Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

טוב מורי ורבותי, if you can't beat them - join them.

מהיום בבוקר שעון ניו-יורק אני מחזיק ב:

232610000000 מטבעות של Space Vikings

3916270 מטבעות של Floki

ועוד 6.35 מטבעות של Viking Swap

מדוע המטבעות האלו, מתוך עשרות אלפי מטבעות אחרים?  מכיוון שאדון אלון מאסק העלה Meme לטוויטר לפני כמה שעות שרומזים עליהם (אין כאן המלצת קניה או השקעה).

אחלתי הצלחה לקב"ניסט(ים.יות) בהמשך דרכו(ם.ן).

• רעיון גרוע 1
  • מצחיק 1

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איחלתי למשקיע בהצלחה. 

יש פה 2 שירשורים שאני אוהב.. הקורונה (וירוסים ומוטציות)  והביטקווין (מטבעות דיגיטלים).

לא משנה מה יקרה אני מעריך ששני הנושאים האלה ילמדו בספרי ההיסטוריה בעוד 100 שנה.

אני רק מקווה שלא ימצאו את עמוס של פבל ויקחו מפה את החומר לספרים האלה. 

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטקיון, אית'ריום, דש, ביטקוין קש, לייטקוין,  ועוד כמה - נכסים יציבים יחסית לאורך זמן.

אפל, טסלה, מיקרוסופט, גוגל, בואינג, קוקה קולה, נייקי ועוד כמה - מניות טובות ויציבות.

יש גם מניות גרועות - המון.

יש גם כאלה שהיו טובות ונהיו רעות, כמו טבע, IBM.

יש גם מטבעות גרועים - בוכטה.

מי שלא מבין את משמעות ההשקעה בקריפטו, עדיף שישמור על כספו.

מי שלא מבין מה זה השקעה בבורסה,  עדיף שישמור על כספו. 

פשוט לא? 

מי שבכלל לא בנוי להשקעה, יודע את זה, יודע למה וחי עם זה בשקט.

מי שכן בנוי להשקעה, בד"כ יודע כיצד להעריך השקעה, סיכונים, תכנון אסטרטגיית יציאה וכו..

ו..כמובן שיש גם ז'אנר של מי שלא בנוי להשקעה, אינו מחזיק בתיק ני"ע, לא יחזיק בתיק כזה, אך הוא אוכל את הלב כששכן שלו מצליח (ונושם לרווחה כשהבורסה צוללת). 

לז'אנר האנושי המשעשע הזה,  גם אין תיק קריפטו, לא יהיה לו תיק קריפטו, והוא יודע למה. אך כל כתבה על שיא נוסף בשווי ביטקוין שורפת לו בנשמה

זו תכונה אנושית ידועה, עתיקת יומין עד מאוד: כשהיו בעולם רק שני אחים   (לכאורה 🤪) שכל העולם לרשותם, ועדיין איכשהו קין רצח את הבל בגלל התכונה הזו.

ואני אומר,  המיסוי, הרגולציה, הדרישה לשרותים ועסקים בתחום (ועובדים) מגיעים מהר (מאוד), וכולם יהנו. 

החל מרמת המשקיע, דרך רמת הסוחר, ואז לכולם. 

כמאמר השיר "כי כולנו, כן כולנו, כולנו רקמה אנושית אחת חיה..".

החיים קצרים מדי מלחטוף אולקוס בגלל שטויות.

• אהבתי 2
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, ליפיגו כתב:

אפל, טסלה, מיקרוסופט, גוגל, בואינג, קוקה קולה, נייקי ועוד כמה - מניות טובות ויציבות.

בטוח? בוא נראה, מחיר שיא ותחתית ב- 12 החודשים האחרונים:

אפל- 108 עד 157, 45% פער

טסלה- 396 עד 1215, 200% פער

גוגל- 1612 עד 2973, 84% פער

בואינג- 150 עד 278, 85% פער

קוקה קולה- 48 עד 57, 18% פער

נייקי- 123 עד 174, 41% פער

אז למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהמניות יציבות? ולמה הן בכלל צריכות להיות יציבות, ומה זה "מניות טובות"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך, לא נפתח כאן קורס להשקעות.

