Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, חן ג. כתב:

התייחסות בספרות שנכתבה על ידי החכמים הנ"ל. המממ...

אני כמובן מבין הצורך ההיסטורי של החכמים לבצר את מעמדם בחברה היהודית הגלותית: הם היו במידה רבה הדבק של הקהילה, ואם לא היו מתייחסים אליהם כסמכות בלתי-מעורערת, סופה של הקהילה היה להיעלם.

כל הרעיון של להיזהר בכבודם של חכמים בתורה הוא לחלוטין פסיקה של צו השעה, לא משהו שצריך להמשיך לכבד היום. זה אווילי, גובל בפולחן-אישיות, ומוביל לשורה של בעיות.

אבל אלו אותם "רבנים" שביססו את מעמדם הבלעדי כפוסקים, שאתה אמרת בעצמך שהיא בלתי מעורערת. 

אז למה פה אתה מקבל את זה, ופה לא?

מילא אל תקבל את שניהם סבבה הגיוני.
אבל כשאתה בוחר לקבל נושא אחד כי הוא נראה לך נכון, ואת השני אתה לא מקבל ואומר שזה נראה לך כמו היבריס, למרות ששניהם נלמדו מהתורה ובוססו ע"י אותם אנשים (לצורך העניין), לי זה פשוט נראה כאילו אתה יורה חץ ומסמן סביבו את המטרה. 

עריכה אחרונה על ידי netco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4595

• SlowRide

4414

• פינדר

3461

• m3x7r3m3

2926

זה שצריך לכבד את תלמידי החכמים כאוטוריטות דתיות לא אומר שחובה לכבד אותם בשאר אורחות החיים.

אתה לא מחויב לכבד שופט מחוץ למעמד בית המשפט, לדוגמה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, הרי ברור שאני לא מייצג את עמדת היהדות.

אני פשוט מזהה את מה שאני תופס כאחד מהפגמים העיקרים של היהדות, אשר ממשיך להיות לנו (כחברה שמכילה בתוכה יהודים דתיים) לאבן נגף עד היום. אולי לא נעים לשמוע, אבל it is what it is.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתומי חשבתי שאתה מתכוון שהיהדות החרדית הנוכחית טועה ביחס ליהדות המקורית. ועל זה יצא קצפי.

אם אתה מתכוון לתת "שיפצורים" ליהדות בגירסת חן סבבה. לא מסובך היום לפתוח דת חדשה:) אבל אם כבר למה להתבסס על משהו עתיק זרום על ערכים מתחדשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, yd b-4 כתב:

לתומי חשבתי שאתה מתכוון שהיהדות החרדית הנוכחית טועה ביחס ליהדות המקורית.

גם זה.

חד משמעית אורח החיים החרדי (או הדתי, בכלל) היום אינו דומה לאורח החיים של היהודים בימי הביניים, ובוודאי שלא בממלכת יהודה.

דת היא ערך מתחדש, לא משהו שחקוק באבן. ונחש מה, בסיטואציה הנוכחית זה הולך להיות (בטווח הארוך) הציבור הדתי שיצטרך להתחדש ולהתגמש כדי להמשיך לחיות בחברה הכללית - לא החברה הכללית שתמשיך להתכופף בשביל להכיל את הציבור הדתי.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 14 דקות, yd b-4 כתב:

לתומי חשבתי שאתה מתכוון שהיהדות החרדית הנוכחית טועה ביחס ליהדות המקורית. ועל זה יצא קצפי.

אז זה מחזיר אותנו לשאלה הקודמת, איפה היהדות "המקורית" מעודדת בטלנות ותלות בציבור שיתמוך בכל מי שחפץ ללמוד תורה בלי לעשות כלום חוץ מזה?

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, SlowRide כתב:

איפה היהדות "המקורית" מעודדת בטלנות ותלות בציבור שיתמוך בכל מי שחפץ ללמוד תורה בלי לעשות כלום חוץ מזה?

היא לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, חן ג. כתב:

ונחש מה, בסיטואציה הנוכחית זה הולך להיות (בטווח הארוך) הציבור הדתי שיצטרך להתחדש ולהתגמש כדי להמשיך לחיות בחברה הכללית - לא החברה הכללית שתמשיך להתכופף בשביל להכיל את הציבור הדתי.

כולי תקווה שזה יקרה באופן לא אלים. 

Image result for who am i kidding meme

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, חן ג. כתב:

דת היא ערך מתחדש, לא משהו שחקוק באבן. ונחש מה, בסיטואציה הנוכחית זה הולך להיות (בטווח הארוך) הציבור הדתי שיצטרך להתחדש ולהתגמש כדי להמשיך לחיות בחברה הכללית - לא החברה הכללית שתמשיך להתכופף בשביל להכיל את הציבור הדתי

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁזֹּאת הַתּוֹרָה לֹא תְהֵא מֻחְלֶפֶת וְלֹא תְהֵא תוֹרָה אַחֶרֶת מֵאֵת הַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ

היה פעם חכם ביהדות שקראו לו הרמב"ם. הוא סיכם את יג' העיקרים של היהדות. זה התשיעי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הרמב"ם עצמו פסק הלכות והביא תובנות שלא היו לפניו.

אז בהגדרה הדת היהודית מתחדשת ומתעדכנת כל הזמן. אי אפשר להכחיש את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, yd b-4 כתב:

היה פעם חכם ביהדות שקראו לו הרמב"ם

אז למה אתה לא מתייחס לציטוט הקודם שלו ממשנה תורה שנכתב כאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ומה עם מסכת אבות?

"כל תורה שאין עמה מלאכה, סופה בטלה וגוררת עוון".

זה תיאור די מדוייק למציאות. מי שלא עובד ורק לומד, בוחר בעוני למרות שיש לו אפשרות להתפרנס, כופה על הציבור לתמוך בו, לוקח בזה את הצדקה מנזקקים אמיתיים שלא מסוגלים להתפרנס, יצא דוש.

• מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yd b-4 כתב:

שאלה: האם למדת היסטוריה כללית שלפחות מתיימרת להיות אובייקטיבית? למדת על קהילות יהודיות במזרח או במערב? 

או שהידע שלך ביהדות הוא מכיוון דתי?

הרמבם היה רופא. כבר הוזכר כאן.

למדת על הרמבם שלא דרך הקשר דתי?

אתה מבין את הכוונה של השאלה שלי?

אתה מסכים שיש פער בין אמונה לבין ידע אובייקטיבי על העולם?

לא ויכוחי "האם יש אלוהים?" או "האם היה מבול?". 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...