Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כפתורי שליטה להגה במאזדה 3

BruZo
שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התקנתי עצמאית כפתורי שליטה במאזדה 3 שלי. לא היה בעייתי מידי. פתחתי את ההגה החלפתי את הפלסטיק בכפתורי השליטה וחיברתי לקונקטור שכבר היה מראש מחובר.

האור על הכפתורים נידלק כשאני מדליק אורות. אבל הם לא שולטים על המערכת. ניסיתי לכייל דרך המערכת אבל זה לא עובד.

יש למישהו מושג אם הקונקטור הזה שבהגה כבר מחובר לצמה, או שצריך לחבר אותו?

נ.ב

לא מדובר במערכת המקורית של הרכב אלא במערכת מולטימדיה ( לא סטנדרט. מותאמת למאזדה 3 ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בשרשור אחר שפתחת שהמערכת המדוברת היא "תואמת מקור" שאמורה לכלול הכנה או מתאם מובנה לשליטה מההגה.

איני יודע להגיד אם קיים חיווט מוכן מההגה ועד למערכת, אבל אם החיבור של המערכת שקנית היה ברמת הפלאג-אנד-פליי, אז אני מניח שהחיווט שלה מחובר לזה שברכב (כאמור, אם קיים).

במקרה כזה (צמה מושלמת בין כפתורי הגה למערכת, ומתאם מובנה בה), יתכן ויש צורך ללמד את המערכת לגביהם.

איך? - איני יודע וצריך לבדוק בספר הוראות אם קיים או לנבור באפשרויות של התפריטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה לא סטנדרט. המערכת מותאמת למאזדה. לדוגמא המסך של המזגן עובד איתה בלי שום התאמות מיוחדות. אין מצב שגם הכפתורים יתאימו כמו במקורית בדרך כזו או אחרת?

זאת המערכת:

http://www.ebay.com/itm/In-Dash-Car-DVD-Player-GPS-Navigation-Ipod-CD-Radio-Stereo-For-Mazda-3-2004-2009-/181634924723?pt=US_Video_In_Dash_Units_w_GPS&hash=item2a4a4900b3

עריכה אחרונה על ידי BruZo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא שוב את הודעתי.

ניסמו טועה לדעתי ואין לך צורך במתאם חיצוני נוסף. רק לוודא שהחיווט אכן מגיע מההגה ועד למערכת וכנראה לכייל אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.aliexpress.com/item/steering-wheel-control-button-for-Mazda-3-decoration-switch-MAZDA-3-steering-wheel-push-button/1911280750.html

התקנה נורא פשוטה.

** חשוב שתזכור לנתק את המצבר לפני התהליך!

** תשחק עם ההגה קצת כדי שינעל במקום (למרות שזה גם ככה יקרה לבד עם כל ההברגות).

יש לך שני ברגים מתחת להגה מימין ושמאל. אחרי שתוציא אותם, כל הצופר\כרית אוויר יצאו. מחובר שם כבל, אפשר לנתק אותו כדי שיהיה יותר נוח לעבוד. אני השארתי אותו מחובר ועבדתי כשחבר החזיק אותו.

יהיה לך שם שקע שמחובר עם שני כבלים (אחד מוברג ואחד עם קונקטור) - נתק אותו.

אתה תראה בורג גדול במרכז, שמחזיק את ההגה. תפתח אותו (הבוקסה של הגלגלים באוטו מתאימה בול).

אחרי שהוצאת את ההגה, יהיו לך מאחוריו שני ברגים - נתק אותם ותוכל להוריד את כיסוי הפלסטיק האחורי של ההגה. ברגע שהוצאת אותו תהיה לך גישה להוציא את הבורג שמחזיק את הפלסטיק שיושב במקום שבו הכפתורים אמורים לשבת. נתק אותו וחבר את הכפתורים במקומו. חבר את השקע שלו (כמובן לא לשכוח את שני הכבלים בנוסף לשקע).

חבר הכל חזרה - ההגה יושב על בורג משושה. לא לשכוח להחזיר אותו בדיוק בזווית שבה ישב לפני שפירקת.