עובדתית, מליוני תיקי השקעות מחזיקים במניות האלה. כנראה שעבורך השקעה בבורסה זה לא מתאים. זו זכותך, וגם כתבתי על זה.

אני לא ממליץ לאף אחד על אף השקעה.

אתייחס ל"טובות": נבהיר, אני מכיר אישית אנשים שנכנסו לשיטקוין כלשהו עם סכומים מטורפים, קבלו מטבעות בשווי של 1$ מחיר הנפקה ICO (אחרי הנחה),  ותוך 3 חודשים נשארו עם מטבעות בשווי 0.02 סנט. זה לא "טוב". 

זה עשוי לקרות גם עם מניות. חברות צוללות ומתאדות. זה קרה גם למניה אצלי בתיק. לא "טוב".

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, אין לך מושג על מה אתה מדבר...

זה שמיליוני תיקי השקעות מחזיקים במניה כלשהי הופכת אותה ליציבה?

"ניירות ערך טובים" הם ניירות ערך שמחיריהם לא נופלים בשיעור חד, בדיעבד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, BarryG כתב:

בקיצור, אין לך מושג על מה אתה מדבר...

זה שמיליוני תיקי השקעות מחזיקים במניה כלשהי הופכת אותה ליציבה?

"ניירות ערך טובים" הם ניירות ערך שמחיריהם לא נופלים בשיעור חד, בדיעבד?

בקיצור, אתה נלחם בי סמנטית וזה די משעמם אותי.

אם אתה מחפש יציבות בהשקעה, לא בבורסה.

אם אתה שומע על המניות הכי מיין סטרים שיש וחושב שזה מסוכן מדי בשבילך, לא בבורסה.

אם אתה מסתכל על מניה בחלון של שנה, מבלי להבין שברגע שנכנסת לפוזיצה אתה צריך להחליט כמה אתה מוכן לסכן, ובאיזה שינוי לממש או לברוח, בורסה לא בשבילך.

המניות הכי מיין סטרים "טובות" בעיקר בגלל המחזור.  קנית עכשיו אפל ב 100,00$? אתה יכול למכור תוך דקות, שעות, ימים. תמיד יש מחזור ותמיד תהיה עיסקה.

דבר זה לא נכון לגבי די הרבה מניות.

השקעה זו לא ערובה לרווח.

אם זה לא בשבילך אל  תיכנס. עדיף. יותר בריא.

אם אתה רוצה להמשיך לבלבל את המוח על סמנטיקה, תהנה עם מישהו אחר.

סיימתי איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה משתמש במושג שקרוב ב- 90% למשמעות המקורית שלו, ניחא. 

אבל אצלך, לא רק שאתה משתמש במושגים בצורה מטעה ולא נכונה בעליל, אתה גם לא עקבי- קודם אמרת שטבע ו- IBM הן לא מניות טובות, אחרי זה נתת כדוגמה למניות לא טובות מניות שהמחיר שלהן יורד בצורה חדה, ועכשיו אתה אומר שמניות טובות בעיקר בגלל מחזורי מסחר גבוהים. אבל הרי גם בטבע וגם ב- IBM יש מחזורי מסחר גבוהים...

עוד משהו- בפורום יש סוג של אנונימיות, אתה לא בהכרח יודע עם מי אתה מדבר ומה הרקע והניסיון שלו... יכול לצאת שבטעות תגיד למכונאי רכב לא לעשות טיפול לאוטו כי זה לא בשבילו...

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BarryG כתב:

אז למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהמניות יציבות? ולמה הן בכלל צריכות להיות יציבות, ומה זה "מניות טובות"?

מניות הן תחת רגולציה.

אומנם זה לפעמים שווה לעכוז, אבל זה משהו. במטבע קריפטו, אין לך שום הגנה ושום מידע מנוהל למשקיע.

