Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

הסיטואציה היום דומה לתחילת דרכה של טכנולוגיית שיתוף הקבצים,חברות ענק ואפילו אנשים בבית לא האמינו שיהיה אפשר "לשלוח" שירים,סרטים,תמונות ככה סתם אחד לשני כי זה תוכן שעולה "כסף",ולמה שמישהו ישלח למישהו קבצים? זה היה נורא איטי בזמנו... מה קרה מאז כולנו יודעים.

אני לא יודע מהיכן המידע שלך, אבל את עבודת הגמר של התואר הראשון שלי עשיתי על עניין הפצת מדיה וזכויות יוצרים, עוד לפני פרוץ נאפסטר, והתעשייה היתה מאוד מודעת לבעיה, למרות שטכנולוגית היא לא הצליחה להתמודד.

גניבת זכויות יוצרים היתה עניין מאוד נפוץ בעידן המחשב, עוד לפני האינטרנט.

זה דבר ראשון.

דבר שני, אי אפשר לגזור גזירה שווה.

בגניבת זכויות יוצרים יש רווח מצד אחד וכמעט אפס סיכון, מצד שני, כאשר קל מאוד לבצע את העבירה.

מסחר בביטקוין הוא עניין יותר מסובך, בעיקר מבחינת הסיכון (בפועל והסיכון הנתפס), אבל גם מבחינת ההשלכות הכלכליות, הבטחוניות והפוליטיות.

זוהי מהפכה שאולי תקרה, אבל יש סיכוי שלא.

סיכוי לא קטן, כי האיום שלה גדול.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• 10 חודשים מאוחר יותר...

הבקרוב של הכתבה מהכלכליסט זה דבר יחסי, אך מאז הכתבה עברה בדיוק שנה.

המטבע עדיין איתנו בשער מאוד דומה למה שהוא היה לפני שנה.

נראה כהשקעה טובה מאוד לספקולנטים, כאשר הקפיצות בשערים לא מביישות אף מנייה בבורסה.

ואם נתייחס לשאלה של הפות"ש, זה עדיין נראה כעסקה גרועה מאוד, שנתיים חלפו מאז וחצי מהכסף שהושקע נחתך.

.לכידה4.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבקרוב של הכתבה מהכלכליסט זה דבר יחסי, אך מאז הכתבה עברה בדיוק שנה.

המטבע עדיין איתנו בשער מאוד דומה למה שהוא היה לפני שנה.

נראה כהשקעה טובה מאוד לספקולנטים, כאשר הקפיצות בשערים לא מביישות אף מנייה בבורסה.

ואם נתייחס לשאלה של הפות"ש, זה עדיין נראה כעסקה גרועה מאוד, שנתיים חלפו מאז וחצי מהכסף שהושקע נחתך.

.[ATTACH=CONFIG]444758[/ATTACH]

על מנת להגן על עצמי מהתנודות בשער, אני כבר במשך יותר משנה קונה כל יום במנה קטנה, בממוצע 10 ש"ח ביום, 70 ש"ח בשבוע, 300 ש"ח בחודש,

+

השלמות של סכומים שאני משלם באתרים שנותנים הנחת מזומן על קניות, למשל:

https://purse.io/?_r=na5ZiH שמאפשר לקבל 25% הנחה על קניות בAmazon.com

www.gyft.com שמוכר תווי קניה להרבה את אתרים אמריקאים כמו למשל:Amazon,Best Buy,Target ועוד כמה עשרות, האתר נותן 3% הנחת מזומן, על תשלום בביטקוין

www.shipito.com אתר שנותן כתובות למשלוחי חבילות מארה"ב ואוסטריה, האתר נותן 4.3% הנחת מזומן על תשלום בביטקוין

תוך כדי תשלום לרכישה כלשהיא, אני מבצע המרה של ש"ח לביטקויין, על מנת להשלים מיד את כמות הביטקויין שלי, מיד לפני שתהיה תנודה בשערים שתחסל לי את החיסכון.

ביטקויין זאת מערכת עוקפת בנקים, חברות אשראי, חברות העברת כספים כמו PayPal/Westren Union/Money Gram

ביטקויין חוסך עמלות העברת כספים, כל העברת כספים עולה 0.01-0.15 ש"ח, לא משנה גובה הסכום

כשהתחלתי לפני שנה לקנות ביטקוין, השער היה באזור 1500-1600, כרגע השער סביב ה1340 ש"ח https://bitcoinaverage.com/#ILS

בכל זאת נכון לרגע זה אני מורווח ב30%, במקום להיות מופסד ב20% איך זה?

המשכתי לקנות ביטקויין במנות זעירות גם בתקופות שהשערים צללו לאזור 800-900 ש"ח, המשכתי לקנות בזול, אז קניתי ביטקויין בזול,

בסך הכול כל הביטקויין שיש לי נקנה בשער ממוצע של 1,030 ש"ח.

