Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

ועכשיו על תקן החרדי התורן.

מי שחושב שחרדים מזלזלים בזכרון השואה קצת חסר בינה. למרות שאני מזרחי . אצל חבריי הלא מזרחיים השואה פגעה בדיוק כמו אצל החילונים.

פשוט יום ספציפי שהמדינה החליטה כיום אבל לא ממש מטריד חרדי ממוצע. מה שונה היום מלפני שבועיים בהקשר השואה זה שעושים טקס בהר הרצל?

ביצבור החרדי מציינים את השואה בצורה שבעינינו ערכית יותר מלעמוד בצפירה.

זה שעדיין לדעתי זה טימטום וחוסר רגישות לנפנף ביום כזה זה סוגיה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4418

• פינדר

3468

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

אז כל מה שהמדינה מחליטה זה חסר משמעות, כי יש לכם משהו טוב יותר? אחלה גישה. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, yd b-4 כתב:

פשוט יום ספציפי שהמדינה החליטה כיום אבל לא ממש מטריד חרדי ממוצע. מה שונה היום מלפני שבועיים בהקשר השואה זה שעושים טקס בהר הרצל?

גם יום הכיפורים הוא יום ספציפי... סתם יום. שהדת החליטה.

גם רוצה להגיב לגבי זה שמכוערים מדגמנים - למה לא? תופעה מעולה בעיניי, וגם להוריד את הליטושים ולא לחפש את האובייקט הכי הכי יפה, אפשר גם סתם מישהו ברחוב. בסופו של דבר אנחנו לא מושלמים, יש צלקות, יש אקנה, יש סימני מתיחה, גם הסימטריה בפרצוף לא משהו, עין עצלה, אני יודע. למה כול הפרסומות צריכות להראות אידאל יופי נדיר? את התחתונים אני קונה, ואני לא אליל יווני מושלם.

[ואני לא מדבר על ניסיון נורמליזציה של השמנה קיצונית כ"שמן זה בריא", אבל וואלה לבני אדם יש קצת שומן בגוף וכרס ואולי צלוליטיס - למה צריך להסתיר?]

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yd b-4 כתב:

מה זה הפוסט מודנריזם המחריד הזה?!

העם קבע שיש יום שואה וצפירה. נא לכבד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אתה מבלבל בין שוויון ביכולות לשוויון בהזדמנויות.

אני לא מתבלבל בכלל. אין אפשרות כזאת לעולם אי אפשר להנגיש כל דבר לכל אחד זה בלתי אפשרי השאלה זו היחסיות.

לא יודע אם ראית את ההודעה האחרונה שלי אני האחרון שיתנגד להנגשה מקסימלית.

א-ב-ל לא בכל מחיר על חשבון החזק.

קח דוגמא פחות מנותקת מהמציאות .

עכשיו עם כל התקופה האחרונה עם הלימודים בביתה"ס בקורונה. כולם מיללים על הילדים החלשים שנפגעו ו"קצת" שוכחים את הכישרוניים  שנפגעים לא פחות הם יושבים בכיתות משועממים בחזרה על חומר שאותו הם כבר למדו וסיימו מזמן. מה שגורר בעיות משמעת ענישה חוסר מוטיבציה. אי אפשר להתכוונן תמיד על מידות החלש.

עוד דוגמא אולי קצת פחות קשורה אבל על אותו עיקרון.

ישנה קבוצה  "טייסים עושים טייסים"  ושם חובב תעופה בדואי שאל אם הוא יוכל להיות טייס. 

התשובות התפלגו ל2 

חלק טענו שהמציאות כנראה לא תאפשר לו להיות טייס אירליין בישראל. יש אינספור טייסים יהודים מובטלים. והסיכוי שלו להיות טייס שואף לאפס, אא"כ חברת תעופה תשתמש בו כמקדם מכירות. סטייל  "הטייסת החרדית" 

והחלק המדומיין חזר על מנטרות של "שיווין וכ'ו" 

המצחיק שאם הוא יקשיב לנאורים כנראה שהוא יצא מסכן יותר. גם יכלה את כספו וכוחותיו וגם לא יהיה טייס.

להסתדר עם המציאות זו לא תכונה רעה. כל אחד נולד עם קלפים אחרים ואיתם הוא אמור להסתדר.

לפני 14 דקות, yd b-4 כתב:

זה שעדיין לדעתי זה טימטום וחוסר רגישות לנפנף ביום כזה זה סוגיה אחרת.

