Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוניק חדשה או סיד יד שנייה

liroy2015
שימו לב! השרשור הזה בן 3238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כבר חשבנו לקחת סיד סטיישן 2011 אבל אז בעלי חשב אולי עדיף לקנות שברולט סוניק חדשה אמנם נאלץ להוסיף 20000 שח אבל תהיה אחריות וזה אולי יתקזז לעומת החזקת רכב ישן או הוספת כסף בהחלפתו עוד 3 שנים אם הוא יתחיל לעשות בעיות..אנחנו רוצים להחזיק ברכב חמש שנים

מה לעשות??

נשמח לעזרתכם :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2011 כבר 4 שנים על הכביש, רוצים להחזיק 5 שנים, האוטו יהיה זקן בן 9 שתצתרכו למכור ובנוסף לתקלות אפשריות בעתיד.

תמיד עדיף רכב חדש מהנילונים שהפרש המחיר לא גדול במיוחד, בנוסף האחריות שתיתן לכם שקט ל3 שנים.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם המגיב מעלי.

יש לי בבית סיד 2011 ללא סימני הזדקנות.

רכשתי את הרכב כשהוא היה בן 3 שנים מאדם פרטי עם היסטוריית טיפולים מסודרת.

ברכב המדובר אין רצועת טיימינג (אלא שרשרת שלא דורשת החלפה) ויש אחריות למנוע, גיר וציריות ל-7 שנים. כל הנ"ל יקנה לך שקט נפשי מהוצאות גדולות ולא מתוכננות.

ברור שרכב חדש באחריות יהיה בעל פוטנציאל תקלות נמוך יותר. אבל מצד שני ירידת הערך תהיה גדולה יותר ברכב חדש.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיד נשאר 3שנים אחריות לא מלאה, רק ב3 שנים הראשונות, בהתחשב שזה רכב משומש שכבר 4 שנים על הכביש.

שקט נפשי ברור שיותר נכון לומר לסוניק.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים התגובות כאן מנותקות מהעולם- אם ישאלו כאן מה עדיף, מרצדס 2011 או סוניק חדשה באותו המחיר, ימליצו על הסוניק בגלל האחריות שיש לה.

הסיד רכב הרבה יותר טוב וע״פ האנשים שמחזיקים בו גם אמין. לא הייתי חושב פעמיים ובוחר בקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה זה לא מרצדס זה בכלל מנותק.

מה רע בסוניק אף אחד לא אמר שהיא מומלצת רק בגלל האחריות אלה בגלל שהוא חדש , זה יופי של רכב, גם אמין גם חדש מהנילונים גם מאובזר גם מרווח מאד.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם המגיב מעלי.

יש לי בבית סיד 2011 ללא סימני הזדקנות.

רכשתי את הרכב כשהוא היה בן 3 שנים מאדם פרטי עם היסטוריית טיפולים מסודרת.

ברכב המדובר אין רצועת טיימינג (אלא שרשרת שלא דורשת החלפה) ויש אחריות למנוע, גיר וציריות ל-7 שנים. כל הנ"ל יקנה לך שקט נפשי מהוצאות גדולות ולא מתוכננות.

ברור שרכב חדש באחריות יהיה בעל פוטנציאל תקלות נמוך יותר. אבל מצד שני ירידת הערך תהיה גדולה יותר ברכב חדש.

מה צריכת הדלק האמיתית של הקיה?

אנחנו מתלבטים מבחינת עלות התיקונים בחמש שנים בין שני הרכבים, האם בסוף הפער יצטמצם בכך שאנו נאלץ לתקן את הקיה?

פחות משנה לנו איזה רכב יותר טוב כי אהבנו את שניהם, פשוט השאלה מבחינת עלות גבוהה יותר עכשיו..כי אנחנו מפחדים לקנות את הקיה בזול יותר ובסוף שיתברר שכל ההוצאות כבר לא ישתלמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:10 בנסיעה 90% עירוני. אני מניח שמשולב יצא באזור 1:12.

מהניסיון שלי (אתה יכול לחפש את שרשורי האחזקה שלי) לרוב עלות האחזקה לא מתקרבת לירידת הערך של רכב חדש.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שרציתי לומר - הוצאות על רכב ישן במצב סביר

לא שוות ערך בכלל לירידת ערך של רכב חדש. בלי להוסיף את ה 20K על ההפרש

לרכב החדש.