לדעתי זאת השקעה טובה, זה הכסף של העתיד, יש לזה פוטנציאל להכפיל את עצמו באלפים, אבל זאת השקעה מסוכנת וצריך להזהר.

אני מתכוון לשבת על הביטקוין שלי במשך שנים.

את הביטקויין אני קונה באתר: https://www.bit2c.co.il/Aff/71e35fb8-a3a9-4f7e-bd41-9c039622d920 תמורת עמלת המרה של 0.6% בלבד.

את הכסף אני מעביר לשם בהעברה בנקאית.

סכומים קטנים אני מאכסן בארנקים: https://blockchain.info/wallet ו https://mycelium.com

סכומים גדולים מאכסן באכסון קר, מוגן ומאובטח מפני האקרים, בארנקי נייר:

http://www.cryptobit.co.il/cryptobit/%D7%90%D7%91%D7%98%D7%97%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%9F/#%D7%90%D7%A8%D7%A0%D7%A7%D7%99%D7%9D%20%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D%20%D7%95%D7%90%D7%97%D7%A1%D7%95%D7%9F%20%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%95%D7%97%20%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A%20(%D7%90%D7%A8%D7%A0%D7%A7%D7%99%20%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%A8%20/%20%D7%90%D7%A8%D7%A0%D7%A7%20%D7%93%D7%99%D7%92%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%20%D7%A7%D7%A8%20/%20%D7%90%D7%A8%D7%A0%D7%A7%D7%99%20%D7%9E%D7%97)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו כאב ראש גדול מדי בכדי ״להיות המטבע של העתיד״. ארנק קר, ארנק חם, שניצל בפיתה... למי יש כוח לזה? כיום אני יכול ללכת לבנק, למשוך 20 שקל ולקנות פלאפל. מה אני אמור להגיש למוכר בביטקויין? חתיכת נייר שהדפסתי ומפתח ציבורי? זה לא פשוט = זה לא עובד.

אם ישדדו את הבנק? שמחת זקנתי בראש חוצות, יש ביטוח שישלם.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו כאב ראש גדול מדי בכדי ״להיות המטבע של העתיד״. ארנק קר, ארנק חם, שניצל בפיתה... למי יש כוח לזה? כיום אני יכול ללכת לבנק, למשוך 20 שקל ולקנות פלאפל. מה אני אמור להגיש למוכר בביטקויין? חתיכת נייר שהדפסתי ומפתח ציבורי? זה לא פשוט = זה לא עובד.

אם ישדדו את הבנק? שמחת זקנתי בראש חוצות, יש ביטוח שישלם.

היתרון הגדול בביטקויין, בהעברת כספים ותשלומים בין מדינות בעמלות אפסיות, לעומת חברות האשראי, הבנקים וחברות העברת הכספים הבינלאומיות:

העברה בנקאית SWIFT, מינימום 25$+עמלות המרה+שער המחאות גבוה.

העברת כספים דרך WESTREN UNION/MONEY GRAM: כמה עשרות אחוזים.

תשלום בכרטיס אשראי: 2.5% עמלת המרת מט"ח מצד הקונה+עמלה של כמה אחוזים מצד המוכר.

העברת כספים בפאייפאל: 4% עמלה+2.5% עמלת המרת מט"ח בחברת האשראי.

העברת כספים בביטקויין: 0.6% עמלת המרה מש"ח+1-15 אגורות לכל העברה, לא משנה מה הסכום.

כל הזמן צצים סטארטאפים שהמטרה שלהם לפתח אפליקציות וציוד שיפשט את השימוש, ויתנו מענה לכל הבעיות שיש כיום כדי שזה לא ימשיך להיות כאב ראש, התחום הולך ומתפתח.

כבר יש אפליקציות שמגינות על המשתמש מפני התנודתיות, למשל ביצוע המרה של דולרים לביטקויין, רק ברגע התשלום.

כבר פותח שתל תת עורי שאפשר להצפין עליו את כל הביטקויין, אפשר יהיה לתקשר אתו עם הסמרטפון בNFC.

במקום אחסון קר בארנקי נייר:

דוגמא:

בחור בטיול בהודו, אחרי צבא, במקום נידח ורחוק, נשדד ממנו הכול: כסף מזומן, כרטיסי אשראי, דרכונים, הסמרטפון, שגרירות ישראל במרחק 2000 ק"מ, בית חבד הקרוב במרחק 500 ק"מ...

