Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, SurfHigh כתב:

שימו לב בעיקר לדיווח באמצע הכתבה על ההתנגשות בין היועמ"ש לאוחנה ונתניהו.

היועמ"ש פוסל את ההצבעה על הארכת הסגר עד ראשון בחצות, מכיוון שזה נוגד חוק עליו קמה הממשלה הזאת - אם כל שרי מפלגה מסויימת מתנגדים פה אחד (במקרה הזה כחול לבן), צריך לקבוע מנגנון לפתרון המחלוקת.

זה כמובן לא מוצא חן בעיני אוחנה וביבי שטורחים לאמר "אתה רק יועץ" ו "אתה לא נבחרת".

פרשנות שלי - היועמ"ש עומד על כך שיקיימו את החוק שעליו נשענת הממשלה הזו, כלומר מקיים את תפקידו נאמנה.

זה לא מתאים לביבי ומשרתו הנאמן ולכן הם מטיחים בו אשמה.

זה לא בדיוק מה שהחוק אומר. בחוק כתוב כך:

א) מספר השרים בעלי זיקה לנתניהו יהיה זהה למספר השרים בעלי זיקה לגנץ (כך שבישיבות ממשלה משקלם יהיה שווה)

ב) במידה ולצד מסוים יש פחות שרים מהצד השני, הממשלה תצטרך לקבוע מנגנון שיבטיח שכח ההצבעה של כל השרים בעלי זיקה לנתניהו יהיה שווה לכח ההצבעה של כל השרים בעלי זיקה לגנץ. למשל, אם לנתניהו יש שישה שרים ולגנץ שר אחד, מנגנון אפשרי הוא שרק לאחד מהשרים של נתניהו תהיה זכות הצבעה בישיבות ממשלה.

מה שקרה בפועל הוא שלגנץ אכן יש פחות שרים, אבל הממשלה לא קבעה מנגנון שמבטיח את שיווי המשקל. ובהעדר מנגנון כזה, הדבר נתון לפרשנות היועץ המשפטי. הפרשנות לפיה אם כל השרים של גנץ מתנגדים, בלי קשר למספרם, ההחלטה לא יכולה לעבור היא כמובן ברוח החוק ולגיטימית, אבל עדיין פרשנות.

זה שנתניהו וקאיה (הכלבה של משפחת נתניהו, למי שלא הבין) תוקפים את היועץ המשפטי זה מובן מאליו, זה בסך הכל ספין שנועד לשלהב את הבייס, כאילו היועץ המשפטי הוא זה שיהיה אחראי לכל מי שימות מעתה והלאה מקורונה.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4600

• SlowRide

4424

• פינדר

3475

• m3x7r3m3

2926

בתאריך 5.2.2021 בשעה 10:50, SurfHigh כתב:

שימו לב בעיקר לדיווח באמצע הכתבה על ההתנגשות בין היועמ"ש לאוחנה ונתניהו.

היועמ"ש פוסל את ההצבעה על הארכת הסגר עד ראשון בחצות, מכיוון שזה נוגד חוק עליו קמה הממשלה הזאת - אם כל שרי מפלגה מסויימת מתנגדים פה אחד (במקרה הזה כחול לבן), צריך לקבוע מנגנון לפתרון המחלוקת.

זה כמובן לא מוצא חן בעיני אוחנה וביבי שטורחים לאמר "אתה רק יועץ" ו "אתה לא נבחרת".

פרשנות שלי - היועמ"ש עומד על כך שיקיימו את החוק שעליו נשענת הממשלה הזו, כלומר מקיים את תפקידו נאמנה.

זה לא מתאים לביבי ומשרתו הנאמן ולכן הם מטיחים בו אשמה.

@m3x7r3m3 תגובתך מתבקשת...

המצב פשוט וקל.

כשקמה הממשלה ותוקן בהתאם חוק יסוד הממשלה, נתנו מספר שרים זהה לגוש אחד, ומספר זהה לגוש השני, למרות חוסר האיזון המספרי במנדטים.

החוק עצמו, קובע שאם יש התנגדות פה אחד יש לקבוע מנגנון, זה הכל.

בא היועמ"ש, ולפי בקשה של גנץ עצמו, כותב חוות דעת משפטית, שלפיה אם אין מנגנון, ואין הסכמה, ההצבעה אינה חוקית.

זכר לדבר הזה יש בחוק? לא, זה משנה? לא. היועמ"ש החליט שזה לא חוקי, ההצבעה לא תופסת.

