטה נכונה.

קודם כל תביטו בלינק הבא:

http://www.arcaudio.com/c/subwoofers_black-series_black-10v2?action_type=switch_product&selected_cat_keys=46299.110514.1079188.0.0&selected_product=3d66dacb3441f9b1e8ca6555e7984c0a&redirected_post=1

במיוחד מציע לכם לקרוא את הנתונים הללו:

• Advanced Hi Fi Subwoofer Design
  • Hi pressure cast CNC cut aluminum basket
  • Precision wound 3" hi temp voice coil
  • 4 stage hi temperature voice coil tempering process
  • Non-Conductive machined fiberglass composite voice coil former
  • Hi capacity heavy duty spring loaded speaker terminals
  • Low shore progressive SLA rubber surround
  • Progressive rate Nomex PTE woven spider
  • Linear Audiophile SQ/SPL design specifically for the car audio environment
  • 12 Stage testing and QC protocol on every Black Series subwoofer to ensure all drivers meet or exceed ARC Audio specifications for the demanding car audio environment
  • Mounting Depth 5 11/16"
  • Cutout Diameter 9 3/16"
  • Minimum sealed enclosure - .65 cuft.
  • Optimum sealed enclosure - .85 cuft.
  • SPL sealed enclosure - 1.1 cuft.

תשימו לב שאין כאן יותר מידי דברים חריגים לעומת שאר סאב וופרים ברמת האודיופיל אבל הנה כמה דברים שאני אוהב במיוחד.

הראשון בינהם הוא נפחי התיבות - לSQ נטו, נפח מינימלי של 0.6CF זה כל מה שצריך עבורו וכרגע בתיבה האופטימלית הוא מותקן אצלי ברכב, תיבה אמנם לא פצפונת אבל לא רחוקה מלהיות, שבקושי תופסת מקום.

ומי שרוצה להוציא ממנו SPL - יש לאן לגדול - עד 1.1 CF לתיבה אטומה.

אבל הנה מגיע הדבר השני שכל כך תפס אותי - וזה תכנון לינארי בין תיבת הSQ לתיבת הSPL וזה אומר שגם אם אעביר אותו לתיבת SPL הוא עדיין אמור לשמור על כל התכונות שהופכות אותו לחיית SQ ותיכף ארחיב על כך כי זה בדיוק מה שהוא - חיית SQ.

ועכשיו אנחנו עוברים ל"איך" - אז איך הוא נשמע?

היו לי הרבה סאב וופרים, הרבה מאוד - כמה מהם היו אגדות SQ או לפחות מותגים אגדתיים בתחום הSQ וכמה מהם היו כאלה שהיו מאוד קרובים לשם - בודדים הם הסאב וופרים שהיו לי שהיו לא ראויים לשימוש.

מה שאני יכול לציין לגבי סאבוופרים זה שקשה מאוד לאכול עוגה ולהשאיר אותה שלמה, אין דבר מושלם, פשוט אין.

יותר גרוע מזה הוא שהטעם והחשק משתנים כל הזמן.

בסופו של דבר לכל סאב וופר יהיו התכונות הטובות שלו ויהיו התכונות הרעות שלו - סאב וופר מעולה בעיני זה אחד שיכול לתת לכם פשרה טובה בין כל דבר לדבר או אחד שנותן תוצאה שמדהימה אתכם או בפן של יכולת מוזיקלית או בפן של יכולת העברת הספק.

למשל - האינפיניטי קאפה - היה סאב וופר מאוד טונאלי ונעים - לא ממש מדוייק וגם לא ממש חזק אבל סביר ביותר במובן הכוח שלו.

הסיז לוטוס - היה חזק (בתוך הרכב), סופר טונאלי - אבל רחוק מלהיות מדוייק וזה עוד סאב וופר שהחשיבו אותו כאחד מעשרת הטובים בעולם - באמת שאני לא מבין למה, הוא לא עד כדי כך טוב. הוא טוב, טוב מאוד - אבל מצטער, לא שם באמת.

ה-אאורה NS513 - היה - מ-ד-ה-י-ם! בטונאליות שלו ובדיוק שלו אבל הייתי צריך להתקין אותו בתיבה פורטד בשביל שיהיה לו קצת קצת כוח.