אולי זה בעצם מיינדסט עדיף...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, ArikM כתב:

ממליץ לכם להקשיב ל micha.stocks ביוטיוב. 

המלצות ליוטיוברים אף פעם לא נגמרות טוב.
הרוב חובבנים.

• אהבתי 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

AHOJ קפיטנוס

אני פה כי כשהייתי צעיר ויפה, עכשיו אני רק יפה.. נגיד ב2006-2008, היה לי או אתר שעבד על קריפטו ועשה כרייה דרך דפדפן או שהיה לי כבר ארנק עם קריפטו, ניחוש פרוע שמדובר בביטקוין. למה לא קניתי 100 ביטקוין במאה דולר, למה? וואלה פדיחה שלא השקעתי.

יש לי את הארד דיסק או יותר נכון את המידע שעליו שנמצא בSSD (העברתי לפני כמה שנים את כל המידע לתוך SSD). 

מאחר שעברו כבר 20 שנה או יותר מעניין אותי לדעת אם יש לי בכלל ביטקוין על המחשב.

המטרה היא לשחזר את הביטקוין ובסופו למכור אותו. 

אני רוצה בעצם לדעת מה אני צריך לחפש על המחשב בשביל למצוא את הביטקוין האבוד. כל מה שאני זוכר זה מה שיש פה, מעבר לזה אני בקושי מבין.

בגלל אופיו של השוק ללא הרגולציה וכדומה, אני לא מחפש אנשים שימצאו לי את הביטקוין בSSD מחשש לגנבה. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
בתאריך 6.12.2021 בשעה 06:39, DareDevil כתב:

AHOJ קפיטנוס

אני פה כי כשהייתי צעיר ויפה, עכשיו אני רק יפה.. נגיד ב2006-2008, היה לי או אתר שעבד על קריפטו ועשה כרייה דרך דפדפן או שהיה לי כבר ארנק עם קריפטו, ניחוש פרוע שמדובר בביטקוין. למה לא קניתי 100 ביטקוין במאה דולר, למה? וואלה פדיחה שלא השקעתי.

יש לי את הארד דיסק או יותר נכון את המידע שעליו שנמצא בSSD (העברתי לפני כמה שנים את כל המידע לתוך SSD). 

מאחר שעברו כבר 20 שנה או יותר מעניין אותי לדעת אם יש לי בכלל ביטקוין על המחשב.

המטרה היא לשחזר את הביטקוין ובסופו למכור אותו. 

אני רוצה בעצם לדעת מה אני צריך לחפש על המחשב בשביל למצוא את הביטקוין האבוד. כל מה שאני זוכר זה מה שיש פה, מעבר לזה אני בקושי מבין.

בגלל אופיו של השוק ללא הרגולציה וכדומה, אני לא מחפש אנשים שימצאו לי את הביטקוין בSSD מחשש לגנבה. 

תפנה למשטרה, כנראה עם פגסוס הם יכולים לשלוף את כל הסיסמאות של ארנקי הביטקויין .
עכשיו שאני חושב על זה.. אחלה של דבר שכל העולם התחתון יעבור לביטקווין.
הרי ככה המשטרה יכולה להשתלט על כל הטלפונים של אירגון מסויים וביום אחד פשוט לעקל את כל הכספים במכה.
אפילו בלי לעצור אף אחד. 
מוציאים צו בית משפט לארנקים , מרוקנים את כולם ומשאירים הודעה לבעל הארנק האנונימי.
"ארנק זה היה מעורב בעסקאות לא חוקיות , הכסף עוקל אם ברצונך לקבל אותו בחזרה אתה מוזמן להגיש תצהיר בתחנת המשטרה הקרובה"

פתאום , מערכת תשלומים מובזרת ללא גורם מרכזי ששולט על הכל , ושכל אחד אחראי על האבטחה של הארנק שלו,
נראה פתאום אחלה רעיון 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...