אילו המחוקק היה רוצה שהצבעה כזו לא תהיה חוקית היה מוסיף סעיף, "לא הוקם מנגנון כאמור, ההצבעה אינה תקפה", פשוט, קל, אלגנטי.

אבל זה לא מה שהחוק אומר, אין שם זכר לזה. ישבו וחוקקו חוק בלי שיניים (או בלי מחשבה שזה יכול להגיע למצב כזה), בכוונה או שלא. אבל זה לקונה קיימת.

אז מה עושים? שופטים לקולא או לחומרא? לשני הצדדים טיעונים, אני רק נגד שמי שמכריע בנושא הוא יועמ"ש, זה צריך להיות תפקיד מחוקק לתקן לקונה בחוק.

לדעתי המשפטית בהיעדר שיניים לחוק, יש לאפשר הצבעה לפי מספר הידיים, לפי אותו עקרון שתופס גם על עבירות פליליות, מנהליות, או תעבורתיות.

אגב מה בדיוק הבעיה? הרי יש לגנץ מספר תיקים זהה למספר התיקים של גוש הימין-חרדים בממשלה? אז בהצבעה יהיה תיקו - ותיקו לא עובר.

אה רגע, ברחו לו כולם, גנצוש כרגע מרקד על כל מיני תיקים, אז יש לו כמות תיקים זהה, אבל פחות שרים, ולכן פחות אצבעות בממשלה.

אם ביבי ירגיש שהמעמד שלו נחלש לקראת הבחירות, הוא ינסה לדחות את הבחירות בתואנות של סגר, תחלואה, וכל דבר אחר.

נו, גם שעון מקולקל מראה שעה נכונה פעמיים ביום, יש יותר מדי תחלואה, אבל מצד שני הסגר לא נותן את התוצאה הרצויה.

אם יהיו בחירות והליכוד לא יקבל מספיק מנדטים, אנחנו נשמע טענות על זיופים, הוא ידרוש לחקור וכו'.

נו, גם שעון מקולקל מראה שעה נכונה פעמיים ביום. הגיע הזמן באמת לטפל בנושא הזה.

רק שכרגיל ביבי לא מטפל בשום דבר עד שזה לא נושך לו את האצבעות.

--------------------------------------------

אבל כרגיל, זה לא הדבר המעניין בנושא. בואו נסתכל על ההדלפה ממקורבי מנדלבליט:

ציטוט

גורמים משפטיים בכירים: מה שקרה אתמול בלילה זה אחד הארועים המשמעותיים והדרמטיים שקרו בשנים האחרונות. ראש ממשלה שמסרב להקשיב לחוות דעתו של היועץ וטוען שהוא לא זה שקובע זה מעשה חמור מאוד.

בואו רגע נדון לכף זכות, אולי הכוונה היא "להקשיב" במובן המילוני הפשוט, הראשון כפי שמופיע במילוג:

ציטוט

האזין בתשומת לב

אבל לא, מההקלטה נתניהו דווקא האזין, גם אוחנה האזין, אחרת מאיפה ידע לשלוף את סעיף החוק ולבקש לקרוא אותו בקול?

אז נשארנו עם הפירוש השני:

ציטוט

פעל כפי שהתבקש, ציית.

הבנו? ראש הממשלה, זה שנבחר בתמיכת 61 חברי כנסת, שמהווים רוב של האזרחים המצביעים, צריך לציית ליועמ"ש, ההוא שנבחר ע"י וועדה מצומצמת, שלא ניתן להדיחו.

דמוקרטיה? חרטא בפיתה 😂

ואז באה המשך ההדלפה ואומרת שזה מעשה חמור, שחס וחלילה לא נהיה דמוקרטיה בה לנבחר ציבור יש יכולת לבצע משהו, מי שקובע הוא היועמ"ש, היועץ הקובע.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

השמאל הפרוגרסיבי המטורלל, עם תרבות הPC וה Cancel שלו, פסל מועמדת מלרוץ לכנסת, בגלל פוסט פייסבוק בן 12 שנים.

עד לאן נגיע עם הטרלול הזה?

• מצחיק 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג, זו פסילה מטעם וועדת הבחירות, זה עדיין ממתין לדבר בג"צ, ובג"צ כבר למדנו, פוסל אך ורק את הימניים, לא שמאלנים ולא ערבים.

על כמה מתערבים שבג"צ לא מאשר את הפסילה?

הסעיף היחיד שיש להיתלות עליו בפסילה שלה זה שלילת קיומה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית, אבל עד כמה שראיתי היא אמרה הרבה בלי מילים, לא אמרה את זה במפורש, ענתה בשאלה "נראה לך?" למראיין.