לפני 3 דקות, David32 כתב:

גם יום הכיפורים הוא יום ספציפי... סתם יום. שהדת החליטה

את רואה למה כתבתי שלדעתי זה טמטום לנפנף ביום כזה- זה חוזר כבומרנג.

אני לא ציני אני רציני.

אגב ההנחיה של הרבנים בכל המגזרים חוץ משוטי הכפר או סתם ערסים. זה לעמוד בצפירה ולכבד.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

העם קבע שיש יום שואה וצפירה. נא לכבד.

לא זכור לי שאתה מכבד מדאי את חוק המרכולים ושות'

"העם קבע" בהפוך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

להיות מציאותי זה גם אומר שאפשר לשנות את המציאות. זאת בדיוק המשמעות של שוויון הזדמנויות.

אף נכה לא מצפה שייפרסו לו שטיח אדום לכל מקום שהוא רוצה להגיע ושיוציאו מהחוק בניית מדרגות. הגישה היא שגם מי שלא מסוגל ללכת/לראות/לדבר הוא חלק מהחברה וצריך להתייחס אליו בהתאם. לא שצריך להוציא לכולם עיניים ולקצץ רגליים בגלל "שיוויון".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בכל פה, וכמו תמיד הויכוח הוא על האיזון. רק שבדיונים האלו הרגישות כל כך גדולה שהדיון הופך מיידית לפאשיסט נאצי ואב הרחמים מהמתרס השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

אתה צריך לחזור על ההגדרות לפאשיזם, נאציזם, הפוסט של סמוטריץ' והמצע של נעם.

אני באמת לא הולך להיכנס (שוב) לויכוח אין סופי על הגדרות של פאשיזם ונאציזם.

הטקסט שצירפתי הוא לכל הפחות מטופש ומרושע.

והוא קיבל את הקול שלך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yd b-4 כתב:

א-ב-ל לא בכל מחיר על חשבון החזק.

איזה כל מחיר?! על מה אתה מדבר?!

לפני 3 דקות, yd b-4 כתב:

ו"קצת" שוכחים את הכישרוניים  שנפגעים לא פחות הם יושבים בכיתות משועממים בחזרה על חומר שאותו הם כבר למדו וסיימו מזמן. מה שגורר בעיות משמעת ענישה חוסר מוטיבציה. אי אפשר להתכוונן תמיד על מידות החלש.

הא?

במערכת החינוך הממלכתית יש מסגרות למחוננים מגיל 12-13. אין שום דבר חדש בזה שילדים מוכשרים יותר יכולים להשתעמם במסגרת שלא תאתגר אותם. זו אומנם שיחה באוויר ללא נתונים, אבל איכשהו מהכירות אישית עם כאלו גם בגיל שלי וגם יותר צעירים - רובם לא בדיוק הפכו לעבריינים בגלל שהיה להם משעמם בכיתה ה-ו. 

לפני 4 דקות, yd b-4 כתב:

המצחיק שאם הוא יקשיב לנאורים כנראה שהוא יצא מסכן יותר. גם יכלה את כספו וכוחותיו וגם לא יהיה טייס.

העצוב הוא שאתה רואה בחסימת אזרח בדואי מלהיות טייס כמעט חוק טבע. ואתה אפילו לא מבין כמה הגישה הזו מעוותת.

לפני 4 דקות, yd b-4 כתב:

להסתדר עם המציאות זו לא תכונה רעה. כל אחד נולד עם קלפים אחרים ואיתם הוא אמור להסתדר.

במציאות שאתה מתאר, בה כל אחד פשוט מסתדר, בני ברק תוך שנה נעלמת כי התושבים שלה מתים מרעב, ומי ששורד מת משחפת.

אם כל אחד אמור להתסדר עם הקלפים שקיבל, אין חברה חרדית. אין. אין שום התכנות בעולם למשפחה עם 8 ילדים, בה הילדים לא מתים מרעב או לא הולכים לעבוד בגיל 8. אין. אלא אם מישהו אחר משלם על זה. פעם אחר פעם פעם אחר פעם אחר פעם: המציאות היא שכחרדי אתה חי בעולם שהקיום שלו הוא מלאכותי לחלוטין. כלומר תלוי 100% בנדבנות של אחרים או גזל מאחרים. 

אתה לא יכול להשתמש ברטוריקה חצי דרווינסטית חצי ליברטריאנית. פשוט לא. אין לך את הפריוולגיה הזו. מצטער. 

