Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

עשיתי הרבה שיעורי בית על נושא המשכנתאות, אפילו הייתי באחת מההרצאות של  oryo, קראתי עשרות תגובות של ישה. במשך עשור מדברים על שינוי בשוק, על ריבית שחייבת לעלות מתישהו וכו'.

בנוסף לכל, אני טיפוס שמרן, בלב שלם חתמתי על קל"צ כי העדפתי לשלם קצת יותר אבל לישון בשקט.

אבל, חד משמעית מה שקראתי פה חיזק את התחושות ונתן את הגושפנקה האחרונה לא להקשיב לאף אחד ולקחת את רוב המשכנתא בקל"צ.

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

מה זאת אומרת? יוריד ריבית, מה עוד הוא יכול לעשות? 

אפשר גם להדפיס כסף, אבל נראה לי קלטו את הבלוף.

[/ציניות]

פונקציה של כמה אנשים יפגעו מהמיתון.

בדיוק כמו בארץ, במידה והרוב התנהל נכון בשנים האחרונות יהיה אחוז מסויים שישתנמך \ ימכור רכבים בעקבות פיטורין כל השאר ימשיכו כרגיל.

בקרוב נדע כמה אנשים קיבלו החלטות נכונות וכמה יועצי משכנתא עשו עבודה טובה , השאלה המרכזית לטובת מי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו תובנות אתה מחפש?

יש לך מסלול צמוד מדד. המדד זינק לאחרונה וכל יתרת החוב צמודה למדד. כך לדוגמא אם אתה חייב 230 אלף ש״ח והמדד עולה ב-5% יתרת החוב מתעדכנת ל- 251.5 אלף ש״ח.

בנוסף המסלול הוא לתקופה ארוכה מאוד וקצב הסילוק שלו איטי מאוד. אין פלא שהוא לא זז, ויש גם מצב שתהיה חייב בקרוב יותר מאשר לקחת מלכתחילה.

בנקודת שינוי הריבית בעוד שנתיים וחצי יש גם צפי לעליית ריבית משמעותית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו פה הרבה פעמים, צמוד מדד זה מסלול פיתיון.

אם אתה סוגר אותו מייד אז הבנק אכל את הפיתיון כי הצלחתה להשיג תנאים טובים יותר בשאר המסלולים, אבל אם אתה לא סוגר אותו מיד אתה אכלתה את הפיתיון והבנק צוחק כל הדרך ל... בנק.

אצלך ממש רואים את זה, כל המסלולים יורדים יפה חוץ ממסלול הצמוד מדד שירד בקושי ב 5K.

• רעיון טוב! 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Nemesis כתב:

אילו תובנות אתה מחפש?

יש לך מסלול צמוד מדד. המדד זינק לאחרונה וכל יתרת החוב צמודה למדד. כך לדוגמא אם אתה חייב 230 אלף ש״ח והמדד עולה ב-5% יתרת החוב מתעדכנת ל- 251.5 אלף ש״ח.

בנוסף המסלול הוא לתקופה ארוכה מאוד וקצב הסילוק שלו איטי מאוד. אין פלא שהוא לא זז, ויש גם מצב שתהיה חייב בקרוב יותר מאשר לקחת מלכתחילה.

בנקודת שינוי הריבית בעוד שנתיים וחצי יש גם צפי לעליית ריבית משמעותית.

רק 241.5 אלף ש"ח ועדיין כואבבבב

לפני שעתיים, avargel כתב:

להעיף את הצמודה

כל השאר - פנטסטי 

כמובן אם אפשרי להעיף את הצמודה על ידי ירושה /לוטו/ טוטו או הלוואה מקה"ש עדיףףף למרות שבסיום הקל"צ ניתן להסתער על הצמודה אבל המשק העולמי הולך כנראה לסטגפלציה = מיתון עם אינפלציה שהבנקים המרכזיים צריכים להחליט על גובה הריבית בהתאם.

לא ג'וב קל להיות נגיד הבנק המרכזי בזמנים כאלו.

שמייח שאלו שקיבלו את עצות "אחיתופל " שלי ישנים טוב בלילה כי אני ראיתי כמשימה עיקרית זה לגדר את הסיכונים שליפול בהחזרים מאשר למקסם את הריבית המשולמת.