ממש קשה לי לראות איך בג"צ מאשר פסילה כזו.

אגב זה לא עניין של פוסט בן 12 או בן 7, אלא הצטברות של דברים מטרידים בהתבטאויות שלה.

וכרגיל הדבר המעניין הוא לא זה בכלל, אלא העובדה שהליכוד החליט לא להשתתף בהצבעה לפסילת המפלגות הערביות.

מה נאמר, ימין על מלא (לא שזה משנה הרבה כי בג"צ כרגיל יפסול את הפסילה ויאשר להם לרוץ, אבל יש עניין של נראות).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט מי שדן בערעור זה בית המשפט העליון ולא בג"ץ... 😉

ברור לי שיהפכו את ההחלטה. והם גם הפכו החלטות כאלו על מפלגות ימין בעבר.

בכלל המוסד הזה של ועדת בחירות, שמורכבת מנציגי מפלגות, אמורה לחלוף מהעולם.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בג"צ הוא מקרה פרטי של בית המשפט העליון (לפחות בישראל במבנה הנוכחי).

כלומר בג"צ הוא בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ, הוא יכול גם לשבת כבית משפט לערעורים וכו'.

למיטב זכרוני בכל הנושא של פסילת רשימות או מתמודדים הוא יושב כבג"צ

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

ברור לי שיהפכו את ההחלטה. והם גם הפכו החלטות כאלו על מפלגות ימין בעבר.

תלוי כמה ימין, גופשטיין ומרזל ובן ארי לא הפכו.

לפני 15 דקות, פינדר כתב:

בכלל המוסד הזה של ועדת בחירות, שמורכבת מנציגי מפלגות, אמורה לחלוף מהעולם.

נכון, אבל כן צריך מנגנון (לא פוליטי, אלא עובדתי) שיפסול רשימות.

כי כרגע החוק משמש ככלי פוליטי פעמיים, פעם אחת בידי הוועדה ופעם שנייה בידי בית המשפט.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שאלו אותם שופטים.

אבל עד כמה שאני זוכר, הערעור מתבצע בבית המשפט העליון ולא בבית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ.

סתם ניטפקתי, כי אתה בד"כ אוהב לדייק במונחים משפטיים.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאני זכרתי לא נכון, בכל זאת עברה כבר כמעט שנה מאז הבחירות האחרונות שלנו פה

עריכה: נראה שאתה צודק, התיקים הם א"ב, כלומר לא בג"צ

• מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

קצת מעיר את המתים.

לאחר הסרת ההגבלות, נראה שנגמרה הממשלה. ביבי עסוק בכנסים אז זמן בשביל לנהל את המדינה - לא יהיה לו. נתראה עוד חודש ויותר עם ממשלה שאולי מתפקדת ואולי לא.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שזה נראה כרגע, יהיו עוד בחירות. האשם העיקרי לדעתי הוא בנט, ש- "לא עוסק בחרמות", אבל לא יישב תחת לפיד, לא עם המשותפת, לא עם מרצ ולא עם בן גביר. אה, ורק הוא יכול להיות ראש ממשלה כי ללפיד אין ממשלה (בגלל שהוא בעצמו לא ישב תחתיו כן?). כאילו שלו יש ממשלה.

בקיצור, מקווה שגנץ האפס יקבל את רשות הממשלה ברוטציה לפחות לממשלה הזמנית של עד הבחירות הבאות. וכן, הוא עדיף על נתניהו למרות שהוא אפס.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע לצערי, יש לגוש רק-לא-ביבי 3 נק' כשל: גנץ, מרץ, זליכה.

אם שלושתם או אפילו 2 מתוכם לא יעברו את אחוז החסימה (זליכה באנקר לא עובר), זה עלול להטות את הכף ולתת את ראשות הממשלה לביבי.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, motek כתב:

בקיצור, מקווה שגנץ האפס יקבל את רשות הממשלה ברוטציה לפחות לממשלה הזמנית של עד הבחירות הבאות. וכן, הוא עדיף על נתניהו למרות שהוא אפס.

זה לא ישנה יותר מדי לדעתי.

יש פה דדלוק, שאני מקווה שתיהיה ממנו יציאה בקרוב, לא ברור איך זה יקרה...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, motek כתב:

כמו שזה נראה כרגע, יהיו עוד בחירות. האשם העיקרי לדעתי הוא בנט, ש- "לא עוסק בחרמות", אבל לא יישב תחת לפיד, לא עם המשותפת, לא עם מרצ ולא עם בן גביר. אה, ורק הוא יכול להיות ראש ממשלה כי ללפיד אין ממשלה (בגלל שהוא בעצמו לא ישב תחתיו כן?). כאילו שלו יש ממשלה.