ה8W7 - שלבינתיים אני כל כך לא רוצה למכור - באמת אחד המדהימים שיצא לי לשמוע, אי פעם, מבין מאות הסאבוופרים שיצא לי לשמוע - הוא באמת אחד הטובים ביותר שהצליחו לפגוע בטעם שלי - אבל גודל התיבה, צורת התיבה - עומק הסאב וופר הזה - מאלצים אותי להוציאו כרגע מהרכב (צריך להכין עוד פעם מקום לעגלת תינוק - כן, פחות משלושה חודשים וזה קורה לי שוב) אחרת - הייתי נשאר איתו ובכלל לא מתעניין בסאב וופר אחר.

כוח הוא נותן מספיק הבעיה איתו היא שקשה להשתלט עליו בנמוכים וזה כנראה בעיקר בגלל התיבה - בסופו של דבר החלטתי כן לעלות בקוטר של הסאב אבל לרדת בנפח ומשקל התיבה וככה הגעתי לARC בשאלת ה"למה" האחרונה שלי.

ה8W7 הזה חשף את כל המגרעות שהיו לסאב וופר 8 אינטש בתיבת TL שהיה לי לפני כן פחות או יותר מהפעימה הראשונה שלו.

הסאן דאון SA10 שהיה לי פעמיים שהוא בעצם סאב SQL מאוד חביב - אבל דורש הרבה מגבר בכדי לזוז נכון - היה לי אותו באטומה והיה לי אותו בפורטד - חסר לי הכוח שלו, אבל דיוק וטונאליות - הוא גירד בקושי את שאר המותגים שציינתי כאן - הוא היה טוב סה"כ אבל זה לא זה.

הCDT QES820 שהיה באמת מרשים ובייחוד למחירו - איזה עומק, איזו עוצמה - הוא גירד את ה8W7 במובן הזה רק שמשהו בדיוק שלו נפל מה8W7 ובגלל זה הוא נחות ממנו עדיין - עולה מחצית ממנו ובהחלט שווה כל אגורה.

והיו לי עוד סאבוופרים - מיקרו סאב של JL שהיה נחמד ביותר, בייחוד כסאב קדמי לתקופה באוונסיס - וואו זה היה כיף.

אלפיין SGB 10 אינטש בתיבה פורטד שהיה טונאלי ורך - אבא שלי חטף לי אותו אבל גם ככה קניתי אותו כמשהו זמני :-D היה סופר נציל.

והרשימה הזו נמשכת ונמשכת אני יכול כנראה לכתוב עד מחר - אז...

איך הBALCK נשמע?

הוא נשמע כמו שסאב וופר ייעודי לSQ בתיבה מינימלית צריך להשמע!

הוא לא! הוא לא נשמע כאילו ויש סאב וופר בתוך הרכב אלא הוא נשמע כאילו ויש סאב וופרים בדלתות במקום וופרים.

הוא נשמע אך ורק ממרכז השמשה הקדמית ולא כמו משהו שבוקע מכל הרכב.

הוא שקוף! כמה שקוף?

גיסי נכנס לרכב, אני משמיע לו ואחרי כמה דקות של שמיעה הבן אדם שואל אותי מתי אני מכניס סאב וופר לרכב :-D

ואז כיביתי את הסאב וופר :-D:-D

ואז הוא אמר טוב - אבל אתה צריך לתת לו יותר, הרבה יותר

ואז העברתי לדאבסטפ :-P

והוא היה ככה :shock:

אל תבינו אותי לא נכון - הוא יושב בתיבה שהיא האופטימלית עבורו ואני שוקל כן לנסות תיבת SPL אבל אני מעדיף ללכת על אופציה אחרת שתיכף אדבר עליה.

אז איך אני מתאר אותו?

מי שמחפש ממנו עוצמה - לא, זה לא זה! זה לא IDMAX, זה לא אולטימו, זה לא W6.

אבל האם הוא חלש?

בשביל מי שמחפש SQL או SPL - לדעתי, כן - חסר לו קצת מחץ.

אבל הוא לא באמת חלש - הוא מוציא נפח ועומק באס מהטובים שיצא לי לשמוע.