• אהבתי 5
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

העצוב הוא שאתה רואה בחסימת אזרח בדואי מלהיות טייס כמעט חוק טבע. ואתה אפילו לא מבין כמה הגישה הזו מעוותת.

העצוב יותר הוא שאתה עוצם את העיניים באדיקות לסיבה שערבי/בדואי בישראל ממודר מכל תפקיד רגיש/ביטחוני.

יש חוק טבע ציבור שיש בו אחוז גדול עוין/עבריין יקבל יחס בהתאם.

בעולם האמיתי יש משקל גבוה יותר למציאות מול רעיונות מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

במציאות שאתה מתאר, בה כל אחד פשוט מסתדר, בני ברק תוך שנה נעלמת כי התושבים שלה מתים מרעב, ומי ששורד מת משחפת.

אם כל אחד אמור להתסדר עם הקלפים שקיבל, אין חברה חרדית. אין. אין שום התכנות בעולם למשפחה עם 8 ילדים, בה הילדים לא מתים מרעב או לא הולכים לעבוד בגיל 8. אין. אלא אם מישהו אחר משלם על זה. פעם אחר פעם פעם אחר פעם אחר פעם: המציאות היא שכחרדי אתה חי בעולם שהקיום שלו הוא מלאכותי לחלוטין. כלומר תלוי 100% בנדבנות של אחרים או גזל מאחרים. 

אתה לא יכול להשתמש ברטוריקה חצי דרווינסטית חצי ליברטריאנית. פשוט לא. אין לך את הפריוולגיה הזו. מצטער. 

ואם החברה מכלכלת את עצמה?

יש שכבה כלשהי שצוברת נכסים/כסף ומעבירה לשכבות החלשות והעניות מתחתיה.

סתם לצורך הדוגמה,חסידות גור קנתה שכונה בדימונה ומעבירה לשם חסידים.

לאותם חסידים לא היה שום סיכוי לקנות דירה בחצי מליון שקל-אבל הם קיבלו קורת גג,מסגרות חברתיות וחינוכיות 

מקבלים קצת קצבאות,קצת מלגות מהמדינה ומהחסידות עצמה ומתקיימים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yd b-4 כתב:

העצוב יותר הוא שאתה עוצם את העיניים באדיקות לסיבה שערבי/בדואי בישראל ממודר מכל תפקיד רגיש/ביטחוני.

יש בדואים שמשתרים בצבא. שוב, אני מתנצל על העוינות, היא לא אישית נגדך. אני לא מכיר אותך והויכוח הוא רעיוני. אבל הפוזיציה החברתית שלך לא הרבה יותר טובה משל אותו הבדואי ההיפותטי. ואני לא מתכחש לסיבות. אני בעד לפתור בעיות. ולא להגיד "ככה זה". כי, שוב, אם החיים היו מתנהלים לפי הגישה שלך, היתי יושב עכשיו במזרח אירופה, רעב לפת לחם.

לפני 3 דקות, Potato כתב:

ואם החברה מכלכלת את עצמה?

כן אבל היא לא. 

וגם אם היא היתה מכלכלת את עצמה - איך זה משנה משהו בטענה שלי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, yd b-4 כתב:

בעולם האמיתי יש משקל גבוה יותר למציאות מול רעיונות מה לעשות

את המציאות הזאת צריך לשנות ולא להנציח, וזאת בדיוק הבעיה עם הגישה הזאת.

אז במקרה של הבדואי שרוצה להיות טייס, הוא קיבל עצות מעשיות וזה בסדר גמור, אבל זה לא אומר שהמצב הזה תקין.

זה כמו שיפרצו לך לבית, יגנבו הכל וכל מה שמשטרה תגיד לך זה "המעקה אצלך לא תקני. תגיד תודה שהגנבים לא נפלו ונפצעו כי הם יכלו לתבוע אותך על זה". מהרכוש שלך אתה יכול לשכוח, זה ברור. זאת המציאות, אבל זה בסדר מבחינתך? לא תתמוך בפוליטיקאים/פעילים חברתיים שמנסים לשנות אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

מה צורם יותר, שהרבה אנשים (יהודים) עשו מסיבות בזמן שמתקיימים טקסים ליום השואה או שאיזה פוליטיקאי טס לחו"ל בלילה שלפני יום השואה?

זה לא סתם פוליטיקאי שטס לחו"ל , 

זה מי שמוביל גוש לשינוי טס לחופשה, כאילו חופש?  חופש בארה"ב בזמן שכולם פה בטקסים?