אני כעקרון לא רוכש רכבים "ישר מהניילון" אלא לאחר כמה שנים שהם על הכביש.

ברשותי רכבים זקנים יותר מאשר 2011 ולא יצא לי להוציא עליהם שום הוצאה חריגה

מלבד טיפולים רגילים,לפעמים מעבר - ועדיין זה לא הגיע (גם לאורך כמה שנים)

לירידת ערך של רכב חדש לאחר שנה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות והנתונים

בנוסף לעלות של התיקונים יש את ה"עלות הנפשית" ;-) מבחינתי של ללכת למוסך כל פעם על בעיה..היה לי רכב בעבר שכל שני וחמישי נדלקה נורה אחרת ושנאתי את זה, ולאחריו קניתי רכב חדש

אז האם אתם יודעים לגבי הקיה אם צפויות תקלות אם אחזיק אותו עד שיהיה בן 9/10 (גם אם הן יהיו זולות לתיקון)?

ד"א אני בת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים של קיה מאוד אמינים וזולים לאחזקה, כך שלדעתי לא צפויות תקלות מיוחדות, אבל עם זמן של 9 שנים ההזדקנות יכולה להביא לתקלות, הכל יכול להיות.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא שלי יש סיד 2011, עוד חודש חוגגת 4 שנים.

0 תקלות.

אז גם אם תהיה תקלה אחת לשנה - זה זניח בהשוואה ל 20,000 שקלים תוספת, מה גם שלטעמי הסיד משמעותית יותר טובה מהסוניק.

בקיצור - אני בנקודת ההחלטה שלכם - לוקח סיד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה לא נכונה. על מנת להשוות תפוחים לתפוחים יש להוסיף למחיר הסיד גם 20000 שח

כך ההשוואה תהיה רכב חדש מול רכב בן שנתיים על הכביש

הסיד כמו שנאמר רכב מאוד אמין כמו כל רכבי הקונצרן.

המוניטין שהוא בנה לעצמו עוזרים לבעלי הרכבים לשמור על מחירו בשוק.

שברולט, בין אם מוצדק או לא, פחות...מה גם ש אמינות שלה בעיני הלקוח הישראלי נופלת מזה של הקיה

מכאן שקיה בת שנתיים היא הקניה הטובה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה לא נכונה. על מנת להשוות תפוחים לתפוחים יש להוסיף למחיר הסיד גם 20000 שח

כך ההשוואה תהיה רכב חדש מול רכב בן שנתיים על הכביש

הסיד כמו שנאמר רכב מאוד אמין כמו כל רכבי הקונצרן.

המוניטין שהוא בנה לעצמו עוזרים לבעלי הרכבים לשמור על מחירו בשוק.

שברולט, בין אם מוצדק או לא, פחות...מה גם ש אמינות שלה בעיני הלקוח הישראלי נופלת מזה של הקיה

מכאן שקיה בת שנתיים היא הקניה הטובה יותר

תודה על התגובה...יש משהו בדבריך, אבל בתנאי שאדם הוא יצור רציונלי..בפועל, זאת העובדה: אנו מתלבטים בין הרכבים הללו מהסיבה שאם נחשוב על השיקול של החסכון, נעדיף יד שניה ב 60,000 ש"ח. היות ואנו חוששים מרכב ישן כי לא בא לנו להתעסק עם תקלות ומוסכים, אנו חושבים להעלות את התקציב בעוד 20000 ש"ח וכבר לקבל רכב חדש כך שיש יותר בטחון שהרכב יהיה טוב בחמש השנים הראשונות.

מצד שני היות והקיה נחשב לרכב אמין אנו חושבים אולי כן לקחת את הסיכון של רכב בן 4.5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה זה לא מרצדס זה בכלל מנותק.

מה רע בסוניק אף אחד לא אמר שהיא מומלצת רק בגלל האחריות אלה בגלל שהוא חדש , זה יופי של רכב, גם אמין גם חדש מהנילונים גם מאובזר גם מרווח מאד.

זה היה בהקצנה.

הסוניק רכב בינוני במקרה הטוב. לכף הזכות אפשר לשים את המחיר הזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...