יש לו פאנטש מאוד ממוקד, מאוד מדוייק - אחרי כמה דקות חזרתי הביתה בתחושה שהייתי במפגש אודיו - כאבי ראש - הוא מאוד מאוד מדוייק.

והוא טונאלי - טונאלי ברמת ה"וואו" שהיתה לי כשהיה לי את האאורה והסיז.

הוא יורד נמוך כמו הCDT שהיה לי.

והוא מבחינת החוזק שלו, בתיבה הזו - איפשהו בין הCDT לאאורה

שירים - אם אני מדבר על הטרק שאיתו אני מכוון את הסאב ואת הסט הקדמי - פואמה של טופים סיניים - תענוג! פשוט תענוג!

אם אני מדבר על מוזיקה עם כלים קלאסיים כמו למשל chris jones - now that youre gone - כמעט כל סאב וופר אחר שהיה לי הייתי צריך לכבות כאשר גיטרת הבאס היתה נכנסת - הבלאק - לא מפריע, פשוט תענוג! הגיטרה נשארת גיטרה, לא נמרחת - וזה סאב 10 אינטש - שאפו ARC!

אם אני מדבר על טראנס, דאבסטפ, שחורה, קטעי תופים - הוא נותן עומק, נפח ובהחלט מספיק עוצמה בכדי להנות מכל רגע לרגע.

ובניגוד ל8W7 כשזה ממש מגיע לנמוכים - הוא לא הופך לחיית SPL שמנסה לשבור את הרכב ומתפרע לכל עבר אלא הוא נשאר בתחום שאתם מגדירים כבמת הצליל שלכם, תלוי בכוונים.

אז לסיכום

החיובי

טונאלית - מעולה!

דיוק - מעולה!

עומק או נפח - טוב, טוב מאוד אפילו!

גודל-משקל - פנטסטי למי שמחפש חסכון במקום ומשקל.

איכות בניה - מעולה!

השלילי

עוצמה - חסר לי ממנו קצת כוח, ציפיתי ליותר.

מה אני מתכוון לעשות בנידון?

שלוש אפשרויות -

1. לעבור לתיבה גדולה יותר - לא רוצה, אוהב את היכולות הבאמת מעולות של הסאב הזה בכל מה שמניתי בתחום החיובי.

2. לנסות סאב וופר אחר - לא רוצה - בדיוק מאותן סיבות - זה אחד משני הסאב וופרם היחידים שעד היום נתנו לי כמעט את כל מה שרציתי מסאב - השני נמצא כרגע מאחורי הכסא שאני יושב עליו וכותב את הסקירה וכאמור - הוא לא פרקטי עבורי כרגע.

מה גם שכל סאב וופר אחר שכן היה טוב במובן ההספק - נפל ממנו בכל השאר או שפשוט היה יותר מידי עבורי - אני רוצה ממנו פשוט יותר, אימפקט.

אז איך אני מתכוון לעשות את זה?

3. להביא לו אח! :-P

דאבל ARC BLACK בעוד תיבה בדיוק כזו בירידה ל2 אוהם על מונובלוק שמסוגל לספק קילו וואט בשני אוהם :wink:

יוסי, תמיר - ברגע שיהיה לי תקציב, תכינו לי כוס קפה!

עוד כמה חודשים - אחרי שיהיה טיולון ברכב הזה במקום עגלת תינוק - לא יהיה לי איכפת להקריב עוד 0.8CF מתא המטען הודות לתצורת התיבה הזו. לנסיעות ארוכות אוציא אחד או אפילו את שניהם (גם ככה שומע בווליום של פליצה של עכבר כשהאשה ברכב).

מקווה שנהנתם מהסקירה - משתדל להיות כמה שיותר מבוקר בכתיבה ואוטנטי - זו דעתי האמיתית והכנה.

מקווה שאוכל להגיע לאחד המפגשים הקרובים או ליזום אחד בעצמי.

בהמשך - אתחיל כבר להכנס רציני לתוך בלוג כוונים ונתחיל לדבר על משהו קצת יותר מעניין מבית PLA AUDIO.