אבל יש לו בשתל תת עורי ביד ביטקוין בכמה אלפי דולרים, צילומי דרכון, תעודת ביטוח בריאות, כרטיסי טיסה, ניגש לכספומט הביטקויין הקרוב/חלפן כספים/בנק/קופה שמקבלת ביטקויין, מצמיד את היד לסורק, ומשלם על רכבת לשגרירות ישראל בניו-דלהי, שם יסרקו את הצילום דרכון מהשתל התת עורי, יאמתו את הזהות וינפיקו לו דרכון חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא:

בחור בטיול בהודו, אחרי צבא, במקום נידח ורחוק, נשדד ממנו הכול: כסף מזומן, כרטיסי אשראי, דרכונים, הסמרטפון, שגרירות ישראל במרחק 2000 ק"מ, בית חבד הקרוב במרחק 500 ק"מ...

אבל יש לו בשתל תת עורי ביד ביטקוין בכמה אלפי דולרים, צילומי דרכון, תעודת ביטוח בריאות, כרטיסי טיסה, ניגש לכספומט הביטקויין הקרוב/חלפן כספים/בנק/קופה שמקבלת ביטקויין, מצמיד את היד לסורק, ומשלם על רכבת לשגרירות ישראל בניו-דלהי, שם יסרקו את הצילום דרכון מהשתל התת עורי, יאמתו את הזהות וינפיקו לו דרכון חדש.

ביום שבו יאושר השתלת שתל תת עורי שכזה, וביום בו הטכנולוגיה תהיה מתאימה לכך, לא יהיה יותר כייסים.

לא יהיו כרטיסי אשראי, לא יהיה צורך בדרכון, אשראי וכו' ולכן עדיין אין טעם בביטקוין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתל תת עורי הוא לא רק עבור הביטקויין, כך שכל הסיפור הנ"ל הוא נחמד אך הוא עדיין לא נקודת זכות לביטקויין כמטבע.

אז בלי שתל תת עורי, דיסק און קי/דף מודפס עם המפתח הפרטי, בשקית בגרביים או בתחתונים,

עם BitCoin ו NuBits בשווי כמה אלפי דולרים...

במקום ההמחאות נוסעים שהיו בעבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הו, שתל תת עורי במקום כרטיס פלסטיק בארנק. Quick, I want to get one.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שבו יאושר השתלת שתל תת עורי שכזה, וביום בו הטכנולוגיה תהיה מתאימה לכך, לא יהיה יותר כייסים.

לא, פשוט יצמידו לך אקדח לראש, ויגידו לך למשוך את הכסף בכספומט הקרוב, או להעביר אותו לאיזשהו חשבון (במידה ויבוטל כסף מזומן), או כמה חשבונות.

[ATTACH=CONFIG]444821[/ATTACH]

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, פשוט יצמידו לך אקדח לראש, ויגידו לך למשוך את הכסף בכספומט הקרוב, או להעביר אותו לאיזשהו חשבון (במידה ויבוטל כסף מזומן), או כמה חשבונות.

[ATTACH=CONFIG]444821[/ATTACH]

יהיו כמה שתלים סודיים במקומות פחות אטרקטיביים, בין האצבעות של הרגליים, איפה שיש אקזמה? בתוך שק האשכים? סמוך לפי הטבעת? מאחורי האוזניים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשזה יעמוד בין עבריינים לכסף, זה לא ישנה, שתהיה גם אוטנטיקציה ע"י דגימת צואה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הו, שתל תת עורי במקום כרטיס פלסטיק בארנק. Quick, I want to get one.

כרטיס פלסטיק שפתאום יכול להיחסם, כשאתה בארץ רחוקה, בגלל שאיזה האקר סעודי הדליף כמה מאגרי מידע, או להיגנב, או להישדד...

ביטקויין אפשר גם לאחסן במוח של בן אדם, אם הוא זוכר משפט של כמה מילים שזה מתורגם למפתח הפרטי = ארנק מוח, בנוסף למפתח הפרטי שיודפס על דף שיוחבא במקום בטוח וסודי למקרה שנשכח את הרצף מילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכרטיס שלי נגנב/זויף/שומש להסנפת קוקאין - חברת האשראי מתקשרת אלי (או אני אליה), העניין מתברר והופס! הכרטיס מבוטל והחיובים מוחזרים אלי. אם מישהו גונב לי את הביטקוין, מי בדיוק יחזיר לי את הכסף? בדיוק.

בנוסף, אני יכול להשתמש באשראי גם בלי הכרטיס עצמו (מספר+תאריך+קוד). כמה מספרים ואותיות יש במפתח של ביטקוין? אני אצטרך לומר למוכר ״p כמו פיפי, K כמו קוף״ ושאר תעלולים לשוניים?

הביטקוין הוא דבר איזוטרי שמהווה תחביב לאנשים ותו לא. המטבע הזה לא מייצג כלום מלבד שימוש בחשמל (שאתה משלם עליו בכסף אמיתי) - הרי המעבד שלך מבצע את העבודה. הוא לא פשוט לשימוש ואין כלום מאחוריו, ובמצב הזה אף אחד לא יאמץ אותו.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...