כי הגיוני בעיניך שבנט, זה שאמור להיות מימין לביבי, יישב עם המשותפת או עם מר"צ? שתי מפלגות שביבי השמאלני יותר לא ישב איתן?

בנט לפחות בצדק לא משלה את בוחריו בכך ש"לא יישב עם ביבי", שהרי ישב איתו בעבר, וסביר שיישב איתו גם בעתיד. לא לדבר על כך שבנט רואה בעצמו מחליף לגיטימי לביבי עצמו.

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

כרגע לצערי, יש לגוש רק-לא-ביבי 3 נק' כשל: גנץ, מרץ, זליכה.

אם שלושתם או אפילו 2 מתוכם לא יעברו את אחוז החסימה (זליכה באנקר לא עובר), זה עלול להטות את הכף ולתת את ראשות הממשלה לביבי.

גם אם 2 מתוך ה-3 יעברו, אני לא רואה איך מחברים את לפיד, בנט, סער, מר"צ, העבודה, ליברמן והמשותפת לכדי בלילה אחת שלא תקרוס עוד לפני שנכנסה לתנור.

ולפחות לפי הסקרים הם ליטרלי צריכים את כל החבורה הזו, ביחד. ומי הראש ממשלה בתצורה הזו? יש שם 3 מועמדים לגיטימיים בעיני עצמם, לא לדבר על תוכנית בנט-סער להתאחד אחרי הבחירות כדי להיות גדולים מלפיד. אז הם יתחברו ויקחו את לפיד כשותף בכיר, ואז צריך להכניס את ליברמן והעבודה (שזה לא בעיה), אבל גם את מר"צ (שזה כבר לא עובר בגרון בקלות אצל בוחרי בנט וליברמן וגם חלק מבוחרי סער), אבל גם את המשותפת, שבוא, זה לא עבר בגרון בסיבוב הקודם, למה שזה יעבור הפעם כשכבר אין אפילו את התירוץ של "לא ימין ולא שמאל"?

בקיצור ככה או אחרת, לדעתי יש 3 אופציות ריאליות (לפי הערכה של ריאליות שיקרו):

1. ממשלת ביבי-חרדים-בנט-סמוטריץ' (ובינינו זה לא שבן גביר יקבל תפקיד שר או סגן שר כן?)

2. ממשלת ביבי-חרדים-סער-סמוטריץ'

3. בחירות 2021 סיבוב שני

שאר האופציות הרבה פחות ריאליות כי זה כולל חתונות שלא החתן ולא הכלה רוצים להיות בהן

לפני 7 דקות, David32 כתב:

זה לא ישנה יותר מדי לדעתי.

יש פה דדלוק, שאני מקווה שתיהיה ממנו יציאה בקרוב, לא ברור איך זה יקרה...

בין סיבוב לסיבוב, גוש הרק לא ביבי נחלש, זה לא יחזיק לנצח.

לעומת זאת ביבי וגוש ביבי נשארים בערך אותו דבר.

מה שאומר שיש לנו X מנדטים בגוש ביבי, איזשהו Y הולך ונחלש בגוש לא ביבי (מר"צ, עבודה, משותפת, לפיד, ליברמן), ומשהו מתחלף Z, זה בנט, זה סער, זה גנץ, זה בוגי וכו'.

מספיק שיהיה בתוך ה-Z הזה אחד שיצטרף לביבי תמורת תפקידים בכירים (בנט? סער?) והדדלוק קורס.

עכשיו זה גם יותר קל מפעם קודמת כי פעם שעברה היה צריך לשבור את כחול לבן, הפעם רק צריך למשוך את אחת המפלגות של Z.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי הגיוני בעיניך שבנט, זה שאמור להיות מימין לביבי, יישב עם המשותפת או עם מר"צ? שתי מפלגות שביבי השמאלני יותר לא ישב איתן?

לא אכפת לי אם יישב או לא יישב, אבל שלא יישחק אותה נאור יותר מכולם ויגיד שהוא לא פוסל ולא עוסק בחרמות, כי שעתיים אח"כ הוא פוסל חצי מהמפה הפוליטית.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם אומרים "אני לא מחרים", אבל או שממשיכים "אבל אני לא אשב עם X Y Z" או שברור לך שהוא לא יישב איתם.

אני עדיין לא מאמין שאשכרה היו צריכים לשאול את בנט אם יישב עם המשותפת, כאילו כמה הזייה צריך לחשוב שכן?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...