כתבה אחת קוראת לסגור את החופים , לסגור את המסעדות כי לא נעים להינות ביום השואה,

אז מספרים לך שלפיד טס לחופשה.

לא יכל לטוס היום בערב? 

ולמה לטוס... יש לו 28 יום לעבוד.. הוא צריך כל יום לקדם את הגוש שלו לפתרון.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

וגם שזה עולה הון תופעות ולא פוגע רק בגברים אלא בכל החברה בסופו של דבר.

לכן קיצרתי ל"וכו'".

לפני שעה, SlowRide כתב:

נכון. מצד שני כולם שותים מים אבל לא כולם טוענים כאלה טענות. אי אפשר לומר שאין דמיון. כלומר, אפשר לומר הכל, אבל זה די ברור.

הבנת את העיקרון.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

לא ניסיתי לצייר שלבים בסקאלה אף פעם כי זו מלאכה אינסופית. אבל הנה, אנחנו מסכימים כנראה שהפוסט שלו קיצוני אפילו בשבילך.

מכיוון אחר קצת: מה זה כן ימין קיצוני בשבילך? קיים כזה בישראל? יכול להתקיים כזה בתאוריה?

קיצוני? לא, פשוט מנותק מהמציאות, לפחות כפוסט שלא מתבסס על שום היכרות קודמת או חומר מקדים.

כמובן שימין יכול להיות קיצוני, הצבעתי לכזה. מה זה קיצוני? הוא קיצון ביחס למשהו. זה לא אומר רע או טוב.

ואם תשאל אותי אם אני ימין קיצוני - כן, מודעות עצמית זה חשוב.

לפני שעה, yd b-4 כתב:

ידידי זה הרי לא הסיפור, שכן ביום ממוצע (וגם פחות ממוצע) החרדי הממוצע לא ממנגל.

ההחלטה למנגל דווקא בערב יום השואה אינה נובעת מרצון לאכול בשר צלוי, אלא מרצון לתקוע אצבע בעין.

לפני כשעה, David32 כתב:

גם רוצה להגיב לגבי זה שמכוערים מדגמנים - למה לא? תופעה מעולה בעיניי, וגם להוריד את הליטושים ולא לחפש את האובייקט הכי הכי יפה, אפשר גם סתם מישהו ברחוב. בסופו של דבר אנחנו לא מושלמים, יש צלקות, יש אקנה, יש סימני מתיחה, גם הסימטריה בפרצוף לא משהו, עין עצלה, אני יודע. למה כול הפרסומות צריכות להראות אידאל יופי נדיר? את התחתונים אני קונה, ואני לא אליל יווני מושלם.

[ואני לא מדבר על ניסיון נורמליזציה של השמנה קיצונית כ"שמן זה בריא", אבל וואלה לבני אדם יש קצת שומן בגוף וכרס ואולי צלוליטיס - למה צריך להסתיר?]

זה תוצר של קפיטליזם, אתה תבחר את הדוגמן הכי יפה כדי למקסם את ההכנסות מהמותג שלך.

מאותה סיבה אתה תבחר את המעצב הכי טוב שיעבוד אצלך וכו'.

פשוט תסתכל על דוגמן כעל עובד שמוכר את הכישרון (או במקרה הזה יופי) שלו לך, תמורת כסף.

לפני כשעה, פינדר כתב:

אני באמת לא הולך להיכנס (שוב) לויכוח אין סופי על הגדרות של פאשיזם ונאציזם.

הטקסט שצירפתי הוא לכל הפחות מטופש ומרושע.

והוא קיבל את הקול שלך.

אין בעיה, יכול להיות שהטקסט מטופש ומרושע, אני לא מכיר את התוכן שעליו הוא מדבר, ואני לא מתיימר להיות הסנגור שלו, וכבר אמרתי שלדעתי הוא טועה.

והמפלגה שלו בין היתר קיבלה את הקול שלי, כן, הוא עצמו לא נכנס לכנסת ולא קיבל כלום מהקול שלי.

אז מה? אני מאשים אותך בכל שטות שפולט מישהו ממר"צ ואומר שהוא קיבל את הקול שלך? או מהעבודה וכו'?

לא, כי אנחנו בוחרים לא במפלגה הכי טובה, אלא במפלגה הכי פחות גרועה, ואנחנו בולעים צפרדעים כדי לא לבלוע צפרדע גדולה מדי.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...