תובנות ביקש הבחור

שילם 30 תשלומים עד היום

בפריים סה"כ שילם כ 42 אלף והיתרה קטנה ב 32 אלף

בקל"צ סה"כ שילם 183 אלף והקרן ירדה ב 156 אלף

בצמודה סה"כ שילם כ 31 אלף והקרן ירדה "רק" ב 4,000 ש"ח, וזאת בסביבת אינפלציה  יחסית נוחה ונמוכה וכאמור לא רק ההצמדה תאכל לו את הלב ואת הכיס  אלא גם עליית הריבית בתחנה הקרובה

ולעתיד 

ועכשיו לאור צפי של גידול באינפלציה לא להתפתות לקחת מסלולים צמודים וגם לאור הצפי בעליית הריבית לא להגזים במסלול הפריים

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ישה כתב:

ולעתיד 

ועכשיו לאור צפי של גידול באינפלציה לא להתפתות לקחת מסלולים צמודים וגם לאור הצפי בעליית הריבית לא להגזים במסלול הפריים

האם התגובה של motzkin לגבי הפיתיון עדיין תקפה בשוק של היום? כי בידיוק יועץ משכנתאות הציע לי את אותה העצה.
אחרי הוצאות ומשכנתא אני יכול לחסוך בסביבות ה20 בחודש, היועץ אמר לי לקחת צמודה כדי לקבל תנאים טובים בשאר ואז אחרי שנתיים לחסל אותה, האם זו אסטרטגיה טובה לנוכח כל המצב המטורף בעולם היום? 

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסלול פיתוי זה מסלול ריבית צמודה משתנה ל25-  30 שנה וכל זה כדי לפתות את הבנק ולתת לי תנאים טובים יותר במסלולים האחרים שאיתם אני רוצה להישאר לאורך זמן

אבל בבסיסו  זה משהו שאני לוקח  ב 16 לחודש אחרי המדד ומחזיר עד ה 30 לחודש כדי לא ליפול במדד חודשי אחד אפילו.

הפחות מועדף זה משהו שיש לי תוכנית מגירה איך לפרוע אותו בהקדם ובוודאי שעד לתחנה הראשונה לשינוי הריבית.

לאור אי הבהירות לא הייתי מעדיף את האופציה השניה היום

• אהבתי 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה התגעגענו אליך

מקווה שהכל טוב

ובלי קשר, הרבה זמן לא עדכנת את הסמיילים בחתימה שלך

אתה רוצה שנדבר עם הילדים?

• אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2022 בשעה 10:57, avargel כתב:

להעיף את הצמודה

כל השאר - פנטסטי 

כדאי לי לקחת הלוואה פריים מינוס חצי כנדג קרן השתלמות ולכסות את הצמודה של 250K ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, feel כתב:

כדאי לי לקחת הלוואה פריים מינוס חצי כנדג קרן השתלמות ולכסות את הצמודה של 250K ?

את המספרים של הלוטו יש לך?

אם תעשה את המהלך הזה אתה מהמר שהפריים יעלה פחות מהמדד.

זה אומר שאתה כנראה נביא שיודע מה יהיה בעתיד.

היתרון היחיד במהלך הזה הוא שההצמדה בפריים משפיעה רק על ההחזר (שמוצמד לפריים) בעוד שבהצמדה למדד כל הקרן מוצמדת (גם הקרן וגם ההחזר מושפעים).

למרות שקרן השתלמות היא השקעה הכי טובה שיש ואני לרוב ממש נגד פתיחה שלה. אני הפעם אחרוג ממנהגי ואמליץ לפתוח את הקרן כשהיא תהיה נזילה ולסגור את המסלול הזה. הסיבה היא שלא מתקנים טעות בטעות אחרת.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

בהמשך לכל הדיונים סביב מסלולים צמודי מדד אשמח לעזרה בהתלבטות.

כיום המשכנתא שלי מורכבת מ-2 מסלולים:

1. פריים מינוס 0.7, לא מעוניין לגעת במסלול הזה.

2. צמודה קבועה בריבית של 3%, יתרה של כ-85 אלף ש״ח והמסלול עתיד להסתיים ב-8/2025.

מה ההתלבטות?

יש לי סכום בעו״ש שמאפשר לי לסגור את המסלול הצמוד קבוע ובכך לפנות לי עוד כ-2,000 בחודש מהשכירות שאני מקבל על הדירה (המשכנתא היא על דירה להשקעה שהשכירות משלמת את המשכנתא במלואה).

מצד אחד אני לא מרגיש את החזר המשכנתא ביום יום ואני לא לחוץ לסגור את המסלול, מצד שני המדד ממשיך לעלות ואין לדעת בכמה יעלה בשנתיים הקרובות עד לסיום המסלול.

האם לדעתכם נכון לסגור את המסלול או להמשיך לשלם אותו חודש בחודשו מהשכירות עש לסיומו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...