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו לאחר הביקורת על הARC BLACK אני רוצה לאמר כמה מילים על FULL DA ועל המושג GAIN

הייתי צריך לעבור לתצורה דיגיטלית מלאה בשביל להבין איך לעבוד נכון עם גיין - מתברר.

כשעובדים אנלוגי אנחנו נכוון גיין לפי רצפת רעש או לפי אחוזי עיוות שמיעים - יש לי אפילו מכשיר של SMD שעוזר לי לדעת בדיוק מה הנקודה.

כל עוד שאין לכם רצפת רעש שמיעה ואין אחוזי עיוות האודיו ישמע נקי - האם זה נכון לעבוד ככה?

בתיאוריה לא, בפרקטיקה כן - לפחות כשאתם עובדים אנלוגי.

למה?

כי למעשה אתם לא מכוונים סף רגישות נכון במגבר לעומת אות המוצא של הHU ואתם חותכים חלק מהאות ברגע שהיא מגיע בHU לסף הגבוה שלה והמגבר פשוט לא מכוון להיות פתוח לטווח הזה - התוצאה היא ווליום יותר גבוה אבל האמת היא שהרזולוציה, הטווח הדינאמי שלכם נפגע כתוצאה מכך.

אבל זו התיאוריה.

בפרקטיקה - האות המוצא שיוצא מהHU גם לא באמת, ברוב המקרים לפחות, חזק כפי שהוצהר ע"י היצרן ובמקרים רבים הרבה פחות ולכן כוון הגיין במגבר לפי שמיעה, רצפת רעש או אחוזי עיוות - בפועל - עובד היטב ונכון.

אבל מה קורה בFULL DA?

ואני לא מדבר רק על FULL DA של אודיסון - לא!

יש היום גם לא מעט מגברי מיינסטרים מאוד פשוטים שמקבלים כניסת אות ישירות בBT לתוכם - זה FULL DA לכל דבר ודבר!

מה קורה בFULL DA אם כך?

בFULL DA האות נכנסת לתוך המגבר כזרם מידע נקי - התרגום לאנלוגי מתבצע ישירות בתוך המגבר והוא מתבצע במתח המקסימלי של האות באופן קבוע ורצוף - אם ההמרה מתבצעת לאנלוגי ב5V אז יש לכם סיגנל ב5V רצוף! נקי!

במצב כזה האות תמיד בטווח הדינאמי המירבי שלה ואתם עובדים נטו על הספק המגבר.

מה מתברר?

כמות ההספק שנדרשת להגביר סאב לעומת רמקולים על גיין שמכוון בדיוק ליציאת הHU צריכה להיות פי כמה וכמה בשביל ליצור בינם פער נכון.

זו גם הסיבה לכך שמאז שעברתי לתצורה הזו אני מחפש יותר כוח מהסאבוופרים שאני מתקין.

האפשרויות הן בעצם משחק נכון של התנאים ברכב - להביא סאב וופר שיכול להשיג דרישה גדולה יותר להספק שהמגבר בהחלט מסוגל לתת בזמן דרישה וגם לדאוג שהוא יהיה נציל יותר.

או לעבור לתצורת דאבל סאב - שזה מה שאני רוצה לעשות.

או כן לגעת בכפתור של הגיין עבור הסאב כי סה"כ מדובר במוצר הרבה יותר סלחן לאחוזי עיוות - אבל בעיני זה לא לעבוד נכון וזה להתפשר על הסיגנל שאת זה - אני רוצה להמנע מלעשות - בכל זאת, אנסה זאת כרגע אבל היעד שלי הוא דאבל סאב.

אני כותב את זה בכדי להסביר את הרקע לביקורות הבאות שאתם תקראו כאן.

אני לא אומר שFULL DA זו הדרך הנכונה או היחידה - לא, ממש לא - אבל אם כבר ציוד אנלוגי אז תדאגו שהספק האות המוצא היא באמת חזקה כפי שהוצהרה ואז תנסו - לכוון את הגיין של המגבר לאות המוצא של הHU ואתם תבינו עד כמה נקי יותר אתם תשמעו אבל במקביל עד כמה ההספקים של המגבר שלכם והיכולות של התשתית החשמלית שלכם כנראה מוגבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...