בלי קשר - אחרי שתחבר הכל ותחבר חזרה את המצבר, תצטרך לעשות סנכרון לחלונות:

* סגור אותם עד הסוף ועזוב את הכפתור.

* תרים שוב את הכפתור לבערך 5 שניות.

* תחזור על הפעולה בכל החלונות ברכב.

כמו שאתה מבין מהשרשור הזה, אם זו מערכת מקורית לא תהיה בעיה. אם לא, לפי שניסמו אומר, תצטרך מתאם.

במקרה שלי, המערכת אמנם לא מקורית אבל מותאמת למאזדה ופשוט הייתי צריך לחבר את הכבלים של השליטה מההגה.

בהצלחה אחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאני גם מחליף את המערכת המקורית ל- מערכת מותאמת.

http://www.eonon.com/Car-DVD-Players/Specific-Car-DVD/Mazda/GM5151.html - זאת המערכת.

איך אני יכל לדעת האם תהיה לי שליטה מההגה?, מאזדה 3 דגם אקטיב 2006 .

בנוסף אשמח לדעת מה אתם חושבים, תודה איציק.

- איציק -

מאזדה CX 5 2015

עמוס השרת יצא לפטרול. קראנו לו במ.ק. 77 והוא יחזור כל רגע.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום שם שקיימת פונקציה לשליטה מההגה. כך שתצטרך כאמור רק לוודא חיבור מהכפתורים בהגה עד למערכת וכיול.

אגב, BruZo, אין קשר ישיר למערכת מקורית או לא. רוב מערכות האפטרמרקט הסיניות "תואמות מקור" מגיעות עם מתאם מובנה וגם יותר ויותר מערכות מחברות בעלות שם כוללות מתאם מובנה שעובד בחלק מהרכבים (יש מספר שיטות שבהן הפונקציה עובדת), ואם אינן כוללות כזה, יש לפחות חיבור הכנה למתאם חיצוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

היי חבר'ה סליחה קודם כל שאני מקפיץ פוסט מלפני כמה חודשים פשוט אתה היחידי שהצליח עם העניין שאני מחפש כבר מלאאאא זמן , אני חייב לשאול שאלה נגיד וקניתי את הכפתורים וחיברתי בהגה כמו שהסברת ( מכיר את החיבור ) השאלה שלי היא כזאת אמרת שהצלחת כי חיברת את החוטים של השליטה מהמערכת מולטימדיה לאיזה שתי חוטים שלא חיברת בהתחלה , אני חייב להבין אפה החוטים האלו נמצאים ? בצמה המקורית שמגיעה עם הרכב לכיוון המולטימדיה / הרדיו ?? כי לא זכור לי שכתוב עליהם משהו ( ואני מכיר אותם טוב חפרתי בהם מלא זמן ) אצלי יש רק צבעים תוכל בבקשה לכוון אותי במדוייק לאיזה חוטים חיברת ?! כי מה שאני הבנתי ממך מחברים את הכפתורים בהגה ואז את החוטים שיוצאים מהמולטימדיה לשליטה מההגה מחברים לאן ?

אני חייב תשובה יש לי את הרכב כבר 4 שנים ואני הופך את האוטו לחבר את זה ולא הצלחתי ונראה כאילו אתה היחידי שהצליח ..

תודה ושוב סליחה על ההקפצה . :-o

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
  • 5 שנים מאוחר יותר...
בתאריך 9.1.2015 בשעה 15:57, BruZo כתב:

טום אתה תותח.

היה לי קצת זמן פנוי אז פירקתי את המערכת ובאמת היו שני כבלים שצריך לחבר (gnd ו-k1).

כיילתי את הכפתורים ועובד מעולה.

תודה!

אתה יכול לעזור לי בזה?

אני התקנתי את הכפתורים נראה שהכל מחובר האור דולק לא הבנתי איזה חוטים עוד לא מחוברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 9.1.2015 בשעה 15:57, BruZo כתב:

טום אתה תותח.

היה לי קצת זמן פנוי אז פירקתי את המערכת ובאמת היו שני כבלים שצריך לחבר (gnd ו-k1).

כיילתי את הכפתורים ועובד מעולה.

תודה!

לאן אתה מחבר את  key 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...